Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Galaxy S


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πιο πιθανό να ασκώ καθήκοντα του Παπά της ενορίας παρά αυτό που λες.

 

Γιατί; Απλό. Έστω πως αγοράζει το Galaxy S 250 ευρώ, τι περιθώρια κέρδους έχει αν το πουλήσει μεταχειρισμένο; 50 ευρώ; MAX.

Αυτό όμως είναι ασύμφορο.

 

Σκέψου τώρα το εξής: 100 ευρώ ανά τεμάχιο καθαρό ζεστό και φυσικά μαύρο χρήμα!

Αυτό μάλιστα.

 

Θεωρώ δεδομένο οτι αυτός που αναφέρω είναι απατεώνας, το θέμα είναι αν μπορώ να κάνω κάτι..

Φιλικά πάντα Πέτρο :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί; Απλό. Έστω πως αγοράζει το Galaxy S 250 ευρώ, τι περιθώρια κέρδους έχει αν το πουλήσει μεταχειρισμένο; 50 ευρώ; MAX.

Να σου πω την αληθεια αυτην την παραμετρο δεν την σκεφτηκα, εχεις δικιο. Μια συμφερουσα τιμη αγορας μεταχειρισμενου sgs απο καταστημα ειναι 200 ευρω περιπου και λιγοτερο ισως.

Ειμαι και στο εμποριο τρομαρα μου :lol:

Πασο :)

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Salie δυστυχως, οσο και να συμφωνω μαζι σου, δεν εχεις αποδειξεις και δεν μπορεις προς το παρον να κανεις κατι. Το μονο που θα μπορουσε να γινει ειναι να το δωσεις π.χ. και με καποιο τροπο να αποδειχθει οτι οντως το συσκευασαν και το πουλησαν σε καποιον για καινουργιο, κατι το οποιο ειναι αδυνατο να διαπιστωσεις. Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ δεδομένο οτι αυτός που αναφέρω είναι απατεώνας, το θέμα είναι αν μπορώ να κάνω κάτι..

 

Σε μία σοβαρή χώρα θα έπρεπε να το αναφέρεις στην αστυνομία, η οποία θα κατέγραφε το serial number της συσκευής, θα ταυτοποιούσε τον ύποπτο, θα τον παρακολουθούσε για να ανακαλύψει που θα σπρώξει τη συσκευή, θα έστελνε έναν αστυνομικό να την αγοράσει και αν υπήρχε όντως απάτη θα τσιμπούσε μαγαζάτορα και λοιπούς για απάτη.

Στη χώρα που ζούμε θα πήγαινες στην αστυνομία όπου ένας βαριεστημένος αστυνομικός θα κατέγραφε την καταγγελία σου, θα την πρωτοκολλούσε και θα την έχωνε σε ένα συρτάρι από όπου δεν θα την έβλεπε άνθρωπος.

Οπότε μάλλον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε, δεν είμαι κανάς λευκός ιππότης. Οι προθέσεις μου ούτε καλές αλλά ούτε και νόμιμες είναι.

Ευχαριστώ πάντως, οι γνώμες σας με βοήθησαν αρκετά!

 

Όταν και άμα εξελιχθεί το θέμα θα ενημερώσω ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο μαιμουδιες τετοιες εχει γεμισει ο τοπος και κανει δεν προστατευει εμας.....γνωστος μου την πατησε ετσι απο ηλεκτρονικο καταστημα και του ειχαν περασει κιολας custom rom. Παρολη την επιμονη μου να κανει καταγγελια δεν εκανε τπτ αφου λεει το κινητο δουλευει μια χαρα....Ειμαστε και εμεις ....
Link to comment
Share on other sites

εδω και κανενα 2μηνο εχω αλλαξει το server σε

 gr.pool.ntp.org

και προσωπικα λοκαρω πολυ γρηγορα

Edited by giorgiosimeoni
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αυτό δεν ξέρω πως μου ξέφυγε, ευχαριστούμε Μάκη για την διευκρίνηση και τον κόπο σου.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ GINGERBREAD

 

Μετά από τα αγωνιώδη ερωτήματα των μελών του forum για την ημερομηνία κυκλοφορίας της επίσημης ελληνικής gingerbread αποφάσισα να σας αποκαλύψω τους τρόπους με τους οποίους μπορείτε να την πληροφορηθείτε:

 

Τηλεφωνικά

Θα καλέσετε το 2101234007. Θα το σηκώσει ο κύριος Γιώργος, ο περιπτεράς απέναντι από τη samsung hellas. Θα του πείτε ότι τηλεφωνείτε εκ μέρους μου και θα του ζητήσετε να φωνάξει από απέναντι τον κύριο Παναγιώτη που δουλεύει στο τμήμα software της samsung. Όταν το σηκώσει ο κύριος Παναγιώτης θα του δώσετε το συνθηματικό " ο Jobbs τρώει μήλα απ' το δέντρο του android". Αν εκείνος απαντήσει "στου ios την πόρτα όσο θέλεις βρόντα" η επαφή έχει γίνει. Ρωτήστε τον πότε θα κυκλοφορήσει το ελληνικό gingerbread. Επί της ευκαιρίας ρωτήστε τον πόσους μήνες μετά τη ginger θα κυκλοφορήσει η 2.2.1.

 

E-mail

Εναλλακτικά μπορείτε τα παραπάνω ερωτήματα να θέσετε και με e-mail στη διεύθυνση "sasexoumegrammenous@samsung.gr".

 

Ταχυδρομικά

Δυστυχώς η samsung hellas ανοίγει μόνο τα γράμματα που έχουν κορεάτικα γραμματόσημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Κάποιος mod να σβήσει παρακαλώ το παρόν μήνυμα. Σε αντίθετη περίπτωση αυτό θα αυτοδιαγραφεί σε 10 δευτερόλεπτα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ GINGERBREAD

 

Μετά από τα αγωνιώδη ερωτήματα των μελών του forum για την ημερομηνία κυκλοφορίας της επίσημης ελληνικής gingerbread αποφάσισα να σας αποκαλύψω τους τρόπους με τους οποίους μπορείτε να την πληροφορηθείτε:

 

Τηλεφωνικά

Θα καλέσετε το 2101234007. Θα το σηκώσει ο κύριος Γιώργος, ο περιπτεράς απέναντι από τη samsung hellas. Θα του πείτε ότι τηλεφωνείτε εκ μέρους μου και θα του ζητήσετε να φωνάξει από απέναντι τον κύριο Παναγιώτη που δουλεύει στο τμήμα software της samsung. Όταν το σηκώσει ο κύριος Παναγιώτης θα του δώσετε το συνθηματικό " ο Jobbs τρώει μήλα απ' το δέντρο του android". Αν εκείνος απαντήσει "στου ios την πόρτα όσο θέλεις βρόντα" η επαφή έχει γίνει. Ρωτήστε τον πότε θα κυκλοφορήσει το ελληνικό gingerbread. Επί της ευκαιρίας ρωτήστε τον πόσους μήνες μετά τη ginger θα κυκλοφορήσει η 2.2.1.

 

E-mail

Εναλλακτικά μπορείτε τα παραπάνω ερωτήματα να θέσετε και με e-mail στη διεύθυνση "sasexoumegrammenous@samsung.gr".

 

Ταχυδρομικά

Δυστυχώς η samsung hellas ανοίγει μόνο τα γράμματα που έχουν κορεάτικα γραμματόσημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Κάποιος mod να σβήσει παρακαλώ το παρόν μήνυμα. Σε αντίθετη περίπτωση αυτό θα αυτοδιαγραφεί σε 10 δευτερόλεπτα.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φοβερός οδηγός!!!!:p:p

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ GINGERBREAD

Η πολυποθητη μερα εφτασε. Η αληθεια αποκαλυφθηκε. Προτεινω να μπει ως sticky στην κεντρικη σελιδα του sub forum μας.

 

edit - ΟΚ κορυφαιο thread...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι πρεπει να μπει στικυ

 

Οσο για την Ελληνικη samsung δεν το συζηταμε.....το οτι θεωρουμαστε για μια εταιρεια καταναλωτες 2ης κατηγοριας αυτο θα επρεπε να μας ανησυχει αρκετα....

Κατα ποσο ειναι ''νομιμο'' και ''ηθικο'' ( αυτες οι λεξεις τελευταια με τα σκανδαλα εχουν χαραχτει μεσα μου:P να απολαμβανουν ολοι καινουργιες ρομ εκτος απο εμας αυτο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο email διαμαρτυριας προς samsung hellas σχετικα με την αργοπορημενη αναβαθμιση ιδου και η απαντηση

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electonics Hellas!

 

Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε,

 

Το λογισμικό 2.3 υπάρχει σε πολλές συσκευές σαν πρωτεύον λογισμικό και όχι σαν αναβάθμηση.Για το πότε έρχονται προιόντα της εταιρίας μας και αναβαθμήσεις στην Ελλάδα διαφέρει απο τις άλλες χώρες της Ευρώπης λόγω Εταιρικών δικαιωμάτων και συμφωνιών.

Να είστε σίγουρος οτι μόλις κυκλοφορήσει η αναβάθμηση θα μπορέσετε να ενημερωθείτε και να την προμηθευτείτε απο την σελίδα μας μέσω του ΚΙΕΣ.

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζι μας τηλεφωνικώς,

 

απο Δευτέρα εως Παρασκευή, απο τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

-210 6897691 (Από κινητό)

Για δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορα που επικοινωνείτε μαζι μας παρακαλούμε

χρησιμοποιήστε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: 3******* και να έχετε στη διάθεση σας

το κωδικό μοντέλου, σειριακό αριθμο και ημερομηνία αγορας οταν σας ζητηθούν.

 

Σας ευχόμαστε καλη σας ημέρα!

 

Η υπηρεσία Εξυπηρέτησης πελατών

 

Samsung Electonics Hellas.

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο email διαμαρτυριας προς samsung hellas σχετικα με την αργοπορημενη αναβαθμιση ιδου και η απαντηση

 

 

δεν περιμενα καποια αλλη απαντηση... :rolleyes:

Edited by Tyxerakias
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα καποια αλλη απαντηση... :rolleyes:

 

Και που απαντησαν πρεπει να νιωθει τιμη και δεος ο φιλος Madness.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Και που απαντησαν πρεπει να νιωθει τιμη και δεος ο φιλος Madness.

 

νομιζω εχει ξαναστειλει καποιος αλλα δεν θυμαμαι ποιος και του απαντησαν στο ιδιο στυλ... :lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι χρειαζονται μια συντονισμενη και μαζικη αποστολη e-mail διαμαρτυριας απο ολους μας,και αν μπορουμε και απευθειας στην κορεατικη η στα κεντρικα της ευρωπαικης Samsung,αν βρει καποιος λινκ με e-mail απο Κορεα να το παραθεσει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι χρειαζονται μια συντονισμενη και μαζικη αποστολη e-mail διαμαρτυριας απο ολους μας,και αν μπορουμε και απευθειας στην κορεατικη η στα κεντρικα της ευρωπαικης Samsung,αν βρει καποιος λινκ με e-mail απο Κορεα να το παραθεσει.

 

ρε παιδια υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα για να διαμαρτυρηθουμε σε αυτη τη χωρα...

το αν θα καθυστερησει να ερθει η gingerbread στο κινητο 2 μηνες, σιγα το πραγμα, θα τα καταφερουμε και χωρις αυτη

και στην τελικη οποιος τη θελει τοσο πολυ μπορει να βαλει ειτε την jvh ειτε την jvo που κυκλοφορουν με τον γνωστο τροπο και αφορουν ευρωπαικες ρομ και κατα 90% δεν θα εχετε προβλημα με την εγγυηση

 

στην Αμερικη οπως εχουμε ξαναπει ακομη παιρνουν froyo 2.2

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα για να διαμαρτυρηθουμε σε αυτη τη χωρα...

το αν θα καθυστερησει να ερθει η gingerbread στο κινητο 2 μηνες, σιγα το πραγμα, θα τα καταφερουμε και χωρις αυτη

και στην τελικη οποιος τη θελει τοσο πολυ μπορει να βαλει ειτε την jvh ειτε την jvo που κυκλοφορουν με τον γνωστο τροπο και αφορουν ευρωπαικες ρομ και κατα 90% δεν θα εχετε προβλημα με την εγγυηση

 

στην Αμερικη οπως εχουμε ξαναπει ακομη παιρνουν froyo 2.2

Σωστα τα λες,βεβαια υπαρχουν πιο σημαντικα θεματα να ασχοληθουμε,απλα επειδη αρκετοι εχουμε μπλεξει εστω μια φορα με το σερβις τους θα θελαμε να ειναι πιο πολυ επαγγελματιες και οχι να μεταχειριζονται καθε ειδους δικαιολογια,δεν μιλαω μονο για την Gingerbread αλλα για οτι και αν χρειαστει ο πελατης.Οσο για την εγγυηση δεν πιστευω οτι μας καλυπτει,και απο την στιγμη που εχω και εγω φλασαρει αρκετες φορες με την βοηθεια απο τα παιδια εδω και τους οδηγους,και εχω την σκανδιναβικη jvh ηδη καποιες βδομαδες.Αν γνωριζεις οτι μας καλυπτει η ευρωπαικη με αυτες ειμαστε super:D.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες,βεβαια υπαρχουν πιο σημαντικα θεματα να ασχοληθουμε,απλα επειδη αρκετοι εχουμε μπλεξει εστω μια φορα με το σερβις τους θα θελαμε να ειναι πιο πολυ επαγγελματιες και οχι να μεταχειριζονται καθε ειδους δικαιολογια,δεν μιλαω μονο για την Gingerbread αλλα για οτι και αν χρειαστει ο πελατης.Οσο για την εγγυηση δεν πιστευω οτι μας καλυπτει,και απο την στιγμη που εχω και εγω φλασαρει αρκετες φορες με την βοηθεια απο τα παιδια εδω και τους οδηγους,και εχω την σκανδιναβικη jvh ηδη καποιες βδομαδες.Αν γνωριζεις οτι μας καλυπτει η ευρωπαικη με αυτες ειμαστε super:D.

 

εγω νομιζω οτι υπαρχει πανευρωπαικη εγγυηση

και απο ατομα που τους μπρικαρε και ειχαν ξενες ρομ μεσα τους το εφτιαξαν κανονικα χωρις καποιο κοστος

τελος παντων

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι υπαρχει πανευρωπαικη εγγυηση

και απο ατομα που τους μπρικαρε και ειχαν ξενες ρομ μεσα τους το εφτιαξαν κανονικα χωρις καποιο κοστος

τελος παντων

 

Ναι Βασιλη, αλλα θεωρω οτι απαιτειται και η επιδειξη της αναλογης αποδειξης. Αν το κινητο δηλαδη ειναι αγορασμενο απο το Ην. Βασιλειο και υπαρχει η αντιστοιχη αποδειξη απο εκει, τοτε ναι με την JVO μεσα οφειλουν να το επισκευασουν στα πλαισια της πανευρωπαικης διετους εγγυησης. Αν ομως η αποδειξη ειναι ελληνικη τοτε δεν ξερω τι γινεαι. Αυτη ειναι η περιπτωση των συσκευων παραεισαγωγης βασικα και δεν ξερω τι παιζει με τις δικες του εγγυησεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βασιλη, αλλα θεωρω οτι απαιτειται και η επιδειξη της αναλογης αποδειξης. Αν το κινητο δηλαδη ειναι αγορασμενο απο το Ην. Βασιλειο και υπαρχει η αντιστοιχη αποδειξη απο εκει, τοτε ναι με την JVO μεσα οφειλουν να το επισκευασουν στα πλαισια της πανευρωπαικης διετους εγγυησης. Αν ομως η αποδειξη ειναι ελληνικη τοτε δεν ξερω τι γινεαι. Αυτη ειναι η περιπτωση των συσκευων παραεισαγωγης βασικα και δεν ξερω τι παιζει με τις δικες του εγγυησεις.

 

δεν νομιζω να μην εχουν εγγυηση και τα εισαγωγης...

στο site της Μεγ. Βρετανιας παντως αναφερει αυτο, στο ελληνικο site πεταει σφαλμα οταν μπαινεις εκει

Samsung Electronics (UK) Ltd support a product purchased in Europe if it has an EU Bloc Warranty. This warranty is present where the top of the product warranty card clearly states ‘European Bloc’. If the product is purchased in another part of the globe then Samsung may attempt a repair. Samsung Electronics (UK) Ltd cannot guarantee the outcome.

 

τωρα αμα το τηλεφωνο ειναι και root και εχει και ext4 που ιδιως το πρωτο το εχουν κανει σχεδον ολοι, απο νομικης αποψης δεν ξερω τι γινεται, πιθανοτατα να μην καλυπτεσαι

 

φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και για Ελλαδα καθως η γραμμη πολιτικης προερχεται απο τα κεντρικα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μην εχουν εγγυηση και τα εισαγωγης...

στο site της Μεγ. Βρετανιας παντως αναφερει αυτο, στο ελληνικο site πεταει σφαλμα οταν μπαινεις εκει

Samsung Electronics (UK) Ltd support a product purchased in Europe if it has an EU Bloc Warranty. This warranty is present where the top of the product warranty card clearly states ‘European Bloc’. If the product is purchased in another part of the globe then Samsung may attempt a repair. Samsung Electronics (UK) Ltd cannot guarantee the outcome.

 

τωρα αμα το τηλεφωνο ειναι και root και εχει και ext4 που ιδιως το πρωτο το εχουν κανει σχεδον ολοι, απο νομικης αποψης δεν ξερω τι γινεται, πιθανοτατα να μην καλυπτεσαι

 

φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και για Ελλαδα καθως η γραμμη πολιτικης προερχεται απο τα κεντρικα

 

Ας μην μπερδευόμαστε χωρίς λόγο. Είναι άλλο πράγμα η ευθύνη του πωλητή του κινητού (πλαίσιο-amazon κλπ) η οποία πηγάζει από το νόμο και άλλο πράγμα η ευθύνη της samsung ως κατασκευαστή του κινητού. Η samsung δεσμεύεται απέναντί μας μόνο με βάση τους όρους της εγγύησης που μας υποσχέθηκε. Αν παραβιάσουμε οποιοδήποτε από αυτούς τους όρους διατηρούν το δικαίωμα να χαρακτηρίσουν το προϊόν εκτός εγγύησης.

 

Λίγο πιο κάτω από το κομμάτι που παράθεσες Βασίλη από το site της samsung uk υπάρχει και μια πολύ σημαντική σημείωση:

"The warranty is invalidated if the defect is caused (howsoever) by misuse, neglect, and tampering or incorrect adjustment. It is invalidated if unauthorised persons carry out any alterations and/or repairs".

Εν ολίγοις για όσους δεν ξέρουν καλά αγγλικά: " Η εγγύηση καταπίπτει εάν το ελάττωμα προκλήθηκε από κακή χρήση, αμέλεια, αλλοίωση ή λανθασμένη ρύθμιση. Καταπίπτει επίσης εάν μη εξουσιοδοτημένα άτομα διεξάγουν τροποποιήσεις και/ή επισκευές".

 

Τώρα πείτε μου εάν οτιδήποτε κάνουμε στο software της συσκευής, εκτός kies, δεν εμπίπτει στις παραπάνω εξαιρέσεις από την εγγύηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο κάτω από το κομμάτι που παράθεσες Βασίλη από το site της samsung uk υπάρχει και μια πολύ σημαντική σημείωση:

"The warranty is invalidated if the defect is caused (howsoever) by misuse, neglect, and tampering or incorrect adjustment. It is invalidated if unauthorised persons carry out any alterations and/or repairs".

Εν ολίγοις για όσους δεν ξέρουν καλά αγγλικά: " Η εγγύηση καταπίπτει εάν το ελάττωμα προκλήθηκε από κακή χρήση, αμέλεια, αλλοίωση ή λανθασμένη ρύθμιση. Καταπίπτει επίσης εάν μη εξουσιοδοτημένα άτομα διεξάγουν τροποποιήσεις και/ή επισκευές".

 

Τώρα πείτε μου εάν οτιδήποτε κάνουμε στο software της συσκευής, εκτός kies, δεν εμπίπτει στις παραπάνω εξαιρέσεις από την εγγύηση.

 

το να εχεις μια rom Αγγλιας και να εχεις το μπλοκ πανευρωπαικης εγγυησης δεν μπορω να καταλαβω με ποιο τροπο θα μπορουσε να παραβιασει τους παραπανω ορους...

οπως ειπα και προηγουμενως αμα το εχεις κανει root μετατροπη του fs κτλ τοτε αλαζει το πραγμα

και στην τελικη δεν ειμαι σιγουρος αν οταν μπρικαρεις το τηλεφωνο τσεκαρουν πρωτα ποια ρομ ειχες... :worry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το να εχεις μια rom Αγγλιας και να εχεις το μπλοκ πανευρωπαικης εγγυησης δεν μπορω να καταλαβω με ποιο τροπο θα μπορουσε να παραβιασει τους παραπανω ορους...

οπως ειπα και προηγουμενως αμα το εχεις κανει root μετατροπη του fs κτλ τοτε αλαζει το πραγμα

και στην τελικη δεν ειμαι σιγουρος αν οταν μπρικαρεις το τηλεφωνο τσεκαρουν πρωτα ποια ρομ ειχες... :worry:

 

Το να περασεις αγγλικη ρομ, αυτοματα σημαινει οτι εχεις επεμβει στο λειτουργικο αρα "It is invalidated if unauthorised persons carry out any alterations and/or repairs".

Το αν τσεκαρουν στα μπρικαρισματα αν το πειραξες εσυ ειναι αλλο θεμα. Οπως επισης ειναι αλλο θεμα αν οι αετονυχηδες εδω στην Ελλαδα, σου βγαζουν μια ανυπαρκτη βλαβη για να πληρωσεις τα μαλλιοκεφαλα σου:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Galaxy S
  • This topic was unlocked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...