Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

Από χτες είναι διαθέσιμη η έκδοση 1.2 του προγράμματος Benzini GR, το οποίο σου δείχνει τις τιμές για τα κοντινότερα πρατήρια καυσίμων. Η νέα αυτή έκδοση διορθώνει κάποια προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε κάποιους χρήστες με Locale UK. Προς το παρόν υπάρχουν μόνο βενζινάδικα της Αθήνας και της Πάτρας, αλλά πολύ σύντομα θα προστεθούν πολύ περισσότερα.

 

Αν συνεχίσουν να υπάρχουν προβλήματα παρακαλώ αναφέρετέ τα.

 

Ευχαριστουμε Erevodifwntas ...Αν και εμεις της επαρχιας εχουμε παραπονα...

Αστειευομαι ..Συνεχισε την καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστουμε Erevodifwntas ...Αν και εμεις της επαρχιας εχουμε παραπονα...

 

Ελπίζω ότι τώρα πια δεν θα έχετε, αφού προστέθηκαν πρατήρια από όλοκληρη τη χώρα (αν και ακόμα προσθέτουμε -κυρίως τα νησιά μας έμειναν).

 

Τις επόμενες μέρες θα βγει και ένα ακόμα update με κάποιες μικρές αλλαγές στο interface

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ότι τώρα πια δεν θα έχετε, αφού προστέθηκαν πρατήρια από όλοκληρη τη χώρα (αν και ακόμα προσθέτουμε -κυρίως τα νησιά μας έμειναν).

Τις επόμενες μέρες θα βγει και ένα ακόμα update με κάποιες μικρές αλλαγές στο interface

 

Ωραία μπράβο ...Eιναι μεσα και η Ρόδος ...Αψογα ευχαριστουμε

 

Νέα εκδοση της εφαρμογής μου για τα Ελληνικά Νέα ...

Περιλαμβάνει νεα απο τα σαιτ : News24, Sky.gr, Πρώτο Θέμα, Τρο-μακτικό

 

Κατεβάστε το από ΕΔΩ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση της εφαρμογής μου για τον υπολογισμό των μορίων πανελλαδικών.

Στην έκδοση 1.4:

-> Αποθήκευση των βαθμών ακόμα και όταν κλείνει η εφαρμογή

-> Διόρθωση ορθογραφικού λάθους και ενός bug

Κατεβάστε την από εδώ: link

 

Υ.Γ. Παρακαλώ τον athanaso77 να αλλάξει και το link της πρώτης σελίδας

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ΔΩΡΕΑΝ Windows Phone 7 Xbox Live games

Sudoku και Minesweeper Δωρεάν στο MarketPlace

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. εχω κανει θνλοψκ το τηλεφωνο και περνανει μεσα μονο συγκεκριμενες εφαρμογες. αυτες που δεν τις περναει μου λεει ενα μηνυμα Deployment FAILED with the following ERROR:

0x89731813. καποιο λαθος θα εχω κανει. αν και ακολουθησα πιστα τους οδηγους.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. εχω κανει θνλοψκ το τηλεφωνο και περνανει μεσα μονο συγκεκριμενες εφαρμογες. αυτες που δεν τις περναει μου λεει ενα μηνυμα Deployment FAILED with the following ERROR:

0x89731813. καποιο λαθος θα εχω κανει. αν και ακολουθησα πιστα τους οδηγους.

 

ευχαριστω πολυ

 

Τι εκδοση ΡΟΜ εχεις ???

Το πληκτρολογιο το εβαλες ???? Ποιες εφαρμογες εβαλες και ποιες εχεις προβλημα ????

Link to comment
Share on other sites

πηρε ολες τις εφαρμογες που ειναι απο lg πατσαρισμενες για htc και δεν παιρνει ολες τις αλλες. η εκδοση ειναι η τελευταια που εχει το zune. σε 7.0.7392 που τελειωνει.

Adobe®_Reader®_v9.0.0.0

Facebook_v2.1.0.0

3D_Paperball_v1.2.0.0

τις παραπανω δεν τις παιρνει και προσπαθησα να τις βαλω με το προγραμμα windows phone device manager

 

και με το wp7 deskotop marketplace.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12554052

https://rapidshare.com/files/3276079417/bin.rar

 

δοκίμασε με αυτά τα δύο

λογικά δεν θα έχεις προβλημα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

πηρε ολες τις εφαρμογες που ειναι απο lg πατσαρισμενες για htc και δεν παιρνει ολες τις αλλες. η εκδοση ειναι η τελευταια που εχει το zune. σε 7.0.7392 που τελειωνει.

Adobe®_Reader®_v9.0.0.0

Facebook_v2.1.0.0

3D_Paperball_v1.2.0.0

τις παραπανω δεν τις παιρνει και προσπαθησα να τις βαλω με το προγραμμα windows phone device manager

 

και με το wp7 deskotop marketplace.

 

To ελληνικό πληκτρολόγιο το εβαλες ???

Αυτες ειναι δωρεάν εφαρμογές ...Κατέβασε τις απο το τηλεφωνο (marketplace)...

Link to comment
Share on other sites

To ελληνικό πληκτρολόγιο το εβαλες ???

Αυτες ειναι δωρεάν εφαρμογές ...Κατέβασε τις απο το τηλεφωνο (marketplace)...

 

το εβαλα κανονικα, αλλα να πω την αληθεια δεν καταλαβα πως δουλευει

 

στο marketplace δεν μπορει να μπει μεσω του κινητου, λεει οτι δεν το επιτρεπει λογω χωρας

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12554052

https://rapidshare.com/files/3276079417/bin.rar

 

δοκίμασε με αυτά τα δύο

λογικά δεν θα έχεις προβλημα

 

το δοκιμασα και μου λεει οτι το αρχειο προστατευεται με DRM protocol.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Γιατι εδω και 4 μερες δεν μπορω να μπω στο fim?

 

Eιναι προβλημα της εφαρμογής ..συμβαινει σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δες μηπως εχει βγει κανενα update γιατι Σταύρος wm αν ειχε βγει δεν σε αφηνε να μπεις με την παλια,δοκιμασε και απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! σημερα μετα απο αρκετο διαβασμα τελειωσα την πρωτη μου εφαρμογη σε WP7.

Η εφαρμογη λεγετε Name Day και εχει ολες τις ελληνικες εορτες.

 

version 1.0 (beta)

 

εμφανιση ολων των ονοματων που γιορταζουν την τρεχουσα ημερα,

live tile support το οποιο γινετε update οταν τρεξετε την εφαρμογη,

 

version 1.1 (alpha)

 

εμφανιση ολων των ονοματων που γιορταζουν σημερα, αυριο και μεθαυριο σε panorama style,

ανανεωση του live tile αυτοματα χωρις την ειδοσο στην εφαρμογη, ( δυστηχος μιας και ειναι η πρωτη μου φορα που ασχολουμε με WP7 development δεν εχω βρει τροπο να το κανω... αν καποιος προγραμματιστης μπορει να βοηθησει σε push notifications η καπως αλιως θα το εκτιμουσα)

 

παρακαλω οσοι δοκιμασετε την εφαρμογη καντε post οτι δουλευει καλως ευχαριστω!

Δεν φερω καμια ευθυνη για τιχον βλαβη παθει η συσκεθη σας απο την τρεχων εφαρμογη μιας και ειναι beta η εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! σημερα μετα απο αρκετο διαβασμα τελειωσα την πρωτη μου εφαρμογη σε WP7.

Η εφαρμογη λεγετε Name Day και εχει ολες τις ελληνικες εορτες.

version 1.0 (beta)

εμφανιση ολων των ονοματων που γιορταζουν την τρεχουσα ημερα,

live tile support το οποιο γινετε update οταν τρεξετε την εφαρμογη,

 

version 1.1 (alpha)

εμφανιση ολων των ονοματων που γιορταζουν σημερα, αυριο και μεθαυριο σε panorama style,

ανανεωση του live tile αυτοματα χωρις την ειδοσο στην εφαρμογη, ( δυστηχος μιας και ειναι η πρωτη μου φορα που ασχολουμε με WP7 development δεν εχω βρει τροπο να το κανω... αν καποιος προγραμματιστης μπορει να βοηθησει σε push notifications η καπως αλιως θα το εκτιμουσα)

παρακαλω οσοι δοκιμασετε την εφαρμογη καντε post οτι δουλευει καλως ευχαριστω!

Δεν φερω καμια ευθυνη για τιχον βλαβη παθει η συσκεθη σας απο την τρεχων εφαρμογη μιας και ειναι beta η εκδοση.

 

Καλημερα

Mολις εβαλα την εφαρμογή και την δοκιμαζω σε 7720.

Αυτο που βασικά ενδιαφερει ειναι να δουλευει το live tile...και απο οτι βλεπω δουλευει και κανει και flip. Αργει περισσοτερο απο οσο πρεπει αλλα κανει flip κανονικά.

Σιγουρα τα γραμματα στο live tile πρεπει να γινουν πιο μικρά και να βαλεις background ... Θα κοιταξω να σου βρω μερικα να δοκιμασεις

Τωρα που το βλέπω ...γιατι βγαζει τοσα πολλα ονοματα οτι γιορταζουν σημερα ????

 

Μπραβο καλο ξεκινημα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Mολις εβαλα την εφαρμογή και την δοκιμαζω σε 7720.

Αυτο που βασικά ενδιαφερει ειναι να δουλευει το live tile...και απο οτι βλεπω δουλευει και κανει και flip. Αργει περισσοτερο απο οσο πρεπει αλλα κανει flip κανονικά.

Σιγουρα τα γραμματα στο live tile πρεπει να γινουν πιο μικρά και να βαλεις background ... Θα κοιταξω να σου βρω μερικα να δοκιμασεις

Τωρα που το βλέπω ...γιατι βγαζει τοσα πολλα ονοματα οτι γιορταζουν σημερα ????

 

Μπραβο καλο ξεκινημα ...

 

τα πολλα ονοματα ειναι ακριβως οτι διαβαζει απο το σιτε που τραβαει τα δεδομενα, απο το eortologio.gr

με το live tile απο οτι εχω διαβασει αυτες ειναι οι επιλογες που εχεις! λογικα υπαρχει τροπος να μικρινουν τα γραμματ αλλα δεν εχω βρει καποιο αρθρο.

το live tile θα ηταν τελειο να εκανε αυτοματα καθε μερα ανανεωση αλλα δυστηχος δεν ξερω πως να το κανω!

 

σε ευχαριστω που δοκιμασες και απαντησες και οτι μου στειλεις θα προσπαθησω να το εφαρμοσω, αλλα να ειστε επιοικεις μαζι μιας και ειναι η πρωτη φορα που ανοιγω το visual studio :)

Link to comment
Share on other sites

τα πολλα ονοματα ειναι ακριβως οτι διαβαζει απο το σιτε που τραβαει τα δεδομενα, απο το eortologio.gr

με το live tile απο οτι εχω διαβασει αυτες ειναι οι επιλογες που εχεις! λογικα υπαρχει τροπος να μικρινουν τα γραμματ αλλα δεν εχω βρει καποιο αρθρο.

το live tile θα ηταν τελειο να εκανε αυτοματα καθε μερα ανανεωση αλλα δυστηχος δεν ξερω πως να το κανω!

 

σε ευχαριστω που δοκιμασες και απαντησες και οτι μου στειλεις θα προσπαθησω να το εφαρμοσω, αλλα να ειστε επιοικεις μαζι μιας και ειναι η πρωτη φορα που ανοιγω το visual studio :)

 

Κανενας δεν θα σε κρίνει ..σινεχισε ειναι πολυ καλο για ξεκινημα ..

Δες αυτες για background

 

Eπισης για αυτο που ρωτησες αυτα ειναι τα 2 καλυτερα αρθρα στο web

http://blogs.msdn.com/b/mikeormond/archive/2010/11/24/live-tiles-on-a-schedule.aspx

http://mark.mymonster.nl/2010/12/19/solving-3-problems-with-the-shelltileschedule/

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν θα σε κρίνει ..σινεχισε ειναι πολυ καλο για ξεκινημα ..

Δες αυτες για background

 

ωραιο ειναι!

να σου δωσω να καταλαβεις ομως... το live tile εχει 6 επιλογες

α) τιτλος εμφανιζετε κατω αριστερα και δεν πρεπει ποτε να ειναι κενο

β) background

γ) μετρητης εμφανιζετε πανω δεξια αν ειναι 0 δεν εμφανιζει καθολου

 

πισω μερος flip

α) τιτλος παλι κατω αριστερα

β) background

γ) κειμενο.....

 

δυστηχος δεν εχω ωρει καποιο tutorial που να λεει αν και πως μπορεις να αλαξεις τα font τα left , top κτλ...

αν βρω ενα τετειο tutorial πιστευω θα το καταφερω...

με shcedule update tile ειναι υπηρεσια της ΜΣ να κανεις update το tile αυτοματα το background μονο με οπια εικονα θες εσυ αλλα την τραβαει μονο απο server...

αν αυτη η επιλογη ειχε λοκαλ δεδομενα θα ηταν πολυ χρησημη...

με το backfround που μου εδωσες θα πεφτει το κειμενο πανω στο κοκκινο... μονο αν βρουμε καποιο tutorial που να λεει πως αλαζει το position θα το καταφερω αλλα ακομα δεν εχω ωρει κατι.. αλλα ψαχνω..

 

πιστευω στο τελος κατι θα κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την προσπάθεια ViEL. Το δοκίμασα μόλις. δουλεύει μια χαρά, και συμφωνώ με τα λειτουργικά σχόλια του colossus. :)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την προσπάθεια ViEL. Το δοκίμασα μόλις. δουλεύει μια χαρά, και συμφωνώ με τα λειτουργικά σχόλια του colossus. :)

 

Σε ευχαριστω!

 

και εγω συμφωνω απλα ακομα δεν εχω βρει την πηγη να διαβασω να το κανω... θα το παλεψω παντος,

τωρα δουλευω να κανω panorama και τις 2 επομενες μερες... σχεδον το εχω καταφερει λιγο θελει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...