Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν υπάρχει δίκτυο διαθέσιμο δεν μπορεί να τραβήξει δεδομένα για να σου επεικονίσει τον καιρό. Λογικό δεν είναι;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν υπάρχει δίκτυο διαθέσιμο δεν μπορεί να τραβήξει δεδομένα για να σου επεικονίσει τον καιρό. Λογικό δεν είναι;

δεν νομιζω να ειναι λογικο... αφου εχω wifi!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις με ICS μετά από ένα 24ωρο νορμάλ (θα έλεγα) χρήσης. (σημ: σε πολύ ζεστό ωστόσο περιβάλλον, για τους φίλους με το πρόβλημα υπερθέρμανσης)

-Ως αίσθηση UI θα έλεγα πως είναι ελαφρώς βελτιωμένη, μιας και με την προηγούμενη έκδοση σε κάποια σημεία σκάλωνε (έστω και λίγο) το μικρό

-Το πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής φαίνεται πως διορθώνεται. Μέσα σε σακίδιο στην παραλία για περίπου 30' ανέβασε σαφώς μικρότερη θερμοκρασία απ' ότι πριν, ενώ τα πλήκτρα αφής υπό αυτές τις συνθήκες σε παιχνίδια κλπ δεν παρουσίασαν πρόβλημα. ΣΗΜ: Σε κάθε περίπτωση, μεταφέρω με επιφύλαξη την παραπάνω άποψη

-Αισθητή βελτίωση στην ενεργοποίηση Wi-Fi και την απόδοσή του.

Αυτά τα ολίγα για την ώρα. Παίδες, αναβαθμίστε (ή όχι, 'σεις ξέρετε) και βουρ για παραλία!!!:wink::wink:

Edited by Not1s
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ βάλετε το widget του accuweather, κάνει το τηλέφωνο να κολλάει σχεδόν παντού! Αν θυμάμαι καλά είχα το ίδιο θέμα και στο Galaxy S2..:)
Link to comment
Share on other sites

εφτασε και σε εμενα επιτελους SI 1248-8667

και για SI 1248-8668 έφτασε !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι λογικο... αφου εχω wifi!!!

Του πατάς ανανέωση και αυτό δεν φέρνει δεδομένα; Δοκίμασε και το Android Weather. Αυτό ανανεώνει σίγουρα και με το wifi.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχουμε νεα SI

 

 

Service name Sales Item Config released

Xperia mini 1248-7613 6/15/2012

Xperia mini 1248-7615 6/15/2012

Xperia mini 1248-8665 6/15/2012

Xperia mini 1248-8666 6/15/2012

Xperia mini 1248-8667 6/15/2012

Xperia mini 1248-8668 6/15/2012

Xperia mini 1248-9515 6/15/2012

Xperia mini 1248-9517 6/15/2012

Xperia mini 1249-4245 6/15/2012

Xperia mini 1249-4252 6/15/2012

Xperia mini 1249-4256 6/15/2012

Xperia mini 1249-4258 6/15/2012

Xperia mini 1249-5353 6/15/2012

Xperia mini 1249-5890 6/15/2012

Xperia mini 1249-7817 6/15/2012

Xperia mini 1249-7819 6/15/2012

Xperia mini 1249-7820 6/15/2012

Xperia mini 1249-9887 6/15/2012

Xperia mini 1249-9888 6/15/2012

Xperia mini 1251-0856 6/15/2012

Xperia mini 1251-7565 6/15/2012

Xperia mini 1251-7566 6/15/2012

Xperia mini 1253-6113 6/15/2012

Xperia mini 1254-5603 6/15/2012

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις με ICS μετά από ένα 24ωρο νορμάλ (θα έλεγα) χρήσης. (σημ: σε πολύ ζεστό ωστόσο περιβάλλον, για τους φίλους με το πρόβλημα υπερθέρμανσης)

-Ως αίσθηση UI θα έλεγα πως είναι ελαφρώς βελτιωμένη, μιας και με την προηγούμενη έκδοση σε κάποια σημεία σκάλωνε (έστω και λίγο) το μικρό

-Το πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής φαίνεται πως διορθώνεται. Μέσα σε σακίδιο στην παραλία για περίπου 30' ανέβασε σαφώς μικρότερη θερμοκρασία απ' ότι πριν, ενώ τα πλήκτρα αφής υπό αυτές τις συνθήκες σε παιχνίδια κλπ δεν παρουσίασαν πρόβλημα. ΣΗΜ: Σε κάθε περίπτωση, μεταφέρω με επιφύλαξη την παραπάνω άποψη

-Αισθητή βελτίωση στην ενεργοποίηση Wi-Fi και την απόδοσή του.

Αυτά τα ολίγα για την ώρα. Παίδες, αναβαθμίστε (ή όχι, 'σεις ξέρετε) και βουρ για παραλία!!!:wink::wink:

 

Παιδια και εγω μετα απο 4 μηνες αναγαστικης συμβιοσης με την 4.0.2.A.0.42 λογο root και calibration fix για τα πληκρα αφης αποφασισα

να δοκιμασω την Generic ST15i xperia mini ICS 4.1.B.0.431 1249-8388 R2I (εχει ελληνικα) απο XDA με καθαρη εγκατασταση με flashtool

Εχω μονο θετικα σχολια και το πιο βασικο προβλημα για μενα με τα πληκρα αφης δεν μου παρουσιαζεται πλεον με δοκιμη στον ηλιο και με πιστολακι μαλιων το ζεστανα μεχρι και 50C το κινητο και ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

...και με πιστολακι μαλιων το ζεστανα μεχρι και 50C το κινητο και ολα οκ!

Κλαίω....:lol::lol::lol:

Τουλάχιστον φαίνεται να λύνεται το πρόβλημα.

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Του πατάς ανανέωση και αυτό δεν φέρνει δεδομένα; Δοκίμασε και το Android Weather. Αυτό ανανεώνει σίγουρα και με το wifi.

οταν παταω το widget για να βαλω την πολη δεν βρισκει ΚΑΜΙΑ... με το "καιρος και ειδησεις" δεν εχω προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με 1249-4252 που να του έχει βγάλει το update;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με 1249-4252 που να του έχει βγάλει το update;

 

Γιατί καθυστερούν τόσο από τη στιγμή που το έχουν ανακοίνωσει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με 1249-4252 που να του έχει βγάλει το update;

 

Εμενα παντως σε ενα arc s,που μου εδειχνε το si στην λιστα,αλλα οχι στο pcc,εκανα επανεγκατασταση λογισμικου μεσω sus(το οποιο και αυτο μου ελεγε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση),και μου περασε την 4.0.4:D.

Το ιδιο εχω διαβασει και στο φορουμ της sony,πολλοι λυσανε το συγκεκριμενο προβλημα με αυτο το τροπο;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί καθυστερούν τόσο απο τη στιγμή που το ανακοίνωσαν?

 

Γιατί καθυστερούν τόσο απο τη στιγμή που το ανακοίνωσαν?

 

Ουτε επιδιορθωση δεν με αφηνει να κανω.... μαλλον ανεβαζουν..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχουν στην μπαρα ειδοποιησεων κουμπια , οπως wifi , bluetooth, συνδεση δεδομενων κτλ ?

Αυτα ψαχνω ποιο πολυ γιατι ειναι πολυ χρησιμα

Οριστε και μια εικονα, αυτο θελω να περασω στο mini της κοπελας μου

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχουν στην μπαρα ειδοποιησεων κουμπια , οπως wifi , bluetooth, συνδεση δεδομενων κτλ ?

Αυτα ψαχνω ποιο πολυ γιατι ειναι πολυ χρησιμα

Οριστε και μια εικονα, αυτο θελω να περασω στο mini της κοπελας μου

 

Μπα το neo v δεν ειχε αρα δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα mini φιλου που προσπαθω να το κανω αναβαθμιση και ενω την βγαζει το κινητο κανει τα γνωστα κολληματα και δεν μου την κανει τελικα....λυση υπαρχει φιλοι μου και ας τα σβησει ολα?
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα 4252 τιποτα....γιατι τα ανακοινωσανε αφου δεν τα χουν ανεβασει ακομα????

αυτο με την επιδιορθωση που τελικα περναει τη 4 το χιε δοκιμασιε κανεις???

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα 4252 τιποτα....γιατι τα ανακοινωσανε αφου δεν τα χουν ανεβασει ακομα????

αυτο με την επιδιορθωση που τελικα περναει τη 4 το χιε δοκιμασιε κανεις???

 

Ναι αλλα δεν δουλευει βγαζει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο λογισμικο ουτε 2,3 ουτε ics

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα κι εγώ. 1248-8667 το SI μου. Πρώτη εντύπωση είναι ότι συνδέεται πιο γρήγορα στο ασύρματο δίκτυό μου και έχει καλύτερο σήμα. Το θέμα μπαταρίας θέλω να δω με τον καιρό αν θα έχω λίγη ώρα χρήση ακόμα στο κινητό.

Σε γενικές γραμμές πάντως δείχνει να είναι λίγο πιο γρήγορο το τηλέφωνο σε σχέση με πριν.

Αυτά προς το παρόν.

 

Επίσης παρατήρησα ότι έχω μεγαλύτερη ένταση στο μεγάφωνο, π.χ. σε ραδιοφωνικό σταθμό που έβαλα να ακούσω μέσω ίντερνετ. Τον ίδιο σταθμό έβαλα όπως και όταν είχα την 2.3.4 πάνω.

Να είναι η ιδέα μου?

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την αναβάθμιση.

το μενού αρκετά καλό και το κινητό πιο smooth στην απόκριση.

πρόβλημα με τα πλήκτρα(που είχα λύσει με patch) δεν μου έχει βγάλει απο την αναβάθμιση και μετά, αλλά είναι νωρίς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...