Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω το χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα παρ'ολο που εχω κανει την αναβαθμιση, Μηπως να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις μπας και στρωσει?
Όταν έκανε το update σταμάτησε να λειτουργεί :mad: το απεγκατέστησα και το ξαναπέρασα και από τότε δεν δούλεψε ποτέ καλά όπως πριν :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.Μπορει καποιος να μου πει επιγραμματικα τι χανω και τι προβληματα θα εχω εαν κανω την αναβαθμιση σε icecream?καπου ειχα διαβασει οτι σταματανε οι επαφες να εχουν ξεχωριστο ηχο κλησης και οτι το φωτακι δεν αναβοσβηνει στις αναπαντητες.Ισχυουν ακομα αυτα τα προβληματα?Γενικα λεει η αναβαθμιση ή να το αφησω ως εχει?

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα xperia mini και θελω να κανω συγχρονισμο επαφων στο microsoft outlook και απο εκει στο iphone.

Πως να κανω συγχρονισμο επαφων? Βλεπω επιλογες μονο μεσα απο gmail και δεν θελω...καπως το ειχα κανει σε αλλο τηλεφωνο αλλα τωρα δεν μπορω να θυμηθω πως.!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα xperia mini και θελω να κανω συγχρονισμο επαφων στο microsoft outlook και απο εκει στο iphone.

Πως να κανω συγχρονισμο επαφων? Βλεπω επιλογες μονο μεσα απο gmail και δεν θελω...καπως το ειχα κανει σε αλλο τηλεφωνο αλλα τωρα δεν μπορω να θυμηθω πως.!

 

Με το myphoneExplorer αφού ρυθμίσεις μέσα από την εφαρμογή στο pc να συγχρονίζει με Outlook μπορείς να τις πας στο outlook.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

 

ειμαι κατοχος galaxy s3 και προσφατα ενας φιλος μου εδωσε το xperia mini για μερικες μερες. ΕΠΑΘΑ πλακα.

Μου αρεσει η διαφορετικοτητα του, ολοι κυνηγάνε τεραστιες οθονες, αβολα κινητα στο χερι και την τσεπη, και αυτο το τηλεφωνακι εχει φοβερο στυλ και τρομερα εξυπνο interface. Το μονο προβλημα που βλεπω καταρχας ειναι η μπαταρια. Ισως και μια μερα δε τη βγαζει με δεδομενα ανοιχτα.

Το κινητο που βλεπω εχει την 431 εκδοση του ICS.

Μια ερωτηση μονο να κανω, σας καλυπτει το κινητο για καθημερινη χρήση? Βλεπω και η τιμη του ειναι πολυ συμπαθητικη. Αξιζει το pro με το hard keyboard η κανω τη δουλεια μου και με το απλο mini?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φρικάρει..ειμαι στην 4.0.4 και δεν μπορω να κανω root....την διαδικασία με το κερνελ κανω αλλα δεν γινεται τπτ...

 

μπορει κανεις απο θεσσαλονικη να συναντηθούμε να μου το κανει?

Υ.Γ τι καλα που ειναι τα σαμι.......μπαμ μπαμ....

 

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

 

ειμαι κατοχος galaxy s3 και προσφατα ενας φιλος μου εδωσε το xperia mini για μερικες μερες. ΕΠΑΘΑ πλακα.

Μου αρεσει η διαφορετικοτητα του, ολοι κυνηγάνε τεραστιες οθονες, αβολα κινητα στο χερι και την τσεπη, και αυτο το τηλεφωνακι εχει φοβερο στυλ και τρομερα εξυπνο interface. Το μονο προβλημα που βλεπω καταρχας ειναι η μπαταρια. Ισως και μια μερα δε τη βγαζει με δεδομενα ανοιχτα.

Το κινητο που βλεπω εχει την 431 εκδοση του ICS.

Μια ερωτηση μονο να κανω, σας καλυπτει το κινητο για καθημερινη χρήση? Βλεπω και η τιμη του ειναι πολυ συμπαθητικη. Αξιζει το pro με το hard keyboard η κανω τη δουλεια μου και με το απλο mini?

 

Έχω το Nexus και πηρα και το Mini pro πριν λιγο καιρο. Ισχυει οτι ειναι απιστυτα πρακτικο. Κανω τα παντα πιο γρηγορα και πιο βολικα απο καθε αλλο κινητο που ειχα. Απολαμβανω να στελνω sms με αυτο το κινητο.

Σχετικα με το pro ή το απλο, ο λογος που πηρα το pro ειναι για την μπροστινη καμερα για να κανω skype βιντεοκλησεις. Το πληκτρολογιο δεν το εχω χρησιμοποιησει πανω απο 5 φορες και εκεινες επιτηδες. Η μπαταρια του, σε μενα, βγαζει 2 μερες με bluetooth ανοιχτο ολοη μερα, τσεκ εμαιλ, και μερικες κλησεις οπως και μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

 

ειμαι κατοχος galaxy s3 και προσφατα ενας φιλος μου εδωσε το xperia mini για μερικες μερες. ΕΠΑΘΑ πλακα.

Μου αρεσει η διαφορετικοτητα του, ολοι κυνηγάνε τεραστιες οθονες, αβολα κινητα στο χερι και την τσεπη, και αυτο το τηλεφωνακι εχει φοβερο στυλ και τρομερα εξυπνο interface. Το μονο προβλημα που βλεπω καταρχας ειναι η μπαταρια. Ισως και μια μερα δε τη βγαζει με δεδομενα ανοιχτα.

Το κινητο που βλεπω εχει την 431 εκδοση του ICS.

Μια ερωτηση μονο να κανω, σας καλυπτει το κινητο για καθημερινη χρήση? Βλεπω και η τιμη του ειναι πολυ συμπαθητικη. Αξιζει το pro με το hard keyboard η κανω τη δουλεια μου και με το απλο mini?

 

Μετά απο 3 χρόνια με iPhone και εγώ εδώ και 1 χρόνο με το mini pro, δεν το αλλάζω με τίποτα!! Έχω το 3GS για 2η συσκευή για extra data, αλλά όλες τις βαριές δουλειές τις κάνει το mini pro. Κατ'εμε, το hardware keyboard είναι όλα τα λεφτά!! Η μπαταρία του έχει ενα θέμα, αλλά δεν γινεται μα τα έχεις ολα. Εμένα πάντως μου βγάζει 2 ημέρες, αλλά τα data δεν τα εχω ανοιχτα συνέχεια, μόνο όταν τα χρειάζομαι.

 

Γενικά πιστεύω οτι είναι η best value for money συσκευή (ειδικά τωρα που έπεσε και η τιμή της σε σχέση με πέρισυ)

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια με iPhone και εγώ εδώ και 1 χρόνο με το mini pro, δεν το αλλάζω με τίποτα!! Έχω το 3GS για 2η συσκευή για extra data, αλλά όλες τις βαριές δουλειές τις κάνει το mini pro. Κατ'εμε, το hardware keyboard είναι όλα τα λεφτά!! Η μπαταρία του έχει ενα θέμα, αλλά δεν γινεται μα τα έχεις ολα. Εμένα πάντως μου βγάζει 2 ημέρες, αλλά τα data δεν τα εχω ανοιχτα συνέχεια, μόνο όταν τα χρειάζομαι.

 

Γενικά πιστεύω οτι είναι η best value for money συσκευή (ειδικά τωρα που έπεσε και η τιμή της σε σχέση με πέρισυ)

 

Και γιατι δεν τσιμπας μια μπαταριουλα με κανα 15ευρω??

Το μεγαλυτερο συν ειναι οτι μπορεις να του αλλαξρις την μπαταρια..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα με το κινητο.Δεν μπορω να συνδεθω στο σπιτι μεσω wifi.Το modem που εχω ειναι το oxygen που δινει η wind.εχω δοκιμασει να συνδεθω με ξεκλειδωμενο το μοντεμ αλλα παλι τζιφος.Το κινητο συνδεεται κανονικα σε αλλα wifi και οι δοκιμες που εκανα με αλλα κινητα στο σπιτι δειχνουν οτι συνδεονται κανονικοτατα.Το σκαλωμα το τρωει το συγκεκριμενο κινητο με το συγκεκριμενο μοντεμ.Ολοι οι αλλοι συνδιασμοι δουλευουν κανονικα.Καμια ιδεα κανεις?

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το κανάλι στο router σου.

το εχω ηδη κανει.Τιποτα!!!:cry::cry::cry::cry:

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

 

ειμαι κατοχος galaxy s3 και προσφατα ενας φιλος μου εδωσε το xperia mini για μερικες μερες. ΕΠΑΘΑ πλακα.

Μου αρεσει η διαφορετικοτητα του, ολοι κυνηγάνε τεραστιες οθονες, αβολα κινητα στο χερι και την τσεπη, και αυτο το τηλεφωνακι εχει φοβερο στυλ και τρομερα εξυπνο interface. Το μονο προβλημα που βλεπω καταρχας ειναι η μπαταρια. Ισως και μια μερα δε τη βγαζει με δεδομενα ανοιχτα.

Το κινητο που βλεπω εχει την 431 εκδοση του ICS.

Μια ερωτηση μονο να κανω, σας καλυπτει το κινητο για καθημερινη χρήση? Βλεπω και η τιμη του ειναι πολυ συμπαθητικη. Αξιζει το pro με το hard keyboard η κανω τη δουλεια μου και με το απλο mini?

 

το hardware keyboard ειναι όλα τα λεφτά!εκεί είναι κ η τεράστια διαφορετικότητά του σχετικά με άλλα smartphones! το ευχαριστιέσαι αυτό το κινητό!:)

Link to comment
Share on other sites

το hardware keyboard ειναι όλα τα λεφτά!εκεί είναι κ η τεράστια διαφορετικότητά του σχετικά με άλλα smartphones! το ευχαριστιέσαι αυτό το κινητό!:)
λιγο καλυτερη καμερα να'χε θα ηταν τελεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φρικάρει..ειμαι στην 4.0.4 και δεν μπορω να κανω root....την διαδικασία με το κερνελ κανω αλλα δεν γινεται τπτ...

 

μπορει κανεις απο θεσσαλονικη να συναντηθούμε να μου το κανει?

Υ.Γ τι καλα που ειναι τα σαμι.......μπαμ μπαμ....

 

 

ευχαριστώ.

 

παιδιά κανείς για help

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Μετα απο πτωση η οθονη του Xperia Mini pro δειχνει καπως ετσι:

http://www.techcenter.gr/images/broken-iphone-dig.jpg

Ραγισε αλλα συνεχιζει να ανταποκρινεται στην αφη.

Φανταζομαι η εγγυηση δεν καλυπτει τετοιου ειδους φθορες, οποτε μηπως γνωριζει καποιος ποσο περιπου θα βγει το ..μαλλι? :(

 

Ευχαριστω εκ των προτερων,

 

PS: Σορρυ προς του διαχειριστες αν επρεπε να το ποσταρω σε καποιο αλλο thread..

Edited by lephleg
GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με την οθόνη έχω να του πω πως είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.Αν το πας στα εξιδικευμενα μαγαζιά της Sony είτε σε αλλά κινητής τηλεφωνιας θα σου βγει 150-160 ευρώ.Σε ένα συνοικιακό εμένα θα μου έβγαινε γύρω στα 80!τελικά το παρήγγειλα από eBay με 30 ευρώ την οθόνη και το περασα σε ένα μαγαζί με 10 ευρώ σύνολο δηλαδή 40!το κακό ειναι ότι δεν είχε κόλλα πάνω η οθόνη και αυτος μου έβαλε μια της πλάκας και ξεκολλησε κατευθείαν αλλα έβαλα μια αλλη εγώ κι ειναι κομπλέ!πιστεύω αυτο με την κόλλα έτυχε!μπορείς και να την περάσεις καΙ μονος σου την οθόνη δεν ειναι κάτι τρομερό,εγώ δε ξέρω τι με επιάσε και την πήγα εκει.Για εγγύηση ουτε λογος

 

Παιδιά σας έχει έρθει καμία ειδοποίηση που να λέει μήνυμα διαμόρφωσης;μου το έβγαλε στην μπάρα πάνω και λέει "χτυπήστε εδω για διαμ. Τηλεφώνου"!ξέρει κάνεις τι είναι αυτό και τι κάνει;να το διαμορφωσω;μου ήρθε μια φορά το εσβησα και σημέρα ήρθε παλι

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το xperia mini δωρο στη γυναικα πριν 3 μηνες κ το ρημαδι εδω και μερικες βδομαδες κολλαει και δονειται μονο του χωρις λογο.διορθωνεται καπως αυτο???
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το xperia mini δωρο στη γυναικα πριν 3 μηνες κ το ρημαδι εδω και μερικες βδομαδες κολλαει και δονειται μονο του χωρις λογο.διορθωνεται καπως αυτο???

 

Κλασσικο προβλημα υπερθερμανσης. Περνας της 4.0.4 με καθαρη εγκατασταση και ξεγνοιαζεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το xperia mini δωρο στη γυναικα πριν 3 μηνες κ το ρημαδι εδω και μερικες βδομαδες κολλαει και δονειται μονο του χωρις λογο.διορθωνεται καπως αυτο???

διορθωνεται ναι!ειναι το κλασικο προβλημα που ειχαν πολλα μινι.θα πρεπει να το αναβαθμισεις στην τελευταια εκδοση (4.0.4) και το προβλημα θα εξαφανιστει.συνδεεισ το κινητο (αφου πρωτα κανεις ενα μπακαπ τις επαφες και τα μυνηματα επειδη θα χαθουν με την αναβαθμιση ολα) στον υπολογιστη ,και μεσω pc companion η seus περνας την τελευταια εκδοση

edit:με προλαβες κωνσταντινε.το ιδιο εγραψα και εγω :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ αλλα επειδηειμαι λιγο ασχετος να το παω στο γεμρμανο να μου το κανουν ή ειναι πολυ ευκολο να το κανω μονος? Υπαρχει καπου ηδιαδικασια?

 

Τελος,πως κανω back up και πως ανακτηση των επαφων?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας στο Γερμανό. Αναβάθμιση κάνεις είτε με το SEUS είτε με το PC Companion. Εγκατάσταση το πρόγραμμα, εκκίνηση και ακολουθείς τις οδηγίες.

 

Για backup επαφών, μηνυμάτων κτλ μπορείς να χρησιμοποιήσεις το phone copier ή το MyPhoneExplorer. Για τις εφαρμογές αν είσαι root τότε Titanium. Αν δεν είσαι τότε νομίζω ότι με το MyBackup θα κάνεις τη δουλειά σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα update to xperia mini της γυναικας μου και δουλευει τελεια.ουτε κοληματα ουτε τιποτα,ευχαριστω.

 

παντα στην διαθεση σου.δεν χρειαζεται να ευχαριστεις,το φορουμ υπαρχει για να βοηθουμε ο ενας τον αλλον οποτε χρειαζεται:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε το κινητό και η οθόνη έχει γίνει θρύψαλα ! Ανάβει το κινητό και φορτίζει κανονικά αλλά δεν φαίνεται τίποτα!Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή οθόνης?Γιατί είδα στο ebay με 40 ευρώ τις έχει μαζι με σετάκι κατσαβιδιών και αν είναι πολύ ακριβά να το κάνω μόνος μου!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...