Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου το επιβεβαιώνω και εγώ, τουλάχιστον μέχρι 25 ευρό έχω πάρει πολλά πράγματα απο χονγκ κονγκ.

 

Τελεια.οποτε ίσως προχωρήσω σε αγορά.εκτός και αν καταλάβω ότι η θήκη σιλικόνης ειναι όντως δύο κομμάτια και δεν ειναι θήκη που μπαίνει μεσα όλο το κινητό..

Και εφόσον ειναι από Αγγλία,θαρθει πολύ πιο γρηγορα. (λογικα)

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελεια.οποτε ίσως προχωρήσω σε αγορά.εκτός και αν καταλάβω ότι η θήκη σιλικόνης ειναι όντως δύο κομμάτια και δεν ειναι θήκη που μπαίνει μεσα όλο το κινητό..

Και εφόσον ειναι από Αγγλία,θαρθει πολύ πιο γρηγορα. (λογικα)

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

 

Η σιλικόνης που πόσταρες είναι 2 κομμάτια, μόνο έτσι βγαίνει για το προ.. και φάινεται και στις 3 τελευταίες φωτογραφίες αν το προσέξεις..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Η σιλικόνης που πόσταρες είναι 2 κομμάτια, μόνο έτσι βγαίνει για το προ.. και φάινεται και στις 3 τελευταίες φωτογραφίες αν το προσέξεις..

 

Ελα πλακα κανεις!τωρα ειδα τις υπολοιπες φωτο!!!

Χαχα,δεν παω καλα!οποτε λετε να προβω σε αγορα ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελα πλακα κανεις!τωρα ειδα τις υπολοιπες φωτο!!!

Χαχα,δεν παω καλα!οποτε λετε να προβω σε αγορα ε;

 

Εγώ νόμιζα ότι κάτι μπέρδεψες σε αυτα που έγραφες. :) είναι 2 κομμάτια. τα φοράς στο πάνω και το κάτω μέρος . Ανοιγει-κλείνει και δεν χρειάζετε να το βγάζεις. . Γιατί όχι ?

Πάντως είναι το πιο όμορφο. http://viewitem.eim.ebay.gr/White-Mesh-Net-Cover-Case--Film-for-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-SK17i-ZVCC741/160675948400/item

Η άλλη που έδειξες η μαύρη δεν θα είναι βολική. ειδικά με τα πλήκτρα αφής. Έχουν πλαίσιο γύρο-γύρο. Δεν είναι κινητό για να του κλέβεις χώρο απο την οθόνη+πλήκτρα αφής. Άσε που μπορεί να έχεις πρόβλημα επαφής με την θήκη. (το είχα το πρόβλημα αυτό με το Xperia X2)

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι κάτι μπέρδεψες σε αυτα που έγραφες. :) είναι 2 κομμάτια. τα φοράς στο πάνω και το κάτω μέρος . Ανοιγει-κλείνει και δεν χρειάζετε να το βγάζεις. . Γιατί όχι ?

Πάντως είναι το πιο όμορφο. http://viewitem.eim.ebay.gr/White-Mesh-Net-Cover-Case--Film-for-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-SK17i-ZVCC741/160675948400/item

Η άλλη που έδειξες η μαύρη δεν θα είναι βολική. ειδικά με τα πλήκτρα αφής. Έχουν πλαίσιο γύρο-γύρο. Δεν είναι κινητό για να του κλέβεις χώρο απο την οθόνη+πλήκτρα αφής. Άσε που μπορεί να έχεις πρόβλημα επαφής με την θήκη. (το είχα το πρόβλημα αυτό με το Xperia X2)

 

Απο,τι ειδες φιλαρακι και εμενα η πρωτη μου επιλογη ηταν αυτη!ειναι ασπρη οπως και το κινητο..

Λες να χω θεμα με αποστολη και λοιπα;

μην μου κλεψουν καμια πιστωτικη εκει στην ασια και τρεχω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Έχω ένα Xperia Mini, μοντέλο ST15i με FW 4.0.2.A.0.42.

Το πρόβλημα είναι ότι ενω μπορώ να λάβω MMS κανονικά, δε μπορώ να στείλω:

δηλ.ενώ δειχνει οτι στέλνονται (και εμφανιζεται ενα εικονίδιο H με βελάκι),

αλλά ο παραλήπτης δε λαμβάνει το mms ποτέ.

 

Εχω COSMOTE με σύνδεση.

Στο κινητό (στο Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Access Point Name)

υπάρχουν κανονικά ρυθμίσεις: COSMOTE Internet και COSMOTE MMS

(τσεκαρισμένες και με το site http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html).

Να προσθέσω μόνο, ότι μόνο το COSMOTE Internet εχει ένα κυκλάκι δεξιά του (ως active)

Το COSMOTE MMS δεν εχει κυκλάκι (και έτσι, δεν μπορείς να το κανεις active, παρά μονο να δεις τα settings του).

Επίσης εχω ενεργοποιημένο τo data traffic

και ως Network Mode το έχω σε WCDMA(pref.)/GSM (αλλά και σκέτο WCDMA, τα ίδια).

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

ΥΓ. Εχω υπόψιν και το Xperia Mini support: Unable to send MMS

(δεν βοήθησε καθόλου)

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Απο,τι ειδες φιλαρακι και εμενα η πρωτη μου επιλογη ηταν αυτη!ειναι ασπρη οπως και το κινητο..

Λες να χω θεμα με αποστολη και λοιπα;

μην μου κλεψουν καμια πιστωτικη εκει στην ασια και τρεχω!!

Με Paypal είναι οι πιο ασφαλείς συναλλαγές. Αν έχει πολλές πολήσεις αυτός (απ'οτι είδα έχει κάποιες χιλιάδες και καλο feedback) δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Ας σου πει όμως κάποιος πιο έμπειρος.

Link to comment
Share on other sites

23767 πωλησεις εχει κανει και εχει 99% θετικο feedback! αρα το τσιμπας! μην σε παρω και στο λεμο μου ομως
Link to comment
Share on other sites

Με Paypal είναι οι πιο ασφαλείς συναλλαγές. Αν έχει πολλές πολήσεις αυτός (απ'οτι είδα έχει κάποιες χιλιάδες και καλο feedback) δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Ας σου πει όμως κάποιος πιο έμπειρος.

 

Δεν εχω ιδεα τι γινεται με το paypal.

Εχω και μια προπληρωμενη.θα χρησιμοποιηαω αυτη!

 

Φιλε splanis εχεις δικιο.δεν με νοιαζει το 5ευρω.με νοιαζει απλα να μην γινει καμια στραβη με τα στοιχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο,τι ειδες φιλαρακι και εμενα η πρωτη μου επιλογη ηταν αυτη!ειναι ασπρη οπως και το κινητο..

Λες να χω θεμα με αποστολη και λοιπα;

μην μου κλεψουν καμια πιστωτικη εκει στην ασια και τρεχω!!

 

για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου φιλε μου βγαζεις μια προπληρωμενη καρτα (την δηλωνεις στο paypal), εγω 8 περιπου χρονια ετσι δουλευω, οχι οτι εχεις προβλημα με την πιστωτικη αλλα λεμε τωρα για 100% σιγουρια, η διαφορα ειναι οτι στην προπληρωμενη οτι χρημα βαζεις τοσα εχει μεσα ενω στην πιστωτικη ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια κάρτα internet visa νομίζω λέγετε της τράπεζας Κύπρου, αυτήν την έχω στο Paypal. Έχω και άλλο λογαριασμό, οπότε αν θέλω να αγοράσω κάτι 25 ευρώ τα μεταφέρω στον λογαριασμο με την ιντερνετ visa και πληρώνετε πάντα μέσω Paypal.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω προπληρωμενη της eurobank.οποτε θαμαι κομπλε νομιζω!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνωντας βρηκα αυτη ...ψηνομαι!

 

 

και γενικα εχει διαφορα σχεδια και χρωματα σε καλη ποιοτητα

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_1800000_11001282&products_id=33424

Edited by LindianGR
Link to comment
Share on other sites

anytime..:)

 

ποια εκδοση εχεις?νομιζω με τα updates λυθηκε το προβλημα (τουλαχιστον δεν το χει αναφερει κανεις εδω και μηνες)

 

 

 

εχω την 2.3.4 με fw 4.0.2.Α.0.42! δεν ξερω γιατι το κανει..οσο το ειχα εγω δεν μου εκανε τιποτα..εδω και 2 βδομαδες το εχει η κοπελα μου και πανω στην 1η βδομαδα της το ξεκινησε χωρις να κανει κατι..εκανα ενα factory reset μπας και..αλλα "φρυδια.."

οποια ιδεα καλοδαιχουμενη..μεχρι αυριο το πρωι που μαλλον θα το κατεβασω στην S.E.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Έχω ένα Xperia Mini, μοντέλο ST15i με FW 4.0.2.A.0.42.

Το πρόβλημα είναι ότι ενω μπορώ να λάβω MMS κανονικά, δε μπορώ να στείλω:

δηλ.ενώ δειχνει οτι στέλνονται (και εμφανιζεται ενα εικονίδιο H με βελάκι),

αλλά ο παραλήπτης δε λαμβάνει το mms ποτέ.

 

Εχω COSMOTE με σύνδεση.

Στο κινητό (στο Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Access Point Name)

υπάρχουν κανονικά ρυθμίσεις: COSMOTE Internet και COSMOTE MMS

(τσεκαρισμένες και με το site http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html).

Να προσθέσω μόνο, ότι μόνο το COSMOTE Internet εχει ένα κυκλάκι δεξιά του (ως active)

Το COSMOTE MMS δεν εχει κυκλάκι (και έτσι, δεν μπορείς να το κανεις active, παρά μονο να δεις τα settings του).

Επίσης εχω ενεργοποιημένο τo data traffic

και ως Network Mode το έχω σε WCDMA(pref.)/GSM (αλλά και σκέτο WCDMA, τα ίδια).

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

ΥΓ. Εχω υπόψιν και το Xperia Mini support: Unable to send MMS

(δεν βοήθησε καθόλου)

Καλημέρα. Να ρωτήσω, χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή για τα μηνύματα ή έχεις την 'μαμά' και στέλνεις mms και sms?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω, χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή για τα μηνύματα ή έχεις την 'μαμά' και στέλνεις mms και sms?

Καλη σου μέρα.

Όχι, mms και sms στέλνω απο το 'μαμα' interface του κινητου - δε χρησιμοποιώ καποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερωτηση σας έχω ζαλίσει ξερω ξερω :whistle: αμα παρω το pro απο σκρουτζομάγαζο το πληκτρολόγιο του κινητού θα είναι στα Αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εσάς αναβαθμήζονται οι χάρτες(Google maps)? βγήκε χθές η εκδοση 6 αλλα τίποτα...με ενδιαφέρει για αυτό που λένε οτι μπορείς να κατεβάσεις ένα κομμάτι του χάρτη και να το δουλευεις offline.. ξέρει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το sygic και κατεβασα και τους χαρτες και τωρα μου μειναν μονο 300μβ ελευθερα στη καρτα μνημης

θα εχω προβλημα η να το σβησω? και αν ειναι να το σβησω πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το sygic και κατεβασα και τους χαρτες και τωρα μου μειναν μονο 300μβ ελευθερα στη καρτα μνημης

θα εχω προβλημα η να το σβησω? και αν ειναι να το σβησω πως γινετε?

 

στην καρτα μνημης να φανταστω εχεις 2gb αν την συνδεσεις στο pc εχει μεσα καποια αρχεια απο την sony κατι manual και κατι αλλα που δεν ειναι απο το κινητο, αυτα πιανουν καπου στα 700mb αν θυμαμαι καλα, οποτε καλο ειναι τα σβησεις επισης με 2gb δεν θα την βγαλεις και πολυ θα σου προτεινα μια 8gb class 6 και πανω, και το μονο που θα κανεις οταν την παρεις ειναι ενα copy paste σε οτι εχεις στην 2gb και θα λειτουργει μια χαρα...

 

προβλημα δεν εχεις απλως δεν θα χωραει μετα απο λιγο να βαλεις αλλα πραγματα, αν θες να σβησεις τους χαρτες πας στην καρτα μνημης στον φακελο aura και σβηνεις τον φακελο maps

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σ ευχαριστω ναι 2gb εχω θα παω να παρω μεγαλυτερη ειναι πολυ μικρη αυτη

απλως κανω copy paste απ την παλια στην καινουρια και θα ειναι ολα κομπλε ετσι?

οποτε δεν χρειαζετε να σβησω το sygic...απλα θα το μεταφερω στην καινουρια καρτα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε σ ευχαριστω ναι 2gb εχω θα παω να παρω μεγαλυτερη ειναι πολυ μικρη αυτη

απλως κανω copy paste απ την παλια στην καινουρια και θα ειναι ολα κομπλε ετσι?

οποτε δεν χρειαζετε να σβησω το sygic...απλα θα το μεταφερω στην καινουρια καρτα σωστα?

 

σωστα και στα 2:D

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εσάς αναβαθμήζονται οι χάρτες(Google maps)? βγήκε χθές η εκδοση 6 αλλα τίποτα...με ενδιαφέρει για αυτό που λένε οτι μπορείς να κατεβάσεις ένα κομμάτι του χάρτη και να το δουλευεις offline.. ξέρει κάποιος κάτι?

πηγαινεις Ρυθμισεις -> εφαρμογες ->διαχειρηση εφαρμογων βρισκεις το market και κανεις καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων. Το Market επιστρεφει σε παλιοτερη εκδοση με το ανοιγμα κανεις την αναβαθμιση των χαρτων και την επομενη φορα που το ανοιγεις το Market αναβαθμιζεται αυτοματα στην τελευταια εκδοση. Ετσι εκανα τις 2 τελευταιες αναβαθμισεις ;)

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα κατι πρεπει να γινει με την google καποια στιγμη.....

μετα φταινε οι χρηστες που κατεβαζουν σπασμενες εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Έχω ένα Xperia Mini, μοντέλο ST15i με FW 4.0.2.A.0.42.

Το πρόβλημα είναι ότι ενω μπορώ να λάβω MMS κανονικά, δε μπορώ να στείλω:

δηλ.ενώ δειχνει οτι στέλνονται (και εμφανιζεται ενα εικονίδιο H με βελάκι),

αλλά ο παραλήπτης δε λαμβάνει το mms ποτέ.

 

Εχω COSMOTE με σύνδεση.

Στο κινητό (στο Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Access Point Name)

υπάρχουν κανονικά ρυθμίσεις: COSMOTE Internet και COSMOTE MMS

(τσεκαρισμένες και με το site http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html).

Να προσθέσω μόνο, ότι μόνο το COSMOTE Internet εχει ένα κυκλάκι δεξιά του (ως active)

Το COSMOTE MMS δεν εχει κυκλάκι (και έτσι, δεν μπορείς να το κανεις active, παρά μονο να δεις τα settings του).

Επίσης εχω ενεργοποιημένο τo data traffic

και ως Network Mode το έχω σε WCDMA(pref.)/GSM (αλλά και σκέτο WCDMA, τα ίδια).

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

ΥΓ. Εχω υπόψιν και το Xperia Mini support: Unable to send MMS

(δεν βοήθησε καθόλου)

 

Βρέθηκε η λύση: (απο τέχνικο της Cosmote) ==> μάρκαρα με κόκκινο στο ποστ μου το πρόβλημα

πας στο Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Access Point Name

κανεις κλικ στο COSMOTE MMS

πας στη προτελευταία επιλογή 'Τυπος APN'

και τη κανεις από mms σε κενό/'δεν έχει οριστεί".

Πλέον, εμφανίζεται το κυκλάκι δεξιά απο το COSMOTE MMS,

και μπορείς και το επιλέγεις ως active.

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...