Jump to content

[ROM] Juwe


Coolgreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποιος την δοκιμασει ας πει εντυπωσεις

Την έχω περάσει απο το μεσημέρι... Σαν εμφάνιση μια απο τα ίδια, ο tw3 launcher ξαναγύρισε σε στοκ μορφή. Προστέθηκαν και τα Ελληνικά στο swype (δεν το είχε σε προηγούμενες) αλλά όχι και τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο (αλλά με τους οδηγούς το περνάς εύκολα). Μέχρι τώρα όλα καλά με την 6.0 no_wipe, περισσότερα εν καιρό...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο έχει? Και αν όχι τι πρέπει να κάνουμε? Διότι σε άλλες rom βάζοντας μετά το ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει θέμα με τα sms.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο έχει? Και αν όχι τι πρέπει να κάνουμε? Διότι σε άλλες rom βάζοντας μετά το ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει θέμα με τα sms.

Ευχαριστώ.

 

Απ' ότι είδα σε ένα φίλο που την πέρασα, έχει ελληνικά στα Swype & Gingerbread keyboards αλλά δεν έχει στο Samsung όπου μπορεί να περαστεί αυτό με τα ελληνικά από τους Οδηγούς.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι ότι δεν άλλαζε η Lock Screen από το app για τα Theme Settings που έχει.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Edit: Δε πρόσεξα βέβαια αν υπαρχει ακόμα η εφαρμογή EDT Tweaks που είχε η 5.3 και μέσα από την οποία γινόταν και η επιλογή των lock screens...

Edited by _XrS_
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα σε ένα φίλο που την πέρασα, έχει ελληνικά στα Swype & Gingerbread keyboards αλλά δεν έχει στο Samsung όπου μπορεί να περαστεί αυτό με τα ελληνικά από τους Οδηγούς.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι ότι δεν άλλαζε η Lock Screen από το app για τα Theme Settings που έχει.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Edit: Δε πρόσεξα βέβαια αν υπαρχει ακόμα η εφαρμογή EDT Tweaks που είχε η 5.3 και μέσα από την οποία γινόταν και η επιλογή των lock screens...

 

Όντως δεν αλλάζει απο το "theme settings" (οι υπόλοιπες λειτουργίες του προγράμματος λειτουργούν, όχι όμως οι ρυθμίσεις για lockscreen). EDT tweaks δεν υπάρχει πλέον...

Οι Lockscreens αλλάζουν πλέον απο τις ρυθμίσεις->theme settings (όπως ήταν παλιότερα).

 

ΥΓ: Για swype , παρότι πλέον υπάρχουν και τα Ελληνικά, ακόμα συνιστώ αυτό των οδηγών, έχει λιγότερες γλώσσεις (δεν υπάρχουν μέσα κάποιες που δεν χρειαζομαστε- τουλάχιστον οι περισσότεροι απο εμάς:p) και έτσι πιάνει το μισό χώρο στο system!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μολις περασα την juwe jvt

ηθελα να ρωτησω κατι οσο αφορα τον κερνελ

 

 

μεσα μου δειχνει οτι εχει τον semaphore του stratou τον jvt 1.8.0

 

προσπαθω να βαλω αυτον που εχει ο stratos Semaphore_kernel_JVT_1.8.1.tar

τα ερωτηματα που εχω

 

ενω τον κατεβαζω και τον περναω στην εσωτερικη μνημη

πηγαινω απο cwm για εγκατασταση και δεν το βλεπει μεσα

το ξαναπερναω....παλι τα ιδια

μπορω να τον εγκαταστησω μεσω odin?

και ενα δευτερο

 

 

αφου εχω κανει πλεον την εγκατασταση

της ρομ και κανω τα απαραιτητα wipe cache/factory reset

 

δεν θα επρεπε να καθαριζουν τα παντα μεσα στην εσωτερικη μνημη που ειχα?

 

υ.σ.....η ρομ που εβαλα ειναι η wipe

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Το αρχείο που δίνει ο Στράτος δεν είναι για φλασάρισμα από cwm, αλλά για φλασάρισμα μέσω Odin. (Δεν είναι καν μέσα σε .zip για αυτό δεν το βλέπει το cwm)

 

To wipe cache/factory reset δε σβήνει την sdcard. Σβήνει μόνο τον φάκελο data, dbdata, cache αν θυμάμαι καλά που εκεί μέσα βρίσκονται οι εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει. Αν θέλεις να σβήσεις και την sdcard ή συνδεσε το στο PC και κάνε format στην μνήμη, ή από το cwm στο mounts and storage πρέπει να έχει επιλογή format sdcard.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου

τελικα τον περασα τον 1.8.1

''παραξενευτηκα'' στην αρχη γιατι ενω τον ειχα μεσα στην εσωτερικη

οταν πηγαινα απο cwm δεν το εβλεπε το zip

παρεπιπτοντως δεν ειχα προσεξει αυτο που λες οτι δεν ειναι μεσα σε zip αν και στο pc μου το βγαζει σε zip

 

τελικα το ''βρηκα'' οταν πηγα απο το cwm manager που ειναι εγκατεστημενο μεσα στις εφαρμογες

εκει που εχει την επιλογη flash kernel

 

 

 

οσο αφορα για την sdcard

αξιζει να κανω τετοιο format?

 

ρωταω απο την αποψη θεωρειτε καλο η να το αφησω ως εχει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου

τελικα τον περασα τον 1.8.1

''παραξενευτηκα'' στην αρχη γιατι ενω τον ειχα μεσα στην εσωτερικη

οταν πηγαινα απο cwm δεν το εβλεπε το zip

παρεπιπτοντως δεν ειχα προσεξει αυτο που λες οτι δεν ειναι μεσα σε zip αν και στο pc μου το βγαζει σε zip

 

τελικα το ''βρηκα'' οταν πηγα απο το cwm manager που ειναι εγκατεστημενο μεσα στις εφαρμογες

εκει που εχει την επιλογη flash kernel

οσο αφορα για την sdcard

αξιζει να κανω τετοιο format?

 

ρωταω απο την αποψη θεωρειτε καλο η να το αφησω ως εχει?

 

Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις φορματ την sdcard, εξάλλου απλά μνήμη για τον χρήστη είναι και όχι κάτι που χρησιμεύει άμεσα στο σύστημα. Εγώ προσωπικά όταν θέλω να καθαρίσω τα πάντα την σβήνω και αυτήν και μετά περνάω πάλι τα αρχεία μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου

τελικα τον περασα τον 1.8.1

''παραξενευτηκα'' στην αρχη γιατι ενω τον ειχα μεσα στην εσωτερικη

οταν πηγαινα απο cwm δεν το εβλεπε το zip

παρεπιπτοντως δεν ειχα προσεξει αυτο που λες οτι δεν ειναι μεσα σε zip αν και στο pc μου το βγαζει σε zip

 

τελικα το ''βρηκα'' οταν πηγα απο το cwm manager που ειναι εγκατεστημενο μεσα στις εφαρμογες

εκει που εχει την επιλογη flash kernel

 

 

 

οσο αφορα για την sdcard

αξιζει να κανω τετοιο format?

 

ρωταω απο την αποψη θεωρειτε καλο η να το αφησω ως εχει?

 

Υπάρχει και η εφαρμογή SGS kernel flash στο μαρκετ με την οποία η αλλαγή κερνελ γίνεται πολύ απλή χωρίς τη χρήση Odin (κατι παρόμοιο με αυτό που έκανες και συ μεσα από το cwm tool)

 

Σε ότι αφορά την sdcard εγώ 1-2 φορές έχω κάνει format. Γενικά αν δεν βαζεις-βγαζεις συνέχεια apps δε μαζεύονται σκουπίδια αφού στο μεγαλύτερο μερος θα χει αρχεία πολυμέσων (φωτος, βιντεο, μουσική που έχεις κλπ)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Εχω την προηγουμενη version Juwe και σημερα ειδα οτι βγηκε καινουρια.Λεω να τη δοκιμασω και εγω. Τι θα χασω και τι οχι αν την περασω πανω απο τη παλια;(εφαρμογες,contacts,messages,ημερολογια κτλ)

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Πέρασα και εγώ την τελαυταία έκδοση Juwe και τα μόνα σοβαρά προβλήματα που βλέπω είναι δύο.

Έχω την αναμονή κλήσεων ενεργοποιήμένη και με πάρουν ενώ μιλάω όταν τελειώσω το τηλεφώνημα τελειώνει και το τηλέφωνο γενικά :X

Η άλλη περίπτωση είναι ότι μετά από 3 με 4 ώρες χρήσης του τηλεφώνου αν πάω να ανοίξω μια φωτογραφία απο το gallery κολλάει το τηλέφωνο γενικά και θέλει restart. Αυτά από μένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τλκ η καινουρια εκδοση juwe ειναι σταθερη και καλυτερη και αξιζει η αναβαθμιση της απο 5.3 που εχω?

 

Εγώ έχω περάσει εδώ και μερικές μέρες την v6.0 no_wipe έκδοση πάνω από την 5.3 και είναι όλα ΟΚ (κάνοντας wipe cache & wipe dalvic cache)

Είναι βασισμένη στην JVT 2.3.5 και έχω την εντύπωση ότι είναι πιο smooth, λίγο πιο γρήγορη στην απόκριση και με καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε wifi/3G.

Όλα αυτά βέβαια με updated kernel semaphore 1.9, που ίσως παίζει κάποιο ρόλο (έχει και 340mb διαθέσιμη ram πλέον σε σχέση με τον 1.8 με τον οποίο και έρχεται)

Προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει η αναβάθμιση γιατί ειδικά αν δε περάσεις τη wipe έκδοση δεν χρειάζεσαι ούτε 10 λεπτά για την όλη αλλαγή και δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής.

 

Φίλος που του την είχα περάσει μου είπε ότι είχε τα γνωστά προβλήματα με το bluetooth και το phone.apk που έχει και η stock JVT αλλά εμένα μέχρι τώρα δεν μου έχει τύχει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μια ερωτηση θα πρεπει να ειμαστε Deodexed για να την περασουμε?

 

Deodex μπορεί να είναι κάποια τον που θα περάσεις, δεν χρειάζεται να είσαι σε deodexed rom για να περασεις κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βασικα καλες γιορτες,σε ολους

θελω να παω σε stock jw1 αλλα θα ηθελα να εχω το gingerbreand πληκτρολογιο που εχει η rom toy juwe μπορει να μου δωσει καποιος τα αρχεια ,και που ΘΑ τα βαλω

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...