Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά helpppp!!!!!!πριν 2 ώρες αγόρασα το γλυκουλι pro...μόλις λοιπόν πήγα να βάλω την κάρτα sim μου λέει ο,τι είναι κλειδωμένη..ενω στο παλιο μου sony ericsson λειτουργεί κανονικά..και μάλιστα δοκίμασα και με δύο κάρτες..τι μπορεί να συμβαίνει?που να απευθυνθώ??αγόρασα το κινητο μου απο τα public θα πρέπει να το πάω σ αυτους ή στην cosmote ??μπορώ να κάνω κάτι μόνη μου?είναι το πρώτο μου smartphone και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ:(:(:(:(:(:(:(

 

και στς δυο καρτες λεει κλειδωμενη;;και τι επιλογες σου δινει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κλησεις εκτακτης ανάγκης....και τίποτε άλλο....

 

κατεβαζεις απο εδω το SEUS,το κανεις εγκατασταση στο πισι σου,το τρεχεις και ακολουθεις τις οδηγιες.φλασαρεις το κινητο σου και λογικα θασαι οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο εδω το SEUS,το κανεις εγκατασταση στο πισι σου,το τρεχεις και ακολουθεις τις οδηγιες.φλασαρεις το κινητο σου και λογικα θασαι οκ

 

 

:):) αν τα καταφέρω θα σου στείλω γλυκά!!αν και φοβάμαι λίγο μη κάνω καμια βλακεία...τι ακριβώς είναι ?τι το ήθελες άσχετη το smartphone κάτσε εκεί με τις μπακατέλες???????

Link to comment
Share on other sites

:):) αν τα καταφέρω θα σου στείλω γλυκά!!αν και φοβάμαι λίγο μη κάνω καμια βλακεία...τι ακριβώς είναι ?τι το ήθελες άσχετη το smartphone κάτσε εκεί με τις μπακατέλες???????

 

χαχαχα!εκλερακια θελω.οκ;;γιατι σιγουρα θα φτιαξει με αυτο..:)

με αυτο το προγραμμα ξαναπερνας το λογισμικο απο πανω.ακολουθα ακριβως τις οδηγιες και ο,τι χρειαζεσαι στειλε μου pm για να μην κουραζουμε τους υπολοιπους.

 

δεν συμφωνω.το smartphone αξιζει..αρκει να χεις λιγη υπομονη στην αρχη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρειαστεί να αλλάξεις κάρτα sim. Ειδικά αν αυτή που έχεις είναι παλιά. Αν και μάλλον ένα φλασάρισμα θέλει όπως λεει ο Κωνσταντίνος.

Αν έχω δίκιο, κανταϊφι για μένα! :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!εκλερακια θελω.οκ;;......

...... Αν έχω δίκιο, κανταϊφι για μένα! :p

:lol::lol::lol: Δεν παλεύεστε!!!!!!

Καλησπέρα παίδες!!! Μόλις σύνδεσα το mini με το pc, και μου έβγαλε ενήμέρωση για update!! Μόλις περνάω την 4.0.2.Α.0.62. Θα σας ενημερώσω για το αν υπάρχει τίποτα το καινούργιο...... Όσοι έχετε mini πάτε για αναβάθμιση!!!! Αντε να έρθει και το ''παγωτό''!!!!!!!

Δεν μας απάντησες όμως τελικά στην ερώτηση του fk_pakos.... το mini έχεις ή το mini pro???? Γιατί ούτε εμένα (mini) μου βρίσκει κάποια αναβάθμιση :(

Επίσης με την αναβάθμιση έχασες δεδομένα (επαφές, μηνύματα κτλ) ή παρέμειναν άθικτα????? Να ξέρουμε μην τα χάσουμε και τρέχουμε μετά!!!! (Αν και το βασικότερο όλων, τις επαφές δηλαδή, τις έχω πάντα backup :D)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου την βγάλει κάποια στιγμή (αν τελικά όντως υπάρχει). Δεν χάνεις επαφές κτλ αλλά όπως σωστά είπες πάντα κάνουμε backup αυτά τα πράματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου έβγαλε κάτι για αναβάθμιση... Επίσης και εγώ mini...

 

Δεν χάνεις κάτι από επαφές ή μηνύματα...:)

 

Edit: Δεν είδα ότι απάντησε και πρόλαβε ο zxr...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρειαστεί να αλλάξεις κάρτα sim. Ειδικά αν αυτή που έχεις είναι παλιά. Αν και μάλλον ένα φλασάρισμα θέλει όπως λεει ο Κωνσταντίνος.

Αν έχω δίκιο, κανταϊφι για μένα! :p

 

τελικα ολα λυθηκαν με ενα φλασαρισμα.το αναφερω σε περιπτωση που συναντησει καποιος αυτο το προβλημα.

παρολα αυτα θα κανει αλλαγη σιμ αυριο γιατι την εχει αρκετα χρονια.:)

(το γλυκο το ξεχναμε)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα λυθηκαν με ενα φλασαρισμα.το αναφερω σε περιπτωση που συναντησει καποιος αυτο το προβλημα.

παρολα αυτα θα κανει αλλαγη σιμ αυριο γιατι την εχει αρκετα χρονια.:)

(το γλυκο το ξεχναμε)

 

 

το γλυκό θα το στείλω με κουριερ!!! :p ευχαριστώ για τις συμβουλές..απολαμβάνω το πρώτο μου καψιμο!!!....:D:D:D έχω κάνει αρκετές βλακείες... αλλά δεν βαριεσαι... θα το μάθω που θα πάει ??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα το mini μου (όχι pro - όχι vodiafone) και μου εμφάνισε την 4.0.2.Α.0.62 Κάνω backupia και βούρ....!

.62 εγκαταστάθηκε επιτυχώς. Με το PC Companion μου κόλλαγε ο υπολογιστής μόλις πήγαινε να κάνει έλεγχο τηλεφώνου.... το δοκίμασα σε άλλο PC και δεν έβρισκε την αναβάθμιση!?!?!?! μου έλεγε το κινητό είναι ενημερωμένο.... Ίσως έχουν βάλει σειρά προτεραιότητας ανάλογα με το πότε εγκαταστάθηκε το pc companion.. Τελικά την πέρασα με το SEUS. Έχει επιλογή για ενημέρωση μόνο, Ή ενημέρωση και επαναφορά. Με την επαναφορά χάνονται τα δεδομένα. Εγώ έκανα το πρώτο και δεν χάθηκε τίποτα! Να δούμε τώρα τι θα δούμε!

 

Εχει δει κανένας την λίστα με τα updates της .62 ???

www.hlektronika.gr
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανένας την λίστα με τα updates της .62 ???

Όντως... τι "κερδίζουμε" με την .62 ?????

Έστω και κάποιο link αν έχει κάποιος ας το postάρει να ρίξουμε κάνα βλέφαρο. Ίσως να περιμένω να βγει one click root για την .62 και μετά να "αναβαθμιστώ"... :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως... τι "κερδίζουμε" με την .62 ?????

Έστω και κάποιο link αν έχει κάποιος ας το postάρει να ρίξουμε κάνα βλέφαρο. Ίσως να περιμένω να βγει one click root για την .62 και μετά να "αναβαθμιστώ"... :p

 

Εγω σιγουρα θα περιμενω..βασικα βαριεμαι παρα πολυ να ξανασβησω ολη τη σαβουρα απο την αρχη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να του βαλω μια 16αρα καρτα class 6 απο το amazon, στα χαρτια την υποστιριζει... στην πραξη θα εχω κολληματα μετα??
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να του βαλω μια 16αρα καρτα class 6 απο το amazon, στα χαρτια την υποστιριζει... στην πραξη θα εχω κολληματα μετα??

 

υποστηριζει μεχρι 32γβ

εγω στην θεση σου θα επαιρνα class 10 πολυ πιο γρηγορη

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον kouberman. Πάρε καλύτερα μία class 10. Μετά πού αγόρασα από γνωστό κατάστημα μια 16gb 45 euro, βρήκα ακριβώς την ιδία στα carrefour μόλις 32 euro και τρελαθηκα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ μα στείλω μηνύματα τι μπορεί να φταίει;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον kouberman. Πάρε καλύτερα μία class 10. Μετά πού αγόρασα από γνωστό κατάστημα μια 16gb 45 euro, βρήκα ακριβώς την ιδία στα carrefour μόλις 32 euro και τρελαθηκα...

 

θελω και γω μια καρτουλα για το mini μου γιατι ειναι κριμα να το χω με τηνν 2αρα δε μπορω να βαλω τιποτα μεσα.

Αν μπορεις στηλε μου πμ για το καταστημα που την πηρες.:)

ΩΧ λαθος τωρα το ειδα το γραφεις που την εχει πιο φτηνα.:wacko:

Edited by alx255
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ μα στείλω μηνύματα τι μπορεί να φταίει;

Δοκίμασες να κάνεις καμιά επανεκίνηση το κινητό???

Το έπαθε ξαφνικά ή μετά από εγκατάσταση κάποιου προγράμματος?

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έγινε! Θέλω να αποφύγω την επαναφορά εργοστασιακών γιατί θα χάσω τα πάντα. Έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να του βαλω μια 16αρα καρτα class 6 απο το amazon, στα χαρτια την υποστιριζει... στην πραξη θα εχω κολληματα μετα??

 

υποστηριζει μεχρι 32γβ

εγω στην θεση σου θα επαιρνα class 10 πολυ πιο γρηγορη

 

Θα συμφωνήσω με τον kouberman. Πάρε καλύτερα μία class 10. Μετά πού αγόρασα από γνωστό κατάστημα μια 16gb 45 euro, βρήκα ακριβώς την ιδία στα carrefour μόλις 32 euro και τρελαθηκα...

 

 

πριν μια εβδομαδα παρελαβα απο ebay 16 giga class 10 μαζι με τα μεταφορικα 16 euro, εκανα και το τεστ να δω αν πραγματικα ειναι class 10 και ειναι μια χαρα :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα το κινητό.

ενερηοποιησα ένα πακέτο ίντερνετ αλλά μετά και από επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη της Cosmote βγήκαμε στο συμπέρασμα ότι το κινητό δεν μπορεί να σώσει νέα apn.

έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο και κατάφερε να το λύσει;

αν γνωρίζει οποιοσδήποτε κάτι ας ενημερώσει, επειδή είμαι στον στρατό και δεν έχω την δυνατότητα να το στείλω σε τεχνικό να το κοιτάξει.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

(το γλυκο το ξεχναμε)

Με σκότωσες τώρα!

το γλυκό θα το στείλω με κουριερ!!! :p ευχαριστώ για τις συμβουλές..απολαμβάνω το πρώτο μου καψιμο!!!....:D:D:D έχω κάνει αρκετές βλακείες... αλλά δεν βαριεσαι... θα το μάθω που θα πάει ??

Ότι θες εδώ είμαστε (και χωρίς γλυκό!) :)

Εγω σιγουρα θα περιμενω..βασικα βαριεμαι παρα πολυ να ξανασβησω ολη τη σαβουρα απο την αρχη...

Πρέπει να βρούμε εφαρμογή για batch uninstall

Δεν μπορώ μα στείλω μηνύματα τι μπορεί να φταίει;

Κάνε ένα restart. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς;

Έχω πρόβλημα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα το κινητό.

ενερηοποιησα ένα πακέτο ίντερνετ αλλά μετά και από επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη της Cosmote βγήκαμε στο συμπέρασμα ότι το κινητό δεν μπορεί να σώσει νέα apn.

έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο και κατάφερε να το λύσει;

Δεν μπορείς να κάνεις edit στο ήδη υπάρχον apn και να περάσεις τις ρυθμίσεις πάνω σε αυτό; Καλή θητεία!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...