Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσεξε, αν βαλεις 2 καρτοκινητα f2g και εσυ το εχεις στο πρωτο οταν θα σε καλουν στο δευτερο και θα το σηκωσεις απ'το πρωτο τοτε θα χρεωνεσαι κανονικα!

δεν εχει σημασια το νον στοπ. απλα δεν θα υσχιει η εκπτωση 99%.

οποτε αν το εχεις μονο για νον στοπ χωρις να δεχεσαι αλλες κλησεις...δεν υπαρχει προβλημα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσεξε, αν βαλεις 2 καρτοκινητα f2g και εσυ το εχεις στο πρωτο οταν θα σε καλουν στο δευτερο και θα το σηκωσεις απ'το πρωτο τοτε θα χρεωνεσαι κανονικα!

δεν εχει σημασια το νον στοπ. απλα δεν θα υσχιει η εκπτωση 99%.

οποτε αν το εχεις μονο για νον στοπ χωρις να δεχεσαι αλλες κλησεις...δεν υπαρχει προβλημα.

Εγω τον δευτερο αριθμο τον θελω απλα για να περνω τηλ. με νον στοπ στον ιδιο αριθμο που εχω και το πρωτο..Οποτε απο οτι καταλαβα δεν θα υπαρχει προβλημα .Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει SIM cloning και έχω το κεφάλι μου ήσυχο...Και μπορώ να έχω μέχερι 6 αριθμούς σε μία SIM...:p

Όποιος ενδιαφέρεται pm me.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδία εγώ τρεις μήνες τώρα δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει στο κινητό μου. Έχω nokia 8800 και δεν μπορώ να μεταβώ από το δεύτερο στο κύριο χωρίς να κλείσω το κινητό μου. Τους το έχω αναφέρει από την πρώτη μέρα και ενώ γνωρίζουν ότι το συγκεκριμένο κινητό με την συγκεκριμένη παρτίδα καρτών έχει πρόβλημα, αρνούνται να μου ξαναδώσουν δύο κάρτες (χωρίς χρέωση) ενώ μου λένε να κρατήσουν το κινητό 15!!!!! μέρες!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν οι κάρτες sim στην ΤΙΜ έχουν 3 μήνες πλήρους εγγύησης,πράγμα που σημαίνει ότι και να πας να τους πεις ότι τις έφαγες μέσα στο 3μηνο, θα σου δώσουν άλλες δωρεάν...:)
Link to comment
Share on other sites

παιδία εγώ τρεις μήνες τώρα δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει στο κινητό μου. Έχω nokia 8800 και δεν μπορώ να μεταβώ από το δεύτερο στο κύριο χωρίς να κλείσω το κινητό μου. Τους το έχω αναφέρει από την πρώτη μέρα και ενώ γνωρίζουν ότι το συγκεκριμένο κινητό με την συγκεκριμένη παρτίδα καρτών έχει πρόβλημα, αρνούνται να μου ξαναδώσουν δύο κάρτες (χωρίς χρέωση) ενώ μου λένε να κρατήσουν το κινητό 15!!!!! μέρες!!!!!

Το 8800 εχει προβλημα με την λειτουργια του 2in1, μου το ειχε πει ενας φίλος μου που την χρησιμοποιουσε την υπηρεσια με τον αριθμο αυτο. Δεν δουλευει η καρτα με τις εναλλαγες, κολλαει το τηλεφωνο και θελει restart. Αφου καλυπτεσαι απο την εγγυηση των 3 μηνων κανεις τις αλλαγες των καρτων δωρεαν χωρις χρεωση. Παρε cc να σου πουν ποτε ακριβως ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια και αν καλυπτεσαι η οχι απο την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει SIM cloning και έχω το κεφάλι μου ήσυχο...Και μπορώ να έχω μέχερι 6 αριθμούς σε μία SIM...:p

Όποιος ενδιαφέρεται pm me.

 

μπορεις να φτιαξεις SIM cloning με αριθμους ΤΙΜ και vodafone μαζι ?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φτιαξεις SIM cloning με αριθμους ΤΙΜ και vodafone μαζι ?

Vodafone όχι. Νομίζω ότι δεν σπάει το Ki στις Vodafone. Ή τουλάχιστον έτσι ήταν την τελευταία φορά που ασχολήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone όχι. Νομίζω ότι δεν σπάει το Ki στις Vodafone. Ή τουλάχιστον έτσι ήταν την τελευταία φορά που ασχολήθηκα.

Εστω με ΤΙΜ 2 αριθμούς πως γίνεται ? [ ευχαριστω για την απαντηση ]

Link to comment
Share on other sites

Εστω με ΤΙΜ 2 αριθμούς πως γίνεται ? [ ευχαριστω για την απαντηση ]

Με το απαραίτητο Hardware (Gold Wafer card, card reader) και software (sim card cloner) μπορείς να το κάνεις και μόνος σου. Διαφορετικά απευθύνσου σε συγκεκριμένα μαγαζιά που κάνουν τη δουλειά αυτή με το απαραίτητο τίμημα (περίπου 30 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Με το απαραίτητο Hardware (Gold Wafer card, card reader) και software (sim card cloner) μπορείς να το κάνεις και μόνος σου. Διαφορετικά απευθύνσου σε συγκεκριμένα μαγαζιά που κάνουν τη δουλειά αυτή με το απαραίτητο τίμημα (περίπου 30 ευρώ).

ευχαριστω . απο που μπορει να παρει κανεις τα παραπανω ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω . απο που μπορει να παρει κανεις τα παραπανω ?

Ψάξε στο Google, υπάρχουν πολλά sites.

Link to comment
Share on other sites

παιδία εγώ τρεις μήνες τώρα δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει στο κινητό μου. Έχω nokia 8800 και δεν μπορώ να μεταβώ από το δεύτερο στο κύριο χωρίς να κλείσω το κινητό μου. Τους το έχω αναφέρει από την πρώτη μέρα και ενώ γνωρίζουν ότι το συγκεκριμένο κινητό με την συγκεκριμένη παρτίδα καρτών έχει πρόβλημα, αρνούνται να μου ξαναδώσουν δύο κάρτες (χωρίς χρέωση) ενώ μου λένε να κρατήσουν το κινητό 15!!!!! μέρες!!!!!

ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΡΤΕΣ... ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ακριβό. Σου ζητάνε να τους πληρώσεις και το sim reader/writer. Σε αυτό το link: http://ucables.com/ref/SIM-CLONE ζητάνε 55 ευρώ για τη multi-sim και το sim reader/writer... Βέβαια δεν έχουν στοκ τώρα...

Ανάλογα μαγαζιά βρίσκεις εύκολα, απλά καλό είναι να είναι στην Ευρώπη για να μην σου "κόψουν" το δέμα στο Ελ.Βενιζέλος !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους του myphone μπορώ να κάνω μια εξυπηρέτηση, με 30€. Όποιος γνωρίζει, οι κάρτες SIM είναι αρκετά τσιμπημένες...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικα ποσο κοστιζει?(τελικη τιμη παντα μιλαμε) Στον αδερφο μου του πηρανε σε μια Τιμ 12 ευρω.Και σε μια φιλη μου που πηγε στον Γερμανο 17-18 :)
Link to comment
Share on other sites

δεν σας ειπα και το καλυτερο!

λοιπον η ΤΙΜ εκανε ενα βημα παραπανω στην χρεωση των προωθησεων και απο 1% που χρεωνε την προωθηση τωρα δεν την χρεωνει καθολου!

και το λεω για χρηστες που εχουν το tim card σαν καρτοκινητο και οχι f2g.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δεν σας ειπα και το καλυτερο!

λοιπον η ΤΙΜ εκανε ενα βημα παραπανω στην χρεωση των προωθησεων και απο 1% που χρεωνε την προωθηση τωρα δεν την χρεωνει καθολου!

και το λεω για χρηστες που εχουν το tim card σαν καρτοκινητο και οχι f2g.

Ήταν κάτι που έπρεπε να έχει γίνει εδώ και καιρό! vodafone & cosmote δεν χρέωναν ούτε με 1% την προώθηση από την πρώτη μέρα που έδωσαν την υπηρεσία! Από πότε ισχύει αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

από σήμερα ουσιαστικά...η πρωώθηση από το ''πίσω'' νούμερο στο ''εμπρός-κύριο'' είναι 100% δωρεάν..:)
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα γιατι δεν γινεται για F2G?

ε θα γινει καποια στιγμη και αυτο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Vodafone όχι. Νομίζω ότι δεν σπάει το Ki στις Vodafone. Ή τουλάχιστον έτσι ήταν την τελευταία φορά που ασχολήθηκα.

Βασικά δεν είναι ότι δεν σπάει αλλά ότι είναι μεταβλητό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι ότι δεν σπάει αλλά ότι είναι μεταβλητό. ;)

Το Ki είναι πάντα σταθερό και μοναδικό για κάθε κάρτα SIM. Το μπερδεύεις με το Kc που αλλάζει.

Οι κάρτες της Vodafone και της Q χρησιμοποιούν έναν πιο ισχυρό αλγόριθμο κρυπτογράφησης του Ki (Comp128v2) και γι'αυτό δεν σπάει με την κλασική μέθοδο (brute force).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...