Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να απαντήσω και στο δικό μου θέμα και σ' όποιον το έχει εκτός εμού.

 

Για να συνδεθεί το κινητό με τον MyPhoneExplorer βάζουμε τρόπο σύνδεσης στον MPE USB και στο κινητό πάμε στις Ρυθμίσεις-->Συνδεσιμότητα-->Λειτουργία σύνδεσης USB στην επιλογή Λειτουργία Μεταφοράς Πολυμέσων (MTP).

 

Μετά στις Ρυθμίσεις Εφαρμογών-->Ανάπτυξη-->Εντοπισμός σφάλματος USB και Σε κανονική κατάσταση λειτουργίας.

 

Αυτά... Οι επαφές περάστηκαν και όλα οκ... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα ρε παιδια το swype υπαρχει στην αναβαθμιση?ειδατε στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου?αν εξασκηθει κανεις,μπορει πολυ ευκολα να γραψει μηνυμα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια το swype υπαρχει στην αναβαθμιση?ειδατε στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου?αν εξασκηθει κανεις,μπορει πολυ ευκολα να γραψει μηνυμα!

 

Μόλις το δοκίμασα, υπάρχει, αλλά δε με βολεύει λίγο που το δοκίμασα. Πρέπει να απενεργοποιήσει κανείς τις αυτόματες διορθώσεις λέξεων;

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα, υπάρχει, αλλά δε με βολεύει λίγο που το δοκίμασα. Πρέπει να απενεργοποιήσει κανείς τις αυτόματες διορθώσεις λέξεων;

 

Μπορείς να βοηθήσεις λίγο να πεις που είναι/πως το δουλεύεις? Εγω δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βοηθήσεις λίγο να πεις που είναι/πως το δουλεύεις? Εγω δεν το βρήκα.

 

Ρυθμίσεις/Γλώσσα και πληκτρολ./Διεθνές πληκτρολόγιο/Ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου/Σύνταξη με πέρασμα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Γλώσσα και πληκτρολ./Διεθνές πληκτρολόγιο/Ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου/Σύνταξη με πέρασμα

 

Αυτο το έχω δει αλλά μέσα στα μηνύματα δεν βλέπω κάποια αλλαγή :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το έχω δει αλλά μέσα στα μηνύματα δεν βλέπω κάποια αλλαγή :rolleyes:

 

ΑΝ πας να γράψεις μήνυμα και σύρεις το δάχτυλό σου, θα δεις τις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ πας να γράψεις μήνυμα και σύρεις το δάχτυλό σου, θα δεις τις διαφορές.

 

Όσο και να το παιδεύω φίλε, δεν βλέπω καμια διαφορά.

EDIT : οκ, απλά δεν είχα ιδέα για την λειτουργία :-)

Πρεπει να έχεις το πληκτρολόγιο σε qwerty mode τελος πάντων :-) και αυτό γίνετε πάνω στο πληκτρολόγιο. Εγώ νόμιζα είναι κάτι σαν τα windows mobile και σχεδιάζες τα γράμματα στην οθόνη αλλά καμια σχέση.

Αδικα σε ταλαιπόρησα να μου εξηγήσεις φίλε.

Προσωπικά εμένα δέν με βολεύει (αλλα και κανέναν μάλλον), κουραστικό φαίνετε και θέλει χειρουργική ακρίβεια. Σαν ένα παιχνίδι που το εγκαθιστάς και παίζεις 2 φορές και τέλος. Όπως και να έχει χρησιμοποιώ τον άλλο τυπο πληκτρολογιου, αυτό είναι για τα σαλόνια :-) ( Αν περπατάς και θες να στείλεις μήνυμα τι κανεις? :-) )

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το παιδεύω φίλε, δεν βλέπω καμια διαφορά.

 

Εγώ το δοκίμασα στιγμιαία, δε μου άρεσε και το έβγαλα. Το πρόβλημα (τουλάχιστον με κάθετη την οθόνη) είναι ότι με αυτόν τον τρόπο δε βλέπεις ποιο γράμμα πατάς, αφού το δάχτυλο καλύπτει μεγαλύτερη επιφάνεια από 1 γράμμα.

Ίσως να έκανα κάτι λάθος, ή δεν το έχω συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο, σύγκρινα το gps του μινι με το xperia 8 που είχα και είδα ότι δεν κλειδώνει τους δορυφόρους τόσο γρήγορα όσο το xperia 8, επίσης όταν τους κλειδώνει βλέπω μια διαφορά στο στίγμα που ισοδυναμεί με περιπου 40-50 μέτρα, με ακριβέστερο το xperia 8. Σε ένα ταξίδι χρησιμοποίησα τα sygic aura το οποίο δεν κλειδωνε με τίποτα τους δορυφόρους οταν ήμουνα εν κινήση. Με το xperia 8 δεν είχα τέτοια προβλήματα, ξέρετε τι μπορώ να κάνω και εάν είναι θέμα συσκευής;

Υ.Γ Έχω εγκαταστήσει το gps fix νομίζοντας ότι θα βοηθουσε λίγο τα προγράμματα αυτά (aura ,endomondo, χάρτες κτλ) αλλά δεν το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο, σύγκρινα το gps του μινι με το xperia 8 που είχα και είδα ότι δεν κλειδώνει τους δορυφόρους τόσο γρήγορα όσο το xperia 8, επίσης όταν τους κλειδώνει βλέπω μια διαφορά στο στίγμα που ισοδυναμεί με περιπου 40-50 μέτρα, με ακριβέστερο το xperia 8. Σε ένα ταξίδι χρησιμοποίησα τα sygic aura το οποίο δεν κλειδωνε με τίποτα τους δορυφόρους οταν ήμουνα εν κινήση. Με το xperia 8 δεν είχα τέτοια προβλήματα, ξέρετε τι μπορώ να κάνω και εάν είναι θέμα συσκευής;

Υ.Γ Έχω εγκαταστήσει το gps fix νομίζοντας ότι θα βοηθουσε λίγο τα προγράμματα αυτά (aura ,endomondo, χάρτες κτλ) αλλά δεν το βλέπω!

 

Παιξε και με αλλά προγράμματα.εγω έχω το ndrive και δεν έχω κάποιο θέμα.ίσως κλειδώσει σε δευτερόλεπτα,ίσως σε καποια λεπτα.δεν ειναι θέμα συσκευής νομίζω γιατί το ίδιο γινόταν σε μενα και στο Χ10 που είχα το navigon

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατεβασα εναν ηχο μηνυματος απο το zedge το προβλημα μου ειναι οτι σαν ηχος μηνυματος δεν ακουγεται τοσο δυνατα οσο ακουγοταν απο το zedge υπαρχει καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πήρα κι εγώ το mini από την Cosmote όλο άσπρο και το κουτί είχε μόνο ένα μπλε καπάκι ..Εγώ ήθελα ροζ.Πήγα στο Πλαίσιο αλλά δεν είχαν σκέτα καπάκια.Μήπως γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω ροζ καπάκι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πήρα κι εγώ το mini από την Cosmote όλο άσπρο και το κουτί είχε μόνο ένα μπλε καπάκι ..Εγώ ήθελα ροζ.Πήγα στο Πλαίσιο αλλά δεν είχαν σκέτα καπάκια.Μήπως γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω ροζ καπάκι??

 

το λευκο μινι προ εχει σιγουρα μεσα ενα ροζ καπακι..το απλο μινι εχει μπλε.

ας σου πουνε τα παιδια που εχουν το μινι αν υπαρχουν μαγαζια με καπακια..αλλιως απο ebay

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το skroutz εύκολα βρίσκεις πως διατίθεται εδώ.

 

Παραδόξως δε βλέπω να διατίθεται σε πολλά μαγαζιά..

Link to comment
Share on other sites

Από το skroutz εύκολα βρίσκεις πως διατίθεται εδώ.

 

Παραδόξως δε βλέπω να διατίθεται σε πολλά μαγαζιά..

 

για τα χ10 γινοταν χαμος....και ειναι για το χ10 το καπακι αυτο φιλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν είχα πάρει καν είδηση πως υπάρχουν 2 διαφορετικά xperia mini:X

 

λεω και γω πως βρηκε αφου τελευταια φορα που κοιταξα δεν ειχε!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Προερχόμενος απο τα windows mobile θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Το android δεν έχει εργασίες(outlook task); και εάν έχει με ποιό πρόγραμμα λειτουργούν;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε άλλο thread είχα γράψει οτι θέλω να αλλάξω το χ10μινι λόγω μπαταρίας και κολλημάτων. Μέλος του myphone μου πρότεινε να κοιτάξω το καινούργιο το mini. Τελικά σε αυτό θα καταλήξω αφού απο οτι διαβάζω δεν έχει καμία σχέση το καινούργιο με το παλιό.

Θέλω να ρωτήσω στην ερευνα που έκανα για τιμές και τα σχετικά, το βρήκα το Sony Ericsson Xperia Mini ST15i White στα 177€ και στο ιδιο site το έχει Sony Ericsson Xperia Mini ST15i White (Dark Blue) GR.

Αυτο το GR με μπέρδεψε λίγο. Και επίσης αυτα που λέτε εισαγωγής τώρα τα ακούω. Για επιβεβαίωση , το κινητό κάνει κανονικα αναβαθμίσεις και τα σχετικά απλα δεν καλύπτεται απο την ελληνικη αντιπορσωπεια. Σωστά;

Ευχαριστώ πολύ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...