Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Optimus 2X


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για root χρειαζεται οπωσδηποτε το SuperOneClickv1.8 και μονο?

Γιατι το τελευταιο που βρισκω ειναι SuperOneClickv1.9.1 .............Ειμαι οκ με αυτο?

 

βλεπω οτι υπαρχουνε δυο 1.9.1,η μια γραφει drivers.ποια κατεβαζουμε;μηπως κ τις δυο χρειαζομαστε;:confused:

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι υπαρχουνε δυο 1.9.1,η μια γραφει drivers.ποια κατεβαζουμε;μηπως κ τις δυο χρειαζομαστε;:confused:

 

Η μια περιέχει κάποιους έξτρα drivers που μάλλον δεν χρειάζεσαι αλλά δεν χάνεις τίποτα να κατεβάσεις αυτήν

Link to comment
Share on other sites

ok thanks!:)

 

ολα καλα,το ροοτ πετυχε.μια τελευταια απορια,το clockwork recovery πρεπει να το εγκαταστησω τωρα η ειναι σαν backup σε περιπτωση που βαλω custom rom;

Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τελικα πως μπορω να κανω το μενου μου 3D ? ειδα πιο πισω το spd shell 3D

αλλα δεν το κανει ? !

πρεπει να εχω το 3D σαν αρχειο απο καπου ? μπορεις καποιος να μου πει pllss :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τελικα πως μπορω να κανω το μενου μου 3D ? ειδα πιο πισω το spd shell 3D

αλλα δεν το κανει ? !

πρεπει να εχω το 3D σαν αρχειο απο καπου ? μπορεις καποιος να μου πει pllss :D

 

τι εννοείς δεν το κάνει; Αγόρασες το SPB και δεν δουλεύει σωστά;

Από μαμά δεν έχει 3d

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τελικα πως μπορω να κανω το μενου μου 3D ? ειδα πιο πισω το spd shell 3D

αλλα δεν το κανει ? !

πρεπει να εχω το 3D σαν αρχειο απο καπου ? μπορεις καποιος να μου πει pllss :D

 

Μόνων έτσι μπορείς να το κάνεις να δουλέψει...!!! https://market.android.com/details?id=com.spb.shell3d&feature=search_result ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.

εχω την modaco fr17 fear edition 10 με kernel 2.6.32.28 και εχω κάποια προβληματάκια

α)πρόβλημα με την camera οταν πατάω το κουμπί για να κάνει rec απλα δεν κάνει τπτ.πρέπει να βγώ και να ξαναμπώ και συνέχεια αυτό το πράγμα

β)δεν μπορώ να δω στις κλίσεις μου την σωστή ημερομηνία ώρα ημέρα

γ)στις φοτο απο galery δεν μπορώ να κάνω zoom γτ μου βγάζει μαύρα τετραγωνάκια.

έχει κανείς καμία ιδέα για το τι πρέπει να κάνω?

έχω και το 64mb hack αν λέει κάτι αυτό

ευχαριστώ

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αυτές τις περιπτώσεις πολλά μπορούν να φταίνε μιας και ο συνδυασμός όλων των tweak μπορεί να δημιουργεί conflict μεταξύ τους. Κάνε τις δοκιμές σου και κράτησε τον περισσότερο fault free συνδυασμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι οτι δεν έχω βάλει κάτι παραπάνω στο κινητό για να πείς οτι κάτι μπορεό να κάνει conflict για αυτό δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω οταν κάνουμε επιστροφή στην μαμά ρομ φεύγουν και τα clockwork recovery και το root? H ερώτηση μπορεί να φαινετε χαζή αλλά σε περίπτωση που κάποιος θελει να το παει στο service ειναι σημαντικό να γνωρίζουμε οτι δεν υπάρχουν υπολείμματα που να δείχνουν οτι κάτι ειχε πειραχθεί στο κινητό. Ευχαριστώ πολύ. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να ρωτήσω οταν κάνουμε επιστροφή στην μαμά ρομ φεύγουν και τα clockwork recovery και το root?

 

Ναι φεύγουν, η συσκευή έρχεται σε πλήρως stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνων έτσι μπορείς να το κάνεις να δουλέψει...!!! https://market.android.com/details?id=com.spb.shell3d&feature=search_result ;)

 

 

αυτό δεν σκοτώνει την μπαταρία!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν σκοτώνει την μπαταρία!

 

ΚΑΘΟΛΟΥ...!!!το SPB Shell 3D το δουλεύω τουλάχιστον 2 μήνες και είναι ο.κ. αυτό που παρατήρησα εγώ για το τι τρώει την μπαταρία είναι η κινούμενες ταπετσαρίες, που είναι ακόμα ποιο οδυνηρό για την μπαταριά όταν έχουν ενημέρωση του καιρού..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΟΛΟΥ...!!!το SPB Shell 3D το δουλεύω τουλάχιστον 2 μήνες και είναι ο.κ. αυτό που παρατήρησα εγώ για το τι τρώει την μπαταρία είναι η κινούμενες ταπετσαρίες, που είναι ακόμα ποιο οδυνηρό για την μπαταριά όταν έχουν ενημέρωση του καιρού..!!!

 

live wallpapers ποτέ δεν τα πήγαινα...

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

στη συνέχεια τι ακριώς ειναι το nightly ;

 

Η cyanogenmod αν εχεις ακουσει ειναι μια ομαδα απο developers που βγαζουν custom rom (βασικα μεταφερουν την 2.3 του nexus s σε αλλα κινητα).Μεχρι λοιπον να βγαλουν την τελικη εκδοση της rom τους που θα ειναι stable βγαζουν καποιες δοκιμαστικες εκδοσεις που προφανως θα εχουν καποια bugs και προβληματακια και τις ονομαζουν nightly.

Edited by sakiss
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω δεν εχω κατι με οποιον και να ηταν στην θεση του το θεμα ειναι οτι δεν ξερει ! αυτο ειναι αρκετο για εμενα !

και τα εβαλα με την lg που δεν του παρεχει της γνωσεις για να ειναι εκει που ειναι !

 

Αυτή η συζήτηση δεν αφορά το Ο2Χ. Ας επανέλθουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα μηνύματα περί καθυστέρησης του επίσημου update σε 2.3.3 μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο topic.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290377&page=230

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ,ειμαι νεο μελλος και απο το hd2 leo ,android περασα σε αυτο το ομορφο μηχανημα ,συγχαρητηρια στην ομορφη παρεα σας ,ηθελα να ρωτησω ,αυτο το θεματακι

LG Optimus 2X SENSE 3.0 ULTIMATE Theme|||:. by erestor6 & LeoMar75

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1091727

 

Οταν το εβαλα και κατα γραμμα με τις οδηγιες που γραφει ,μου αρχισε τα reboot και στο τελος κολλλησε και αναγκαστηκα να του περασω ξανα την stock rom

Τι μπορει να φταιει ?? το εχει κανει κανεις αλλος ??

Εχω την εκδοση 2.2.2

βασικη μορφη 1035.21_20110302

κερνρλ 2.6.32.9

εκδοση LGE LGP990-V10a

ευχαριστω πολυ......

 

 

Edit: οκ ελυσα το προβλημα μου βαζοντας το lp sense το οποιο δεν στερειτε σε τιποτα απο το εν λογω θεμα ,ευχαριστω πολυ.....

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την μαμά camera lg ??? γιατί έκανα μια μαλ@..α και την έκανα απεγκατάσταση..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την μαμά camera lg ??? γιατί έκανα μια μαλ@..α και την έκανα απεγκατάσταση..!!!

 

Κατέβασε μια οποιαδήποτε rom που έχει την μαμά κάμερα και πάρε το camera.apk

Ή μήπως όλες οι custom έχουν περασμένο το hack της κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια οποιαδήποτε rom που έχει την μαμά κάμερα και πάρε το camera.apk

Ή μήπως όλες οι custom έχουν περασμένο το hack της κάμερας;

 

Ο.Κ. φίλος κατέβασα αυτό CameraFixFusion2X (1080 30fps @ 19mb bitrate) ευχαριστώ..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...