Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού υπάρχει αυτό για κατέβασμα;

 

Με λίγη βοήθεια από τον φίλτατο Γούγλη, http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=list&flay=software&directoryId=20&treeId=0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε από το market το GPS Test και δες αν βρίσκει δορυφόρους και αν κλειδώνει.

 

Το κατέβασα και δεν βρίσκει την θέση μου, και οι μετρήσεις που δείχνει από ότι διάβασα στο Help δεν είναι καλές.

Link to comment
Share on other sites

χρηστης: τα specs 5mp και 720p ειναι καθαρα specs

θα λεγα στη πραξη οτι ειναι 2mp, 480p

 

παιδια αυτα που λεει ο παραπανς χρηστης ισχυουν ?????

με αυτο το gps τι γινεται στην τελικη??? δεν εχω δει βιντεακι με gps..

Edited by tzoniis
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μόνο γέλιο προκαλεί η πρακτική της Wind να προσπαθεί να δημιουργήσει hype κάνοντας το συγκεκριμένο κινητό... "wannabe iPad 2", με το να διατηρεί τη διαθεσιμότητα στα επίπεδα της γνωστής ταμπλέτας. Υπάρχουν πολλές (και μεγάλες) πόλεις όπου η συσκευή δεν έχει έρθει καθόλου, ούτε ένα κομμάτι έστω.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

χρηστης: τα specs 5mp και 720p ειναι καθαρα specs

θα λεγα στη πραξη οτι ειναι 2mp, 480p

 

παιδια αυτα που λεει ο παραπανς χρηστης ισχυουν ?????

με αυτο το gps τι γινεται στην τελικη??? δεν εχω δει βιντεακι με gps..

 

το gps πεταει, η camera ειναι μια τυπικη camera για κινητο, τιποτα περισοτερο

και σε καλο φως μπορει να αποδωσει αξιοπρεπως

η κινηση στο video ειναι σπαστη στα 1280

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

το μονο μειονεκτημα που βρηκα ειναι οι επιδοσεις του πομποδεκτη που μεταφραζεται σε σχετικα "αδυναμο σήμα".

 

θελεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος σε αυτο το θεμα? τι εννοεις "αδυμανο σήμα"? γιατι αν εχει προβλημα στο σημα θα εχεις προβλημα και στην επικοινωνια και αυτο ειναι το βασικοτερο πραγμα στα τηλ, να εχουν καλο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο χθες το πρωι,θα ηθελα να κανω μερικες διαπιστωσεις:

α: ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη

β: ροταρισμα,wifi,παρα πολυ καλα

γ:φωτογραφικη και βιντεο μετρια

Σε γενικες γραμμες η best αγορα κινητου αυτη την εποχη

Το κινητο που εχω ενα χρονο τωρα ειναι το desire οποτε οι συγκρισεις εγιναν με αυτο το προτυπο.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάτι τέτοιο στα Android; Ή συγχρονίζουν μόνο με τις Gmail επαφές;

 

 

 

 

Πού υπάρχει αυτό για κατέβασμα;

 

εχω το pc suite της huawei απο το παλιο μου vodafone 845...δυστυχως δεν το αναγνωριζει οταν ψαχνει στη usb θυρα

επισης βρηκα απο το site της huawei to hi suite που υποτιθεται οτι καποιοι το δουλεψαν..εμενα ο norton το βρηκε σαν ιο..αλλα και οταν το απενεργοποιησα δεν ετρεχε...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Σήμερα ή αύριο θα το έχω και εγώ. Επειδή είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

α)Μόλις το ανοίξω κάνει μόνο του κάποιου είδους updates;

β)Τι πρέπει να κάνω ώστε να μην με χρεώσει στο ιντερνετ με το που το ανοίξω γιατί διάβασα ότι κάποιους τους χρέωνε μόλις το άνοιξαν

γ)Πως περνάω τις επαφές απ το άλλο κινητο;Διάβασα και πιο πριν αλλα επειδή όπως είπα είναι το 1ο μου δεν πολυκατάλαβα

δ)Υπάρχουν ακουστικά η όχι;

Αυτα πρός το παρόν!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο καλο προγραμμα για την προβολη video .avi kai .mkv ? γιατι οποιο και να βαλω κολαει...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθουμε αν είναι ετοιμοπαράδοτο σε κάποιο κατάστημα;. Το έχω ήδη παραγείλλει από την προηγούμενη εβδομάδα αλλά με πάνε από μέρα σε μέρα.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σημα αν μπορει καποιος να μας το απαντησει, ειναι το τελευταιο πραγμα που θελω να ελενξω πριν το αγορασω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Σήμερα ή αύριο θα το έχω και εγώ. Επειδή είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

α)Μόλις το ανοίξω κάνει μόνο του κάποιου είδους updates;

β)Τι πρέπει να κάνω ώστε να μην με χρεώσει στο ιντερνετ με το που το ανοίξω γιατί διάβασα ότι κάποιους τους χρέωνε μόλις το άνοιξαν

γ)Πως περνάω τις επαφές απ το άλλο κινητο;Διάβασα και πιο πριν αλλα επειδή όπως είπα είναι το 1ο μου δεν πολυκατάλαβα

δ)Υπάρχουν ακουστικά η όχι;

Αυτα πρός το παρόν!

Ευχαριστω!

 

επειδη μπαινουν πολυ νεεοι και σε αυτους ειμαι και εγω και κοινος δεν εχουμε ιδεα απο τετοια κινητα αν καποιος μπορει να παει στην πρωτη σελιδα του huawei ideos x5 και να γραψει πως κανουμε καποια πραγματα.... για να μην γεμιζουμε σελιδες με ιδιες ερωτησεις... πχ κοιταχτε την σελιδα του htc wildfire στην αρχη εχει ερωτηση - απαντηση ενα δειγμα της πολυ καλης δουλειας που εχει γινει...

Ερ. Πείτε μου μερικές καλές εφαρμογές για να βάλω στο κινητό μου.

Απ. Κοιτάξτε εδώ!

 

Ερ. Ελληνικές εφαρμογές υπάρχουν για το κινητό μου;

Απ. Ναι! Και το καλό είναι ότι σιγά σιγά αυξάνεται ο αριθμός τους. Ψάχνοντας στο market θα βρείτε αρκετές, αλλά υπάρχουν επίσης συν-φορουμίτες μας, οι οποίοι ασχολούνται με την ανάπτυξη εφαρμογών. Τις εφαρμογές τους μπορείτε να τις βρείτε στο market αλλά για να δείτε ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές, απλά κοιτάξτε εδώ!

 

Ερ. Πώς μπορώ να εισάγω τις επαφές μου από την κάρτα sim

Απ. Κοιτάξτε εδώ!

 

Ερ. Πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου από το προηγούμενο τηλέφωνό;

Απ. Κοιτάξτε εδώ!

 

Ερ. Πώς μπορώ να μετατρέψω τις επαφές μου από "επαφές τηλεφώνου" σε "επαφές google";

Απ. Κοιτάξτε εδώ!

.. θα ελυνε πολλα χερια πολλων πιστευω...

παιδια δεν βρισκω βιντεακι με gps :mad: :mad: οποιος εχει βρει ας βαλει ενα..

tziminhio ετυχε να παρω το δικο σου ποστ δεν εκανες κατι λαθος..

 

φιλικααα...

Edited by tzoniis
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις τζόνι να πω απλά ότι υπάρχουν κατηγορίες για λογισμικό Android, υπάρχουν FAQ σε Ελληνικά και ξένα Sites για τα πάντα σχετικά με το λογισμικό, άρα με ένα απλό ψάξιμο, όλα βρίσκονται και όλα λύνονται. Οι απορίες που έχουν εκφραστεί μέχρι στιγμής, δεν έχουν σχέση με το τηλέφωνο, με εξαίρεση της κακής λειτουργίας του bluetooth που έτυχε σε μία συσκευή. Για τα θέματα διαθεσιμότητας, χαρτών κλπ, ένα τηλέφωνο στην wind θα αρκούσε, ή μιά επίσκεψη σε κατάστημα. Από τις 20 σελίδες, ζήτημα αν οι 3 είναι χρήσιμες πληροφορίες και αφορούν τις εντυπώσεις των κατόχων από την συσκευή. Προσωπικά, αυτό περίμενα να δω, πόσο ευχαριστημένοι είναι όσοι το βρήκαν και το πήραν και χαίρομαι πολύ που οι εντυπώσεις στην συντριπτική πλειοψηφία είναι θετικές. Το παρήγγειλα στον Αγ. Στέφανο και περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα διαθεσιμότητας, χαρτών κλπ, ένα τηλέφωνο στην wind θα αρκούσε, ή μιά επίσκεψη σε κατάστημα.

 

Αν αρκούσε δεν θα ρωτούσα εδώ. Από το μεν κατάστημα με πάνε απο μέρα σε μέρα και δεν ξέρουν πότε θα έρθει, και στην wind μια από τα ίδια. Ούτε στα καταστήματα ούτε στην wind μπορούν να μου πουν αν υπάρχει κάπου ετοιμοπαράδοτο.

Link to comment
Share on other sites

στο κατάστημα στο mall ίσως το βρεις.αύριο από εκεί θα παραλάβω το δικό μου από κράτηση.πάρτους αύριο ένα τηλ...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω από την Παρασκευή. Όλα, μα όλα δουλεύουν όπως πρέπει.

1. Μπαταρία τουλάχιστον 3 μέρες (24ώρα) με τουλάχιστον 3-4 ώρες τη μέρα ψάξιμο και κατέβασμα εφαρμογών. Δεν έχει αποσυνδεθεί ποτέ.

2. Κατέβασα τους χάρτες ndrive και με οδήγησε μόνο του να κατεβάσω ελληνικούς χάρτες, χωρίς να με ζητήσει τίποτα. Το GPS κλείδωσε σε 3 λεπτά.

3. Παίζει πιο γρήγορα από άλλα android με 1 GHz επεξεργαστή, δείτε τα benchmarks.

4. Με το bluetooth στέλνω και δέχομαι τα πάντα.

Αυτά.

 

Μείον 0. Είναι πολύ φτηνό.

Μείον 1. Δεν έχω ιδέα για την κάμερα, και δε με νοιάζει. Πήρα φωτογραφική.

Μείον 2. Δεν έχω ιδέα για τα βίντεο, και δε με νοιάζει. Όταν θέλω να τραβήξω κάνα βίντεο, φωνάζω έναν κολλητό Ινδό απ'το Bollywood.

Μείον 3. Δεν μου δίνει δικαίωμα να γκρινιάξω.

Μείον 4. Δεν έχει σήμα. Το ξαναλέω, δεν έχει καθόλου σήμα. Και αγκαλιά την κεραία να πάρεις, ούτε τηλέφωνο, ούτε μήνυμα. Πέντε μέρες τώρα το κινητό δεν έχει χτυπήσει καθόλου. Ίσως πάλι να φταίει το ότι δεν έχω γκόμενα.........

 

Προς όποιον είναι με τα καλά του, και πιστεύει ότι οποιοδήποτε κινητό, οποιασδήποτε καταγωγής, εν έτη 2011, μπορεί να μην "έχει σήμα" μέσα σε μια πόλη, ΧΑΡΙΖΩ το παλιό μου κινητό. Ένα sony ericsson w950i με δείκτη SAR 1,35. Δοκιμασμένα πριν 2 χρόνια "είχε σήμα" ακόμα και στην κορυφή του Ολύμπου. Και εγώ είχα μόνιμο πονοκέφαλο....

Link to comment
Share on other sites

Αν αρκούσε δεν θα ρωτούσα εδώ. Από το μεν κατάστημα με πάνε απο μέρα σε μέρα και δεν ξέρουν πότε θα έρθει, και στην wind μια από τα ίδια. Ούτε στα καταστήματα ούτε στην wind μπορούν να μου πουν αν υπάρχει κάπου ετοιμοπαράδοτο.
και λες να είσαι ο μόνος που πάει από μέρα σε μέρα; αν δεν ξέρουν να απαντήσουν οι άνθρωποι που το πουλάνε, τι να σου πουν οι υπόλοιποι; Άντε και θα πει ο κάθε ένας από που το αγόρασε, θα γυρνάς την πόλη μήπως και το βρεις; από τη μία καταλαβαίνω την αγωνία του "να πάρω επιτέλους το νέο γκατζετάκι" αλλά πόσο σημαντικό είναι πια; ναι, και εμένα με εκνευρίζει η καθυστέρηση, το ότι διαφημίζεται ένα προϊόν το οποίο δεν διατίθεται προς πώληση. Αλλά από την άλλη, αν στο μεταξύ βρω κάτι άλλο καλό, δεν θα χάσω εγώ, θα χάσει η Wind έναν πελάτη. Ή και πολλούς.

 

και δεν είναι εκεί το θέμα που ήθελα να θίξω, είναι στο ότι όποιος μπαίνει εδώ δεν βρίσκει "εύκολα" το πόσο καλό ή κακό είναι το τηλέφωνο, το αν έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα και πως λύνεται, απλά διαβάζει το "που το βρίσκω" "γιατί δεν ήρθε ακόμα" "που είναι οι χάρτες" ξανά και ξανά και ξανά. τα περισσότερα ερωτήματα αφορούν το android και όχι την συσκευή, όπως πχ το πως μεταφέρει κάποιος τις επαφές του, το οποίο είναι "εύκολα" απαντούμενο, με ένα ψάξιμο στο google ή στο φόρουμ γιατί ο τρόπος είναι ίδιος για όλες τις συσκευές android...

 

τέλος πάντων, με το καλό να το πάρουμε όλοι και θα ξαναποστάρω εντυπώσεις όταν και αν το έχω στα χέρια μου.

 

απλά, θα ήθελα ΑΝ κάποιος έβαλε το Νdrive να μας πει αν οι χάρτες είναι μόνο Ελλάδας ή αν έχει και Ευρώπη. edit: (το απάντησε ο αρχιγρόθος)

 

edit: αυτό με το σήμα δεν μ'αρέσει, το Ν79 ίσα που έχει σήμα σπίτι μου.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι το χ5 μου αντεχει μονο μια μερα με 3-4 ωρες χρησης και εαν??? ειναι φυσιολογικο αυτο??
Link to comment
Share on other sites

ποοο haki τώρα με έκανες χώμα!

ίδια ακριβώς περίπτωση στο δωμάτιο μου.με samsung d900 έχανα τον συνομιλητή μου συνέχεια.πήρα nokia 3120c και έχω 1-2 μπάρες. με το x5 βλέπω να μην έχω σήμα ποτέ.:(

τεσπά όταν το πάρω στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι το χ5 μου αντεχει μονο μια μερα με 3-4 ωρες χρησης και εαν??? ειναι φυσιολογικο αυτο??

 

Kαι μενα συμβαινει αυτό. Δεν ξέρω αν έχουμε κάνει κάπου λάθος. Ισως φταίει πως όταν φόρτιζε πρώτη φορά το άνοιξα και το χρησιμοποιούσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...