Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

Το είχα στο ΝΟΚΙΑ και το έβαλα τώρα και στο Trophy. Πάρα πολύ καλή εφαρμογή για όποιον θέλει να κρατάει στοιχεία της "γυμνανστικής" του και είναι και δωρεάν.

 

Ναι. Και εγω το ειχα στα νοκια παλιοτερα, αλλα το αντικατεστησα απο το endomondo.

Και τα 2 εξισου καλα ειναι.

Το endomondo υπαρχει εδω και καιρο στα wp.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θέλω να ξεκλειδώσω την συσκευή μου HTC HD7 mango, μέσω της ιστοσελίδας της ομάδας Chevron.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το εν λόγω κινητό??

Μετά το ξεκλείδωμα της συσκευής με ποιο πρόγραμμα γίνεται η εγκατάσταση των .xap προγραμμάτων???

ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όχι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Για εγκατάσταση εφαρμογών υπάρχουν διάφοροι τρόποι, όπως αυτός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Για εγκατάσταση εφαρμογών υπάρχουν διάφοροι τρόποι, όπως αυτός.

και εγω ξεκλειδωσα με chevron ...custom rom να τολμησω ? ποια? (trophy) χρονια πολλα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

To Marketplace, το κατάστημα εφαρμογών των Windows Phone έφτασε το ορόσημο των 50.000 δημοσιευμένων εφαρμογών.

 

http://www.digitallife.gr/50000-efarmoges-eftase-to-windows-phone-marketplace-odromos-omws-einai-akoma-makrys-60045/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξεκλείδωσα μέσω της ιστοσελίδας της Chevron, αλλά μετα απο την εγκατασταση 8 εφαρμογων μου βγαζει μήνυμα οτι η συσκευη ειναι κλειδωμενη ενω διαβαζοντας στο forum καταλαβα οτι δεχεται μεχρι 10 εφαρμογες. Η συσκευη με τον ελεγχο που κανει με το εκτελεσιμο αρχειο της Chevron φαινεται οτι ειναι unlock...... τι να πω!!!!

Νομιζω οτι απο την πολυ σύντομη εμπειρια μου οτι τελικα δεν αξιζει τον κοπο και το εστω μικρο αντιτιμο των 9 USD, αφου με το ιδιο ποσο μπορεισ να εγκαταστησεισ στην συσκευη σου μεχρι και 8 paid εφαρμογες.

Επιπλέον διαβάζοντας παλιοτερες δημοσιεύσεις σε forum πολλές εφαρμογές μετα απο λιγο καιρο ανεβαινουν απο τούς developers στο marketplace.

Στο προηγούμενο κινητο που ειχα με WM 6.5 ειχα εγκαταστησει οτι ROM υπηρχε στο XDA , αλλα τα WP7 με φοβίζουν λιγο στο να πειραματιστώ.

Ίσως αργοτερα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανιχνευει-βρισκει τα ρανταρ της αστυνομιας στις εθνικες και ειδοποιει ηχητικα?

κατι αντιστοιχο ειχαν καποια gps προγραμματα ενσωματομενα στα windows mobile

 

ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανιχνευει-βρισκει τα ρανταρ της αστυνομιας στις εθνικες και ειδοποιει ηχητικα?

κατι αντιστοιχο ειχαν καποια gps προγραμματα ενσωματομενα στα windows mobile

 

για να μην έχει απαντησει κανείς η δεν θα ξέρετε η και πάλι δεν ια υπαρχει ουτε αυτο για το τρομερό μας τηλεφωνο με τα windows 7

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

για να μην έχει απαντησει κανείς η δεν θα ξέρετε η και πάλι δεν ια υπαρχει ουτε αυτο για το τρομερό μας τηλεφωνο με τα windows 7

 

Δεν νομίζω ότι υπήρχε ποτέ και για κανένα κινητό.... Αυτό που συνήθως υπάρχει, είναι database που δείχνει πού συνήθως είναι τα μπλόκα και σε ενημερώνει σχετικά (όπως κάνει το navigon για τις κάμερες της τροχαίας). Δε βλέπω πώς το κινητό μπορεί να καταλάβει πού βρίσκεται το μπλόκο....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω ότι υπήρχε ποτέ και για κανένα κινητό.... Αυτό που συνήθως υπάρχει, είναι database που δείχνει πού συνήθως είναι τα μπλόκα και σε ενημερώνει σχετικά (όπως κάνει το navigon για τις κάμερες της τροχαίας). Δε βλέπω πώς το κινητό μπορεί να καταλάβει πού βρίσκεται το μπλόκο....

 

Αυτό ακριβώς. Ποτέ δεν υπήρξε συσκευή / λειτουργικό / εφαρμογή που να "ανιχνεύει" ραντάρ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Windows phone manager tool

 

 

Project Description

Small utility to manage application installed on developer-unlocked windows phone 7 device

 

It allows to (in this version)

 

- Install new application on device

 

- Update existing application on device

 

- Show the list of installed applications (only developer installed)

 

- Launch, Kill and uninstall applications

 

- Explore isolated storage of applications

 

- Download files and folders from isolated storage

 

- Download SMS from device (in combination with smsBackup XAP)

 

 

 

from v.0.2

 

- Load pdf on adobe reader (need to uninstall the builtin version and reinstall from xap)

 

- Load office documents on device

 

- added debug functions

 

- corrected various bug (install from wrong xap, sms duplicates, ....)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρεί καμία λύση-εφαρμογή για το dropbox?

Όχι μόνο viewer, αλλά να μπορώ να ανεβοκατεβάζω αρχεία, όπως υπάρχει και για τις άλλες πλατφόρμες. Έστω και επί πληρωμή εφαρμογή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για μαθητες 3ης Λυκειου

 

Πανελλαδικές 2012

 

Η εφαρμογή Πανελλαδικές 2012 δίνει στον χρήστη τον ακριβές χρόνο έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων του 2012 σύμφωνα με την δοσμένη ώρα του Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.

 

http://catalog.zune.net/v3.2/el-GR/image/86cce94c-de36-49b1-97d0-11fd8e67fc79?width=1280&height=720&resize=true

 

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/ca543987-1a88-454a-ae0a-4b568507a46f

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για μαθητες 3ης Λυκειου

 

Πανελλαδικές 2012

 

Η εφαρμογή Πανελλαδικές 2012 δίνει στον χρήστη τον ακριβές χρόνο έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων του 2012 σύμφωνα με την δοσμένη ώρα του Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.

 

http://catalog.zune.net/v3.2/el-GR/image/86cce94c-de36-49b1-97d0-11fd8e67fc79?width=1280&height=720&resize=true

 

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/ca543987-1a88-454a-ae0a-4b568507a46f

Κάτι ποιό αγχωτικό έχετε??? :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρεί καμία λύση-εφαρμογή για το dropbox?

Όχι μόνο viewer, αλλά να μπορώ να ανεβοκατεβάζω αρχεία, όπως υπάρχει και για τις άλλες πλατφόρμες. Έστω και επί πληρωμή εφαρμογή.

 

Το boxshot το δοκίμασες? είναι δωρεάν και επι πληρωμή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το boxshot το δοκίμασες? είναι δωρεάν και επι πληρωμή

Ευχαριαστώ για την απάντηση, όμως δεν μου επιτρέπει να ανεβάσω κανένα άλλο αρχείο παρά μόνο φωτογραφίες.

Το dropbox το χρησιμοποιώ κυρίως για δουλειά, δηλαδή ανεβοκατεβάζω αρχεία office.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριαστώ για την απάντηση, όμως δεν μου επιτρέπει να ανεβάσω κανένα άλλο αρχείο παρά μόνο φωτογραφίες.

Το dropbox το χρησιμοποιώ κυρίως για δουλειά, δηλαδή ανεβοκατεβάζω αρχεία office.

 

Να κάνω μία παρέμβαση; Εφόσον σε ενδιαφέρουν πιο πολύ τα αρχεία από office, γιατί δεν χρησιμοποιείς το Skydrive που είναι ήδη ενσωματωμένο στο κινητό; Επίσης αν εγκαταστήσεις και την εφαρμογή, έχεις πλήρη έλεγχο των αρχείων σου, όπως θα έκανες και με το Dropbox από τον υπολογιστή σου.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία παρέμβαση; Εφόσον σε ενδιαφέρουν πιο πολύ τα αρχεία από office, γιατί δεν χρησιμοποιείς το Skydrive που είναι ήδη ενσωματωμένο στο κινητό; Επίσης αν εγκαταστήσεις και την εφαρμογή, έχεις πλήρη έλεγχο των αρχείων σου, όπως θα έκανες και με το Dropbox από τον υπολογιστή σου.

 

Επίσης ευχαριστώ.

Καταρχήν, δεν έχω αντίρρηση να χρησιμοποιήσω το skydrive , αλλά πες μου πώς να ανεβάσω όλα μου τα αρχεία εκεί? Που είναι μερικές εκατοντάδες, αν όχι περισσότερα? Στο dropbox τα ρίχνω σε ένα φάκελο και έιναι οκ. Στο skydrive θέλει να τα ανεβάζω ένα ένα, αν δεν κάνω λάθος:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν τα έχω πολυ-χρησιμοποιήσει. Το dropbox πιο παλιά σαν backup αρχείων όταν ήμουν στο μεταπτυχιακό, και το Skydrive ελάχιστα από όταν πήρα το κινητό. Γενικότερα δεν δουλεύω σε cloud υπηρεσίες διότι ακόμα δεν μου έχει χρειαστεί.

Για αυτό που ρωτάς, μετά την τελευταία αναβάθμιση στο Skydrive, μπορείς πλέον να κάνεις drag-n-drop αρχεία κατευθείαν μέσω το browser σου. Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις είναι drag-n-drop φακέλους. Δηλαδή δυστυχώς θα πρέπει να φτιάξεις τον φάκελο στο Skydrive, να μπεις στον φάκελό σου στον υπολογιστή, να διαλέξεις όλα τα αρχεία και να τα "σύρεις" στο Skydrive.

Για πιο πολλές πληροφορίες θα πρέπει να σε βοηθήσει άλλος. Μη σε βάζω σε μπελάδες εφόσον δεν ξέρω πολλά. Εγώ απλά το πρότεινα ώστε να έχεις την ευκολία να επικοινωνείς άριστα μεταξύ του κινητού και του cloud που έχεις επιλέξει. Και από την στιγμή που τα WP7 δεν σου δίνουν ευκολίες στο να κάνεις browsing τα αρχεία του, η χρήση του Skydrive θα είναι πιο αποτελεσματική, διότι το κινητό παντού έχει επιλογές για "ανέβασμα" στο Skydrive.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν τα έχω πολυ-χρησιμοποιήσει. Το dropbox πιο παλιά σαν backup αρχείων όταν ήμουν στο μεταπτυχιακό, και το Skydrive ελάχιστα από όταν πήρα το κινητό. Γενικότερα δεν δουλεύω σε cloud υπηρεσίες διότι ακόμα δεν μου έχει χρειαστεί.

Για αυτό που ρωτάς, μετά την τελευταία αναβάθμιση στο Skydrive, μπορείς πλέον να κάνεις drag-n-drop αρχεία κατευθείαν μέσω το browser σου. Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις είναι drag-n-drop φακέλους. Δηλαδή δυστυχώς θα πρέπει να φτιάξεις τον φάκελο στο Skydrive, να μπεις στον φάκελό σου στον υπολογιστή, να διαλέξεις όλα τα αρχεία και να τα "σύρεις" στο Skydrive.

Για πιο πολλές πληροφορίες θα πρέπει να σε βοηθήσει άλλος. Μη σε βάζω σε μπελάδες εφόσον δεν ξέρω πολλά. Εγώ απλά το πρότεινα ώστε να έχεις την ευκολία να επικοινωνείς άριστα μεταξύ του κινητού και του cloud που έχεις επιλέξει. Και από την στιγμή που τα WP7 δεν σου δίνουν ευκολίες στο να κάνεις browsing τα αρχεία του, η χρήση του Skydrive θα είναι πιο αποτελεσματική, διότι το κινητό παντού έχει επιλογές για "ανέβασμα" στο Skydrive.

Να σαι καλά φίλε μου.

Τα έχω ψιλοψάξει, αλλά δυστυχώς το skydrive δεν είναι όσο άνετο είναι το dropbox. Ακόμα τουλάχιστον...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου.

Τα έχω ψιλοψάξει, αλλά δυστυχώς το skydrive δεν είναι όσο άνετο είναι το dropbox. Ακόμα τουλάχιστον...

 

οντως ενα απλο drag and drop κανεις

κανε και ενα bookmark στο pc το link του skydrive account για να εχεις αμεση προσβαση

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ευχαριστώ.

Καταρχήν, δεν έχω αντίρρηση να χρησιμοποιήσω το skydrive , αλλά πες μου πώς να ανεβάσω όλα μου τα αρχεία εκεί? Που είναι μερικές εκατοντάδες, αν όχι περισσότερα? Στο dropbox τα ρίχνω σε ένα φάκελο και έιναι οκ. Στο skydrive θέλει να τα ανεβάζω ένα ένα, αν δεν κάνω λάθος:O

 

Μπορείς να ανεβασεις και ολοκληρο φακελο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβασεις και ολοκληρο φακελο

Πώς? αφού μόνο add file έχει, δεν έχει add folder. :worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πώς? αφού μόνο add file έχει, δεν έχει add folder. :worry:

 

πατας add file και στο παραθυρο που σου ανοιγει να επιλεξεις, πατας CTRL+A και τα επιλέγει ολα τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

πατας add file και στο παραθυρο που σου ανοιγει να επιλεξεις, πατας CTRL+A και τα επιλέγει ολα τα αρχεια

:shifty::shifty::shifty: Ναι ε? Τόσο απλό!?

Θα το δοκιμάσω φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πατας add file και στο παραθυρο που σου ανοιγει να επιλεξεις, πατας CTRL+A και τα επιλέγει ολα τα αρχεια

τελειος zzzzz ! λειτουργει!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...