Jump to content

Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Καταρχήν δεν ειναι η τελική τιμή αυτή .....ειναι σε δημοπράτηση και πρέπει να χτυπήσεις (δημοπρατήσεις) και αν σου κάτσει τοτε το παίρνεις, και δεύτερων, δεν στέλνει Ελλάδα..!! ο φορτιστής μου άρεσε..η μπαταρία ειναι το ερωτηματικό...???

 

http://s7.directupload.net/images/120217/whlqixyq.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει official μπαταρια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα?

Οχι και ούτε οι unofficial (ίδιου μεγέθους) δεν έχουν πραγματική χωρητικότητα μεγαλύτερη από την official. Τα νούμερα είναι παραπλανητικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν ειναι η τελική τιμή αυτή .....ειναι σε δημοπράτηση και πρέπει να χτυπήσεις (δημοπρατήσεις) και αν σου κάτσει τοτε το παίρνεις, και δεύτερων, δεν στέλνει Ελλάδα..!! ο φορτιστής μου άρεσε..η μπαταρία ειναι το ερωτηματικό...???

 

http://s7.directupload.net/images/120217/whlqixyq.png

Περίεργο γιατί βλέπω την Ελλάδα στις χώρες αποστολής (στο γαλλικό ebay), αλλά εν πάση περιπτώσει εγώ θα το παραγγείλω ή στην Ελβετία όπου μένω ή στη Γαλλία.

Συνήθως όταν παραγγέλνω από ΕΕ δίνω τη διεύθυνση μιας φίλης μου που μένει σε ένα χωριό στη Γαλλία εδώ δίπλα, γιατί οι Ελβετοί πολλές φορές ζητάνε να πληρώσεις φόρο! Αλλά αυτό μπορώ να το παραγγείλω κατευθείαν στην Ελβετία αν είναι να έρθει από Hong-Kong.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ξέρετε κάποιο φορτιστή έξτρα μπαταρίας για το 2x ο οποίος να είναι γρήγορος; Οι στάνταρ που υπάρχουν στο ebay είναι πολύ αργοί.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ξέρετε κάποιο φορτιστή έξτρα μπαταρίας για το 2x ο οποίος να είναι γρήγορος; Οι στάνταρ που υπάρχουν στο ebay είναι πολύ αργοί.

 

Ευχαριστώ :)

 

οποιοσδηποτε usb που βγαζει 1 αμπερ. Ο μαμισιος της lg για το 2Χ ειναι 1 αμπερ οποτε αν μπορεις χρησιμοποιησε αυτον

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια TPU CASE απο το ebay η οποια δε με βολευει γιατι δε πατιεται καλα το κουμπι on/off πανω στο κινητο, εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο; Δλδ να εχει μεγαλυτερη ευαισθησια στο πατημα των πληκτρων.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια TPU CASE απο το ebay η οποια δε με βολευει γιατι δε πατιεται καλα το κουμπι on/off πανω στο κινητο, εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο; Δλδ να εχει μεγαλυτερη ευαισθησια στο πατημα των πληκτρων.

 

Κάτι αντίστοιχο έχω και εγώ, gel case που έχει ένα μικρό θέμα με το on/off....θέμα συνήθειας είναι πάντως, είναι super η θηκούλα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με εκνευριζει γιατι πρεπει να το πιεζω πολυ το κουμπι για να πιασει... Τεσπα, εχει κανεις να προτεινει καμια καλυτερη; :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το Car Air Vent Phone Holder Mount for LG Optimus 2X το έχει πάρει κανένας άλλος..!!

 

http://s1.directupload.net/images/120126/t8zarivw.png

 

link

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250938677497#ht_1431wt_1185

 

 

Για πες τελικα Μαριε αυτη η βαση τελικα σε βολεψε γιατι λεω να παραγγειλω και εγω μια ιδια

Link to comment
Share on other sites

Για πες τελικα Μαριε αυτη η βαση τελικα σε βολεψε γιατι λεω να παραγγειλω και εγω μια ιδια

 

Ειναι η μόνη (4 άλλαξα μέχρι τώρα) που έχεις εύκολη πρόσβαση στο να βάλεις και να βγάλεις την συσκευή, με το ένα χέρι. και φυσικά ο κοντός λαιμός βοηθά να μην έχει τους κραδασμούς..... χτύπα την..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τι αξιζει περισσοτερο, να δωσεις 15-20pounds (>2000mah) για μια "καλη" μπαταρια απο eBay η να παραγγειλεις παλι απο eBay ενα σετακι των 2 replacement batteries στα 1500mah μαζι με φορτιστη μπαταριων στα 8-10pounds?

 

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
φιλε mariodj προσοχη, την επομενη φορα που θα ανεβασεις φωτο στην υπογραφη διπλοτσεκαρε ποσο μεγαλη ειναι γιατι εγω απλα την αλλαξα 1-2 φορες χωρις να την πολυμετρησω και χωρις προειδοποιηση εφαγα ban για μια βδομαδα:X

 

Εχω παρει μια TPU CASE απο το ebay η οποια δε με βολευει γιατι δε πατιεται καλα το κουμπι on/off πανω στο κινητο, εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο; Δλδ να εχει μεγαλυτερη ευαισθησια στο πατημα των πληκτρων.

εγω εχω παρει αυτη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, ελευθερα ολα τα κουμπια :)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τι αξιζει περισσοτερο, να δωσεις 15-20pounds (>2000mah) για μια "καλη" μπαταρια απο eBay η να παραγγειλεις παλι απο eBay ενα σετακι των 2 replacement batteries στα 1500mah μαζι με φορτιστη μπαταριων στα 8-10pounds?

 

Δε νομιζω πως θα βρεις "καλη" μπαταρια >2000mah στο μεγεθος της κανονικης.Μονο αν ειναι μεγαλυτερου μεγεθους που να γκουμουτσευει το κινητο.Αν αυτο δε σε απασχολει καλυτερα να παρεις μια τετοια.

 

Παντως απο προσωπικη εμπειρια, αισθανομουν πως η μπαταρια κραταει λιγο και πως καποια στιγμη θα με κρεμουσε οποτε και αγορασα μια δυαδα απο το ebay.Τωρα πλεον καταλαβα πως ηταν ψυχολογικο το θεμα αφου δυο φορες μονο εμεινα απο μπαταρια και χρειαστηκε να βαλω τη δευτερη μπαταρια(η τριτη ειναι ακομη στο σακουλακι της...)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως αν το κινητο δει γεματη μπαταρια ως δια μαγειας επειτα απο αδειασμα μπερδευει τα στατιστικα της μπαταριας.

 

Ετσι μπορει πχ να βγαλεις 2 μερες με μια μπαταρια , να τη φτασεις στο 5% και να το σβησεις. Αμα βαλεις μια φορτισμενη 100% μπερδευεται το τηλεφωνο διοτι δεν ξερει πως φορτιστηκε, και την τρωει στο πι-και-φι

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω.

 

αλλα τα Long term statistics δινουν καλυτερη αυτονομια. Μετα θα θελει παλι 2-3 πληρεις φορτισεις για να λειτουργησουν σωστα τα στατιστικα και να αποδωσει καλη αυτονομια η εκαστοτε μπαταρια. που αν τις κανει ςτραμπα και παλι θα πρεπει να κανεις reset κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα μια genuine καινουργια μπαταρια, μια καλη rom χωρις bloatware, και ενα σωστο governor στον kernel ειναι η καλυτερη λυση..
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα μια genuine καινουργια μπαταρια, μια καλη rom χωρις bloatware, και ενα σωστο governor στον kernel ειναι η καλυτερη λυση..

 

αυτο ακριβως! κυριως το bloatware ειναι που του ριχνει παρολο που δε φαινεται να τρωνε πολυ. Επισης οταν δε χρησιμοποιουμε 3g το εχουμε σε υποχρεωτικο 2g mode

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα μια genuine καινουργια μπαταρια, μια καλη rom χωρις bloatware, και ενα σωστο governor στον kernel ειναι η καλυτερη λυση..

Δυστυχώς governor δεν δέχεται ο Tegra 2. Οπότε ότι και να βάλεις δεν αλλάζει κάτι.

Στα άλλα ναι!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς governor δεν δέχεται ο Tegra 2. Οπότε ότι και να βάλεις δεν αλλάζει κάτι.

Στα άλλα ναι!

οντως?! :X thanks for the info...
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει tpu case τί εννοεί; gel ή σιλικόνης;

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Thermoplastic_polyurethanes

 

Εδω είσαι!!! θερμοπλαστικη πολυουρεθανη... :p

Link to comment
Share on other sites

Ειδα κατι βιντεακια αλλα δε καταλαβα και πολλα. Ποια ειναι πιο καλή; Η tpu ή gel ή σιλικονη;

 

Η tpu από ότι κατάλαβα είναι πιο λεπτή;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ειδα κατι βιντεακια αλλα δε καταλαβα και πολλα. Ποια ειναι πιο καλή; Η tpu ή gel ή σιλικονη;

 

Η tpu από ότι κατάλαβα είναι πιο λεπτή;

 

Ανάλογα...για εμφύτευμα στήθους η προστατευτικό τηλεφώνου θες....την σιλικόνη..???:lol: ελπίζω να έχεις χιούμορ...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...