Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Πραγματικα δεν ξερω τι γκαντεμια ειναι αυτη που με εχει βαρεσει. Επειδη το "Ace" oπως ειπα με παραξενεψε, μπηκα στις ρυθμισεις το τηλεφωνου μου (HTC Desire) και στην ταυτοτητα τηλεφωνου, στον αριθμο μοντελου μαντεψτε τι γραφει... HTC Desire HD A9191!!!!! Παιδια εχω τρελαθει, δεν ξερω τι να κανω.. Προσπαθησα να κανω και s-off μπας και κατεφερω να αλλαξω recovery αλλα δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια. Θα περασω το απογευμα μια miui να δω αν καταφερω να αλλαξω recovery μπας και φτιαξουν τα πραγματα...

 

Είσαι με την Cool3D AceS;

Αν ναι, τότε μη τρελαίνεσαι, αυτό γράφει και σ' εμένα. Λογικό είναι. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα γιατι και στο unrevoked το βρισκει σαν Ace και δε με αφηνει να αλλαξω recovery?

 

Βάλε μια stock based rom χωρίς a2sd+, μην δοκιμάζεις να αλλάξεις recovery με άλλη rom γιατί δεν πρόκειται να σε αφήσει να το αλλάξεις.

Εναλλακτικά κάνε s-off για να μπορείς να αλλάζεις recovery on the fly.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε δεν είναι χαζό το κινητό σου απλά δεν έχεις s-off οπότε δεν σε αφήνει αν περάσεις άλλο recovery.

Με το unrevoked γίνεται απλά πρέπει να επιλέξεις custom recovery πριν κάνεις την διαδικασία.

 

Αν η συσκευη εινα ηδη rooted μπορω να περασω το clockwork 5.0.2.0 απο το urevoked? Το δοκιμασα αλλα η διαδικασια σταματαει στο "rooting phone..."

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τελικα μια Miui που ειχε κατεβασει ο αδερφος μου. Συνεχιζει το ιδιο προβλημα και δε μπορω να αλλαξω recovery. Το θετικο ειναι οτι αυτη η ρομ δουλευει σωστα και ομολογω οτι μου αρεσει αρκετα και ειναι και παρα πολυ γρηγορη. Προς το παρον με βλεπω να μενω με αυτην μιας και ειναι σα να εχω καινουριο τηλεφωνο. Παρολαυτα το θεμα μου με το recovery θα ηθελα να το λυσω καποια στιγμη...
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευη εινα ηδη rooted μπορω να περασω το clockwork 5.0.2.0 απο το urevoked? Το δοκιμασα αλλα η διαδικασια σταματαει στο "rooting phone..."

 

Στο απλό Desire ναι γίνεται, στο Z δεν ξέρω τι παίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την cool3D επανερχομαι με κατι που παρατήρησα σημερα, οταν βρίσκομαι σε μια απο τις κεντρικες οθονες και πατησω το search button δεν δουλευει....μονο οταν μπω εκει που ειναι ολες οι εφαρμογες μου δουλευει ή οταν ειμαι στις επαφες μου.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό Desire ναι γίνεται, στο Z δεν ξέρω τι παίζει.

Για το απλο Desire μιλουσα, επειδη επιλεγοντας απο το unrevoked custom image και το clockwork 5.0.2.0 η διαδικασια κολλαει στο rooting phone... και δεν ολοκληρωνεται.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Για το απλο Desire μιλουσα, επειδη επιλεγοντας απο το unrevoked custom image και το clockwork 5.0.2.0 η διαδικασια κολλαει στο rooting phone... και δεν ολοκληρωνεται.

 

Ποια rom έχεις;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Miui 1.9.30

 

Να υποθέσω με a2sd+?

Βάλε αν ειναι κάποια stock rom χωρίς a2sd και δοκίμασε ξανά.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

¨Εχετε να προτείνετε καμία σταθέρη sense rom Που χρησιμοποιήσατε τελευταία. Εχω insertcoin 1.1.1 και έλεγα να αλλάξω λίγο. Δεν με ενδιαφέρει τόσο κάτι συγκεριμένο όσο να ειναι σταθερή

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την Cool3D AceS v3 και με τις οδηγίες του tsiftsism την εγκατέστησα αλλά βρε παιδιά δεν μπορώ να βρώ με τί θα "ξυπνάω" το τηλ εκτός του power button...

 

Δοκίμασα ένα που είχατε δώσει παλιότερα σε κάποιον συνάδελφο αλλά κόλλησε στην λευκή οθόνη και αφού ξαναπέρασα την rom έστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλα καλά με την Cool 3D αλλά αυτό το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το συνηθίσω ακόμη...είναι πολύ μικρό!!Υπάρχει τρόπος να πάρουμε το πληκτρολόγιο του Desire S??

Επίσης είδα ότι το Desire S πήρε επίσημα το Sense 3.0....άρα λέτε να βγει rom πλέον που να ταιριάζει κουτί στο Desire μας??όσο αφορά την γραμματοσειρά, την εγγραφή σε 720p.....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την Cool3D AceS v3 και με τις οδηγίες του tsiftsism την εγκατέστησα αλλά βρε παιδιά δεν μπορώ να βρώ με τί θα "ξυπνάω" το τηλ εκτός του power button...

 

Δοκίμασα ένα που είχατε δώσει παλιότερα σε κάποιον συνάδελφο αλλά κόλλησε στην λευκή οθόνη και αφού ξαναπέρασα την rom έστρωσε...

 

Δοκίμασες αυτό και δεν σου δούλεψε;

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει, οπότε πάρε πρώτα ένα nand backup σε περίπτωση που έχεις bootloop. ;)

 

 

Ρε παιδιά όλα καλά με την Cool 3D αλλά αυτό το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το συνηθίσω ακόμη...είναι πολύ μικρό!!Υπάρχει τρόπος να πάρουμε το πληκτρολόγιο του Desire S??

Επίσης είδα ότι το Desire S πήρε επίσημα το Sense 3.0....άρα λέτε να βγει rom πλέον που να ταιριάζει κουτί στο Desire μας??όσο αφορά την γραμματοσειρά, την εγγραφή σε 720p.....

 

Όσο υπάρχουν ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα με τους drivers δεν πρόκειται να έχουμε σωστό 720p video recording. Γι' αυτό βλέπεις κάθε τρεις και λίγο να βγαίνει καινούρια έκδοση kernel. Όσο να 'ναι διορθώνει κάπως την κατάσταση, αλλά τα πράγματα είναι δύσκολα.

Φοβάμαι ότι ίσως να είναι και ο λόγος που θ' αργήσουμε ΠΑΡΑ πολύ να δούμε stable έκδοση ICS 4.0 με Sense, έως και να μη δούμε και ποτέ. Από την HTC είναι σίγουρο ότι δεν θα δούμε, αλλά με τα προβήματα του kernel μάλλον θα είναι δύσκολο και για τα παιδιά του xda. :(

Η λύση θα είναι είτε να μείνουμε με τις υπάρχουσες GingerBread Sense roms ή να βάλουμε κι εμείς κάποια από τις καινούριες Oxygen ή Cyanogen με Android 4.0 που πιστεύω σίγουρα θα δούμε και αρκετά νωρίς μάλιστα...

 

Ps. Δική μου άποψη όλα τα παραπάνω, δεν διάβασα κάπου σχετικά σχόλια.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφέρομαι κυρίως στην gingerbread sense 3.0 rom που εχει το desire S μετα την αναβάθμισή του και αν αυτη η ρομ μπορουν να την φτιάξουν οι devs για το δικο μας αφου οι διαστάσεις της οθόνης μας ειναι ίδιες.Συμφωνω και εγω με αυτα που εγραψες για την ICS.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφέρομαι κυρίως στην gingerbread sense 3.0 rom που εχει το desire S μετα την αναβάθμισή του και αν αυτη η ρομ μπορουν να την φτιάξουν οι devs για το δικο μας αφου οι διαστάσεις της οθόνης μας ειναι ίδιες.Συμφωνω και εγω με αυτα που εγραψες για την ICS.

Το OTA update του Desire S έχει ανέβει στο XDA εδώ και καιρό και το παλεύουν κάποιοι devs να φτιάξουν custom ROM και για μας. ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1285933 ) Λογικά θα έχει τα λιγότερα προβλήματα από τις υπόλοιπες Sense 3.0 ROMS γιατί έχει φτιαχτεί για κινητό με οθόνη 3,7''. Και προσωπικά για μένα είναι υπεραρκετή μια τέτοια ROM με Sense 3.0 και 2.3.5 gingerbread. Αν βγει μια σταθερή, θα είναι και η τελευταία που θα περάσω μέχρι να το πουλήσω ή να το πετάξω... :rolleyes:

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτό και δεν σου δούλεψε;

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει, οπότε πάρε πρώτα ένα nand backup σε περίπτωση που έχεις bootloop. ;)

 

ok δούλεψε μια χαρά. Μάλον το λάθος ήταν δικό μου εχθές... Ευχαριστώ πολύ..;)

Link to comment
Share on other sites

Το OTA update του Desire S έχει ανέβει στο XDA εδώ και καιρό και το παλεύουν κάποιοι devs να φτιάξουν custom ROM και για μας. ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1285933 ) Λογικά θα έχει τα λιγότερα προβλήματα από τις υπόλοιπες Sense 3.0 ROMS γιατί έχει φτιαχτεί για κινητό με οθόνη 3,7''. Και προσωπικά για μένα είναι υπεραρκετή μια τέτοια ROM με Sense 3.0 και 2.3.5 gingerbread. Αν βγει μια σταθερή, θα είναι και η τελευταία που θα περάσω μέχρι να το πουλήσω ή να το πετάξω... :rolleyes:

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!!!;)

Αν βγει αυτή τότε ίσως και για εμένα να είναι και η τελευταία rom!!!:happy:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το OTA update του Desire S έχει ανέβει στο XDA εδώ και καιρό και το παλεύουν κάποιοι devs να φτιάξουν custom ROM και για μας. ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1285933 ) Λογικά θα έχει τα λιγότερα προβλήματα από τις υπόλοιπες Sense 3.0 ROMS γιατί έχει φτιαχτεί για κινητό με οθόνη 3,7''. Και προσωπικά για μένα είναι υπεραρκετή μια τέτοια ROM με Sense 3.0 και 2.3.5 gingerbread. Αν βγει μια σταθερή, θα είναι και η τελευταία που θα περάσω μέχρι να το πουλήσω ή να το πετάξω... :rolleyes:

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!!!;)

Αν βγει αυτή τότε ίσως και για εμένα να είναι και η τελευταία rom!!!:happy:

 

Να σας δω οταν θα βγει συντομα AOSP Rom με Android 4.0 τι θα λετε :p

 

Αν και fan των Aosp roms, θα τη δοκιμασω κι εγω οταν βγει, αλλα οχι και να μεινω σε αυτη την εκδοση για παντα. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια προσπαθησα να βαλω την Cool3D AceS v3, κανω τα βηματα οπως αναγραφονται αλλα εχω συνεχομενα bootloops στην αρχικη οθονη.Εχει κανεις καμια ιδεα τι φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Να σας δω οταν θα βγει συντομα AOSP Rom με Android 4.0 τι θα λετε :p

 

Τί θα λέμε; : p

Αν διάβασες το προηγούμενο μου post, γράφω ότι οι επιλογές είναι δύο: ή να μείνουμε με το αγαπημένο μας Sense και το Gingerbread ή να το αποχωριστούμε για χάρη του ICS. ;)

 

 

 

Γεια σας παιδια προσπαθησα να βαλω την Cool3D AceS v3, κανω τα βηματα οπως αναγραφονται αλλα εχω συνεχομενα bootloops στην αρχικη οθονη.Εχει κανεις καμια ιδεα τι φταιει;

 

Αν έκανες τα βήματα σωστά, μήπως φταίει το ότι δεν έχεις σωστό ext4 partition στην sdcard σου;

Ή μήπως δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο της rom και δεν εγκαθιστάται σωστά, με αποτέλεσμα τα bootloop;

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως ναι αλλα εκτος του να ξανακατεβασω τη rom τι αλλω μπορω να κανω; Επισης απο τη σελιδα του kernel ποιο απο τα δυο κατεβαζω; Sorry αλλα το κανω πρωτη φορα και ειμαι λιγο μπερδεμενος.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες έχω βάλει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1300224 ... Πολύ ωραία και γρηγορη

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση.

Επειδη εχω μεινει με την rcmix 2 εδω και πολλους μηνες δεν

ειχα χρονο λογο δουλειας να το σκαλισω ειμαι ικανοποιημενος με την ρομ

αλλα ειπα να κανω καμια αλλαγη εχει βγει καποια καλυτερη που να αξιζει και

να ειναι στο επιπεδο της rcmix?Ευχαριστω :)

HTC DESIRE

ANDROID : 2.3.7

ROM: MildWild CM-5.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...