Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλως ηρθες φιλε.

μηπως μπορεις να αναφερεις τι εχεις αλλαξει στον kernel? και ποιον χρησιμοποιησες βεβαια.

δεν χρειαζεται αναλυση, γνωριζω απο Linux :)

 

το γραφω και στην υπογραφη μου, ειναι ο 2.6.35 απο το τελευταιο release της CyanogenMod,με κατι μικρες αλλαγες στο ρολοϊ. θα σου εστελνα το build αλλα το εχασα επειδη σκαλωσε το pc και αναγκαστηκα να κανω format...:mad: o κωδικας του κερνελ υπαρχει στο git της CM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το γραφω και στην υπογραφη μου, ειναι ο 2.6.35 απο το τελευταιο release της CyanogenMod,με κατι μικρες αλλαγες στο ρολοϊ. θα σου εστελνα το build αλλα το εχασα επειδη σκαλωσε το pc και αναγκαστηκα να κανω format...:mad: o κωδικας του κερνελ υπαρχει στο git της CM

 

οκ φιλε ευχαριστω. νομιζα εκανες recompile τον κερνελ με τα δικα σου :p

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε ευχαριστω. νομιζα εκανες recompile τον κερνελ με τα δικα σου :p

 

μα πρεπει να τον κανεις compile ξανα, αλλιως δε γινεται. ηταν αρκετες αλλαγες, απλα οχι κατι τραγικο, πηρα ιδεες απο τον κερνελ Gingercakes επειδη ψαχνομουν με ενα desire που ειχα, μονο που το τηλεφωνο μολις το "ξυπνησω" θελει λιγο χρονο να επανελθει, να γινει smooth (λιγο χρονο εννοω οτι τα πρωτα swypes της οθονης πχ ειναι "καπως" laggy, αλλα μετα απο 1-1.5 sec παει παλι σφαιρα.

Edited by gleft
επεξηγηση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ενα galaxy s με cm7 την τελευταια νυχτερινη και μια επαφη που εχω στο κινητο μου ενος συναδελφου μου δεν μπορει να με παρει τηλεφωνο...οταν με παιρνει τηλεφωνο του δειχνει οτι εγω ειμαι απενεργοποιημενος....εγω ομως τον παιρνω κανονικα.Ειναι η μονη επαφη που μου το κανει αυτο,ολες οι αλλες επαφες μου με παιρνουν και τους παιρνω κανονικα τηλεφωνο!!τι να φταιει?μηπως εχει φαει σκαλωμα το modem?να το ξαναπερασω, ή φταιει η rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια... Κανω ακριβως ο,τι λεει ο οδηγος και με το που θα πατησω για εγκατασταση το cm_galaxysmtd_full-XX.zip κανει reboot και μετα δειχνει οτι κανει καποια εγκατασταση, εν ριπη οφθαλμου αυτο, και μετα παλι reboot και ξανα τα ιδια. Τι να κανω; Ευχαριστω!!!

 

εχω την jw1 με 2.4 Semaphore

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια... Κανω ακριβως ο,τι λεει ο οδηγος και με το που θα πατησω για εγκατασταση το cm_galaxysmtd_full-XX.zip κανει reboot και μετα δειχνει οτι κανει καποια εγκατασταση, εν ριπη οφθαλμου αυτο, και μετα παλι reboot και ξανα τα ιδια. Τι να κανω; Ευχαριστω!!!

 

Δεν σταματανε τα reboots?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα που το αφησα οχι

 

βγαλε μπαταρια για 2 λεπτα.Ξαναβαλτη,μπες recovery και ξαναφλασαρε

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι αυτό το bootloop σε CM7 και CM9 συμβαίνει όταν φλασάρω με την sim και την external sd πάνω στο κινητό. Αν τις αφαιρέσω εξαρχής, το αποφεύγω. Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

βγαλε μπαταρια για 2 λεπτα.Ξαναβαλτη,μπες recovery και ξαναφλασαρε

 

Ναι ευχαριστω πολυ δουλεψε!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν την μετάβαση στην CM9 είχα μείνει στην 7.1 stable και την 181 nightly,και στο μεσοδιάστημα έχω διαβάσει πολλά νήματα και αντί να βγάλω άκρη μπερδεύτηκα,μπορεί κάποιος να δώσει link για τα ακόλουθα;:την σελίδα και το link του τελευταίου build που έχει γίνει compile με τις τελευταίες αναβαθμίσεις στην CM7;Στο επίσημο thread έχουν μείνει σε αυτά που περιέγραψα παραπάνω,οπότε κάθε λύση-πρόταση καλοδεχούμενη.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1382537

 

αυτα ομως ειναι builds απο χρηστες και οχι απτην cyanogenmod team,με οτι αυτο συνεπαγεται

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχουν builds από cyanogen?

 

οχι νεοτερα απτην 181 :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει αυτή την cm7 rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1382537 και όταν κλειδώνει η συσκευή μετά από λίγο αναβοσβήνει η οθόνη λες και κάποιος πατάει το power ή το home κουμπί για να ξεκλειδώσει. Το έχετε συναντήσει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δηλαδη αυτες εδω δεν ειναι εξελιξη της 181 ? http://nethq.org/cmsgs/

απλα ειναι ενας ο οποιος εξελισει μονος του και βαζει τις ενημερωσεις του στο καθημερινο build που γινεται καθε βραδυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η CyanogenMod 7 είναι 2.3.7 και όχι 4.0.3 όπως η CyanogenMod 9. Αυτό βέβαια δεν έχει σχέση με το ότι δεν μπορείς να βάλεις τον Adobe Flash Player.

Κανονικά μπαίνεις στο Play Store (Android Market) και την κατεβάζεις χωρίς κάποιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε 'σένα δεν μπορεί να περαστεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σαν καινούργιος κάτοχος το sgs προσπάθησα να περάσω για πρώτη φορά rom και απότι φαίνεται τα έκανα @#$$%.

αφου ακολούφησα τα βήματα και όλα πήγαιναν καλά όταν να τρέξω το http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=galaxysmtd με αποτέλεσμα να κάνεις συνεχώς reboot για κανα τέταρτο σίγουρα. Εκει φαίνεται έκανα τη βλακεία να τρέξω το speedmod απο odin με αποτέλεσμα το μόνο που δείχνει να είναι το αρχικό screen της smasung. πρέπει να τα έσβησα όλα? τι να πω... όποιος μπορεί τη βοήθεια του γιατί έχω μείνει χωρίς τηλ...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την 7.2.0 RC1;Σήμερα είδα ότι υπάρχει http://get.cm/?type=RC

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σαν καινούργιος κάτοχος το sgs προσπάθησα να περάσω για πρώτη φορά rom και απότι φαίνεται τα έκανα @#$$%.

αφου ακολούφησα τα βήματα και όλα πήγαιναν καλά όταν να τρέξω το http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=galaxysmtd με αποτέλεσμα να κάνεις συνεχώς reboot για κανα τέταρτο σίγουρα. Εκει φαίνεται έκανα τη βλακεία να τρέξω το speedmod απο odin με αποτέλεσμα το μόνο που δείχνει να είναι το αρχικό screen της smasung. πρέπει να τα έσβησα όλα? τι να πω... όποιος μπορεί τη βοήθεια του γιατί έχω μείνει χωρίς τηλ...

ευχαριστώ

Κατ' αρχάς. Ποτέ, μα ποτέ δεν περνάμε kernel για stock gingerbread σε cm7 rom και το ανάποδο. Υπάρχει πλήρης ασυμβατότητα και είναι δεδομένο ότι θα κολλήσει το κινητό. Αλλά ας μην επικεντρωθούμε στο τι έκανες λάθος αλλά στο πως θα το σώσεις.

Όπως είσαι τώρα βγάζεις την μπαταρία από το κινητό. Την ξαναβάζεις και μπαίνεις σε download mode. Ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες από εδώ περνάς την JW1 μέσω odin με .pit και repartition. Αφού το έχεις επαναφέρει σε λειτουργική κατάσταση μπορείς να δοκιμάσεις να ξαναπεράσεις την cm7 ή και την cm9 αλλά προσεκτικά αυτήν την φορά.

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την 7.2.0 RC1;Σήμερα είδα ότι υπάρχει http://get.cm/?type=RC

Όπως και εσύ προχώρησα και δεν υπάρχει γυρισμός :).

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή εννοεί.

Πρώτα απ' όλα δεν θα δεις το Battery Drain που έχει η 2.3.3. Γενικά 2.3.6 είναι πιο σταθερή, ομαλή και με πολύ καλύτερη διάρκεια στην μπαταρία.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις επίσημες ROM απευθύνσου στο θέμα [Επίσημο] Samsung Galaxy S Μέρος ΙΙΙ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...