Jump to content

Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Γενικά προτιμάμε gel ή silicon θήκη;

 

Gel γιατί κάνει εξίσου καλά τη δουλειά της και είναι μακράν ομορφότερη εμφανισιακά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει και πολυ ενδιαφερον για τα Multimedia docks. Το οποιο ειναι πολυ λογικο, αφου εγω δεν καταλαβα ποιο ακριβως ειναι το "multimedia" κομματι τους! και στα 3 links που εχουν αναφερθει εγω βλεπω μονο βασεις φορτισης. Υπαρχει κατι με εξοδους multimedia στη βαση; 3.5" για ηχεια και hdmi? Αλλιως τι τα λενε multimedia?
Link to comment
Share on other sites

20 ευρω και να μην εφαρμοζει σωστα πολλα δεν ειναι;Εγω απο πλαισιο πηρα μια PURO στα 10 ευρω.

 

Αυτή είναι η θήκη που πήρες; Κρύβει το φλάς;

 

Αυτήν την έχει κανείς; Υπάρχει και σε διάφανη. Αν εγκρίνετε σκέφτομαι να την τσιμπήσω, επειδή θέλω και ένα zagg screen protector από κει.

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Εδώ σας έχω.... σιλικόνη 8 euro..! ;)

 

http://s7.directupload.net/images/110612/kwmaymki.jpg

 

Αυτή είναι η θήκη που πήρες; Κρύβει το φλάς;

 

Αυτήν την έχει κανείς; Υπάρχει και σε διάφανη. Αν εγκρίνετε σκέφτομαι να την τσιμπήσω, επειδή θέλω και ένα zagg screen protector από κει.

 

όπως βλέπεις παραπάνω την έχω πάρει και την έχω δείξει ΕΔΩ..!! και δεν κρύβει το φλας.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπεις παραπάνω την έχω πάρει και την έχω δείξει ΕΔΩ..!! και δεν κρύβει το φλας.

 

Εφαρμόζει τέλεια;

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμόζει τέλεια;

 

Φιλε αυτη τη θηκη που σου εδειξε ο mariodj εχω και εγω που ρωτησες πιο πριν και εχω εκεινη την puro που ειχες ποσταρει στα 10 ευρω..Αγκαλιαζει το κινητο πολυ σφιχτα οποτε το κινητο δε μπαλαντζαρει καθολου μεσα στη θηκη οπως γινεται με μερικες φθηνες gel που χαλαρωνουν με το καιρο.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Δεν ξερω για σας, αλλα η ποιότητα των "επισημων" ακουστικων που δινει η LG με το Optimus 2x μου φαινεται επιεικώς απαράδεκτη. Η αποδοση του μπάσου ειναι τραγική, και ο μονος τροπος να ακουσεις λιγο μπάσο ειναι να βαλεις αυτα τα λαστιχένια πραγματάκια που εχουν τα ακουστικά τερμα μεσα στο αυτί, με κινδυνο να σπάσει το τυμπανο στις... εκρήξεις του τραγουδιστη, ακομα και σε χαμηλή ενταση. Και γενικα δεν ειναι καλο για την υγεια αυτιου το ακουστικό να "σφραγιζει" εντελως την τρύπα του αυτιου.

 

Δοκιμασα με τα sony που ειχε το discman μου, αλλα το αποτελεσμα ηταν επισης απογοητευτικο. Μαλλον δεν υπάρχει ταιριασμα στα Ωhm... (γενικά αυτα τα ακουστικά της sony δουλεουν καλα μονο με το αντιστοιχο discman, ουτε με το laptop δεν τα πανε καλα να φανταστείτε, οποτε μαλλον δεν φταιει το κινητο).

 

Οποτε, τι ακουστικά μπορουμε να χρησιμοποιησουμε με το LG Optimus 2x (εκτος των επισημων); Αν παρω αυτα του iPhone 4 ή του Desire HD, θα δουλεψουν; Κατι αλλο εχετε να προτεινετε απο προσωπική εμπειρια; (κατα προτιμηση handsfree, αλλα και ακουστικά τυπου discman κανουν). Αρκει να βγαζουν καλο ήχο οταν συνδεονται στο Optimus 2x.

 

ΥΓ: Στην σπανια περιπτωση που καποιος ξερει ποσων Ωhm ακουστικά θελει το Optimus 2x, ας ποστάρει.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μόνο αυτού του τύπου (in-ear) με βολεύουν. Και στο mp3 μου τέτοια έχω πάρει... κάτι sennheiser.

Γι αυτους που δεν τους βολευουν τα in-ear, υπάρχει κατι στο... παραδοσιακό design, που να βγαζει καλο ηχο οταν συνδεθει σε Optimus 2x, σε handsfree ή εστω τυπου discman;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτήν την έχει κανείς; Υπάρχει και σε διάφανη. Αν εγκρίνετε σκέφτομαι να την τσιμπήσω, επειδή θέλω και ένα zagg screen protector από κει.

 

Καλές είναι, προτίμησε την πρώτη, θα λερώνεται λιγότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Δεν ξερω για σας, αλλα η ποιότητα των "επισημων" ακουστικων που δινει η LG με το Optimus 2x μου φαινεται επιεικώς απαράδεκτη. Η αποδοση του μπάσου ειναι τραγική, και ο μονος τροπος να ακουσεις λιγο μπάσο ειναι να βαλεις αυτα τα λαστιχένια πραγματάκια που εχουν τα ακουστικά τερμα μεσα στο αυτί, με κινδυνο να σπάσει το τυμπανο στις... εκρήξεις του τραγουδιστη, ακομα και σε χαμηλή ενταση. Και γενικα δεν ειναι καλο για την υγεια αυτιου το ακουστικό να "σφραγιζει" εντελως την τρύπα του αυτιου.

 

Δοκιμασα με τα sony που ειχε το discman μου, αλλα το αποτελεσμα ηταν επισης απογοητευτικο. Μαλλον δεν υπάρχει ταιριασμα στα Ωhm... (γενικά αυτα τα ακουστικά της sony δουλεουν καλα μονο με το αντιστοιχο discman, ουτε με το laptop δεν τα πανε καλα να φανταστείτε, οποτε μαλλον δεν φταιει το κινητο).

 

Οποτε, τι ακουστικά μπορουμε να χρησιμοποιησουμε με το LG Optimus 2x (εκτος των επισημων); Αν παρω αυτα του iPhone 4 ή του Desire HD, θα δουλεψουν; Κατι αλλο εχετε να προτεινετε απο προσωπική εμπειρια; (κατα προτιμηση handsfree, αλλα και ακουστικά τυπου discman κανουν). Αρκει να βγαζουν καλο ήχο οταν συνδεονται στο Optimus 2x.

 

ΥΓ: Στην σπανια περιπτωση που καποιος ξερει ποσων Ωhm ακουστικά θελει το Optimus 2x, ας ποστάρει.

 

Ψαξε για ακουστικα της AKG..ποιοτητα αλλου επιπεδου.Στο πλαισιο (Βουλιαγμενης) υπαρχουν σιγουρα απο εκει αγορασα και τα δικα μου,ομως ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να τα βρεις φθηνοτερα στο skroutz.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για ακουστικα της AKG..ποιοτητα αλλου επιπεδου.Στο πλαισιο (Βουλιαγμενης) υπαρχουν σιγουρα απο εκει αγορασα και τα δικα μου,ομως ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να τα βρεις φθηνοτερα στο skroutz.

Ειναι τυπου handsfrer ή discman; Επισης τα εχεις δοκιμασει στο optimus 2x; Βγαζουν καλο ηχο;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για ακουστικα της AKG..ποιοτητα αλλου επιπεδου.

Mολις ανοιξα το site της AKG... Αυτα δεν ειναι ακουστικά τυπου discman, ειναι headset! Δηλαδη δεν υπάρχει κανενα καλο εναλλακτικο handsfree (ή εστω ακουστικά τυπου discman) για το 2X; Τι ατυχια ειναι αυτη; Ετσι μου ρχεται να παω αυριο και να παρω handfree για Desire HD και iPhone 4, να τα κουμπώσω στην 3.5mm υποδοχή και οτι γινει...

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ερωτηση:καλυτερα 16 η 32 gb μνημη?οσο μεγαλυτερο class τοσο πιο γρηγορη μεταφορα δεδομενων σωστα?

 

IMO πάνω από class 6 τ πολύ δεν χρειάζεται στα κινητά

Λόγος για παραπάνω είναι μόνο για 1080p ταινίες

.....

Τι οθόνες έχουν τα κινητά είπαμε... Το πολύ 720 για την ώρα (εκτός αν θες να τα παίξεις σε τηλεόραση-καλύτερες επιλογές μέσω PC/blu-ray player)

Υ.Γ. Μία επώνυμη class 6 γράφει γύρω στα 20-25 mbit/sec ονομαστικά (κ πρακτικά οι περισσότερες), ταχύτητες που γράφουν οι περισσότερες HD καμερες (επαγγελματικές)

Προσωπικά θα σου προτεινα μία class 6 το πολύ

ΑΝ κάποιος γνωρίζει λόγους για παραπάνω ταχύτητες plz do say so

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

IMO πάνω από class 6 τ πολύ δεν χρειάζεται στα κινητά

Λόγος για παραπάνω είναι μόνο για 1080p ταινίες

.....

Τι οθόνες έχουν τα κινητά είπαμε... Το πολύ 720 για την ώρα (εκτός αν θες να τα παίξεις σε τηλεόραση-καλύτερες επιλογές μέσω PC/blu-ray player)

Υ.Γ. Μία επώνυμη class 6 γράφει γύρω στα 20-25 mbit/sec ονομαστικά (κ πρακτικά οι περισσότερες), ταχύτητες που γράφουν οι περισσότερες HD καμερες (επαγγελματικές)

Προσωπικά θα σου προτεινα μία class 6 το πολύ

ΑΝ κάποιος γνωρίζει λόγους για παραπάνω ταχύτητες plz do say so

 

ok ευχαριστω...μην την πληρωσω κ χρυσαφι!! :lol:

δεν προκειται να δω ταινια απο το κινητο..εχω το ps3 media server και βλεπω κατευθειαν στην τηλεοραση.

να ξερω που να κινηθω...οι 32gb παντως απλησιαστες...!!για μια 16αρα με κοβω με το καλο κ αργοτερα βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!

Ψήθηκα πολύ να πάρω αυτήν εδώ http://bit.ly/p990bat

Να κάνω κάποιες ερωτήσεις και άν ξέρει κάποιος μου απαντάει...

Σίγουρα ειναι πιο χοντρό?Θήκη για το πιο χοντρό θα βρώ?

Είναι ασφαλές να βάλεις ξένη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα κ ποια μνημη θα τσιμπησω!!kingston 16αρα...

 

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Kingston/Kingston-16GB-Micro-SD-%28SDHC%29-Card---Class-4-%2B-SDHC-Adaptor

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πάρω αυτή

 

http://technoshop.gr/product_info.php?products_id=9014

 

Τι λέτε?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πάρω αυτή

 

http://technoshop.gr/product_info.php?products_id=9014

 

Τι λέτε?

 

Είναι πολύ αργή (class 2), χρειάζεται τουλάχιστον class 4 για να μην αντιμετωπίσεις κάποιο θέμα με σπασίματα σε βίντεο. (λήψη ή αναπαραγωγή Full HD)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...