Jump to content

Ενα μπραβο στο Νικο Κακλαμανακη


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Και βεβαιως να ξαναπω οτι δε καταλαβαινω τι σχεση εχουν ολα αυτα με το Νικο Κακλαμανακη και τη χτεσινη του πραξη....

 

Δηλαδή ο Κακλαμανάκης είναι το "καλο" παιδί που δεν έχει σχέση με τους υπόλοιπους;;;

Νομίζω αυτά τα έχουμε πει και στο thread του Εθελοντισμού!

Εγώ προσωπικά νιώθω αηδία για αυτούς που αντιπροσωπεύουν την Ελλάδα στις διεθνείς οργανώσεις!

Της Ελλάδας της αξίζει κάτι καλύτερο...

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

Π.Σ. akatsim ξεχασες βρε να μας πεις και για το Κεντερη που πλακωνεται στα αναβολικα (παρεα με τη Θανου φυσικα)

 

Πράγματι το ξέχασε γιατί είναι μια μεγάλη αλήθεια! :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Siemens C55: SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Wrea wres skeftomai an ontws vriskomai sto myphone.gr h se kapoio allo forum tou exwterikou... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω με χαρα οτι πολλα παιδια εδω εχουν ξεστραβωθει και τα βλεπουν αλλιως. Για τον φιλο που ρωταει για το Αν. Μπλοκ εννοω οτι αυτες οι χωρες εκαναν δημιουργια πρωταθλητων με ολα τα μεσα θεμιτα και οχι και ειχαν ριξει το βαρους τους εκει, για την προβολη τους σαν ισχυρες χωρες, αγνοωντας τον απλο κοσμο που αγκομαχουσε και πεινουσε. Μια βιτρινα δηλ και απο πισω τιποτα. Αθλητισμος για εμενα ειναι ο ερασιτεχνικος. Αυτο που κανουν οι Κεντερηδες ειναι business και δεν με αφορα. Με νοιζει ομως γιατι το πληρωνω, ενω τον Giovanni και τον Οκκα πχ δεν τον πληρωνω. Εκει ειναι ΑΕ οι ομαδες. Και εγω ξερω οτι απο τοτε που πηραμε τα χρυσα στο Συδνει, ο κοσμος χαρηκε και εννοιωσε περηφανος που ειναι Ελληνας, αλλα μετα απο λιγο καταλαβε ξανα οτι η Ελλαδα συνεχιζει να εχει τρομερα προβληματα και γυρισε στη μιζερια του. Τελευταιοι ειμασταν στην ΕΕ και εκει ειμαστε. Ας δωσουν τα χρηματα για Παιδεια και Υγεια, και αν θελει ο Κακλαμανκης να κανει πρωταθλητισμο ας παει να βρει λεφτα να κανει. Διοτι ο συγκεκριμενος οταν κατεβηκε στην Ατλαντα δεν τα επαιρνε απο την Ομοσπονδια του και φωναζε. Τωρα που τα παιρνει, τουμπεκι ψιλοκομενο. Τον αγαπησα τοτε στην Ατλαντα, τον σιχαθηκα μετα.

Τα ιδια εκανε με τον αθλητισμο και η χουντα (Ουεμπλευ) και οι χουντες της Ν. Αμερικης κλπ. Αθλητισμος=το οπιο του λαου λεγανε.

 

Για να μην παρεξηγουμαστε, αγαπαω τον αθλητισμο, τον αυθεντικο, τον ερασιτεχνικο, οχι αυτες τις παρατες τους Ολυμπιακους αγωνες και τους παραμορφωμενους ντοπαθλητες. (Και μη ρωτατε αν ντοπαρονται, το βλεπει και η γιαγια μου. Καταρ, Ιπταμενοι Γιατροι της ΙΑΑΦ σας λεει τιποτα?)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens C55: SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Exoume xasei ta avga kai ta pasxalia mou fainetai...re file ton Kaklamanaki perimeneis na se vgalei apo tin teleytaia thesi tis E.E.???Esy san politis aytis tis horas ektos apo to na katigoreis allous kaneis tipota gia na allaxei ayti i katastasi?Poly amfivallw...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Τα ιδια εκανε με τον αθλητισμο και η χουντα (Ουεμπλευ) και οι χουντες της Ν. Αμερικης κλπ. Αθλητισμος=το οπιο του λαου λεγανε.

 

Πέστα για να τα ακούνε μερικοί... :p ;) :whistle:

 

Πλάκα κάνω! Μην πυροβολείτε τον πιανίστα... :(

Link to comment
Share on other sites

Τον Κακλαμανάκη έτυχε να τον γνωρίσω όταν συνεγαστήκαμε για μία διαφήμιση... Μου φάνηκε φυσιολογικό άτομο, αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι...

Μιας και το έφερε η κουβέντα, ενοχλούμαι και εγώ αφάνταστα μου τα 9/10 της Εθνικής Ομάδας άρσης βαρών μιλάει σπαστά Ελληνικά. Ενοχλούμαι που όλη η "εθνική" baseball μιλάει Αμερικάνικα και ανάθεμα αν είχε ξαναπατήσει στην Ελλάδα (ή αν θα ξαναπατήσει μετά).

Περιμένω να σκάσει η φούσκα του "ευχαριστώ τον σπόνσορά μου", Κεντέρη. Λέτε ο προπονητής του να ονομάζεται άδικα "φαρμακείο"; Γιατί τον έδιωξαν από την ΑΕΚ; Μήπως είδαν ότι κουβάλησε τις μισές φαρμακαποθήκες του ΕΟΦ στα αποδυτήρια;

Και τέλος και τον Τζιοβάνι, και τον Οκκά πληρώνουμε... Με γήπεδα που φτιάχνει το κράτος στις ομάδες (αλήθεια, αν κάνω μία ΑΕ, θα μου χτίσουν γραφεία; ), με επιχορηγήσεις, με χρέη μου σβήνονται (ενώ βγάζουν στο σφυρί περιουσίες για μικρά χρέη στο δημόσιο...)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Basilis

 

Wirelessly posted (Siemens C55: SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Exoume xasei ta avga kai ta pasxalia mou fainetai...re file ton Kaklamanaki perimeneis na se vgalei apo tin teleytaia thesi tis E.E.???Esy san politis aytis tis horas ektos apo to na katigoreis allous kaneis tipota gia na allaxei ayti i katastasi?Poly amfivallw...

 

 

Ο Κακλαμανακης δεν ειναι το προσωπο αλλα η ιδεα και η νοοτροπια που με ενοχλει. Τυχαια τον πηρα. Αν δεν πληρωνα την Ολυμπιαδα εγω τα παιδια μου και τα εγγονια μου, ναι θα εβγαινα απο την τελευταια θεση της ΕΕ. Εσυ χαιρεσαι που θα εχουμε αυτο το πανηγυρι το 2004? Χαιρεσαι που η Περιφερεια εχει να δει (και θα κανει να δει) πολυ καιρο κανενα ευρω? Πηγαινει και εθελοντης στο "μεγαλο, ωραιο και αληθινο" αλλα αν πεινανε τα παιδακια σου αυριο, να τους δωσεις να φανε το Κεντρο ΡΤΛ και οχι τα 140 δισ που κοστισε.

 

Οσο για τον φιλο και το ποδοσφαιρο (χαριστικες ρυθμισεις, γηπεδα, κλπ) πρεπει να συνυπολογισεις και το γεγονος οτι στα γηπεδα αυτα οι ομαδες παιζουν μια στις 15 ημερες, τα ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ αυτες (να δω το ΟΑΚΑ αν δεν παει εκει ο ΠΑΟ η η ΑΕΚ πως θα επιβιωσει μετα το 2004), εκει αθλουνται και 100αδες νεοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Οσο για τον φιλο και το ποδοσφαιρο (χαριστικες ρυθμισεις, γηπεδα, κλπ) πρεπει να συνυπολογισεις και το γεγονος οτι στα γηπεδα αυτα οι ομαδες παιζουν μια στις 15 ημερες, τα ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ αυτες (να δω το ΟΑΚΑ αν δεν παει εκει ο ΠΑΟ η η ΑΕΚ πως θα επιβιωσει μετα το 2004), εκει αθλουνται και 100αδες νεοι.

 

Δεν αντιλέγω... Αλλά αν αντί για ένα γήπεδο 20000 θέσεων φτιάχνανε 10 των 1000 θέσεων, θα μπορούσαν να αθληθούν δεκαπλάσια παιδιά...

Και πόσα παιδιά έχουν παίξει μπάλα μέσα στο ΟΑΚΑ; Πόσοι νέοι της Νέας Φιλαδέλφειας έπαιζαν μέσα στο γήπεδο της ΑΕΚ;

Ας θέσω αλλιώς το ερώτημά μου τότε: "Αν φτιάξω μια ΑΕ, θα μου χτίσει το κράτος γραφεία, και ας πληρώνω εγώ τα κοινόχρηστα;" :)

(πω, πω... πάει και αυτό το topic!)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα... Βαρεθηκα να διαβαζω την ιδια βαρετη ανακυκλωση απο μονοτονα επιχειρηματα. ΚΑι ακριβως επειδη βαρεθηκα παρατησα το προηγουμενο θεμα περι Ολυμπιακων. Αυτο ειναι ενα εντελως ασχετο θεμα για μια αλτρουιστικη πραξη στο οποιο φτασαμε να μηλαμε για τη χουντα και τους Αφρικανους δικατοτερες.

 

Τεσπα, επειδη δε ζουμε σε δικτατορια, η τηλεοραση εχει πολλα καναλια, οταν με το καλο ο Κεντερης, ο Πυρρος, ο κακλαμανακης και τα αλλα παιδια χαρισουν του χρονου το καλοκαιρι μεταλια στην Ελλαδα, εσεις ειστε ελευθεροι να βλεπετε Λαμψη στον Αντεννα....

 

Στην αρχαια Ελλαδα γκρεμιζανε τα τειχη για τους Ολυμπιονικες. Και εδω κανουμε ακριβως το ιδιο, αλλα για να παρουμε πετρες και να τους λιθοβολησουμε.

 

Υ. Γ. Ολοι εσεις οι "οικονομολογοι", μηπως θα μπορουσατε να μηλησετε ετσι για αλλαγη και με καποια νουμερα? Υπαρχει αφθονη βιβλιογραφια για τη τουριστικη αυξηση σε Σεουλ, Βαρκελωνη και Σιδνευ, για την οικονομικη αναπτυξη που εφερε η Ολυμπιαδα και για ενα σορο αλλα non-monetary benefits. Εχετε υποψη σας οτι μερικες φορες, πανακριβα εργα φερνουν κερδη... Οπως το ολοκαινουργιο γηπεδο γκολφ στη Κρητη που κοστισε αρκετα δισεκατομυρια, ο δορυφορος που προσφατα ανεβασαμε στο Διαστημα, η πιστα F1 που φτιαχνουν οι γειτονες μας και κοστιζει 3ψιφιο αριθμο δισεκατομυριων....

 

Υ.Γ. 2 Αλλο ενα νεο ετσι για να χαλασω τη Κυριακη καποιων: Αλλος ενας ειχε το θρασσος να σηκωσει ψηλα τη γαλανολευκη: O Δημοσθένης Ταμπάκος είναι Παγκόσμιος Πρωταθλητής στους Κρίκους! Ο ασημένιος Ολυμπιονίκης του Σίδνεϊ, με μια εκπληκτική εμφάνιση, κατέκτησε την πρώτη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής!!! :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς βαρεθήκαμε να διαβάζουμε απόψεις από όσους ζουν αλλού (κυριολεκτικά και μεταφορικά).

Αν ο Κεντέρης μας χαρίσει μετάλλιο, θα χαρώ (όχι βέβαια ότι λύθηκαν όλα μου τα προβλήματα)... Αν πιαστεί φουσκωμένος στην ντόπα, να δω πώς θα νιώσετε... Αν πάρει ο Δήμας μετάλλιο, πάλι θα χαρώ. Όταν αρχίσει να μιλάει με σπασμένα Ελληνικά, θα χαμογελάσω ειρωνικά...

Όταν η τηλεόραση δείχνει τους ΟΑ, δεν ξέρω τι θα βλέπω... Αλλά θα τους θυμάμαι σίγουρα τα επόμενα χρόνια, και όχι μόνο εγώ...

Ιδίως, αν κάνει κανένα αστείο και βρέξει Αύγουστο, σίγουρα θα τους θυμάμαι για πολλά χρόνια... Πιστεύεις ότι οι άτυχοι κάτοικοι του Μοσχάτου, θα δακρύζουν από συγκίνηση πάνω στα επιπλέοντα έπιπλά τους όταν ο "εισαγόμενος" αρσιβαρίστας δηλώνει με συγκίνηση "Efkaristo to korigo moy gia to ipostiriksi poy edose"...

Για πες μας, πόσα κέρδη έφερε ο δορυφόρος "μας"; Και γιατί το γήπεδο του Γκολφ στην Κρήτη ήταν μονίμως άδειο; Ο χώρος στάθμευσης όμως ήταν γεμάτος, από το διπλανό "water park", που είναι ιδιωτικό και δεν κόστισε δις...

 

Και δεν μου λες... Μήπως είναι άλλοι οι λόγοι της τουριστικής ανάπτυξης της Βαρκελώνης και όχι οι ΟΑ; Την επόμενη φορά που θα πληρώσεις 3€ το νερό έξω από την Ακρόπολη, ή όταν θα σκυλοπνίγεσαι για να φτάσεις στη Σαντορίνη 12 ώρες, να το σκεφτείς αυτό σε παρακαλώ...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Υ.Γ. 2 Αλλο ενα νεο ετσι για να χαλασω τη Κυριακη καποιων: Αλλος ενας ειχε το θρασσος να σηκωσει ψηλα τη γαλανολευκη: O Δημοσθένης Ταμπάκος είναι Παγκόσμιος Πρωταθλητής στους Κρίκους! Ο ασημένιος Ολυμπιονίκης του Σίδνεϊ, με μια εκπληκτική εμφάνιση, κατέκτησε την πρώτη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής!!! :)

 

...ενώ όλο το υπόλοιπο συρφετό των αθλητών της Εθνικής Ομάδας πάτωσε και ούτε καν προκρίθηκε... Ιδίως ο "Ιωάννης" που κατηγόρησε και τον προπονητή του... Βλέπεις ο ίδιος δεν είχε χρόνο... έκανε ανταύγειες στα μαλλιά του και έψαχνε κολλητά αμάνικα και λιπ-γκολος η χρυσή μου...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Βαρεθηκα... Βαρεθηκα να διαβαζω την ιδια βαρετη ανακυκλωση απο μονοτονα επιχειρηματα. ΚΑι ακριβως επειδη βαρεθηκα παρατησα το προηγουμενο θεμα περι Ολυμπιακων. Αυτο ειναι ενα εντελως ασχετο θεμα για μια αλτρουιστικη πραξη στο οποιο φτασαμε να μηλαμε για τη χουντα και τους Αφρικανους δικατοτερες.

 

Τεσπα, επειδη δε ζουμε σε δικτατορια, η τηλεοραση εχει πολλα καναλια, οταν με το καλο ο Κεντερης, ο Πυρρος, ο κακλαμανακης και τα αλλα παιδια χαρισουν του χρονου το καλοκαιρι μεταλια στην Ελλαδα, εσεις ειστε ελευθεροι να βλεπετε Λαμψη στον Αντεννα....

 

Στην αρχαια Ελλαδα γκρεμιζανε τα τειχη για τους Ολυμπιονικες. Και εδω κανουμε ακριβως το ιδιο, αλλα για να παρουμε πετρες και να τους λιθοβολησουμε.

 

Υ. Γ. Ολοι εσεις οι "οικονομολογοι", μηπως θα μπορουσατε να μηλησετε ετσι για αλλαγη και με καποια νουμερα? Υπαρχει αφθονη βιβλιογραφια για τη τουριστικη αυξηση σε Σεουλ, Βαρκελωνη και Σιδνευ, για την οικονομικη αναπτυξη που εφερε η Ολυμπιαδα και για ενα σορο αλλα non-monetary benefits. Εχετε υποψη σας οτι μερικες φορες, πανακριβα εργα φερνουν κερδη... Οπως το ολοκαινουργιο γηπεδο γκολφ στη Κρητη που κοστισε αρκετα δισεκατομυρια, ο δορυφορος που προσφατα ανεβασαμε στο Διαστημα, η πιστα F1 που φτιαχνουν οι γειτονες μας και κοστιζει 3ψιφιο αριθμο δισεκατομυριων....

 

Υ.Γ. 2 Αλλο ενα νεο ετσι για να χαλασω τη Κυριακη καποιων: Αλλος ενας ειχε το θρασσος να σηκωσει ψηλα τη γαλανολευκη: O Δημοσθένης Ταμπάκος είναι Παγκόσμιος Πρωταθλητής στους Κρίκους! Ο ασημένιος Ολυμπιονίκης του Σίδνεϊ, με μια εκπληκτική εμφάνιση, κατέκτησε την πρώτη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής!!! :)

 

 

κώστα υπάρχει κάτι που λέγεται: ο αναμάρτητος πρώτος τη λίθο βαλλέτο, και απότι φαίνεται δεν το ξέρουν πολύ από δω μέσα. :confused:

 

φιλικά, Αλέξης :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κλειδώνουμε το συγκεκριμένο;

Εφόσον δεν γίνεται να υπάρχουν ταυτόχρονα διαφορετικές απόψεις (αυτό καταλαβαίνω εγώ), ποιός ο λόγος να γίνεται αυτή η κουβέντα;

 

(Μου αρέσει που εμείς ανακαλύψαμε την Δημοκρατία και την ελευθερία έκφρασης του λόγου μέσα από αυτή. Το θέμα είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις και εφόσον είναι βάσιμες (που απ' ότι βλέπω, όλες είναι σωστές από διαφορετικές πλευρές), τότε να γίνεται συζήτηση και όχι μπάχαλο αντιπαλότητας).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

Στην αρχαια Ελλαδα γκρεμιζανε τα τειχη για τους Ολυμπιονικες. Και εδω κανουμε ακριβως το ιδιο, αλλα για να παρουμε πετρες και να τους λιθοβολησουμε.

 

 

 

Έχεις δίκιο!

Πες μου όμως ειλικρινά, πιστεύεις οτι οι δικοί μας "Ολυμπιονίκες" έχουν την παραμικρή σχέση με εκείνους τους ανθρώπους που κουραζόταν και τα δίναν όλα με ανταμοιβή ένα κλαδί ελιάς;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Δεν το κλειδώνουμε το συγκεκριμένο;

Εφόσον δεν γίνεται να υπάρχουν ταυτόχρονα διαφορετικές απόψεις (αυτό καταλαβαίνω εγώ), ποιός ο λόγος να γίνεται αυτή η κουβέντα;

 

(Μου αρέσει που εμείς ανακαλύψαμε την Δημοκρατία και την ελευθερία έκφρασης του λόγου μέσα από αυτή. Το θέμα είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις και εφόσον είναι βάσιμες (που απ' ότι βλέπω, όλες είναι σωστές από διαφορετικές πλευρές), τότε να γίνεται συζήτηση και όχι μπάχαλο αντιπαλότητας).

 

 

Γιατι να το κλειδωσουμε? Μονον για το Ρ800 και το 3650 θα μιλαμε? Και σε εκεινα τα θεματα, πιο πολλυ μπαχαλο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Γιατι να το κλειδωσουμε? Μονον για το Ρ800 και το 3650 θα μιλαμε? Και σε εκεινα τα θεματα, πιο πολλυ μπαχαλο γινεται.

 

 

Τουλάχιστον για εκείνα τα θέματα υπάρχει και μια άκρη ή έστω ένα αποτέλεσμα.

Εδώ δεν πρόκειται να βγει άκρη.

Άσπρο ο ένας, μαύρο ο άλλος, το πολύ πολύ να δημιουργηθούν κακίες μεταξύ ατόμων εδώ.

Υπάρχουν επιχειρήματα ότι κάποιοι αθλητές δεν είναι και "τόσο" αθλητές και καπάκι, βγαίνουν άλλοι και πάνε να το αλλάξουν αυτό χωρίς εξηγήσεις, παρά μόνο με μια κουβέντα, που το μόνο που δείχνει είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δωθούν απαντήσεις και να γίνουν κατανοητά κάποια πράγματα, αλλά μόνο και μόνο για να γίνει βαβούρα και κάποιοι να βγουν "μη Έλληνες" από αυτό.

 

Υπάρχει λόγος να γίνεται αυτό;

 

Σε άλλη κατηγορία:

Τον Ντέμη πόσοι τον γουστάραν και πόσοι τον θαύμαζαν; Πολλοί. Θα έχουν πλακωθεί και για λογαριασμό του.

Αυτός όμως, κανονικότατα μας έγραψε και πήγε εκεί που έχει συμφέρον.

Λίγοι θα το κάνουν, αν τους δωθεί η ευκαιρία;

 

Υπάρχουν Έλληνες επιστήμονες, που βρίσκουν φάρμακα για τον καρκίνο και αντί να κοιτάξουμε να τους φέρουμε στην Ελλάδα και να πούμε μπράβο σε αυτούς που όντως ενδιαφέρονται για το κοινό καλό, εμείς μαλώνουμε για το αν κοιμήθηκε καλά ο αθλητής μας και την άλλη μέρα μπορέσει να τρέξει καλύτερα. Δεν λέω. Πρέπει να γίνεται και αυτό, όμως στο τέλος αυτό που καταλαβαίνω, είναι ότι όλοι όσοι θαυμάζουμε, κάνουν "την ζωή τους" και εμείς σκοτωνόμαστε μέρα με την μέρα για λογαριασμό τους.

 

Πρέπει να υπάρχει μέτρο στις συζητήσεις μας.

Υπάρχει κάποιος που παίρνει βραβείο, μόλις δώσει μια απάντηση στο φόρουμ και κάνει Log out μετά;

 

Τα είπαμε, μια-δυο-τρεις κ.λ.π. Όσες φορές ακόμα και αν τα πούμε... πάλι το ίδιο θα γίνεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

κώστα υπάρχει κάτι που λέγεται: ο αναμάρτητος πρώτος τη λίθο βαλλέτο, και απότι φαίνεται δεν το ξέρουν πολύ από δω μέσα. :confused:

 

φιλικά, Αλέξης :)

 

Εμ... εσύ που το ξέρεις, (αν και δεν ξέρεις πώς γράφεται) μας λες πού κολλάει το συγκεκριμένο; Ντοπαρίστηκε κανένας από εδώ μέσα; :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Εμ... εσύ που το ξέρεις, (αν και δεν ξέρεις πώς γράφεται) μας λες πού κολλάει το συγκεκριμένο; Ντοπαρίστηκε κανένας από εδώ μέσα; :)

 

 

Αυτό που εννοεί ο Αλέξης είναι πως κάποιοι πιστεύουν πως είναι οι τιμητές των πάντων, Ότι έχουν δικαίωμα να λιθοβολούν αθλητές που έχουν δώσει τη ζωή τους (ξέρετε τι είδους προπόνηση θέλει ο πρωταθλητισμός?) για να κάνουν περήφανους τους Έλληνες.

 

Και όλα αυτά τι στιγμή που οι ίδιοι δε κάνουν τίποτα εκτός από το να γκρινιάζουν.

 

Επίσης παρακαλώ πολύ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ τα σχόλια για τη ορθογραφία.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω αν ο Κακλαμανακης πεταξε τη νικη για το image του ή γιατι ηθελε πραγματικα να βοηθησει την Ελβετιδα αλλα ξερω πως αυτο δεν θα το εκαναν και πολλοι αθλητες.Βεβαια αν γι'αυτον το συγκεκριμενο γεγονος ειναι θεμα ιματζ θα φανει παρακατω (δεν θα μεινει μονο σ'αυτο).Τωρα πως φτασαμε να μιλαμε για Ελληνες αθλητες και μη Ελληνες που εκπροσωπουν την Ελλαδα..........μηπως και να αναφερθουμε και στο αν πρεπει οι Αλβανοι ή οι Βουλγαροι μαθητες να σηκωνουν την Ελληνικη σημαια στις περελασεις???Το μαμησαμε το τοπικ.......αν θελετε να συνεχισετε την συζητηση γιατι δεν ανοιγετε ενα νεο τοπικ με τιτλο π.χ. "Οι Ελληνες Αθλητες και οι ΟΑ" και να συνεχισουμε εκει....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Και όλα αυτά τι στιγμή που οι ίδιοι δε κάνουν τίποτα εκτός από το να γκρινιάζουν.

 

Κώστα νομίζω ότι δεν ειναι σωστό να λέμε ότι ο καθένας δεν κάνει τίποτα, γιατί δεν ξέρουμε τι κάνει ο καθένας στην επαγγελματική/προσωπική/δημόσια ζωή του. Ούτε μπορούμε να κρίνουμε από το αν θα πάει πχ εθελοντής.

 

Όπως ο Κακλαμανάκης αγωνίζεται, έτσι και ο καθένας από εμάς μπορεί να αγωνίζεται καθημερινά για κάποια πράγματα, όχι μόνο για τον εαυτό του, αλλά και για το σύνολο.

 

Μπορεί να ισχύει αυτό που λες, αλλά ας μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι.

 

Να σχολιάσω και κάτι άλλο που γράφτηκε, για τα λεφτά που δίνουμε στους Ολυμπικονίκες:

Τα εκατομμύρια που παίρνει ο κάθε Ολυμπιονίκης αθλητής καταρχάς τα αξίζει, μιας και αγωνίζεται με τα Ελληνικά χρώματα (ναι έχει και χορηγούς.ε και;), τη δικιά μας χώρα εκπροσωπεί, ο Ελληνικός Εθνικός ύμνος ακούγεται όταν ανέβει στο βάθρο και άλλα πολλά?

 

Κάποιους τους πείραξαν τα 50-60-70 εκατομύρια που παίρνουν κάποιοι αθλητές από το κράτος? Τα δις που παίρνει ο Μπόμπολας και οι άλλοι μεγαλοεργολάβοι για υπερτιμημένα δημόσια έργα δε μας πειράζουν? Οι μισθοί συνολικού ύψους αρκετών δις κάποιων αργόσχολων (δεν είναι όλοι έτσι) δημόσιων υπαλλήλων δε μας πειράζουν?

 

Επειδή αναφέρθηκε για τα χρήματα των αθλητών (τα δημόσια χρήματα των αθλητών, μιλάω για στίβο, άρση βαρών κτλ) αυτοί τουλάχιστον τα αξίζουν. Αυτή είναι η δουλειά τους, είναι επαγγελματίες αθλητές σίγουρα και όχι ερασιτέχνες και τα λεφτά που παίρνουν τα αξίζουν, γιατί αυτό που κάνουν το κάνουν καλά.

 

Οπότε την επόμενη φορά που θα σας πειράξει η "σπατάλη του δημοσίου χρήματος" καλύτερα θα ήταν να πρόκειται για τον αργόσχολο δημόσιο υπάλληλο που πληρώνεται για να μας εξυπηρετήσει, αλλά δεν το κάνει όταν έρθει η ώρα κι όχι για τον Κεντέρη που θα πάρει κάποια χρήματα για να τρέξει, και τουλάχιστον θα τρέξει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Εγω δεν ξερω αν ο Κακλαμανακης πεταξε τη νικη για το image του ή γιατι ηθελε πραγματικα να βοηθησει την Ελβετιδα αλλα ξερω πως αυτο δεν θα το εκαναν και πολλοι αθλητες.Βεβαια αν γι'αυτον το συγκεκριμενο γεγονος ειναι θεμα ιματζ θα φανει παρακατω (δεν θα μεινει μονο σ'αυτο).Τωρα πως φτασαμε να μιλαμε για Ελληνες αθλητες και μη Ελληνες που εκπροσωπουν την Ελλαδα..........μηπως και να αναφερθουμε και στο αν πρεπει οι Αλβανοι ή οι Βουλγαροι μαθητες να σηκωνουν την Ελληνικη σημαια στις περελασεις???Το μαμησαμε το τοπικ.......αν θελετε να συνεχισετε την συζητηση γιατι δεν ανοιγετε ενα νεο τοπικ με τιτλο π.χ. "Οι Ελληνες Αθλητες και οι ΟΑ" και να συνεχισουμε εκει....

 

 

ΛΟΙΠΟΝ

 

ας απαντήσω δημόσια, γιατί τα PMs σας είναι αρκετά. Όσον αφορά στο συγκεκριμένο περιστατικό που έγινε προ ημερών, το λάθος ήταν αποκλειστικά του Κακλαμανάκη. Βάσει κανονισμών, όλες ή σχεδόν όλες οι σερφίστριες που βρίσκονταν εκείνη τη στιγμή κοντά στη σημαδούρα είχαν προτεραιότητα απέναντί του. Ο φίλος προσπάθησε να περάσει ανάμεσά τους, ώστε να φτάσει πριν από αυτές στον τερματισμό, κατά τη γνώμη μου προς χάρη των φωτογράφων (αν έφταναν πριν από αυτόν 3-4 γυναίκες θα ήταν δύσκολο να τον αποθανατίσουν ενώ "θριέμβευε"), οπότε και χτύπησε με τη μάτσα του την κοπέλα.

 

από την άλλη μεριά, δεν έκανε τίποτα το ηρωικό που την βοήθησε, τίποτα αν αναλογιστείτε ότι μιλάμε για το άθλημα της ιστιοπλοϊας, όπου εκτός από ανθρώπινους αντιπάλους, έχεις αντίπαλο και τον αέρα και τη θάλασσα, πράγμα που ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ να βοηθήσεις τον άλλο που κινδυνεύει.

 

το ξέρω, το ζω από μικρό παιδάκι, ξέρω πάρα πολλούς που έχουν σώσει πραγματικά τον αντίπαλο αθλητή από πνιγμό, το έχω κάνει κι εγώ, και είναι κάτι απόλυτα φυσικό και καθόλου ηρωικό στο χώρο που λέγεται θάλασσα.

 

Κι όμως, δεν άκουσα κανένα δημοσιογράφο να παινέσει το "κατόρθωμα" το δικό μου ή και τόσων άλλων (που επαναλαμβάνω, στη θάλασσα αυτό δεν είναι κατόρθωμα, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ).

 

η συνέχεια στα PM που σας στέλνω.

 

Κώστα για την διοργάνωση του event μπορώ να σου πω ότι τουλάχιστον στο άθλημα της ιστιοπλοϊας αυτή η Ολυμπιάδα θα είναι η καλύτερη που έχει γίνει ποτέ. Έχουμε δουλέψει πάρα πολύ στον οργανωτικό τομέα, οι εγκαταστάσεις είναι φανταστικές, ο θαλάσσιος χώρος είναι ιδανικός για ιστιοπλοϊκούς αγώνες (στη Σαβάννα και στο Σίδνεϋ ήταν για κλάμματα...). Θα είναι πολύ καλά για όλους.

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι οπως τα λες μαλλον τα ΜΜΕ το παραφουσκωσαν το πραγμα....(οχι πως του κακοπεσε του Κακλαμανακη...).....και οχι απλως το παραφουσκωσαν αλλα ειπαν ψεμματα αφου τελικα δεν ειχε ο Κακλαμανακης προτεραιοτητα....
Link to comment
Share on other sites

...όσο για τον Πύρρο που είπε κάποιος. Τον σέβομαι σαν αθλητή, έκλαιγα με μάυρο δάκρυ όταν σήκωσε τα ασήκωτα στη Βαρκελώνη χαμογελαστός και φωνάζοντας "για την Ελλάδα", ωστόσο ακούγεται από έγκυρες πηγές ότι είναι 100% Αλβανός, εγώ προσωπικά έχω δεί βίντεό του με τον αλβανικό αετό στο στήθος να σηκώνει κιλά...

 

για την Μανιάνι τι να πω? Τα χειρότερα ακούγονται γι'αυτήν. Τι είπατε? έγινε ελληνίδα επειδή παντρεύτηκε τον Τζελίλη? Γιατί αυτός είναι Έλληνας? Όποιος τριγυρνάει πολύ στο περιστέρι-μπουρνάζι-ίλιον σίγουρα θα τον έχει πετύχει με μερικούς συμπατριώτες του σε περίεργες δουλειές...

 

για την ντόπα στο στίβο και στην άρση τι λέτε? Τυχαία φωνάζουν το Τζέκο και τον Ιακώβου φαρμακεία? Εγώ και οι συναθλητές μου ιστιοπλόοι, όπου και να τρέξαμε αγώνες φέτος, μας τρέλαναν στα αντι-ντόπινγκ τεστ. ΓΙΑΤΙ? μήπως δεν μπορούν να πιάσουν κάποιους "άλλους"?

 

Πραγματικά θέλω πολύ όλα αυτά που ακούω και που ακούμε να είναι ψέμματα. Αλλά δυστυχώς όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Αν ειναι ετσι οπως τα λες μαλλον τα ΜΜΕ το παραφουσκωσαν το πραγμα....(οχι πως του κακοπεσε του Κακλαμανακη...).....και οχι απλως το παραφουσκωσαν αλλα ειπαν ψεμματα αφου τελικα δεν ειχε ο Κακλαμανακης προτεραιοτητα....

 

 

του κακόπεσε???

 

ε όχι δα! το ΕΠΕΔΙΩΞΕ φίλε μου, καταλάβετε επιτέλους ότι οι Ολυμπιακοί πλέον είναι μια μεγάλη φιέστα, όπου όλοι επιζητούν την προβολή τους.

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Αυτό που εννοεί ο Αλέξης είναι πως κάποιοι πιστεύουν πως είναι οι τιμητές των πάντων, Ότι έχουν δικαίωμα να λιθοβολούν αθλητές που έχουν δώσει τη ζωή τους (ξέρετε τι είδους προπόνηση θέλει ο πρωταθλητισμός?) για να κάνουν περήφανους τους Έλληνες.

 

Και όλα αυτά τι στιγμή που οι ίδιοι δε κάνουν τίποτα εκτός από το να γκρινιάζουν.

 

Επίσης παρακαλώ πολύ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ τα σχόλια για τη ορθογραφία.

 

 

thnx κώστα μου. δυστυχώς πολύ θα υπάρχουν που θα κολλάνε ακόμα στα ορθογραφικά λάθη... τέσπα.

 

καλύτερα να μπει λουκέτο άμεσα μιας και καταπατεί τα παρακάτω:

 

1)Τα μηνύματά θα πρέπει να δημοσιεύονται σε forum, του οποίου η θεματολογία (τίτλος - περιγραφή) σχετίζεται με το περιεχόμενο των μηνυμάτων σας. Ο τίτλος των μηνυμάτων θα πρέπει να αποτελεί μια σύντομη περιγραφή του περιεχόμενου τους, καθώς και να είναι όσο το δυνατόν πιο «κατατοπιστικός», ώστε να μην παραπλανούνται οι αναγνώστες.

 

2)Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους

 

3)Σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται η «επίθεση» σε άλλα μέλη, moderators ή τον admin του forum. Με τον όρο «επίθεση» εννοείται η «δυσφήμιση», ο χλευασμός, η ειρωνεία, καθώς και οποιαδήποτε προσωπική ή/ και φυλετική προσβολή.

 

συνεπώς

 

:!:

-Εφόσον κάποια «συζήτηση» παραβεί οποιονδήποτε από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης, απαγορεύεται να συνεχιστεί η συμμετοχή των μελών του forum σε αυτήν. Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις θα πρέπει να υποβάλλονται με (PM) ή e-mail στους αρμόδιους Moderators ή τον Administrator.

 

πιστεύω πως είναι σαφές ότι δεν είμαστε ακόμα ώριμοι να σεβαστούμε τους Όρους πρόσβασης και χρήσης στο myPhone.gr άρα καλό θα ήταν να κλειδωθεί. :confused:

 

P.S. Στους Όρους πρόσβασης και χρήσης στο myPhone.gr δεν διάβασα πουθενα΄να λέει ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα ορθογραφικά λάθη αλλά ούτε και τα greeklish.

 

Φιλικά πάντα, Αλέξης

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...