Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oποιος θέλει ας δοκιμάσει αλλη μια έκδοση του Nokia Drive 1.1.0.1501 κάποιοι λένε πως δουλεύει σωστά η αναζήτηση με διεύθηνση και αριθμό αλλα δεν είναι 100% offline. Σ εμένα αντίθετα δεν χρειάζεται καθόλου ιντερνετ για τον καθορισμό διαδρομής αλλα η αναζήτηση βγάζει ότι θέλει http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=1083&t=261015&start=15

την αναζήτηση την δοκίμασα και με ίντερνετ αλλα χωρίς αποτέλεσμα.

 

Υ.Γ Kαλό ειναι να μας πους και οι κάτοχοι του lumia την γνώμη τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oποιος θέλει ας δοκιμάσει αλλη μια έκδοση του Nokia Drive 1.1.0.1501 κάποιοι λένε πως δουλεύει σωστά η αναζήτηση με διεύθηνση και αριθμό αλλα δεν είναι 100% offline. Σ εμένα αντίθετα δεν χρειάζεται καθόλου ιντερνετ για τον καθορισμό διαδρομής αλλα η αναζήτηση βγάζει ότι θέλει http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=1083&t=261015&start=15

την αναζήτηση την δοκίμασα και με ίντερνετ αλλα χωρίς αποτέλεσμα.

 

Υ.Γ Kαλό ειναι να μας πους και οι κάτοχοι του lumia την γνώμη τους

 

Δεν ισχύει κάποια αλλαγή, δηλαδή για offline. Το update το έχω εδώ και 4 μέρες και ήταν μάλλον για bug fixes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάποια αλλαγή, δηλαδή για offline. Το update το έχω εδώ και 4 μέρες και ήταν μάλλον για bug fixes.

 

Μπορείς να βάλεις οδό και αριθμό ή μόνο μέρη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάποια αλλαγή, δηλαδή για offline. Το update το έχω εδώ και 4 μέρες και ήταν μάλλον για bug fixes.

 

εγω τον πονο μου.ξερεις αν εχει χαρτες κυπρου?γιατι νομιζω οτι οι χαρτες ειναι οι ιδιοι

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Με το νέο nokia drive ξεκινάει η εφαρμογή χωρίς σύνδεση. Δηλαδή για να δεις τον χάρτη. Αλλά δεν μπορείς να βάλεις προορισμό.

Κάτι είναι και αυτό όμως.

Δε ξέρω αν έβαλα όμως αυτο το xap ή άλλο.

Link to comment
Share on other sites

εγω τον πονο μου.ξερεις αν εχει χαρτες κυπρου?γιατι νομιζω οτι οι χαρτες ειναι οι ιδιοι

 

Όχι δεν έχει χάρτες Κύπρου. Επίσης μέσω του Ελληνικού χάρτη ταξίδεψα μέχρι την Κύπρο και δεν μου εμφανίζει καμία χαρτογράφηση.

:(

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο nokia drive ξεκινάει η εφαρμογή χωρίς σύνδεση. Δηλαδή για να δεις τον χάρτη. Αλλά δεν μπορείς να βάλεις προορισμό.

Κάτι είναι και αυτό όμως.

Δε ξέρω αν έβαλα όμως αυτο το xap ή άλλο.

 

Το ίδιο ακριβώς ίσχυε και πριν.

Θα επαναλάβω λοιπόν για άλλη μια φορά ώστε να το γνωρίζουν φίλοι που ενδιαφέρονται.

Το Nokia Drive ανοίγει, πιάνει στίγμα, δείχνει χλμ/ώρα, δείχνει το χάρτη όσο κινείσαι δίχως σύνδεση. Τη σύνδεση τη χρειάζεται για όταν καθορίσεις διαδρομή. Και αυτό σαν κόστος είναι μερικά ΚΒ. Πιστέψτε με είναι λίγα.

Επίσης αν καθορίσεις διαδρομή, βγεις έξω μέσω multitask για να κλείσεις την περιαγωγή δεδομένων και ξαναμπείς στην εφαρμογή, θα χρειαστεί ξανά δεδομένα σε επαναπροσδιορισμό διαδρομής.

Αλλά πιστέψτε με ότι δεν τρώει καθόλου όγκο, ή μάλλον τρώει πολύ ελάχιστο το όλο αυτό.

Τις πρώτες μέρες μου είχε κακοφανεί. Μετά από 1 εβδομάδα έκανα αλλαγή παγίου και έβαλα Unlimited 25 με 100ΜΒ και είμαι καλυμμένος. Παρόλαυτα μια αναβάθμιση δεν θα με χάλαγε. Βέβαια αν δείτε με τι ταχύτητα δουλεύει η αναζήτηση ή ο επαναπροσδιορισμός θα εντυπωσιαστείτε. Κυριολεκτικά σε χρόνο dt.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Καθοτι νεος στα windows phone θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που κατεβαζεις mp3 απ´ευθειας στην συσκευη; Κατι σαν το music junk των android.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Καθοτι νεος στα windows phone θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που κατεβαζεις mp3 απ´ευθειας στην συσκευη; Κατι σαν το music junk των android.

 

Υπάρχουν. SuperMusic, Ringtones&Music και άλλες. Βέβαια, την αναπαραγωγή των κομματιών την κάνεις μετά μέσα από την ίδια την εφαρμογή και όχι από τη μουσική βιβλιοθήκη σου.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν. SuperMusic, Ringtones&Music και άλλες. Βέβαια, την αναπαραγωγή των κομματιών την κάνεις μετά μέσα από την ίδια την εφαρμογή και όχι από τη μουσική βιβλιοθήκη σου.

Αυτες οι εφαρμογες ειναι στο market η τις περναμε "παρανομα";

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω έναν File Explorer που να κάνει Copy-Paste και να τρέχει σε έκδοση Touch-It. Όποιος μπορεί να βοηθήσει...

 

Αν βγάλω άκρη, θα ανεβάσω έναν οδηγό στο πως να αλλάζεις το "γαλάζιο" χρώμα που βγαίνει στις εφαρμογές τρίτων, όταν περνάμε custom accent colours. Το μόνο που θέλω για να δω αν δουλεύει είναι να μπω μέσα στο κινητό και να αντιγράψω κάτι αρχεία.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχεις κατεβάσει κανείς το NAVIGON EUROPE απο το ελληνικό marketplace ?

Το κατέβασα σε ενα htc trophy και δεν δουλεύει ?

Υποθέτω οτι κάτι δεν εχω κάνει σωστά ! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Edited by frantz3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτήσω για φίλο μου που μόλις πήρε το lumia 800 και θέλει οπωσδήποτε να μπορεί να επεξεργάζεται αρχεία ecxel με κινητό του. Ποια office πρέπει να έχει?

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάτι νεότερο με την μπαταρία? Κάποιο update που να την βελτιώνει?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο (για το πρώτο) δεν βρήκα κάτι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ασυμβατότητα με παλαιότερες εκδόσεις, αλλά εγώ που έχω περάσει excel από τα 2007 του υπολογιστή, τα έχει αναγνωρίσει χωρίς κανένα πρόβλημα. Για την μπαταρία αν δεν κάνω λάθος, η τελευταία αναβάθμιση 8107 πρέπει να λύνει το πρόβλημα, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

Και μία δική μου ερώτηση. Υπάρχει κάποιος Registry Editor που να έχει την δυνατότητα αντιγραφής ή η επιλογή να δω και να επεξεργαστώ την Registry του κινητού μέσα από τον υπολογιστή μου; Θέλω να φτιάξω κάτι νέες τιμές, και είναι πολύ φασαρία να τα φτιάχνω ένα-ένα. Με ένα copy-paste η δουλειά θα γίνει πολύ γρήγορα.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται να μπορεί να τα επεξεργαστεί όχι μόνο να τα ανοίξει για ανάγνωση.

Πως μπορεί να δει αν έχει την τελευταία αναβάθμιση? Με τον κλασικό τρόπο για νόκια (*#0000#)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτήσω για φίλο μου που μόλις πήρε το lumia 800 και θέλει οπωσδήποτε να μπορεί να επεξεργάζεται αρχεία ecxel με κινητό του. Ποια office πρέπει να έχει?

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάτι νεότερο με την μπαταρία? Κάποιο update που να την βελτιώνει?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο (για το πρώτο) δεν βρήκα κάτι.

 

κάποια βοήθεια βρε παιδιά....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάποια βοήθεια βρε παιδιά....

 

φιλε το office υπαρχει ιδη στη συσκευη και εχει τα γνωστα, note, word, excel, power point.

οσο για την μπαταρια που εμφανιζεται μονο στο μπλε εχει βγει εδω και καιρω η αναβαθμηση (η ......71), σημερα το αναβαθμισα οποτε δεν μπορω να πω αν εχει αλλαξει κατι, περα απο την μπαταρια η μαυρη μπαρα που ηταν στην αρχικη οθονη εχει εξαφανιστη και τα ικονιδια πηγαινουν μεχρι τερμα πανω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, με το office που υπάρχει μου είπε πως δεν μπορεί να επεξεργαστεί αρχεία ecxel. Αυτό είναι το ζητούμενο.

Πως μπορεί να δει αν έχει την τελευταία αναβάθμιση? Με τον κλασικό τρόπο για νόκια (*#0000#)?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Υ.Γ. Κάτι μου είπε ότι απαιτείται office 365. Υπάρχει στα "μαγ... κια"? Έψαξα αλλά δεν το βρήκα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, με το office που υπάρχει μου είπε πως δεν μπορεί να επεξεργαστεί αρχεία ecxel. Αυτό είναι το ζητούμενο.

Πως μπορεί να δει αν έχει την τελευταία αναβάθμιση? Με τον κλασικό τρόπο για νόκια (*#0000#)?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Υ.Γ. Κάτι μου είπε ότι απαιτείται office 365. Υπάρχει στα "μαγ... κια"? Έψαξα αλλά δεν το βρήκα.

 

OS version 7.10.8107.79

θα βγει και αλλη λενε που θα διωρθωνει την καμερα και την μπαταρια

 

το office 365 υπαρχει ηδη στο office και απλα το κανεις sync με καποιο λογαριασμο σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

Εχει κανεις το navigon?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οταν βάζεις πολλές εφαρμογές μπαίνουν από πάνω αλφαβητικά ένα ένα γράμματα στο μενού και μου φαίνεται λίγο άσχημο. Τι μπορώ να κανω ;
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...