Jump to content

[ROM] Simply Honey v3.X


red_herring
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το bootanimation όντως είναι το καλύτερο που έχω δει, αλλά δεν με νοιάζει και πολύ, δεν κάνω και συχνά reboots.

Έγραψα και στο hacks/root... ότι ο voodoo kernel (sources) και το αδερφάκι του ο darkcore είναι καλύτεροι απο τον damian στο κινητό μου. Και να πω την αλήθεια, χάρηκα πολύ γι' αυτό.... :).

Μπαταρία δεν μπόρεσα να κρίνω, αλλά διάβασα στο thread του supercurio οτι είναι πολύ καλή, και πολύ βελτιωμένη σε σχέση με όλους τους προηγούμενους voodoo.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε με το νέο φλασάρισμα λειτούργησε και πάλι δεν εμφανίζει το ΙΜΕΙ Δεν έχω κρατήσει backup. Σκέφτομαι μήπως φταίει το γεγονός ότι η Darky από την οποία προέρχομαι είναι JVB ενώ η Simply είναι JVH. Λέω λοιπόν μήπως χρειάζεται να περάσω πρώτα την stock JVH και μετά να ακολουθήσω τα βήματα της simply.

 

Φιλε μου δυστυχως (για σενα) το λεει με μεγαλα γραμματα στον οδηγο οτι πρεπει πρωτα εχεις περασει μια στοκ JVH με bootloaders. Βιαζεστε να την περασετε και μετα τρωτε το κεφαλι σας...

 

Βγήκε η JVO deodexed (απο Kies στην Αγγλία). Δεν ξέρω αν οι kernels JVH θα δουλεύουν, περιμένουμε.

 

Στο θέμα της simply, πολύ καλή. Αν δεν φλασαριστεί σωστά το modem ή μερικά apps απο τον /data φάκελο, ξανα φλασάρετε το zip.

Αν ακολουθήσετε τις οδηγίες σωστά στο thread δεν θα έχετε πρόβλημα μάλλον.

Προτείνω voodoo-6-test kernel (ή darkcore εναλλακτικά). Τους βρήκα πιο smooth απο του damian, και το tmetrics ελαφρώς συμφώνησε..Και το quadrant. Στου damian μετά έκανα και OC, αλλά μόνο τα scores αυξήθηκαν. Όλα αυτά με ext4.

 

Λοιπον για τη simply να πω κι εγω οτι απο χθες το βραδυ που την περασα ειναι βραχος. Αρκετα βελτιωμενη, σιγουρα πιο smooth απο την προηγουμενη εκδοση απλα λιγο πιο χρονοβορα στο περασμα της γαιτι χρειαζεται να φλασαρεις τουλαχιστον 3 φορες (μια τον cf root kernel, μια την ρομ και μια τελευταια εναν κερνελ της επιλογης σου). Εγω περασα τον dark core για να τον δω και αυτον και μεχρι στιγμης παει τελεια. Απλα δεν μπορω να ενεργοποιησω το BLN με τιποτα και το ψαχνω. Οποιος περασει τον dark core να εχει κατα νου οτι ενεργοποιει μονος του το lagfix!! Το προβλημα με το Modem το εχουν πολλοι αντως και ειπε θα το κοιταξει ο simone. Παντως συνιστω οταν περναμε σε customιες και λοιπα (εκτος απο καλο διαβασμα που λιγοι φαινεται οτι κανουν) τουλαχιστον να κραταμε ενα backup και κανουμε clean install το οποιο λυνει πολλα θεματα. Αν βαριομαστε μετα καθομαστε να ποσταρουμε εδω για κανα 2ωρο μεχρι να βρουμε τη λυση...

Edited by Tyxerakias

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με την μ…..νη rom αλλά , πέρασα τη stock JVH και λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο , πέρασα τον κερνελ cf….3.2 και πάλι λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο ,με το που φλάσαρα την simply τίποτα από τηλέφωνο «καμία υπηρεσία».
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με την μ…..νη rom αλλά , πέρασα τη stock JVH και λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο , πέρασα τον κερνελ cf….3.2 και πάλι λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο ,με το που φλάσαρα την simply τίποτα από τηλέφωνο «καμία υπηρεσία».

 

Τουλάχιστον δεν έφταιγε το /efs για το IMEI σου, κράτα το backup που έκανες. Φαίνεται ότι η συγκεκριμένη rom θέλει δουλειά ακόμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά δούλεψε η simply χωρίς "no service" μετά από άπειρες δοκιμές , μου δούλεψε ως εξής:

 

Flash Stock JVH

Flash Dark Core 2.4

Flash Simply 3.5

Μετά reset τα πάντα από το recovery

Ξανά Flash Simply 3.5

 

και επιτέλους δουλεύει η sim.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με την μ…..νη rom αλλά , πέρασα τη stock JVH και λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο , πέρασα τον κερνελ cf….3.2 και πάλι λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο ,με το που φλάσαρα την simply τίποτα από τηλέφωνο «καμία υπηρεσία».

Όπως είσαι ξαναμπές σε recovery, κάνε wipe data/ wipe cache και ξαναφλάσαρέ την.

Αν και πάλι δε δουλέψει, πέρασε το modem.tar της stock JVH με Odin να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ιδέα μου ή μήπως η simply 3.2 με cf root kernel "ζορίζεται" λίγο??? Ειδικά χωρίς μετατροπή σε ext4!! Συμφωνεί κανένας ή μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη η simply δεν εχει μεσα ελληνικο swype, για οποιον ενδιαφερεται μπορει να περασει αυτο http://www.multiupload.com/3FRZ3AG7JK μεσω cwm. Δουλευει τελεια, το δοκιμασα σε simply 3.5. Φυσικα τα credits στον τυχερακια (Αλεξ) που εφτιαξε το zipακι.

 

(την ωρα που φλασαρεται το ζιπ παρατηρειστε το easter egg που εφτιαξε ο τυχερακιας - πολυ καλο Αλεξ).

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό το zip για Ελληνικό swype προσπάθησα να το κατεβάσω αλλά βγάζει error η σελίδα στην οποία με πάει...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό το zip για Ελληνικό swype προσπάθησα να το κατεβάσω αλλά βγάζει error η σελίδα στην οποία με πάει...

 

Σε μενα λειτουργει κανονικα...Anyway πηγαινε εδω https://rapidshare.com/#!download|950l32|3068537624|cwmswypegr.zip|5792|R~8A5659EFE1CC3FE15D01DE488DB6CD97

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Επιτέλους έτοιμο στην JVH, rooted και με Ελληνικό swype! :D

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αύριο είπε ο simeone ότι θα βγάλει την 3.6 για jvo! Αξίζει πιστεύετε η ρομ; είμαι με criskelo v62 τώρα.. Αξίζει αλλαγή; πως το βλέπετε..;;!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο είπε ο simeone ότι θα βγάλει την 3.6 για jvo! Αξίζει πιστεύετε η ρομ; είμαι με criskelo v62 τώρα.. Αξίζει αλλαγή; πως το βλέπετε..;;!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ημουν για αρκετο καιρο με την simply (δοκιμασα v 3.0, 3.2, 3.5) και με αφησε αρκετα ικανοποιημενο μπορω να πω. Την εβγαλα γιατι απλα την βαρεθηκα, οχι γιατι μου προκαλεσε προβληματα. Δεν μου κρασαρε, δεν χρειαστηκε να βγαλω μπαταρια εκτος απο μια φορα που το ζορισα με τους χαρτες και γενικα ολα ηταν προσεγμενα. Το μονο που δεν μου αρεσει στην simply ειναι το theme που εχει. Επισης, στην 3.5 αντιμετωπισα προβληματα με το lagfix του dark core 2.4. Με criskelo δεν μπορω να συγκρινω αφου δεν την φορεσα ποτε. Παντως περιμενε να βγει πρωτα και μετα θα δεις εντυπωσεις. Μια δοκιμη την αξιζει, στο κατω κατω δεν σε χρεωνει:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ημουν για αρκετο καιρο με την simply (δοκιμασα v 3.0, 3.2, 3.5) και με αφησε αρκετα ικανοποιημενο μπορω να πω. Την εβγαλα γιατι απλα την βαρεθηκα, οχι γιατι μου προκαλεσε προβληματα. Δεν μου κρασαρε, δεν χρειαστηκε να βγαλω μπαταρια εκτος απο μια φορα που το ζορισα με τους χαρτες και γενικα ολα ηταν προσεγμενα. Το μονο που δεν μου αρεσει στην simply ειναι το theme που εχει. Επισης, στην 3.5 αντιμετωπισα προβληματα με το lagfix του dark core 2.4. Με criskelo δεν μπορω να συγκρινω αφου δεν την φορεσα ποτε. Παντως περιμενε να βγει πρωτα και μετα θα δεις εντυπωσεις. Μια δοκιμη την αξιζει, στο κατω κατω δεν σε χρεωνει:p

 

 

Σωστός ο παίχτης! Θα περιμένω καμιά βδομάδα τότε να δούμε πως θα βγει!(αμα μπορέσω.. :lol:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Παναγιώτη τι είδους κολλήματα με τον Darkcore; Εγώ έχω τον 2.4 και είναι κομπλέ γρήγορος και όλα, δεν μου έχει κάνει κανά περίεργο κόλπο μέχρι τώρα :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

@Παναγιώτη τι είδους κολλήματα με τον Darkcore; Εγώ έχω τον 2.4 και είναι κομπλέ γρήγορος και όλα, δεν μου έχει κάνει κανά περίεργο κόλπο μέχρι τώρα :lol:

 

Α ρε Salie, α ρε Salie. Για τριτη φορα σου υπενθυμιζω την κουβεντα μας περι της ατυχους αποπειρας μου να αντιστρεψω το lagfix του dark core οταν ηθελα να περασω σε στοκ:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Simply Honey 3.6, βασισμένη στη JVO και με speedmod Kernel κυκλοφόρησε. Όσοι πιστοί προσέλθετε:).
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Η νέα Simply Honey 3.6, βασισμένη στη JVO και με speedmod Kernel κυκλοφόρησε. Όσοι πιστοί προσέλθετε:).

 

Το theme που εχει συνεχιζει να μην μου αρεσει καθολου. Κατα τα αλλα με μια πρωτη ματια, δεν βλεπω καποια διαφορα στο flashing, αρα ο οδηγος παραμενει ως εχει.

 

Οποιος την περασει περιμενουμε εντυπωσεις και αν γινεται οχι εκθειασμους και "ειναι τελεια και μαματη και η τελειοτερη ρομ" απο την πρωτη ωρα. Περιμενουμε να την τρεξουμε 2-3 μερες να βγαλει τα προβληματακια της και βλεπουμε:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι καλούδια έχει ο speedmod; Και την simply την έβαλε κανείς;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το theme που εχει συνεχιζει να μην μου αρεσει καθολου. Κατα τα αλλα με μια πρωτη ματια, δεν βλεπω καποια διαφορα στο flashing, αρα ο οδηγος παραμενει ως εχει.

 

Οποιος την περασει περιμενουμε εντυπωσεις και αν γινεται οχι εκθειασμους και "ειναι τελεια και μαματη και η τελειοτερη ρομ" απο την πρωτη ωρα. Περιμενουμε να την τρεξουμε 2-3 μερες να βγαλει τα προβληματακια της και βλεπουμε:)

 

την περασα αλλα δε λεω τιποτα..!!:lol:

σε 3 4 μερες που θα κανω και calibrate την μπαταρια οπως ακριβως λεει ο simeone, τοτε θα συνοψισω..!:)

(πρωτη ματια.. μου αρεσει το theme..! ως εδω! τιποτε αλλο :p:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

την περασα αλλα δε λεω τιποτα..!!:lol:

σε 3 4 μερες που θα κανω και calibrate την μπαταρια οπως ακριβως λεει ο simeone, τοτε θα συνοψισω..!:)

(πρωτη ματια.. μου αρεσει το theme..! ως εδω! τιποτε αλλο :p:lol::lol:)

 

Συνετη σκεψη. Αναρωτιεμαι αν οντως διορθωσε το σοβαρο προβλημα που ειχε το modem στην προηγουμενη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Συνετη σκεψη. Αναρωτιεμαι αν οντως διορθωσε το σοβαρο προβλημα που ειχε το modem στην προηγουμενη.

 

δεν ξερω..λογικα σε λιγο θα τελειωσει με τα "edit" στην πρωτη σελιδα να δουμε τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι καλούδια έχει ο speedmod; Και την simply την έβαλε κανείς;

 

Αλέκο, ετοιμαζόμουν να περάσω τον K15G αλλά με φρέναραν τα προβλήματα που παρουσιάζει. Κυρίως κακή απόδοση σε 3D και ζητήματα με τις ρυθμίσεις του governor που προκαλούν κλείσιμο του κινητού μετά από παρατεταμένη αδράνεια. Όσο για τα καλούδια, cwm 2.5 από froyo, όχι bln, όχι voodoo sound. Νομίζω ότι δεν αξίζει προς το παρόν το πέρασμα, ίδωμεν...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αλέκο, ετοιμαζόμουν να περάσω τον K15G αλλά με φρέναραν τα προβλήματα που παρουσιάζει. Κυρίως κακή απόδοση σε 3D και ζητήματα με τις ρυθμίσεις του governor που προκαλούν κλείσιμο του κινητού μετά από παρατεταμένη αδράνεια. Όσο για τα καλούδια, cwm 2.5 από froyo, όχι bln, όχι voodoo sound. Νομίζω ότι δεν αξίζει προς το παρόν το πέρασμα, ίδωμεν...

 

ρωτησα τον simeone ποιον kernel να διαλεξω γιατι δε μου αρεσε ο speedmod και μου προτεινε talon η gto. Ανεκαθεν μου αρεσε ο δαμιανος, εβγαλε και σημερα update για τον kernel και πριν λιγο τον εβαλα, εκανα το oc και τωρα κανω ext4.

 

edit:δοκιμαζω dark core 2.5 :P!

edit2:καταστροφη ο dark core! μην μπειτε στο κοπο. . !

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

λοιπον.. αυτα που μου συνεβησαν σημερα..

φλασαρα τον dark core (2 φορες), δεν μου εκανε το /system ext4 ενω εκανε ολα τα υπολοιπα. . επισης δεν εβγαινε με τιποτα το ext4. την 1η φορα ημουν τυχερος και ξαναφλασαρα sh3.6 με το lagfix ενεργο και δεν εγινε τιποτα. μετα παρατηρησα οτι ειχα αυξανομενη ενταση στον ηχο κλησης (υποτιθεται δεν εχει) και μου την εσπασε (με εκνευριζει αφανταστα) και μου ειπαν να βαλω dark core.. λεω καποια παπ***α εκανα και ειχα προβληματα με τον dark core.. ας τον ξαναπερασω.. και παλι τα ιδια.. ουτε Μη αυξανομενη ενταση ειχε το κινητο (υποτιθεται οτι και αυτος εχει NoN Increasing Ringtone) και παλι δεν εβγαινε το lagfix (το /system εξακολουθουσε να ειναι rfs..).. ετσι φλασαρα την sh3.6 και μπρικαρε.. περασα λοιπον jvo,cf root wipe τα παντα, ξανα jvo cf με repartition και ξανα wipe τα παντα και μετα sh 3.6 παλι (παντα οταν την φλασαρω μια φορα, μερικες εξτρα εφαρμογες που εχει δεν τις εχω πχ. spare parts, sgs tools κλπ.. οταν ξαναφλασαρω στο καπακι τις εχω κανονικα..)..

και συνεχιζω να μην εχω NoN Increasing Ringtone...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...