Jump to content

Πρόβλημα οθόνης στα Nokia N8 / C7


thsss
 Κοινοποίηση

Έχετε πρόβλημα κόκκινης οθόνης;  

142 members have voted

  1. 1. Έχετε πρόβλημα κόκκινης οθόνης;

    • Ναι και είναι ελληνικό
    • Ναι και είναι παραεισαγωγή
    • Όχι και είναι ελληνικό
    • Όχι και είναι παραεισαγωγή


Recommended Posts

Καλησπέρα ,

 

πήγα την περασμένη εβδομάδα στο νοκια care που είχα επικοινωνία από τον απρίλη για το πρόβλημα με την κοκκινίλα. Την μια περίμενε να έρθουνε οθόνες που δεν έχουνε πρόβλημα, την άλλη λείπει ο τεχνικός σε άδεια , την άλλη έχουμε εντολή να περιμένουμε την αννα που θα λύσει το πρόβλημα, και φτάσαμε την περασμένη εβδομάδα. Πέρασα την αννα αλλά το πρόβλημα παρέμενε, το πήγα για έλεγχο,μου έκαναν εγκατάσταση της αννας από την αρχή, άλλαξαν και οθόνη είπανε. Πάω παίρνω το τηλ. και ως δια μαγείας δεν είχε κοκκινίλα σε σκοτεινό περιβάλλον και φυσικά ούτε στο φως. Πάω σπίτι χαρούμενος, το συνδέω στο pc , τα windows αναφέρουν new hardware found ...κάνει τα σχετικά setup/installs χωρίς να προλάβω να κάνω restore επαφές αλλά ούτε καν και τα 2 αννα updates η κοκκινίλα επανήλθε. Έπαθα σοκ, μιλάω με το νοκια care και μου είπανε φέρτω να το δούμε.Τελικά με μια "συζήτηση" σε υψηλούς τόνους μου είπανε πάρε το κινητό και πήγαινε στα κεντρικά να τους δείξεις το πρόβλημα, για εμάς πρόβλημα δεν υπάρχει !!! 5 μήνες υπήρχε πρόβλημα σε κάποια ν8 με την κοκκινίλα και ξαφνικά σε βγάζουν και χαζό. Τι να πω...

 

Μάλλον είτε μου έκαναν install κάποιο update που διόρθωσε την κοκκινίλα είτε όντως άλλαξαν οθόνη αλλά μετά από λίγη ώρα κάτι την "κατέστρεψε".

 

Έχετε καταλήξει εσείς κάπου ;

Έχει κάποιος από εσάς προβεί σε αλλαγή οθόνης και να λύθηκε το πρόβλημα ;

Την τετάρτη θα πάω στα κεντρικά, είναι όντως κηφισού 100 ;

Ξέρει κανείς, είναι κοντά στα κτελ κηφισού ;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι Hardware προβλημα οποτε δεν φτιαχνει με software update
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι Hardware προβλημα οποτε δεν φτιαχνει με software update

 

hardware σε τι , στο panel της οθόνης ή στην "μητρική" ;

 

είδα ότι για λίγη ώρα δεν είχα πρόβλημα, το panel μου το άλλαξαν, το είδα το παλιό με το δελτίο επισκευής ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hardware σε τι , στο panel της οθόνης ή στην "μητρική" ;

 

είδα ότι για λίγη ώρα δεν είχα πρόβλημα, το panel μου το άλλαξαν, το είδα το παλιό με το δελτίο επισκευής ...

 

τελικά το πρόβλημα αποκαταστάθηκε πηγαίνοντας το κινητό στην arvato στον κηφισό (κτελ),

 

ευχαριστώ την arvato για την άμεση επιδιόρθωση του κινητού χωρίς καμία υποχρέωση από την πλευρά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα το κινητο που μου δωσαν για αντικατασταση εχει το θεμα με την οθονη ενω το παλιο δεν ειχε.να το παω στην αρβατο για doa?αλλα το timer εχει γραμενες 3 ωρες ομιλιας..
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα/Καλημέρα! :) Έχω κι εγώ το purple tint.. Αλλά, το κινητό έχει κάποια σημαδάκια, από πτώσεις. Αν το πήγαινα για αλλαγή οθόνης, υπάρχει περίπτωση να βγει εκτός εγγύησης και να χρειαστεί να πληρώσω για την αλλαγή; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

At last!! Βρηκα το τελειο Ν8.

0 κοκκινιλα!

 

Να 'ναι καλα ο φιλος μου tsamadas : )

 

Μια συγκριτικη φωτο με το Ν9:

(μετρια φωτο λογω Ν97)

Edited by paidi_8auma
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου πεντακάθαρο είναι. Όταν βγει το 808 και το δώσω θα το αναφέρω με bold στην αγγελία :D
Link to comment
Share on other sites

At last!! Βρηκα το τελειο Ν8.

0 κοκκινιλα!

 

Να 'ναι καλα ο φιλος μου tsamadas : )

 

Μια συγκριτικη φωτο με το Ν9:

(μετρια φωτο λογω Ν97)

 

Θέλω κι εγώ την οθόνη του Ν8 μου έτσι... :(

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/Καλημέρα! :) Έχω κι εγώ το purple tint.. Αλλά, το κινητό έχει κάποια σημαδάκια, από πτώσεις. Αν το πήγαινα για αλλαγή οθόνης, υπάρχει περίπτωση να βγει εκτός εγγύησης και να χρειαστεί να πληρώσω για την αλλαγή; :confused:

Ομοιοπαθής !

Προτείνετε κάτι; Ξέρετε αν καλύπτεται από εγγύηση, συσκευή που έχει σημάδια από πτώση;

Εννοείται, η κοκκινίλα προϋπήρχε της πτώσης.

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής !

Προτείνετε κάτι; Ξέρετε αν καλύπτεται από εγγύηση, συσκευή που έχει σημάδια από πτώση;

Εννοείται, η κοκκινίλα προϋπήρχε της πτώσης.

 

Το πρόβλημα το έχει αναγνωρίσει η Nokia και η αντικατάσταση της οθόνης γίνεται δωρεάν, αλλά γίνεται από την Arvato, αν θυμάμαι καλά.. Πάντως, αν έχει σημάδια ( κι εμένα έχει γύρω - γύρω :P ) πιστεύω ότι θα τα χρησιμοποιήσουν ως δικαιολογία, για να μη στο φτιάξουν. Επίσης, δεν ξέρεις αν θα είναι σίγουρα καλή η οθόνη που θα σου βάλουν :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχει αναγνωρίσει η Nokia και η αντικατάσταση της οθόνης γίνεται δωρεάν, αλλά γίνεται από την Arvato, αν θυμάμαι καλά.. Πάντως, αν έχει σημάδια ( κι εμένα έχει γύρω - γύρω :P ) πιστεύω ότι θα τα χρησιμοποιήσουν ως δικαιολογία, για να μη στο φτιάξουν. Επίσης, δεν ξέρεις αν θα είναι σίγουρα καλή η οθόνη που θα σου βάλουν :worry:

Γιατί Arvato; Τι παίζει μ' αυτήν; Τα Nokia Care δεν αναλαμβάνουν πια;

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Η arvato έχει level 3 clearance απο την νοκια. Τα νοκια service points έχουν level 2

Η οποία Arvato, να φανταστώ ότι είναι και για άλλες μάρκες κινητών...? Μάλιστα..

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...