Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικώς ρε παιδιά υπάρχει διαφορά μεταξύ του mini pro και του απλού mini σε θέμα hardware εκτός από την μπροστινή κάμερα?ο επεξεργαστής ο ήχος η οθόνη και όλα τα άλλα είναι ακριβώς τα ίδια?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικώς ρε παιδιά υπάρχει διαφορά μεταξύ του mini pro και του απλού mini σε θέμα hardware εκτός από την μπροστινή κάμερα?ο επεξεργαστής ο ήχος η οθόνη και όλα τα άλλα είναι ακριβώς τα ίδια?

 

ναι.για τον ηχο λενε οτι στο προ οταν εχεις ενεργοποιημενο το xLOUD χαμηλωνει λιγο τον ηχο.

εγω το βρηκα εκπληκτικο το ηχειακι του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι.για τον ηχο λενε οτι στο προ οταν εχεις ενεργοποιημενο το xLOUD χαμηλωνει λιγο τον ηχο.

εγω το βρηκα εκπληκτικο το ηχειακι του.

 

το x10 mini pro που εχώ βγαζει ποιοτητάρα στον ήχο , στο καινουργίο ειναι δύνατο μέν , αλλα δεν εχει ωραια ποιτητα οσο το αλλο ,

 

Kαι σε σένα κάνει ένα μικρό θόρυβο στο βίντεο ε ?

 

οχι δεν εχω ακουσει τπτ

 

Ενας αλλος φιλος μου που το πηρέ απο αλλόυ οχι απ΄το πλαισιο , του κολλάει στο βιντεο οταν παρεί καποιος τηλ και σβηνετε...

Edited by Ni0Ni0S14

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

τι γλωσσα μιλας??που τα βρισκουμε αυτα??:lol::lol:

 

λοιπον στην κατω αριστερη γωνια του πληκτρολογιου εχει αισθητηρα που μπορει να μετρησει το μαγνητικο πεδιο(της γης η οτιδιποτε αλλο),πιθανοτατα τον εχουν βαλει για την πυξιδα η για να καταλαβενει ποτε εκλεισε το πορτακι,δεν μπορω να φανταστω αλλες λειτουργιες :Ρ εγω βρηκα μια εφαρμογη οπου μαζι με τον βορα δειχνει και τι τιμες μαγνητικου πεδιου,και εγω σαν καλο παιδι ειπα να μετρησω ποσο δυνατοι ειναι οι μαγνητες μου(νεοδιμιου),αλλα ηταν τοσο δυνατοι που μαλλον μαγνητιστηκε ο αισθητηρας για αυτο ρωταω εσας τι τιμες εχει(χρησιμευει και ως ανοιχνευτης μεταλου:p:lol:)!!!

η τιμη περιπου που εχουμε στν γη ειναι περιπου 49μT!

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

λοιπον στην κατω αριστερη γωνια του πληκτρολογιου εχει αισθητηρα που μπορει να μετρησει το μαγνητικο πεδιο(της γης η οτιδιποτε αλλο),πιθανοτατα τον εχουν βαλει για την πυξιδα η για να καταλαβενει ποτε εκλεισε το πορτακι,δεν μπορω να φανταστω αλλες λειτουργιες :Ρ εγω βρηκα μια εφαρμογη οπου μαζι με τον βορα δειχνει και τι τιμες μαγνητικου πεδιου,και εγω σαν καλο παιδι ειπα να μετρησω ποσο δυνατοι ειναι οι μαγνητες μου(νεοδιμιου),αλλα ηταν τοσο δυνατοι που μαλλον μαγνητιστηκε ο αισθητηρας για αυτο ρωταω εσας τι τιμες εχει(χρησιμευει και ως ανοιχνευτης μεταλου:p:lol:)!!!

η τιμη περιπου που εχουμε στν γη ειναι περιπου 49μT!

 

Φίλε μου να σε βοηθήσω αλλά σε μένα δεν κάνει τίποτα όσο και να το πατάω!πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή που λες?

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον στην κατω αριστερη γωνια του πληκτρολογιου εχει αισθητηρα που μπορει να μετρησει το μαγνητικο πεδιο(της γης η οτιδιποτε αλλο),πιθανοτατα τον εχουν βαλει για την πυξιδα η για να καταλαβενει ποτε εκλεισε το πορτακι,δεν μπορω να φανταστω αλλες λειτουργιες :Ρ εγω βρηκα μια εφαρμογη οπου μαζι με τον βορα δειχνει και τι τιμες μαγνητικου πεδιου,και εγω σαν καλο παιδι ειπα να μετρησω ποσο δυνατοι ειναι οι μαγνητες μου(νεοδιμιου),αλλα ηταν τοσο δυνατοι που μαλλον μαγνητιστηκε ο αισθητηρας για αυτο ρωταω εσας τι τιμες εχει(χρησιμευει και ως ανοιχνευτης μεταλου:p:lol:)!!!

η τιμη περιπου που εχουμε στν γη ειναι περιπου 49μT!

 

βρε βρε βρε τι μαθαίνουμε...με τη ασχολείσαι και σε ενδιαφέρουν αυτά φίλε μου ? Φυσικός ?

 

@konstantinoslp Φιλε μου, με μια μέρα χρήσης που φαντάζομε το έχεις τρελάνει, η μπαταρία σου που είναι?

Link to comment
Share on other sites

βρε βρε βρε τι μαθαίνουμε...με τη ασχολείσαι και σε ενδιαφέρουν αυτά φίλε μου ? Φυσικός ?

 

@konstantinoslp Φιλε μου, με μια μέρα χρήσης που φαντάζομε το έχεις τρελάνει, η μπαταρία σου που είναι?

 

67% είμαι αλλά δεν το χω ξεσκισει τελείως καθώς δεν του χω περάσει παιχνίδια ακόμα.με ίντερνετ και μπόλικα μηνύματα μια χαρά μου φαινεται

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

67% είμαι αλλά δεν το χω ξεσκισει τελείως καθώς δεν του χω περάσει παιχνίδια ακόμα.με ίντερνετ και μπόλικα μηνύματα μια χαρά μου φαινεται

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Ρε φίλε είναι πολύ καλό δηλαδή. Αφου του έκανες και κάποια install. Σημείωσε ότι οι πρώτες χρήσεις της μπαταρίας δέν έχουν την μέγιστη αντοχή. Μετά αυξάνετε λίγο.

Σκεφτομε να πάω και εγώ για αγορά σε αυτές τις μέρες :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε είναι πολύ καλό δηλαδή. Αφου του έκανες και κάποια install. Σημείωσε ότι οι πρώτες χρήσεις της μπαταρίας δέν έχουν την μέγιστη αντοχή. Μετά αυξάνετε λίγο.

Σκεφτομε να πάω και εγώ για αγορά σε αυτές τις μέρες :p

 

Ναι κατι λεει..;)

Δεν θελω να σε επηρεασω και μετα να βριζεις εμενα και να μου ζητας πισω τα 3 κατοσταρικα!!

Κανονισε!:p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι λεει..;)

Δεν θελω να σε επηρεασω και μετα να βριζεις εμενα και να μου ζητας πισω τα 3 κατοσταρικα!!

Κανονισε!:p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Οχι ρε :) .... δοκίμασε να δουμε αν γίνετε αυτό που σου είπα msn με το λάπτοπ χωρίς κάποιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην κινούμαστε στα όρια του chatting κουράζοντας και τους υπόλοιπους χρήστες. Επικεντρωθείτε στα του κινητού και τα υπόλοιπα... μέσω msn!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην κινούμαστε στα όρια του chatting κουράζοντας και τους υπόλοιπους χρήστες. Επικεντρωθείτε στα του κινητού και τα υπόλοιπα... μέσω msn!

 

Συγγνωμη φιλτατε απλα αυτο που μου πε να κοιταξω εχει σχεση με το κινητο και ισως ενδιαφερει αλλους..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ. Αλλά νομιζω θα συμφωνήσεις ότι εκφράσεις "κοίταξε αυτό που σου είπα τις προάλλες" δύσκολο να ενδιαφέρει τους άλλους μιας και δεν δίνουν κανένα στοιχείο επί του κινητού. ;)

Συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@zxr Ωραία του είχα πει να κοιτάξει αν συνδέετε με laptop το οποίο να είναι συνδεδεμένο με dsl και να μπορεί να πάρει ίντερνετ το κινητό(Android) απο το wireless του laptop(Windows).

 

Και τώρα τα νέα μου. Επειδή είμαι αρκετά 'ψείρας' και σκέφτηκα τον εαυτό μου στο μέλλον πως θα σκεφτόταν:p (τι είπα ε? ) θα μου καρφωνόταν στο μυαλό ο μικρός ήχος στα mini pro. Αγόρασα λοιπόν το mini αντί το mini pro. Το πείρα απο τα Multirama. Μάλιστα είχα παει και Κωτσοβολο και Πλαισιο. (Θεσσαλονικη Κέντρο ολα). Στον Κωτσόβολο δεν του ήρθε κάν κανένα απο τα 2. Στο πλαίσιο είχαν το Pro μόνο, για τον λόγο που λέμε εδώ και μέρες. Στα Multirama ρώτησα πως και αυτοι τα έχουν τα mini και μου είπε ότι σε σχέση με τους άλλους άργησε να του έρθουν αυτού αυτά τα 2 κινητά. Και δέν ήξερε τιποτα, δέν τους είπε τίποτα ότι η SE θέλει να τα επιστρέψουν και να τα αναβαθμίσουν.

Τώρα που γράφω εδώ δέν εχω δεί καθόλου σχεδόν το κινητό. Το πείρα σε λευκό. Έχει μέσα και το λευκό του καπάκι και ενα μπλε. Screen Protector δέν έχει ,ούτε έχει πάνω στην οθόνη κάτι. Η κάρτα μνήμης των 2GB είναι μέσα στο κινητό. Να το ανοιξε κάποιος δέν υπάρχει περίπτωση γιατι το κουτί ήταν σε σακουλάκι απο αυτά τα κλειστά. Αρχικά δέν το ήθελα λευκό αλλα σκέφτηκα πως θα είναι ωραίο να το έχω μπροστά λευκό να κάνει ωραία αντίθεση με την οθόνη και πίσω να αγοράσω ένα μαύρο καπάκι.

Έψαξα για screen protector και δέν βρήκα, όπως επίσης και θήκη και δέν βρήκα.

Το μόνο που έλεξα απο το κινητό είναι το βίντεο του και είναι οκ. Δέν κάνει τον θόρυβο του Pro. Επίσης όταν το γυρνάς ενώ παίζει βίντεο απο κατακόρυφο σε οριζοντιο κάνει κάποιες γραμμές το βίντεο μέχρι να το δείξει κανονικά ορίζοντιο. (λογικό ? )

Αυτά. Για νεότερα και Α Π Ο Ρ Ι Ε Σ γιατί θα έχω και ελπίζω να με βοηθήσετε τσακάλια μου :rolleyes: πιο μετά ή αύριο όταν το ψάξω γιατί είμαι και άυπνος :p (σκεφτόμουν τί να πάρω τελικά :rolleyes: )

 

Υ.Γ 11W31 και αριθμός έκδοσης λογισμικού 4.0.Α.2.368

1η απωρία . Πώς να έχω ίντερνετ στο κινητό μέσω υπολογιστή ? (έστω και με usb)

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο φιλε.ο,τι θες εδω ειμαστε εμεις!

Εγω,παλι,ειμαι εκδοση .335! Τι στο καλο;

Δεν πειραζει.ουτως ή αλλος οκτωβρη θα παρουν αναβαθμιση..

 

Εγω εχω μια αλλη ερωτηση..οταν κλεινει η οθονη,ειναι σαν να κλεινει παλια τηλεοραση.δηλαδη κανει μια γραμμη και κλεινει.ετσι ειναι και σε σας;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο δικο μου ετσι ειναι, αλα CM7

 

Sent from my HD2

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο φιλε.ο,τι θες εδω ειμαστε εμεις!

Εγω,παλι,ειμαι εκδοση .335! Τι στο καλο;

Δεν πειραζει.ουτως ή αλλος οκτωβρη θα παρουν αναβαθμιση..

 

Εγω εχω μια αλλη ερωτηση..οταν κλεινει η οθονη,ειναι σαν να κλεινει παλια τηλεοραση.δηλαδη κανει μια γραμμη και κλεινει.ετσι ειναι και σε σας;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

ευχαριστώ, τελικά θα με βρίζεις εσύ μου φαίνετε:rolleyes:. Ναι φίλε, αλλά ωραίο είναι έτσι :) Το έχω δεί και σε βίντεο και στο δικό μου. Έτσι κλείνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση, ακούγοντας μουσική και ενω το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, μπορείς να αλλάζεις την ένταση του ήχου χωρίς να το ξεκλειδώνεις;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν το γυρνάς ενώ παίζει βίντεο απο κατακόρυφο σε οριζοντιο κάνει κάποιες γραμμές το βίντεο μέχρι να το δείξει κανονικά ορίζοντιο. (λογικό ? )

 

Λογικό μου φαίνεται. Κάνει refresh την οθόνη.

 

Πώς να έχω ίντερνετ στο κινητό μέσω υπολογιστή ? (έστω και με usb)

 

Από τον υπολογιστή στο κινητό κοίτα για Internet Sharing Connection. Γίνεται εύκολα ανάλογα το λειτουργικό που έχεις.

Από το κινητό στον υπολογιστή ψάχνεις για tethering κι αν δεν κάνε λάθος υπάρχουν σχετικές εφαρμογές στο market.

 

να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση, ακούγοντας μουσική και ενω το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, μπορείς να αλλάζεις την ένταση του ήχου χωρίς να το ξεκλειδώνεις;

 

Πατώντας τα πλαϊνά πλήκτρα δεν γίνεται αυτό που θες;

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση, ακούγοντας μουσική και ενω το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, μπορείς να αλλάζεις την ένταση του ήχου χωρίς να το ξεκλειδώνεις;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

αν πατησεις τα πληκτρα στο πλαι δεν δυναμωνει με κλειστη οθονη?

 

Από τον υπολογιστή στο κινητό κοίτα για Internet Sharing Connection. Γίνεται εύκολα ανάλογα το λειτουργικό που έχεις.

Από το κινητό στον υπολογιστή ψάχνεις για tethering κι αν δεν κάνε λάθος υπάρχουν σχετικές εφαρμογές στο market.

 

το κινητο εχει επιλογη tethering.

ρωταει απο το πισι στο κινητο καθως δεν εχει wifi ακομα.εγω προσωπικα δεν ξερω πως γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις τα πληκτρα στο πλαι δεν δυναμωνει με κλειστη οθονη?

 

αυτό ακριβώς ρωτάω... πατώντας τα πλαινά πλήκτρα αλλάζει η ένταση του ήχου; όταν η οθόνη είναι κλειστή και το τηλ. είναι κλειδωμένο...

 

π.χ. το nokia e72 που έχω τώρα, αν το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο, δεν δουλεουν τα πλήκτρα έντασης και είναι σπάσιμο...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα τωρα (με ακουστικα απο ipod) και δουλευεουν κανονικα τα πλαινα πληκτρα με κλειδωμενη οθονη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα vodafone ή πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη; Θέλω να το πάρω με επιδότηση αλλά στα καταστήματα που πήρα τηλέφωνο δεν το έχουν.
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα τωρα (με ακουστικα απο ipod) και δουλευεουν κανονικα τα πλαινα πληκτρα με κλειδωμενη οθονη

 

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...

 

πάω ολοταχώς προς αγορά... αλήθεια, teamviewer έχει δοκιμάσει κανείς στο mini pro?

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε Χριστιανοί.....!!!!! :)

Δέν έχω μόντεμ με ασύρματο δίκτυο. Έχω το Sony Ericsson Xperia mini. Έχω dsl στο σπίτι και ένα laptop. Θέλω ίντερνετ στο κινητό μέσω του dsl στο σπίτι. Τί κάνω? Πώς μπορώ να έχω ίντερνετ στο κινητό ήτε μέσω usb με το laptop ήτε με σύνδεση μέσω wi-fi με το laptop έτσι ώστε να παίρνω ίντερνετ απο το laptop ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...