Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βγάλεις την προώθηση από το f2g στη σύνδεση δε λειτουργεί; Δλδ να έχω το f2g μόνο για να μιλάω και όχι να δέχομαι... Δε γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν λίστες στην ΤΙΜ, όλες οι συσκευές είναι συμβατές !!! Αυτά είναι κόλπα της Vodafone για προώθηση κάποιων συσκευών... :wink:

 

 

To Samsung Z510 gia paradeigma den einai sumbato

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικότατα.

 

ok...και να υποθέσω ότι θα μπορώ να ενεργοποιήσω και το non stop για να μιλάω; και αν ναι τι πρέπει να κάνω σαν πρωτη κίνηση;

ευχαριστώ πολύ πέρτρος

Link to comment
Share on other sites

ok...και να υποθέσω ότι θα μπορώ να ενεργοποιήσω και το non stop για να μιλάω; και αν ναι τι πρέπει να κάνω σαν πρωτη κίνηση;

ευχαριστώ πολύ πέρτρος

φυσικα και μπορεις...απλα να ξερεις οτι οταν σε καλουν απο στο καρτοκινητο και εσυ εισαι στην συνδεση...χρεωνεσε κανονικα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μα είπα ότι θέλω το f2g μονο για να μιλάω [νον στοπ] και όχι να λαμβάνω κλήσεις και άρα θα απενργοποιήσω την προώθηση απο το f2g στη σύνδεση...αυτό ήθελα τουλάχιστον να ρωτήσω...γίνεται; και αν ναι τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

μα είπα ότι θέλω το f2g μονο για να μιλάω [νον στοπ] και όχι να λαμβάνω κλήσεις και άρα θα απενργοποιήσω την προώθηση απο το f2g στη σύνδεση...αυτό ήθελα τουλάχιστον να ρωτήσω...γίνεται; και αν ναι τι πρέπει να κάνω;

Γίνεται. Θα πας σε ένα κατάστημα και θα το ζητήσεις. Θα σου βγάλουν μια νέα σιμ που θα έχει και τα δυο σου νούμερα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να δώσετε 20€ για την SIM και να πληρώνετε κάθε μήνα 1,5€ και να μην δώσετε μια φορά 20€ και να βάζετε μέχρι 12 αριθμούς στην ίδια SIM;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να δώσετε 20€ για την SIM και να πληρώνετε κάθε μήνα 1,5€ και να μην δώσετε μια φορά 20€ και να βάζετε μέχρι 12 αριθμούς στην ίδια SIM;

Η κάρτα 2in1 δεν κοστίζει και τα καρτοκινητά δεν έχουν το 1,5 ευρώ/μήνα, μόνο οι συνδέσεις.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα 2in1 δεν κοστίζει και τα καρτοκινητά δεν έχουν το 1,5 ευρώ/μήνα, μόνο οι συνδέσεις.

Ναι αλλά το cloning δέχεται μέχρι 12 αριθμούς...

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτο το cloning δεν κατάλαβα...δλδ τι χρέωση θα έχω;

εκτός απο το 1,5 ευρω / μήνα θα έχω κάτι άλλο; η κάρτα 2σε1 είναι σίγουρα free και αν ναι την παραλαμβάνω αμέσως;

θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalhspera

exo etairiko symbolaio me 2 ari8moys...kai 8elo na energopoihso thn thn yphresia ayth.....ektos apo thn xreosh h opoia 8a einai.....(Το μηνιαίο πάγιο της υπηρεσία είναι 1.666€ για κάθε αριθμό με συμβόλαιο,)

gia na allakso sthn nea karta 8a exo xreosh gi ayto??(para8eto ti leei h tim--->Η κάρτα SIM 2inOne προσφέρεται δωρεάν για όλες τις νέες ή υπάρχουσες συνδέσεις είτε με συμβόλαιο είτε με καρτοκινητό. )??

 

sas eyxaristo ek ton proteron,,,,,

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
την λειτουργια της wind 2in one δηλαδη να εχει 2 αριθμους σε μια καρτα?με ενδιαφερει η ταχυτητα εναλαγης απο τον ενα αριθμο στον αλλον,ποσο μεγαλη ειναι?εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

την λειτουργια της wind 2in one δηλαδη να εχει 2 αριθμους σε μια καρτα?με ενδιαφερει η ταχυτητα εναλαγης απο τον ενα αριθμο στον αλλον,ποσο μεγαλη ειναι?εντυπωσεις?

 

Tην χρησιμποποιώ εδώ και αρκερό καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η ταχύτητα εναλλαγής εξαρτάται από το μοντέλο του κινητού. παλαιότερα είχα ένα S700i και καθυστερούσε μερικά δευτερόλεπτα, ενώ με το K800i αλλάζει πολύ πιο γρήγορα :)

Πολύ καλό και ότι΄δέχεσαι και από τις δύο γραμμές τις κλήσεις, ενώ για τα SMS πρέπει να κάνεις την εναλλαγή. Γενικά αν χρειάζεσαι και τα δύο νούμερα είναι μια άριστη λύση για να μην κυκλοφορείς με δύο κινητά ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ομως δεν ειναι συμβατη με ολες τις συκευες, σε ορισμενες περιπτωσεις για αλλαγη απο το ενα νουμερο στο αλλο απαιτειται επανεκινηση στο κινητο, κανε εναν κοπο και παρε το 1260 και ζητα να δουνε στην λιστα συμβατοτητας που εχουν για την συσκευη σου εαν υπαρχει καποιο θεμα κτλ, θα σε σωσει απο πιθανη δυσαρεστη εκπληξη !!
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω σκοπο να κανω αρκετη χρηση και των 2 αριθμων που θα εχω στην καρτα και ειδικα για να περνω τηλεφωνα,για αυτο με ενδιαφερει η ταχυτητα εναλαγης απο το ενα κινητο στο αλλο,και μιλαμε για καινουργιο κινητο της ερικσον το οποιο θα αγορασω τωρα.μπορεις να μετρησεις ποση ωρα σου περνει για να το κανεις αυτο??
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω σκοπο να κανω αρκετη χρηση και των 2 αριθμων που θα εχω στην καρτα και ειδικα για να περνω τηλεφωνα,για αυτο με ενδιαφερει η ταχυτητα εναλαγης απο το ενα κινητο στο αλλο,και μιλαμε για καινουργιο κινητο της ερικσον το οποιο θα αγορασω τωρα.μπορεις να μετρησεις ποση ωρα σου περνει για να το κανεις αυτο??

 

Mιλάμε για ελάχιστα δευτερόλεπτα. 3-4 περίπου ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 και μου είπαν πως η προώθηση απο το ένα νούμερο στο άλλο δεν χρεώνεται είτε είναι f2g είτε συμβόλαιο αλλά δεν σε αφήνει να ενεργοποιήσεις τα nonstop 500 στο f2g. Όλα τα άλλα σε αφήνει να τα ενεργοποιήσεις κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 και μου είπαν πως η προώθηση απο το ένα νούμερο στο άλλο δεν χρεώνεται είτε είναι f2g είτε συμβόλαιο αλλά δεν σε αφήνει να ενεργοποιήσεις τα nonstop 500 στο f2g. Όλα τα άλλα σε αφήνει να τα ενεργοποιήσεις κανονικά.

 

Συγνώμμη, φίλε αλλά βλακείες σου είπαν. Αν παραμείνει f2g θα έχεις οτιδήποτε συνδυασμό θέλεις από τα NON STOP για να χρησιμοποιήσεις, ακόμα και το 500 ακόμα και τα 200 λεπτά προς όλα τα κινητά WIND. Αλλά, πρέπει να τους το πεις ότι θέλεις να παραμείν ει f2g(με τις κλήσεις προς το συμβόλαιο να χρεώνονται), γιατί αλλιώς αυτοί θα στο κάνουνε WIND CARD και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα από όλα αυτά, ούτε καν να αλλάξεις πακέτο από το 1342.;) Πίστεψέ με, 3,5 χρονια χρήστης της πιο χρήσιμης υπηρεσίας της WIND με 3 φορές αλλαγή των 2in1 αριθμών (με την πιο πρόσφατη τον Οκτώβριο...)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμμη, φίλε αλλά βλακείες σου είπαν. Αν παραμείνει f2g θα έχεις οτιδήποτε συνδυασμό θέλεις από τα NON STOP για να χρησιμοποιήσεις, ακόμα και το 500 ακόμα και τα 200 λεπτά προς όλα τα κινητά WIND. Αλλά, πρέπει να τους το πεις ότι θέλεις να παραμείν ει f2g(με τις κλήσεις προς το συμβόλαιο να χρεώνονται), γιατί αλλιώς αυτοί θα στο κάνουνε WIND CARD και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα από όλα αυτά, ούτε καν να αλλάξεις πακέτο από το 1342.;) Πίστεψέ με, 3,5 χρονια χρήστης της πιο χρήσιμης υπηρεσίας της WIND με 3 φορές αλλαγή των 2in1 αριθμών (με την πιο πρόσφατη τον Οκτώβριο...)

 

Aυτά ακριβώς μου είπαν και σε κατάστημα Wind που ρώτησα. Αλλά μου είπαν πως χρεώνεσαι μονάχα όταν γίνεται υπερβολική χρήση και χρεώνεσαι και στο συμβόλαιο αν έχεις το f2g σαν πρώτο αριθμό.

Ισχύουν αυτά;

Έχεις κάνει 3 φορές αλλαγή των 2in1 αριθμών;

Για αυτήν την αλλαγή πόσο χρεώνεσαι κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Aυτά ακριβώς μου είπαν και σε κατάστημα Wind που ρώτησα. Αλλά μου είπαν πως χρεώνεσαι μονάχα όταν γίνεται υπερβολική χρήση και χρεώνεσαι και στο συμβόλαιο αν έχεις το f2g σαν πρώτο αριθμό.

Ισχύουν αυτά;

Έχεις κάνει 3 φορές αλλαγή των 2in1 αριθμών;

Για αυτήν την αλλαγή πόσο χρεώνεσαι κάθε φορά;

 

1) Χρεώνεσαι κάθε φορά που σε καλούν στο καρτοκινητό και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Στο αντίθετο δεν χρεώνεσαι καθόλου.

2) 6 ευρώ+ΦΠΑ ΜΟΝΟ στο συμβόλαιο γιατί στο καρτοκινητό ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ οι χρεώσεις της προώθησης, όπως σου ανέφερα πιο πάνω. Μην ξεχνάς ότι αυτή η εφάπαξ χρέωση υπάρχει σαν αντιστάθμισμα των δωρεάν κλήσεων μεταξύ τους.

Βέβαια υπάρχουν πακέτα στο καρτοκινητό που αντισταθμίζουν σε μεγάλο βαθμό τις χρεώσεις .πχ υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό που να δηλώνεις τον αριθμό του συμβολαίου στον ένα από τους 2 αριθμούς, non stop for all κλπ και μπορείς να χρησιμοποιείς άφοβα, τόσο το συμβόλαιο όσο και το καρτοκινητό...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα η κοπελα στο καταστημα wind μου ειπε οτι δε θα χρεωνομαι καθολου!! λαλακιες μου ειπε ε?:mad:

 

δηλαδη αν εχω ενεργο το συμβολαιο και με καλουν στο καρτοκινητο θα χρεωνομαι? ποσο? :angry::angry::angry:

 

αυτα τα 6 ευρω τα πληρωνω οταν παρω τη νεα καρτα μια φορα και τερμα?

 

εκανα μια συνδεση και φορητοτητα καρτοκινητου vodafon. το καρτοκινητο θα γυρισει στη wind στις 15/1.πρεπει να παω να τους πω οτι θελω να το κανουν f2g γιατι θελω το non stop για το ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...