Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει προσπαθησει κανεις να ανοιξει την σελιδα στο φεισμπουκ και να δει την αναλυση που εχουν οι φωτο?δεν τις δειχνει καθολου καθαρα σε μενα.......μηπως υπαρχει καποιο προβλημα η ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχει προσπαθησει κανεις να ανοιξει την σελιδα στο φεισμπουκ και να δει την αναλυση που εχουν οι φωτο?δεν τις δειχνει καθολου καθαρα σε μενα.......μηπως υπαρχει καποιο προβλημα η ετσι ειναι?

 

Κρυσταλο ειναι οι φωτο στα φειμπουκ!! να περιμενεις να φορτοσει τελειως οι εικονα για αυτο στης δειχνει χαλια στην αρχη!!!! ειδικα αν εισαι με 3g θελει λιγο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα σήμερα το sgsII και πήγα να το κάνω root με CF μέσω odin. Λέει success κτλ το odin αλλά η συσκευή μένει σε ένα θαυμαστικό...τι δεν πήγε καλά; πως το επαναφέρω;

 

Υπάρχει τρόπος να το βγάλω εντελώς αυτό το αρχείο που πέρασα με το odin? γιατί δεν το βλέπει το KIES για να κάνω από εκεί restore firmware...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με το wifi που εμφανιζει συνεχεια ληψη διευθυνσης και τελικα δε συνδεεται ποτε υπαρχει τελικα τροπος να το λυσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλεις χειροκιντηα ΙΡ πιστευω θα σου δουλεψει , εγω ετσι κανω σε υπολογιστη

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

1.μπορεις να αλλαξεις τον ηχο μηνυματων βαζοντας καποιον δικο σου ηχο??αν ναι πως??

2.στην διαχειρηση ενεργειων και πατωντας στην ΡΑΜ επιλογη μου βγαζει παντα οτι καποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες χωρις να τις εχω πειραξει.πως μπορω να τ αποφυγω αυτο?να ανοιγουν μονες τους...(αν και δεν εχω περασει καμια εφαρμογη)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, πήρα σήμερα το sgsII και πήγα να το κάνω root με CF μέσω odin. Λέει success κτλ το odin αλλά η συσκευή μένει σε ένα θαυμαστικό...τι δεν πήγε καλά; πως το επαναφέρω;

 

Όλα πήγαν καλά. Όταν κάνεις root τη συσκευή σου με το CF-Root όλοι το ίδιο θαυμαστικό έχουν. Δεν είναι πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να φύγει αλλά δεν συνιστώ να ασχοληθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαν καλά. Όταν κάνεις root τη συσκευή σου με το CF-Root όλοι το ίδιο θαυμαστικό έχουν. Δεν είναι πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να φύγει αλλά δεν συνιστώ να ασχοληθείς.

 

το θέμα είναι ότι έμενε εκεί δεν προχωρούσε να μπει στο android...τελικά το έφτιαξα αλλά δεν ξέρω τι να κάνω τώρα :P

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

το έφτιαξα εννοώ ότι μπαίνει στο android και δεν μένει στην αρχική εικόνα με το θαυμαστικό. Τώρα το τι θέλω να κάνω, για αρχή να το κάνω root και μετά να του περάσω το CWM που το είχα και στο x10 mini και ήταν πολύ βολικό.

Βασικά έκδοση φάσματος λέει I9100BUKG1 και αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.BUKG2 ξέρεις μήπως πιο από όλα αυτά που έχει στο xda είναι το σωστό για να το βάλω;

 

Εφόσον έκανες cf-root υπάρχει και το CWM , κοίτα στις εφαρμογές σου

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το μνμ Vodafone "Vodafone Menu" Welcome to Vodafone (OK - Cancel), το παρουσιαζει 2-3 φορες τη μερα και στιγμιαια χανει το σημα. Το εχω ηδη root. Μια λυση παρακαλω για το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης με συνδεδεμένα τα handsfree είναι πολύ χαμηλός. Ακόμα και στο τέρμα να τον πας, σε περιβάλλον εξωτερικού χώρου, (με φυσιολογικούς θορύβους) δυσκολεύεσαι να τον ακούσεις. Συμβαίνει σε όλους αυτό, ή το έχω μόνο εγώ; Στις ρυθμίσεις πάντως δεν βρήκα κάτι.

Επίσης, να επαναλάβω ένα προηγούμενο αναπάντητο ερώτημα.

Μπορώ να έχω τη σύνδεση 3G αλλά να κόβω μόνο το cosmote internet? Πηγαίνοντας Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία / Δίκτυα κινητής, απενεργοποιείς τη "Χρήση δεδομένων" αλλά δεν μπορείς να κάνεις πλέον video κλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο ήχος κλήσης με συνδεδεμένα τα handsfree είναι πολύ χαμηλός. Ακόμα και στο τέρμα να τον πας, σε περιβάλλον εξωτερικού χώρου, (με φυσιολογικούς θορύβους) δυσκολεύεσαι να τον ακούσεις. Συμβαίνει σε όλους αυτό, ή το έχω μόνο εγώ; Στις ρυθμίσεις πάντως δεν βρήκα κάτι.

 

http://www.ctrlplusz.com/2011/06/fix-for-low-microphone-volume-on-the-samsung-galaxy-s-ii/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το μνμ Vodafone "Vodafone Menu" Welcome to Vodafone (OK - Cancel), το παρουσιαζει 2-3 φορες τη μερα και στιγμιαια χανει το σημα. Το εχω ηδη root. Μια λυση παρακαλω για το προβλημα;

 

έχω το ίδιο θέμα, εργοστασιακά, δεν έχω αλλάξει κάτι... επιπλέον έχει τύχει και κατά την διάρκεια κλήσης να χάσει το σήμα στιγμιαία...

 

Αν γνωρίζει κανείς κάτι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια καποιες αποριες

1 πως κλεινει ο αρχικος browser του κινητου??τον ανοιγω αλλαζω μερικες σελιδες και στην πορεια για να τον κλεισω με παει πρωτα απ ολες τις προηγουμενες σελιδες που ειχα μπει και μετα κλεινει!!!!κανω κατι λαθος η χρειαζεται ολη αυτη η διαδικασια?

2 πατωντας στην διαχειριση εργασιων και επιλεγοντας μετα RAM μου βγαζει παντα οτι υπαρχουν ανοιχτες εφαρμογες χωρις να εχω ανοιξει εγω καποια.ανοιγουν αυτοματα μονες τους?αν ναι υπαρχει τροπος να μην γινετε αυτο?γιατι φανταζομαι θα τρωει μπαταρια...

3 προσπαθω να μπω απ το κινητο στο android market μου ζηταει εναν λογαριασμοη να φτιαξω εναν. βαζω κανονικα αυτον που εχω στην γκουγκλ.παταω να γινει η συνδεση και μετα που βγαζει οτι :δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα *#*#197328640#*#* αλλά στο [5] AUDIO λέει:

CAUTION!! Menu being blocked. Προφανώς είναι θέμα root:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχεδόν τα πάντα. Μέχρι και mkv με υπότιτλους. Βαλτα έτσι όπως είναι στην κάρτα και αν δεν τ αναγνωρίζει τότε κοίτα μήπως χρειάζονται convert.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

τι μορφης βιντεο υποστιριζει το κινητο??θελω να περασω καποιες σειρες!!!

 

Τα πάντα!

 

Πέρασε τα στην κάρτα και αν δεν στα παίζει με default player δοκίμασε με τον moboplayer.

Link to comment
Share on other sites

αστο να φορτισει σβησμενο....μολις φορτισει λιγο για κανα 15λεπτο..ανοιξε το και βρες ποιο προγραμμα σε τρωει μπαταρια..και σκοτωσε το..!το ιδιο επαθα και γω..ενω ελεγε οτι φορτιζει αυτο εχανε μπαταρια..και μου βγηκε ελαττωματικο το facebook υπου κατι επαθε και εχανε μπαταρια γιατι κολλησε μαλλον στο να ανανεωνει καταστασεισ και τα λοιπα ενω ειχα τα παντα απενεργοποιημενα wifi,3g!αφου το εγκατεστησα ξανα το κινητο παλι φορτιζει μια χαρα..δεν εχει προβλημα η μπαταρια σου!ουτε το usb σου!ειναι ενα bug που παθαινει το android σε σπανιους χρηστες σε πολλα διαφορετικα android κινητα!

 

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως μπορει να μου τρωει μπαταρια καποιο προγραμμα, οταν το κινητο το εχω σβηστο και απλως φορτιζει..

οταν φορτιζει σβηστο, προφανως ανοιγουν καποια υποσυστηματα του.. μπορει να τρεχουν και καποια προγραμματα και να καταναλωνουν μπαταρια απασχολοντας πολυ τον επεξεργαστη;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έχει γίνει μεγάλο μπάχαλο με το θέμα να υπενθυμίσω σε όλους τα εξής:

 

Για hacks/mods/root κτλπ ρωτάμε αποκλειστικά εδώ [thread=306743]Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II[/thread]

 

Για το jig υπάρχει ήδη ξεχωριστό θέμα, γι' αυτό ακριβώς τον σκοπό [thread=309302]USB Jig[/thread]

 

Ευχαριστώ.

 

@confuzio το μήνυμα σου μεταφέρθηκε στις τροποποιήσεις

 

@rx_78 διέγραψα το μήνυμα σου μιας και πήρες απάντηση αλλού

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο θέμα, εργοστασιακά, δεν έχω αλλάξει κάτι... επιπλέον έχει τύχει και κατά την διάρκεια κλήσης να χάσει το σήμα στιγμιαία...

 

Αν γνωρίζει κανείς κάτι...

Φιλε μου τελικα το εψαξα λιγο ακομα και κατεληξα σε μια λυση που δειχνει να δουλευει (απο το πρωι σημερα ως τωρα τουλαχιστον). Πρεπει να εχεις rootαρει τη συσκευη βεβαια. Εγκαθιστας το Titanium backup και μεσω αυτου κανεις freeze (διακοπη) στο προγραμμα Sim Τοοlkit. Αυτο σταματαει το μενου της Vodafone που εχει η Sim (αν θες το ενεργοποιεις αργοτερα) και λυνει απ' ο,τι φαινεται το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..προσπαθουσα να περασω ενα επεισοδιο χθες στο κινητο( fringe amazing:p ) και δεν μπορουσα παντα κολλαγε στο τελος .αλλαζοντας το ονομα και στελνοντας το στην καρτα μνημης περασε αμεσως.εχει τυχει σε κανεναν αλλον κατι τετοιο.ειναι κατι φυσιολογικο?

με την TV πως μπορω να το συνδεσω??υπαρχει καποιο καλωδιο.προσπαθησα με το usb αλλα τζιφος!!

Link to comment
Share on other sites

matsas για να συνδέσεις το galaxy με την τηλεόραση, χρειάζεσαι κάτι τέτοιο http://www.multirama.gr/products/product?pid=0595530&catid=100504 .

Το συγκεκριμένο καλώδιο απεικονίζει ότι βλέπεις στο κινητό στην τηλεόραση.

 

Τώρα αν η τηλεόραση σου υποστηρίζει θύρα usb, συνήθως μπορείς να το συνδέσεις με το απλό καλώδιο usb για να περάσεις τα αρχεία σου.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...