Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι φανατικός οπαδός της MIUI αλλά το camera application της cool3d το χω ερωτευεί και κάθε μέρα κάνω nadroid restore σ αυτη για να παίζω λίγο :P

 

Απ' όσο θυμάμαι (η κάμερα είναι ίσως η εφαρμογή που χρησιμοποώ λιγότερο στο κινητό) δε διαφέρει σε τίποτα με τις υπόλοιπες Sesne rom.

Εκτός και αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ κάποια. :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ' όσο θυμάμαι (η κάμερα είναι ίσως η εφαρμογή που χρησιμοποώ λιγότερο στο κινητό) δε διαφέρει σε τίποτα με τις υπόλοιπες Sesne rom.

Εκτός και αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ κάποια. :p

 

Έχω να βάλω sense rom απο πέρσι τον Ιούλιο,κι εκείνη ήταν android 2.1! Πανόραμα,HDR,όλα όμορφα κι ωραία!

Καμιά σχέση με την κάμερα της MIUI

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η Leedroid είναι Sense rom και έχει το weather animation ενσωματωμένο. Απλά για να τρέξει στο κινητό σου πρέπει να έχεις στην home screen σου το widget της HTC με το flipclock.

Δεν χρειάζεσαι κάποιο add-on. ;)

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

 

 

thanks για την απαντηση..

αλλα εχω το widget που λες homescreen!

http://www.htcphones.net/wp-content/uploads/2009/11/htc-sense-1.jpg

 

το ρολογακι αυτο δλδ...

αλλα δεν μ εμφανιζεται το εφφε του καιρου....

καμια φορα μονο ακουω κν ηχητικο εφφε απο συννεφια ηλιο και τετοια... :confused:

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση..

αλλα εχω το widget που λες homescreen!

http://www.htcphones.net/wp-content/uploads/2009/11/htc-sense-1.jpg

 

το ρολογακι αυτο δλδ...

αλλα δεν μ εμφανιζεται το εφφε του καιρου....

καμια φορα μονο ακουω κν ηχητικο εφφε απο συννεφια ηλιο και τετοια... :confused:

 

Ναι, αυτό είναι το widget. Μόλις το επιλέξεις θα σου ζητήσει να επιλέξεις 2 πράγματα: αν θέλεις να σου δείχνει την τρέχουσα τοποθεσία που βρίσκεσαι ή πάντα μία συγκεκριμένη πόλη και ένα 'Show full home screen animation'. Αυτό πρέπει να το κάνεις tick για να έχεις τα εφέ.

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο.. τικαρισμενο ειναι..

λιγο που εψαξα ισως ειναι bug της leedroid.. :wacko:

 

edit. θα βαλω τη νεα version του sense pack και θα δω! θενκς

 

δουλεψε! :D !!!

 

ηθελε την τελευταια version του πακετου! ειχα την παλια!

κομπλε! ενα λαγκ 3 σεκ. εχει αλλα δν πειραζει

Edited by taz17

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω

Είχα βάλει πριν κανα μηνα την VU 1.31. Αλλά επειδή μου έκανε κατι νερά, την εβγαλα και εχω βάλει IncertCoin. Τώρα που σκεφτομαι να ξαναφλασάρω, να βάλω Cool3D AceS? Εϊναι πιο σταθερή απο την παλία VU? H να περιμένω να βγει κατι ακινούριο απο την εγγύση - RCmix?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω

Είχα βάλει πριν κανα μηνα την VU 1.31. Αλλά επειδή μου έκανε κατι νερά, την εβγαλα και εχω βάλει IncertCoin. Τώρα που σκεφτομαι να ξαναφλασάρω, να βάλω Cool3D AceS? Εϊναι πιο σταθερή απο την παλία VU? H να περιμένω να βγει κατι ακινούριο απο την εγγύση - RCmix?

 

 

Εγώ τη μόνη διαφορά που είδα (πλην των καλύτερων χρωμάτων που έχει το Streak live wallpaper) είναι οι καλύτερες/σωστές διαστάσεις των widget και των shortcuts στις homescreen.

Τίποτα διαφορετικό κατά τ' άλλα.

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Αφου εβγαλα εχθες την leedroid εγκατεστησα την cool3d aces v3 και βλεπω πως ειναι καλυτερη με χωρις κολληματα κλπ.... Μπορει καποιος να με βοηθησει καθως δεν βρισκω το "ξυπνημα" της συσκευης εκτος του power button???
Link to comment
Share on other sites

Εχτές πήρα στα χέρια μου ξανά το Desire μου μετά από 3 εβδομάδες με καινούργια πλακέτα και έβαλα και εγώ την Cool3D!!;)

Μέχρι στιγμής πάει πάρα πολύ καλά χωρίς κολλήματα...είναι πάρα πολύ εντυπωσιακή!!!

 

(credits για την βοήθεια στον tsiftsism και sakis697);)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Αφου εβγαλα εχθες την leedroid εγκατεστησα την cool3d aces v3 και βλεπω πως ειναι καλυτερη με χωρις κολληματα κλπ.... Μπορει καποιος να με βοηθησει καθως δεν βρισκω το "ξυπνημα" της συσκευης εκτος του power button???

 

Ναι, μόνο με το Power button ανοίγει η οθόνη (thanks God).

Aν θέλεις να ανοίγει η οθόνη και να ξεκλειδώνει η συσκευή με το trackball, κάνε ένα nand backup για παν ενδεχόμενο και flashαρε αυτό.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν δοκιμάσεις πες μου.. κ αν έχεις κ το sygic κιόλας.. γιατί εμένα δεν το ανοίγει καθόλου..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

 

Δοκίμασα το igo πριν από λίγο και παίζει μια χαρά!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως παει η μπαταρια σας με την cool3D;;;Ποσες μερες σας κραταει;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως παει η μπαταρια σας με την cool3D;;;Ποσες μερες σας κραταει;

 

Δύο ημέρες χωρίς πολύ internet, μία ημέρα με το GPRS ανοιχτό.

Όσο δηλαδή κρατούσε και με όλες τις Sense rom που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

@zorz59

 

Διάβασε το post μου #669

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις δοκιμάσει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291 ?

Λέω αν την δοκιμάσω για καμια μέρα να δω πως είναι...

Μπορείτε να μου πει καποιος πιο αρχείο ειναι η ROM που πρεπει να κατεβάσω; Η αν εχει καποια ιδιαίτερη διαδικασία εγκατάστασης;

Έχω stock , s-on

Edited by obelix0000

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Δύο ημέρες χωρίς πολύ internet, μία ημέρα με το GPRS ανοιχτό.

Όσο δηλαδή κρατούσε και με όλες τις Sense rom που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.

 

Μια χαρά και εμένα τόσο κρατάει!!!:)

Έκανα και και έναν οδηγό που έδωσες μαζί με το battery calibration και είναι καλά τώρα!:)

Το σήμα μου πέφτει ώρες-ώρες μόνο του και δεν ξέρω γιατί...:worry:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή και σταθερή με sense ui 3 υπάρχει;

Κάποιο port ίσως της επίσημης του sensation ?

Aπο την στιγμη που βγηκε καρα επισημη ρομ με sense 3.0 για το desire hd , δεν μπορουμε να ελπιζουμε για καλο port στο desire?

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Για νέα RCmix έχει ακουστεί τπτ;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή και σταθερή με sense ui 3 υπάρχει;

Κάποιο port ίσως της επίσημης του sensation ?

Aπο την στιγμη που βγηκε καρα επισημη ρομ με sense 3.0 για το desire hd , δεν μπορουμε να ελπιζουμε για καλο port στο desire?

 

Cool3D.... Κοίτα στη σελίδα 45 τον οδηγό του tsiftsism και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!;);)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Αυτή που μου λες είναι custom port της αυθεντικής sense 3 η κάποια custom look alike ?

 

port της αυθεντικής sense 3, από το sensation νομίζω, με android 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Αυτή που μου λες είναι custom port της αυθεντικής sense 3 η κάποια custom look alike ?

 

Custom port του sense 3.0 είναι!

Κάτι άλλο τώρα που παρατήρησα στην cool3D, όταν σβήνω την οθονή δεν υπάρχει αυτό το εφεδάκι που έσβηνε η οθόνη σαν τις παλιές τηλεοράσεις. :worry:

Υπήρχε στην RCMix S που είχα... το έβγαλε η HTC από το sense 3.0 ή δεν το έβαλε ο Dev??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Custom port του sense 3.0 είναι!

Κάτι άλλο τώρα που παρατήρησα στην cool3D, όταν σβήνω την οθονή δεν υπάρχει αυτό το εφεδάκι που έσβηνε η οθόνη σαν τις παλιές τηλεοράσεις. :worry:

Υπήρχε στην RCMix S που είχα... το έβγαλε η HTC από το sense 3.0 ή δεν το έβαλε ο Dev??

 

δεν υπαρχει ουτε στο sensasion που ειδα εγω... κ μιλαω για στοκ ρομ... υπαρχουν κατι αρχεια για να το βαλεις αλλα σε μενα δεν δουλεψε....! κ απλα το συνήθισα :( :( :(

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι που έχουν την cool3d AceS v3 πόση μνήμη σας γράφει σε idle κατάσταση? σε μένα λέει 120 το πολύ, με 2-3 εφαρμογές ανοικτές πέφτει και στ 75 mb, είναι φυσιολογικό? Τόση λίγη ελεύθερη μνήμη? Και την Aurora που δοκίμασα πάλι τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι που έχουν την cool3d AceS v3 πόση μνήμη σας γράφει σε idle κατάσταση? σε μένα λέει 120 το πολύ, με 2-3 εφαρμογές ανοικτές πέφτει και στ 75 mb, είναι φυσιολογικό? Τόση λίγη ελεύθερη μνήμη? Και την Aurora που δοκίμασα πάλι τα ίδια

 

Ναι τόση είναι η ελεύθερη ram, 75-82Mb.

Επειδή φαίνεται να μη σου αρέσει, μπορείς να μου πεις για ποιο λόγο θέλεις περισσότερη ελύθερη μνήμη; Ελεύθερη, να την κάνεις τί; :wacko:

 

Στα των ηλεκτρονικών συνηθίζουμε να λέμε: 'μη χρησιμοποιούμενη μνήμη = άχρηστη μνήμη'.

Το θέμα είναι να μη ξεμείνει η συσκευή (οποιαδήποτε, όχι μόνο του κινητού) από μνήμη. ;)

Είναι σα να μου λες ότι στο pc σου έχεις 4Gb ram, δεν παίζεις ποτέ παιχνίδια, παρά ΜΟΝΟ τρέχεις Windows και μπαίνεις στο internet. Ποιος ο λόγος τότε που πλήρωσες τα 4Gb ram, τα οποία είναι αχρησιμοποίητα; Έκανες τη δουλειά σου και με 1 ή 2Gb ram (όσα δηλαδή χρειάζονται τα Win).

 

δεν υπαρχει ουτε στο sensasion που ειδα εγω... κ μιλαω για στοκ ρομ... υπαρχουν κατι αρχεια για να το βαλεις αλλα σε μενα δεν δουλεψε....! κ απλα το συνήθισα :( :( :(

 

Επειδή βλέπω ότι 'καίγεστε' για το CRT Animation.

Έκανα push στο κινητό το αρχείο που βρίσκεται εδώ με το QtADB , έκανα restart και - η αλήθεια είναι μετά από αρκετή ώρα (~5 λεπτά) - το κινητό άνοιξε έχοντας πλεόν το CRT Animation με το πάτημα του Power button...

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...