Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mr47 συνδεσε τον λογαριασμο σου απο ενα pc το hotmail που θες με τον λογαριασμο fb που θες..μετα πανε στο κινητο σου ανοιξε τα μυνηματα και πανε αριστερα,πατα χαμηλα το ανθρωπακι και επελεξε online...ξεκινα το chat με τους φιλους σου στο messenger και στο fb.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ εννοούσα στο λειτουργικό μέσα, στο Messages. Εκεί που σου βγάζει τις συνδεδεμένες επαφές του MSN, μπορείς να βάλεις και το Chat του Facebook.

 

Αυτό που λες με τα mail δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται. Όταν συγχρονίζεις τους δύο λογαριασμούς μέσα από την σελίδα του Hotmail, σου δίνει τις εξής επιλογές να κλικάρεις.

 

See Facebook friends and their updates

See what they're doing from Messenger, Hotmail, or Windows Phone.

 

Chat with Facebook friends

And show them when you're available from Messenger and Windows Phone.

 

Share your Facebook status

Messenger friends get your Facebook status updates.Show permissions

 

Publish photos and videos to Facebook

With Windows Live Photo Gallery and Movie Maker 2011, you can publish to Facebook and tag your Facebook friends.

 

Share to Facebook

Share status updates, photos, and documents with your Facebook friends from Messenger, Hotmail, SkyDrive, and Windows Phone.

 

Εγώ για παράδειγμα που δεν θέλω να έχω ούτε στο Messenger στον υπολογιστή, ούτε στο Messages στο κινητό το Chat του Facebook, δεν έχω επιλεγμένο το 2ο πεδίο. Τώρα για τα mail δεν ξέρω τι παίζει, γιατί δεν έχω φτιάξει Facebook mail, αν εννοείς αυτό. Αν εννοείς το mail με το οποίο συνδέεσαι στο Facebook, εγώ χρησιμοποιώ το hotmail που έχω ως κύριο στο κινητό. Αν εσύ έχεις άλλο και δε θες αυτά να συνδεθούν μεταξύ τους, πάλι δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Αν και από ότι έχω καταλάβει, συνδέει μόνο τον λογαριασμό του Facebook με το hotmail σου, και όχι το mail με το οποίο συνδέεσαι στο Facebook.

 

Ναί, άλλο mail έχω για το Facebook και άλλο είναι το hotmail. Και αυτό ακριβώς είναι που δε θέλω κάνω, τουλάχιστον για την ώρα, να συνδέσω το Facebook mail με το hotmail. Και οι οδηγίες είναι αυτό που έψαχνα! :)

 

Mr47 συνδεσε τον λογαριασμο σου απο ενα pc το hotmail που θες με τον λογαριασμο fb που θες..μετα πανε στο κινητο σου ανοιξε τα μυνηματα και πανε αριστερα,πατα χαμηλα το ανθρωπακι και επελεξε online...ξεκινα το chat με τους φιλους σου στο messenger και στο fb.

 

Χμ. Μόνο από το pc μπορώ να το κάνω αυτό; :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

τι gps navigator χρησιμοποιειτε οσοι δεν εχετε καποιο απο τα lumia (που εχουν το nokia maps)? ειστε ικανοποιημενοι με την ποιοτητα του (σε συγκριση παντα με την τιμη του)? καμμια καλη εφαρμογη για pois?

 

-ρωταω επειδη ισως θα ενδιαφερομουν για καποιο μη-nokia wp κινητο... θενκς

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

τι gps navigator χρησιμοποιειτε οσοι δεν εχετε καποιο απο τα lumia (που εχουν το nokia maps)? ειστε ικανοποιημενοι με την ποιοτητα του (σε συγκριση παντα με την τιμη του)? καμμια καλη εφαρμογη για pois?

 

-ρωταω επειδη ισως θα ενδιαφερομουν για καποιο μη-nokia wp κινητο... θενκς

 

Κάποια από τα μη Nokia WPs ( βλέπε Samsung Omnia W και κάποια άλλα ) ξεκλειδώνουν και μπορείς να βάλεις και τους Nokia Maps. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση απορια. Στο Viber σε Lumia 710 δεν δεχομαι αυτοματα τα μηνυματα που μου στελνουν και πρεπει καθε φορα να μπαινω στην εφαρμογη για να ερθει ενα μηνυμα. Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει? Εχω γνωσεις γενικοτερα αλλα πρωτη φορα πιανω Windows Phone και δεν μπορω να βρω τι παιζει.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το ελυσα κλεινοντας την εξοικονομηση μπαταριας που ειχα βαλει τυχαια.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σημερα η αναβάθμιση για το people search! Colossusr, μιας κι είχες επικοινωνήσει με τον developer κι εβαλε υποστήριξη ελληνικων, δεν του λες να βάλει κ τα ελληνικα γράμματα στο πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σημερα η αναβάθμιση για το people search! Colossusr, μιας κι είχες επικοινωνήσει με τον developer κι εβαλε υποστήριξη ελληνικων, δεν του λες να βάλει κ τα ελληνικα γράμματα στο πληκτρολόγιο;

 

Όταν λες ότι έβαλε υποστήριξη ελληνικών εννοείς ότι έβαλε ελληνικό μενού;Γιατί εμένα μετά την ενημέρωση δεν μου έχει ελληνικά.

 

Edit: Το βρήκα,έβαλε ελληνικό πληκτρολόγιο

Edited by winone
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι έβαλε υποστήριξη ελληνικών εννοείς ότι έβαλε ελληνικό μενού;Γιατί εμένα μετά την ενημέρωση δεν μου έχει ελληνικά.

 

Edit: Το βρήκα,έβαλε ελληνικό πληκτρολόγιο

 

Μου λες λίγο πως έβαλες το ελληνικό πληκτρολόγιο;

Εγώ δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Μου λες λίγο πως έβαλες το ελληνικό πληκτρολόγιο;

Εγώ δεν το βλέπω...

 

Πας menu-setup-keyboard πατάς το κουτάκι που λέει advanced και εκεί που έχει την γλώσσα θα βρεις Greek.

Link to comment
Share on other sites

Πας menu-setup-keyboard πατάς το κουτάκι που λέει advanced και εκεί που έχει την γλώσσα θα βρεις Greek.

 

Aυτο ακριβως !!!

Πως σας φαινετε παιδια ??? Νομιζετε οτι ειναι καλυτερο απο το Rapdialer ????

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβως !!!

Πως σας φαινετε παιδια ??? Νομιζετε οτι ειναι καλυτερο απο το Rapdialer ????

 

Φαινεται πιο γυαλισμενη εφαρμογη και πιο πλουσια. Μαλλον ειναι καλυτερη. Αλλα αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ δωρεαν και επι πληρωμη εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

αν δοκιμαζω εφρμογες εγκατιστω απεγκατιστω δηλαδη αρκετες επιβαρυνω το κινητο?

 

Καμμια απολυτως διαφορα η επιβαρυνση δεν εχει .. Οι εφαρμογες εδω ειναι σε ενα φακελο ..και οταν τις σβηνεις φευγουν τελειως !!

 

Φαινεται πιο γυαλισμενη εφαρμογη και πιο πλουσια. Μαλλον ειναι καλυτερη. Αλλα αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ δωρεαν και επι πληρωμη εφαρμογων

 

Είναι καλύτερο στην ανιχνευση των επαφών,νομίζω. Εμένα με βολεύει το κανονικό που έχει. Βέβαια πατάω ένα κουμπί περισσότερο αλλά βλέπω και τις αναπάντητες σαν αριθμούς,κάτι που δεν το δείχνουν τα δύο άλλα,εκτός κι αν δεν ξέρω να τα ρυθμίσω εγώ. Και βέβαια πολύ ωραίο το blog σου και μου έλυσες τα χέρια με κάποιες εφαρμογές που ήθελα!!!!

 

Και εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το rap ... Και ο τυπακος που το γραφει ειναι και και πολυ προσβασιμος και συζητησιμος ... Εχουμε κουβεντιασει και για αλλες αλλαγες !!!

 

Σε ευχαριστω πολυ Κωστα για τα καλα σου λογια ..Ελπιζω να περνας να με διβαζεις συχνα ..Θα ανεβαζω νεα και αρθρα οσο πιο συχνα μπορω !!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..σας τις βγάζει όλες τις επαφές;;Γιατί εγώ όταν θέλω να καλέσω πχ Ρένια δεν μου την βγάζει στην αναζήτηση ενώ πατάω 73.Ωστόσο όταν πατάω το 7 την δείχνει...Ελπίζω να με καταλάβατε και να μην σας μπέρδεψα.Αναφέρομαι στην εφαρμογή People search.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..σας τις βγάζει όλες τις επαφές;;Γιατί εγώ όταν θέλω να καλέσω πχ Ρένια δεν μου την βγάζει στην αναζήτηση ενώ πατάω 73.Ωστόσο όταν πατάω το 7 την δείχνει...Ελπίζω να με καταλάβατε και να μην σας μπέρδεψα.Αναφέρομαι στην εφαρμογή People search.

 

Αν δεν στο κανει σε αλλες επαφες καποιο προβλημα εχει η επαφη ..Σβηστην και ξανα βαλτην

Δες μηπως εχεις μπερδεψει Ελληνικους και λατινικους χαρακτηρες στα ονοματα σου ...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στο κανει σε αλλες επαφες καποιο προβλημα εχει η επαφη ..Σβηστην και ξανα βαλτην

Δες μηπως εχεις μπερδεψει Ελληνικους και λατινικους χαρακτηρες στα ονοματα σου ...

 

Το κάνει και σε άλλες...π.χ. στο όνομα Γιώργος το βγάζει κανονικά στην αναζήτηση όταν πληκτρολογείς τα δύο πρώτα γράμματα.Αν πατήσεις και το τρίτο όμως δεν το βγάζει.Έχω την εντύπωση ότι το κάνει μέχρι τον τόνο.Δηλαδή όταν πατάω το τρίτο γράμμα(ω στο Γιώργος) στο οποίο και τονίζεται τότε δεν εμφανίζεται.

Σχεδόν όλες οι επαφές είναι στα Ελληνικά εκτός από τα συνδεδεμένα σε αυτές προφίλ(Facebook,Messenger,gmail κτλ..)

Edited by winone
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..σας τις βγάζει όλες τις επαφές;;Γιατί εγώ όταν θέλω να καλέσω πχ Ρένια δεν μου την βγάζει στην αναζήτηση ενώ πατάω 73.Ωστόσο όταν πατάω το 7 την δείχνει...Ελπίζω να με καταλάβατε και να μην σας μπέρδεψα.Αναφέρομαι στην εφαρμογή People search.

 

ισχυει, αυτο συμβαινει συνηθως οταν οι επαφες ειναι περασμενες απο αλλο τηλεφωνο και οχι απο mail, δεν εχω καταλαβει ποτε ακριβως δεν διαβαζει καποιες επαφες αλλα το σιγουρο ειναι οτι το κανει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε άλλες...π.χ. στο όνομα Γιώργος το βγάζει κανονικά στην αναζήτηση όταν πληκτρολογείς τα δύο πρώτα γράμματα.Αν πατήσεις και το τρίτο όμως δεν το βγάζει.Έχω την εντύπωση ότι το κάνει μέχρι τον τόνο.Δηλαδή όταν πατάω το τρίτο γράμμα(ω στο Γιώργος) στο οποίο και τονίζεται τότε δεν εμφανίζεται.

Σχεδόν όλες οι επαφές είναι στα Ελληνικά εκτός από τα συνδεδεμένα σε αυτές προφίλ(Facebook,Messenger,gmail κτλ..)

 

ισχυει, αυτο συμβαινει συνηθως οταν οι επαφες ειναι περασμενες απο αλλο τηλεφωνο και οχι απο mail, δεν εχω καταλαβει ποτε ακριβως δεν διαβαζει καποιες επαφες αλλα το σιγουρο ειναι οτι το κανει

 

Tα γραμματα με τους τονους ειναι αλλα γραμματα ..Νομιζω δεν τα ειχε βαλει ο dev στην λιστα ...Οταν μιλησουμε θα του στειλω και τα τονουμενα να τα βαλει στην λιστα

Link to comment
Share on other sites

Tα γραμματα με τους τονους ειναι αλλα γραμματα ..Νομιζω δεν τα ειχε βαλει ο dev στην λιστα ...Οταν μιλησουμε θα του στειλω και τα τονουμενα να τα βαλει στην λιστα

 

Αν σου είναι εύκολο ενημέρωσέ μας για την απάντησή του.Πιστεύω ότι αν γίνει και αυτό η εφαρμογή θα είναι ακομα καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι εύκολο ενημέρωσέ μας για την απάντησή του.Πιστεύω ότι αν γίνει και αυτό η εφαρμογή θα είναι ακομα καλύτερη.

 

Οκ .. θα ενημερωσω μολις εχω νεα

Παντως σαν γενικη συμβουλη κρατα τις επαφες σου παντα με κεφαλαια !!! Το κανω χρονια τωρα και δεν ειχα ποτε προβλημα πουθενα !!!

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία , προχθές πήγα για τρέξιμο και έβαλα το endomondo να καταγράφει όταν όμως τελείωσα και πήγα στην εφαρμογή είχε γίνει paused. Αυτό που έκανα είναι: άνοιξα το endomondo, ξεκίνησα την καταγραφή, πάτησα το κουμπί windows άνοιξα το music και έβαλα να πάιζει μουσική , πάτησα το on/off με το music player στην οθόνη.

 

Το είχα ξαναβάλει να καταγράφει και δεν είχα πρόβλημα με μια διαφορά όμως, πρώτα έβαλα να παίζει μουσική και μετά άνοιξα endomondo και κλείδωσα το κινητό με το endomondo στην οθόνη. Για να δουλεύει δηλαδή θα πρέπει να είναι στο foreground? και αν λάβω καμιά κλήση τι θα γίνει?

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Έχω την "τιμή" (:p) να είμαι beta tester σε μια νέα εφαρμογή από τον δημιουργό του BoxFiles (και έναν από τους πιο responsive wp developers που υπάρχουν - άλλαξε ακόμη και την splash screen του app του επειδή δεν μου άρεσε), την Photo2Cloud. Είναι βασισμένη σε ένα χαρακτηριστικό που είχε παρουσιάσει στις τελευταίες εκδόσεις του Boxfiles, το αυτόματο upload φωτογραφιών στο dropbox. Τώρα, το κάνει σε standalone app, με περισσότερες επιλογές και διαθέσιμες υπηρεσίες.

 

Από ότι είδα δεν υπάρχει ακόμη για όλους στο market, αλλά όταν κυκλοφορήσει ίσως θελήσετε να της ρίξετε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την "τιμή" (:p) να είμαι beta tester σε μια νέα εφαρμογή από τον δημιουργό του BoxFiles (και έναν από τους πιο responsive wp developers που υπάρχουν - άλλαξε ακόμη και την splash screen του app του επειδή δεν μου άρεσε), την Photo2Cloud. Είναι βασισμένη σε ένα χαρακτηριστικό που είχε παρουσιάσει στις τελευταίες εκδόσεις του Boxfiles, το αυτόματο upload φωτογραφιών στο dropbox. Τώρα, το κάνει σε standalone app, με περισσότερες επιλογές και διαθέσιμες υπηρεσίες.

 

Από ότι είδα δεν υπάρχει ακόμη για όλους στο market, αλλά όταν κυκλοφορήσει ίσως θελήσετε να της ρίξετε μια ματιά.

 

Οταν την ανεβασει γραψε μας εδω να τις ριξουμε μια ματια !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...