Jump to content

[ROM] Simply Honey v3.X


red_herring
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον.. αυτα που μου συνεβησαν σημερα..

φλασαρα τον dark core (2 φορες), δεν μου εκανε το /system ext4 ενω εκανε ολα τα υπολοιπα. . επισης δεν εβγαινε με τιποτα το ext4. την 1η φορα ημουν τυχερος και ξαναφλασαρα sh3.6 με το lagfix ενεργο και δεν εγινε τιποτα. μετα παρατηρησα οτι ειχα αυξανομενη ενταση στον ηχο κλησης (υποτιθεται δεν εχει) και μου την εσπασε (με εκνευριζει αφανταστα) και μου ειπαν να βαλω dark core.. λεω καποια παπ***α εκανα και ειχα προβληματα με τον dark core.. ας τον ξαναπερασω.. και παλι τα ιδια.. ουτε Μη αυξανομενη ενταση ειχε το κινητο (υποτιθεται οτι και αυτος εχει NoN Increasing Ringtone) και παλι δεν εβγαινε το lagfix (το /system εξακολουθουσε να ειναι rfs..).. ετσι φλασαρα την sh3.6 και μπρικαρε.. περασα λοιπον jvo,cf root wipe τα παντα, ξανα jvo cf με repartition και ξανα wipe τα παντα και μετα sh 3.6 παλι (παντα οταν την φλασαρω μια φορα, μερικες εξτρα εφαρμογες που εχει δεν τις εχω πχ. spare parts, sgs tools κλπ.. οταν ξαναφλασαρω στο καπακι τις εχω κανονικα..)..

και συνεχιζω να μην εχω NoN Increasing Ringtone...

 

Το προβλημα αυτο με τον dark core το ειχα κι εγω και τον σουταρα, γιατι εχει ολα τα καλουδια, αλλα να μην μπορω να βγαλω το lagfix ειναι χοντρο. Τωρα για το αλλο τι να σου πω, ειδα οτι εγραψες και στον simone στο xda. Δεν θα ειναι περιεργο ενω διορθωσε ολα τα αλλα να χαλασε αυτο. Κλασσικο φαινομενο custom. Και στο λεω γιατι βλεπω οτι φλασαρες με wipes 3 φορες και δεν στρωνει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το προβλημα αυτο με τον dark core το ειχα κι εγω και τον σουταρα, γιατι εχει ολα τα καλουδια, αλλα να μην μπορω να βγαλω το lagfix ειναι χοντρο. Τωρα για το αλλο τι να σου πω, ειδα οτι εγραψες και στον simone στο xda. Δεν θα ειναι περιεργο ενω διορθωσε ολα τα αλλα να χαλασε αυτο. Κλασσικο φαινομενο custom. Και στο λεω γιατι βλεπω οτι φλασαρες με wipes 3 φορες και δεν στρωνει.

 

δε στρωνει με τιποτα.. και τον dark core που εβαλα και λεγανε οτι εχει non increasing, παλι αυξανομενη ενταση ειχα.. εκανα και ενα wipe chace,dalvik πριν ετσι στην τυχη μπας και στρωσει, αλλα παλι τιποτα.. εβγαλα τον damian που ηταν πενα και στα 1200 βαρουσε 2500 στο quadrant μονο και μονο για να μην εχω αυξανομενη ενταση και συνεχιζω να εχω.. εχω σαλταρει θελω να το πεταξω στον τοιχο το κινητο

 

 

edit: άλλη μια μερα με wipes,φλασαρισματα και ιστορίες, μπας και φύγει το increasing ringtone..! Τίποτα!!

Γιατί;

Γιατί όπως μου είπε ο damian, είναι θέμα Ρομ!! (σε αντίθεση με αυτά που άκουγα στο xda.. Θεέ μου τι λαλακιες άκουσα.. Επέμεναν κιόλας ότι δεν είναι απο τη ρομ..!)

 

Και μου το επιβεβαίωσε ο simeone σήμερα ότι το κοιταξε και θα το διορθώσει στο update που θα βγάλει τώρα το ΣΚ..!

Έλεος με τους π***ρες στο xda.

Μόνο τους dev θα ακούω απο δω και πέρα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την simply 3.5 (είχα την 3.6 αλλα ειχε θεματα) και δεν μου διαβαζει την SIM!! Τι εχει γινει και τι να κανω? Οποιος ξερει ας απαντησει σας παρακαλω:)

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την simply 3.5 (είχα την 3.6 αλλα ειχε θεματα) και δεν μου διαβαζει την SIM!! Τι εχει γινει και τι να κανω? Οποιος ξερει ας απαντησει σας παρακαλω:)

 

Η simply 3.5 ειχε θεματα με το modem τα οποια ο simone διορθωσε στην 3.6. Ξαναλεω οτι για δικη μας διευκολυνση, εχουμε φτιαξει εδω και κανενα μηνα θεματα για την καθε custom rom. Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να γραφουμε στα αντιστοιχα θεματα και να ψαχνουμε εκει για τις αποριες μας, αφου αυτος ειναι και ο λογος που δημιουργηθηκαν...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την simply 3.5 (είχα την 3.6 αλλα ειχε θεματα) και δεν μου διαβαζει την SIM!! Τι εχει γινει και τι να κανω? Οποιος ξερει ας απαντησει σας παρακαλω:)

 

κανε μια καθαρη εγκατασταση.. περνα jvo με repartition, κανε wipe τα παντα, και ολα αυτα Χ2! περνα μετα την sh 3.6 (δεν εχει θεματα η ρομ, κατι εγινε λαθος στην περιπτωση σου μαλλον) και μετα αλλαξε το csc οπως λεει ο simeone στην πρωτη σελιδα στο xda.

(προαιρετικο: οταν φλασαρουμε ρομς, καλο ειναι να μην εχουμε στη συσκευη την καρτα σιμ. . !)

Link to comment
Share on other sites

Η simply 3.5 ειχε θεματα με το modem τα οποια ο simone διορθωσε στην 3.6. Ξαναλεω οτι για δικη μας διευκολυνση, εχουμε φτιαξει εδω και κανενα μηνα θεματα για την καθε custom rom. Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να γραφουμε στα αντιστοιχα θεματα και να ψαχνουμε εκει για τις αποριες μας, αφου αυτος ειναι και ο λογος που δημιουργηθηκαν...

Έχεις δίκιο! Η δύναμη της συνήθειας...;)

 

κανε μια καθαρη εγκατασταση.. περνα jvo με repartition, κανε wipe τα παντα, και ολα αυτα Χ2! περνα μετα την sh 3.6 (δεν εχει θεματα η ρομ, κατι εγινε λαθος στην περιπτωση σου μαλλον) και μετα αλλαξε το csc οπως λεει ο simeone στην πρωτη σελιδα στο xda.

(προαιρετικο: οταν φλασαρουμε ρομς, καλο ειναι να μην εχουμε στη συσκευη την καρτα σιμ. . !)

 

Είχε πρόβλημα το modem τελικα. θα περάσω την 3.6.1 τελικα! Εγω ειχα κανει λαθος! Ευχαριστω παιδια

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Η δύναμη της συνήθειας...;)

 

κανε μια καθαρη εγκατασταση.. περνα jvo με repartition, κανε wipe τα παντα, και ολα αυτα Χ2! περνα μετα την sh 3.6 (δεν εχει θεματα η ρομ, κατι εγινε λαθος στην περιπτωση σου μαλλον) και μετα αλλαξε το csc οπως λεει ο simeone στην πρωτη σελιδα στο xda.

(προαιρετικο: οταν φλασαρουμε ρομς, καλο ειναι να μην εχουμε στη συσκευη την καρτα σιμ. . !)

 

Είχε πρόβλημα το modem τελικα. θα περάσω την 3.6.1 τελικα! Εγω ειχα κανει λαθος! Ευχαριστω παιδια

 

δεν υπαρχει 3.6.1! υπαρχει η 3.6 και ενα update για τη ρομ (22,9ΜΒ) που λεει Update 3.6.1.. δεν ειναι ρομ το update!

 

edit: αν κάποιος πάει να βαλει ελληνικό swype ενώ είναι με 3.6.1, προτου το βαλει ας σουταρει απο το /system/app το πληκτρολόγιο gingerbread που πιανει 7ΜΒ ( η οτι αλλο θελει τελος παντων).. Αλλιώς θα πάθει ότι και εγώ.. Δεν θα υπάρχει χώρος στο συστεμ και δεν θα μπουταρει το κινητο(ούτε με wipe απο cwm..)..

 

Ευχαριστώ saliez! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω criskelo v65 αν θελω να παω σε simply honey απλα φλασαρω μεσω recovery την simply?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω criskelo v65 αν θελω να παω σε simply honey απλα φλασαρω μεσω recovery την simply?

 

Πρέπει να κάνεις wipe να φλασαρεις jvo, wipe, μετά περνάς την simply 3.6 και μετά το update 3.6.1(δεν είναι ρομ, ενα απλο update για τη ρομ είναι).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο μεταξυ, ειχα καιρο να κοιταξω την προοδο του simone στο xda και σημερα ειδα πως ετοιμαζει την καινουργια εκδοση της simply honey 3.8 που θα βασιζεται φυσικα στην 2.3.4. Για να δουμε τι ψαρια θα πιασει και αυτος, γιατι τελευταια οι developers δεν μας τα λενε καλα (βλ darky, criskelo, και δυστυχως και juwe απο οτι βλεπω).

 

Y.Γ. Η παρακολουθηση των διασημων thread στο xda, δυστυχως εχει γινει πλεον ανυποφορη. Οπως σχολιασε και ο Παρης πριν λιγες μερες, μπαινει μεσα καθε καρυδιας καρυδι και ποσταρει (σε αθλια αγγλικα τις περισσοτερες φορες αλλα αυτο δεν ειναι κατακριτεο) οτι του κατεβει στο κεφαλι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ, ειχα καιρο να κοιταξω την προοδο του simone στο xda και σημερα ειδα πως ετοιμαζει την καινουργια εκδοση της simply honey 3.8 που θα βασιζεται φυσικα στην 2.3.4. Για να δουμε τι ψαρια θα πιασει και αυτος, γιατι τελευταια οι developers δεν μας τα λενε καλα (βλ darky, criskelo, και δυστυχως και juwe απο οτι βλεπω).

 

Y.Γ. Η παρακολουθηση των διασημων thread στο xda, δυστυχως εχει γινει πλεον ανυποφορη. Οπως σχολιασε και ο Παρης πριν λιγες μερες, μπαινει μεσα καθε καρυδιας καρυδι και ποσταρει (σε αθλια αγγλικα τις περισσοτερες φορες αλλα αυτο δεν ειναι κατακριτεο) οτι του κατεβει στο κεφαλι.

 

τον παρακαλουσαμε 1 βδομαδα να αρχισει την 3.8 (jvp based) και να μην βγαλει 3.7(jvo based) και ελεγε οχι! μετα αλλαξε γνωμη:lol:!

 

καλα, ειμαι 2 μηνες περιπου στα "κολπα" και αυτα που βλεπω στο xda με καραφλιαζουν..!! φανταζομαι πως θα νιωθετε εσεις..!!!:X

Link to comment
Share on other sites

τον παρακαλουσαμε 1 βδομαδα να αρχισει την 3.8 (jvp based) και να μην βγαλει 3.7(jvo based) και ελεγε οχι! μετα αλλαξε γνωμη:lol:!

 

καλα, ειμαι 2 μηνες περιπου στα "κολπα" και αυτα που βλεπω στο xda με καραφλιαζουν..!! φανταζομαι πως θα νιωθετε εσεις..!!!:X

Α παλι καλα, γιατι δεν νομιζω να ειχε να δωσει κατι περισσοτερο στην 2.3.3. Οσο για τα υπολοιπα, αυτα ειναι αρνητικα ενος παγκοσμιου φημης forum οπως ειναι το xda.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Α παλι καλα, γιατι δεν νομιζω να ειχε να δωσει κατι περισσοτερο στην 2.3.3. Οσο για τα υπολοιπα, αυτα ειναι αρνητικα ενος παγκοσμιου φημης forum οπως ειναι το xda.

 

γιαυτο λογικα θα παει στο φορουμ του damian ο simone!

(και καλα θα κανει!)

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο ώρες όπως είπε ο simone βγαίνει η 3.8!! Άντε να δούμε.... ελπίζω να έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας!

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Από παλιά ο simone ήταν ο αγαπημένος μου! Ελπίζω να βγάλει κάτι δυνατό γιατί η τελευταία rom του που είχα περάσει δεν με είχε αφήσει και πολύ ικανοποιημένο
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα εμφανισιμη ρομ και πολυ ομαλη εκ πρωτης οψεως. Ο κερνελ ειναι ο Τ8 του speedmod και ως συνολο ανταποκρινεται αψογα μεχρι στιγμης. Επεται συνεχεια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλα ε...την καταπινει την μπαταρια :confused::confused::confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω στοκ 2.3.4 με cf-root μπορώ απλά να την φλασάρω απο cwm; (εννοείται οτι θα γίνουν τα απαραίτητα wipes πριν και μετά)

 

Και, ποιά έκδοση να κατεβάσω; την medium η το full πακέτο;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω στοκ 2.3.4 με cf-root μπορώ απλά να την φλασάρω απο cwm; (εννοείται οτι θα γίνουν τα απαραίτητα wipes πριν και μετά)

 

Και, ποιά έκδοση να κατεβάσω; την medium η το full πακέτο;

 

Ναι μπορεις, απλα απενεργοποιησε πρωτα το lagfix εαν ειναι ενεργο...Οπως λεει και στις οδηγιες, πρωτα βαζεις την light εκδοση, μετα την medium και κατοπιν την full.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις, απλα απενεργοποιησε πρωτα το lagfix εαν ειναι ενεργο...Οπως λεει και στις οδηγιες, πρωτα βαζεις την light εκδοση, μετα την medium και κατοπιν την full.

 

ωχ, δεν είχα προσέξει ότι πρώτα πρέπει να βάλω την light έβαλα την full κατευθείαν και π....ια, το μόνο που έγινε ήταν να μπουν κάποιες εφαρμογές απο την full :lol:

 

Πάω να το κάνω σωστά τώρα:p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλα ε...την καταπινει την μπαταρια :confused::confused::confused:

 

πραγματικα την καταπινει μου φαινεται..

ειχα και κατι κουλά.. περασα tw4 (πολυ σταθερος και καλα) και ειχα ενα λαγκαρισμα (μαυρη η οθονη και καμια αποκριση..) και εβγαλα την μπαταρια για να ξεκολλησει. μετα εκανα restore το backup που ειχα κανει απο πριν (γιατι το προβλεψα το συμβαν) και δεν ανοιγε το κινητο.. galaxy S GT-I9000 και τελος..! ξαναπερασα τον κερνελ (gto alpha 3) και ολα μια χαρα.. ειχα 1 ρεσταρτ και ενα freeze αλλα νομιζω (θελω να νομιζω δηλαδη) οτι ηταν της στιγμης, γιατι εκανα ext4, εβγαζα journal,εκανα restore backups,πειραζα το system, πολλα μαζεμενα δηλαδη, οποτε τα δικαιολογω.. αυριο ομως (γιατι το φορτιζω τωρα) ελπιζω να μη δω restart ουτε για πλακα..!

το θεμα της μπαταριας θελω να δω, γιατι φαινεται να την στραγγιζει..

Ειδομεν.

 

παντως με gto κερνελ με ext4+no journal, χωρις να βαλω stagefright και την cpu κανονικα στα 1000 (ως 1500 παει ο gto), εβγαλα 3050 με την 2η στο quadrant!

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα την καταπινει μου φαινεται..

ειχα και κατι κουλά.. περασα tw4 (πολυ σταθερος και καλα) και ειχα ενα λαγκαρισμα (μαυρη η οθονη και καμια αποκριση..) και εβγαλα την μπαταρια για να ξεκολλησει. μετα εκανα restore το backup που ειχα κανει απο πριν (γιατι το προβλεψα το συμβαν) και δεν ανοιγε το κινητο.. galaxy S GT-I9000 και τελος..! ξαναπερασα τον κερνελ (gto alpha 3) και ολα μια χαρα.. ειχα 1 ρεσταρτ και ενα freeze αλλα νομιζω (θελω να νομιζω δηλαδη) οτι ηταν της στιγμης, γιατι εκανα ext4, εβγαζα journal,εκανα restore backups,πειραζα το system, πολλα μαζεμενα δηλαδη, οποτε τα δικαιολογω.. αυριο ομως (γιατι το φορτιζω τωρα) ελπιζω να μη δω restart ουτε για πλακα..!

το θεμα της μπαταριας θελω να δω, γιατι φαινεται να την στραγγιζει..

Ειδομεν.

 

παντως με gto κερνελ με ext4+no journal, χωρις να βαλω stagefright και την cpu κανονικα στα 1000 (ως 1500 παει ο gto), εβγαλα 3050 με την 2η στο quadrant!

 

Μαλλον πως ετσι ειναι, διοτι ολο το βραδυ εχασε 5% μπαταρια :ninja:

Πραγματικα την ρουφαει, και να σκεφτεις οταν φλασαρα ημουν φουλ και μεχρι να το στησω να το δουλεψω να δω εαν λειτουργει καλα κατεβηκε στο 45%...ελεος δηλαδη, διοτι η ρομ ειναι συγκλονιστικη !!!

Με full clean install (πιο full δεν γινεται :lol:) αφου φλασαρα απο την αρχη jvo,μετα εβαλα speedmod μετα με odin εβαλα την light εκδοση κανοντας σε καθε βημα πριν και μετα ΟΛΑ τα wipes, και πραγματικα παει μπαλα!!! Ουτε ενα fc μεχρι στιγμης και ο t.w 4 δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα :D

Να σκεφτεις, οτι τωρα πλεον εμφανιζεται και το ονομα του παροχου στην lockscreen που πριν με την stock, ηταν αφαντο :up::up:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πως ετσι ειναι, διοτι ολο το βραδυ εχασε 5% μπαταρια :ninja:

Πραγματικα την ρουφαει, και να σκεφτεις οταν φλασαρα ημουν φουλ και μεχρι να το στησω να το δουλεψω να δω εαν λειτουργει καλα κατεβηκε στο 45%...ελεος δηλαδη, διοτι η ρομ ειναι συγκλονιστικη !!!

Με full clean install (πιο full δεν γινεται :lol:) αφου φλασαρα απο την αρχη jvo,μετα εβαλα speedmod μετα με odin εβαλα την light εκδοση κανοντας σε καθε βημα πριν και μετα ΟΛΑ τα wipes, και πραγματικα παει μπαλα!!! Ουτε ενα fc μεχρι στιγμης και ο t.w 4 δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα :D

Να σκεφτεις, οτι τωρα πλεον εμφανιζεται και το ονομα του παροχου στην lockscreen που πριν με την stock, ηταν αφαντο :up::up:

 

εγώ την πέρασα μέσω cwm από stock JVP με cf-root και δεν χάνει και τόση μπαταρία! Η ρομ πανέμορφη, δεν έχει κάνει τίποτα κουλό μέχρι στιγμής, το gps πάει αέρα χωρίς να έχω κάνει καμία ρύθμιση :D

 

Αυτό με το όνομα του παρόχου μόνο μου φαίνεται περίεργο, σε μένα δεν το εμφανίζει...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...