Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια τελευταια ερωτηση termagazis για το χ10 μινι προ αφου καταληξαμε οτι αυτο ειναι το κινητο του παιδιου ποια ειναι η τελευταια ρομ που εχει βγει απο official και απο οτι καταλαβα για ροοτ θα κανω με τελευταια εκδοση απο superoneclick?ή αν υπαρχει καμια καλη ρομ που να ειναι ξεκλειδωτη σε ευχαριστω πάντως για τη βοήθεια σου ως εδώ
Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση termagazis για το χ10 μινι προ αφου καταληξαμε οτι αυτο ειναι το κινητο του παιδιου ποια ειναι η τελευταια ρομ που εχει βγει απο official και απο οτι καταλαβα για ροοτ θα κανω με τελευταια εκδοση απο superoneclick?ή αν υπαρχει καμια καλη ρομ που να ειναι ξεκλειδωτη σε ευχαριστω πάντως για τη βοήθεια σου ως εδώ

 

η τελευταια official ειναι η 2.1.το ροοτ με superoneclick to κανεις κ ειναι πολυ ευκολο.τωρα για custom rom δεν ξερω τι παιζει γιατι δεν εχω ασχοληθει με το τηλ αυτο.πρεπει να το ψαξεις λιγο στο XDA.κ αν θες καποια ρομ η οποια εχει κ κερνελ μαζι πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει τον bootloader για να φλασαρεις τον κερνελ.διαδικασια λιγο επικινδυνη στο συγκεκριμενο τηλ.μπορεις να φλασαρεις καποια ομως για κλειδωμενο bootloader (που δεν χρειαζεται να φλασαρεις custom kernel).αν θες κατι αλλο (κ μπορω να βοηθησω γιατι δεν εχω ασχοληθει πολυ με αυτο το τηλ) στειλε PM γιατι ειμαστε σε φορουμ για αλλο τηλ κ θα μας κραξουν!!!!:D:D:D:D:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

@gk33

Θεωρητικά την ίδια δουλειά κάνουν. Πρακτικά το SEUS είναι καλύτερο μιας και το PCC συνήθως... μην πω τι κάνει!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να χακαρο το τηλ. (miniST15) για να βαζω φρεε εφαρμογες οπως εκανα και στο δικο μου νοκια ν8.Μπορει να βοηθειση καποιος γιατι ειμαι ασχετος απο sony και android

περιμενω την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 4.1.Β.0.431!!!!Μήπως αυτή είναι το ics???

Το mini έχεις ή το mini pro;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως η σονυ το ξεχασε το μινι?βλεπω και σε αλλα θρεντ οτι αναβαθμιζονται και αλλα μοντελα της σονυ.μονο τα μινι τηρουν σιγη ιχθυος:)

τι παιζει ?εχω αρχισει και εκνευριζομαι πλεον....

απλα απορια!αναβαθμιζουν τα μινι προ ,γιατι οχι και τα μινι?υπαρχει καποιος με μινι που να το αναβαθμισε?

Link to comment
Share on other sites

@gk33

Δεν χρειάζεται να χακάρεις τίποτα. Υπάρχουν ένα σωρό δωρεάν εφαρμογές για να κάνεις τη δουλειά σου. Αν ωστόσο ζητάς παράνομους τρόπους απόκτησης εφαρμογών που είναι επι πληρωμή τότε η κουβέντα σταματά εδώ μιας και δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του forum.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως η σονυ το ξεχασε το μινι?βλεπω και σε αλλα θρεντ οτι αναβαθμιζονται και αλλα μοντελα της σονυ.μονο τα μινι τηρουν σιγη ιχθυος:)

τι παιζει ?εχω αρχισει και εκνευριζομαι πλεον....

απλα απορια!αναβαθμιζουν τα μινι προ ,γιατι οχι και τα μινι?υπαρχει καποιος με μινι που να το αναβαθμισε?

 

Kαι νά'σουν ο μόνος, άργησες μάλιστα μιας και κάποιοι τον έχουμε έναν εκνευρισμάκο 2-3 μέρες τώρα...:lol:

 

Επίσημα μάλλον δεν αναβάθμισε κανένας ακόμα το mini.. κι από μια γρήγορη ματιά στο νετ είδα ότι έχει εκνευριστεί πολύς κόσμος, εντός και εκτός Ελλάδας..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω το μινι με την έκδοση 042. Να υποθέσω πως δεν χρειάζεται να το αναβαθμίσω στην 62 η 69, αλλα κατευθείαν στην ICS, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου βγαζει ακομα την 0.62?? εχω το μινι προ....με κυματα ερχονται?:angry::angry::angry:

 

Βγάλε την μπαταρία σου και τσέκαρε τα νούμερα πάνω αριστερά στο αυτοκόλλητο, ρίξε μια ματιά και στον πίνακα εδώ..:)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία σου και τσέκαρε τα νούμερα πάνω αριστερά στο αυτοκόλλητο, ρίξε μια ματιά και στον πίνακα εδώ..:)

 

εχω το 1249-4784 και στο πινακα εχει -4780 και μετα παει σε 4785,86,87,88 :angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

εχω το 1249-4784 και στο πινακα εχει -4780 και μετα παει σε 4785,86,87,88 :angry::angry:

 

Λογικά θα πρέπει να εκνευριστείς κι εσύ μαζί μας με τα μίνια σκέτο...:lol:

 

Υπομονή..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να σβήσω τον παλιό.... Γι' αυτό το είπα....

 

Θα πας στο μάρκετ και θα βάλεις σαν λογαριασμό του μάρκετ τον νέο λογαριασμό. Μετά λογικά θα σε αφήσει να το σβήσεις. Αλλά μου κάνει εντύπωση τι μήνυμα σου βγάζει γιατί στο δικό μου που το δοκίμασα και έχω δύο λογαριασμούς δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Kαι νά'σουν ο μόνος, άργησες μάλιστα μιας και κάποιοι τον έχουμε έναν εκνευρισμάκο 2-3 μέρες τώρα...:lol:

 

Επίσημα μάλλον δεν αναβάθμισε κανένας ακόμα το mini.. κι από μια γρήγορη ματιά στο νετ είδα ότι έχει εκνευριστεί πολύς κόσμος, εντός και εκτός Ελλάδας..

και εγω που νομιζα οτι ειμαι ο μονος στο κλαμπ(εκνευρισμενος):lol:

απαραδεκτη η σονυ παντως.υπολογιζουμε σε αυτη την αναβαθμιση μηπως και φυγει πλεον το προβλημα με την υπερθερμανση αλλα η σονυ μας γραφει εκει που ξερει:O

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια να ζητήσω και εγώ παιδιά από όποιον μπορεί να βοηθήσει. Το mini της αδερφής μου εδώ και κάποιες εβδομάδες εμφάνισε το γνωστό πρόβλημα με την υπερθέρμανση των capacitive πλήκτρων. Δοκιμάζοντας σήμερα να το αναβαθμίσει με το SEUS και ολοκληρώνοντας με επιτυχία τη διαδικασία, το τηλεφωνο είναι πλέον αδύνατο να ξεκλειδώσει. Μόλις το ενεργοποιήσει δηλαδή δεν ξεκλειδώνει με το slider η οθόνη. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να γίνει ?

 

Συμπληρώνω πως ούτε με το PC Companion γίνεται κάτι. Υπάρχει τρόπος να γίνει επαναφορά του τηλεφώνου στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις μέσω του υπολογιστή μιας και είναι αδύνατο να γίνει μέσω του τηλεφώνου ?

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω πως ούτε με το PC Companion γίνεται κάτι. Υπάρχει τρόπος να γίνει επαναφορά του τηλεφώνου στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις μέσω του υπολογιστή μιας και είναι αδύνατο να γίνει μέσω του τηλεφώνου ?

 

τα δυο αυτα προγραμματα επαναφερουν το τηλεφωνο στις εργοστασιακες ρυθμισεις.αλλα απο οτι καταλαβαινω η οθονη δεν ανταποκρινεται.το seus θα επρεπε να να σου κανει την δουλεια.οποτε πλεον (αν ξερει καποιος αλλος κατι ασ πει) το μονο που σου εμεινε ειναι ,δυστυχως το σερβις(σονυ ερικσσον)η το μαγαζι που το αγορασες ωστε να στο επαναφερουν και να το επιδιορθωσουν.εγγυηση εχεις ακομα οποτε....

 

τα δυο αυτα προγραμματα επαναφερουν το τηλεφωνο στις εργοστασιακες ρυθμισεις.αλλα απο οτι καταλαβαινω η οθονη δεν ανταποκρινεται.το seus θα επρεπε να να σου κανει την δουλεια.οποτε πλεον (αν ξερει καποιος αλλος κατι ασ πει) το μονο που σου εμεινε ειναι ,δυστυχως το σερβις(σονυ ερικσσον)η το μαγαζι που το αγορασες ωστε να στο επαναφερουν και να το επιδιορθωσουν.εγγυηση εχεις ακομα οποτε....

 

παιδια εμεισ που εχουμε το μινι προβλεπω να πειμενουμε πολυυυυ ακομα! :@[/quote

θα περιμενουμε δυστυχως.αφου αναβαθμιστουν ολα τα υπολοιπα θα αναβαθμιστουμε ,λογικα παντα,και εμεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο μάρκετ και θα βάλεις σαν λογαριασμό του μάρκετ τον νέο λογαριασμό. Μετά λογικά θα σε αφήσει να το σβήσεις. Αλλά μου κάνει εντύπωση τι μήνυμα σου βγάζει γιατί στο δικό μου που το δοκίμασα και έχω δύο λογαριασμούς δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα.

 

Το έχω κάνει αυτό.... Απλώς θέλω να σβήσω τον παλιό λογαριασμό και δεν μ' αφήνει.... Μου λέει ότι για να τον σβήσω πρέπει να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων.... :-S

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία σου και τσέκαρε τα νούμερα πάνω αριστερά στο αυτοκόλλητο, ρίξε μια ματιά και στον πίνακα εδώ..:)
το κοιταξα και εγω το νουμερο στο δικο μου κινητο και ειναι si 1249-4783 οπου δεν υπαρχει στη λιστα!!ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Προσφατα απέκτησα ενα xperia mini pro, το οποιο προσπαθησα να κανω root, για να μεταφερω τις εφαρμογες απο το παλιο android κινητο μου. Ακολουθησα εναν οδηγο απο xda, εβαλα με flashtool ενα παλιοτερο firmware (SK17i_4.0.2.A.0.58_GLOBAL.ftf), εκανα root, μετα έγινε και το update στο νεοτερο firmware .62, ολα καλα μεχρι εδω.

Μετα απο λιγο, παρατηρησα οτι τα πληκτρα back, home, menu δεν αναβαν οταν το κινητο ηταν σε οριζοντια θεση. Δεν ηξερα αν ηταν θεμα hardware η software, οποτε αποφασισα να το συνδεσω με pccompanion για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση. Τελικα το δοκιμασα πρωτα με seus, το συνδεσα σε flash mode, μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση, πηγε να ξεκινησει το φλασαρισμα, και μου πεταξε σφαλμα , οτι δεν μπορει να γινει η αναβαθμιση και πως πρεπει να συνδεσω το κινητο με την μπαταρια πληρως φορτισμενη. Η μπαταρια ηταν στο 52% την πρωτη φορα. Εκτοτε, οποιαδηποτε προσπαθεια, ειτε με seus ειτε με pccompanion, αποτυγχανει. [Το δοκιμασα και με φορτισμενη μπαταρια - τα ιδια].

Το κινητο δεν ανοιγει καν. Αν πατησω να ανοιξει, δονειται και μετα τιποτα. Νεκρο. Δεν δειχνει ΤΙΠΟΤΑ.

Υπαρχει κατι άλλο που μπορω να κανω?

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη για το μακροσκελες post...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...