Jump to content

Παρακολούθηση τηλεφώνου


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tronik ( 2 Απρ. 2004 , 13:31)

 

Όντως δεν γίνεται, εκτός αν το κινητό είναι "πειραγμένο".

Στα απλά τηλέφωνα που έχουμε όλοι, αυτό είναι αδύνατο.

Άλλος ένας mobile μύθος!

 

δ ειναι μυθος καθολου :cool:

ακου που σου λεω οτι μπορουνε.. κ απο σταθερο μπορουν κ απο κινητο ακομα κ αν δεν μιλας σε κληση γινεται να σε ακουσουνε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spooker ( 2 Νοέ. 2004 , 14:22)

 

nai to thema einai tha pei kapoios pws ginetai?estw kai me pm?

 

 

Ας πει και σε εμένα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To "lοcate" ή "trace" πλέον παρέχεται από ορισμένα δίκτυα και ως υπηρεσία μέσω Ίντερνετ. Με 0,49 Ευρώ σε λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα μπορείς να δεις στο χάρτη πού ακριβώς βρίσκεται το κινητό σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostis (15 Νοέ. 2004 , 12:48)

 

To "lοcate" ή "trace" πλέον παρέχεται από ορισμένα δίκτυα και ως υπηρεσία μέσω Ίντερνετ. Με 0,49 Ευρώ σε λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα μπορείς να δεις στο χάρτη πού ακριβώς βρίσκεται το κινητό σου.

 

 

Που μπορούμε να μάθουμε ποιες εταιρίες είναι αυτές και που μπορούμε να απευθυνθούμε ? η δεν είναι ακόμα έτοιμο κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinhtomania ( 3 Νοέ. 2004 , 02:42)

 

ayto... to na mporoune na se akoune akoma kai otan exeis to kinhto/stathero kleisto to exw akousei kai egw.

 

kata poso isxuei den gnwrizw

 

 

να σε βρούνε ναι , σε δέκατα του δευτερολέπτου γίνεται να ετοπίσουν ποια κυψέλη σε φιλοξενεί και έτσι μπορείς να εντοπιστείς με ακρίβεια 5 - 10 μέτρων αν θυμάμαι καλά....

 

να ακούσουν τι λες με κλειστό κινητό.... ηρεμήστε. Δεν είστε πια και τρομοκράτης για να ασχοληθούν μαζί σας. Ούτε γίνεται τόσο εύκολα

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος karoto (23 Νοέ. 2004 , 01:35)

 

Που μπορούμε να μάθουμε ποιες εταιρίες είναι αυτές και που μπορούμε να απευθυνθούμε ? η δεν είναι ακόμα έτοιμο κάτι τέτοιο ?

 

 

Στην Ελλάδα δεν προσφέρεται ακόμα. Η υπηρεσία προσφέρεται στη Γερμανία από το δίκτυο Ο2 και λέγεται "handy finder". Περισσότερες πληροφορίες (στα γερμανικά) στο http://www.o2online.de/o2/kunden/myo2/postpaid/handy/handyfinder/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mplip^ και αυτο ακομα ειναι δυσκολο!!!! ειδικα αν μετακινησαι!!.....ακομα και αν εισαι σε σταθερο σημειο υπαρχει περιπτωση μια κυψελη να καλυπτει μια ολοκηρη περιοχη πως ειναι δυνατον να σε βρουνε οτι εισαι στην π.χ. πλατεια ταδε.....? αν βεβαια βγουνε τα ραδιογωνιομετρα εξω εεε...εκει παω πασο...

αν καπου κανω λαθος διορθωστε με...

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζετε να ξερουν ακριβως και το τετραγωνικο μετρο. Αλλωστε τον Οτσαλαν πως τον πιασανε ρε παιδια?

Αλλα νομιζω , το θεμα αλλιως ξεκινησε. Αν με ενοχλει κάποιος αγνωστος με sms ή με κλησεις σε αποκρυψη εγω θα ηθελα να ξερω απο που καλει. Τι να το κανω να ξερω που είμαι εγω? Για να βρεις τη κυψελη που βρισκεσε υπαρχουν πολλα προγραμματακια ειδικα για οσους εχουν symbian.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος topbep (28 Νοέ. 2004 , 12:48)

 

δε χρειαζετε να ξερουν ακριβως και το τετραγωνικο μετρο. Αλλωστε τον Οτσαλαν πως τον πιασανε ρε παιδια?

Αλλα νομιζω , το θεμα αλλιως ξεκινησε. Αν με ενοχλει κάποιος αγνωστος με sms ή με κλησεις σε αποκρυψη εγω θα ηθελα να ξερω απο που καλει. Τι να το κανω να ξερω που είμαι εγω? Για να βρεις τη κυψελη που βρισκεσε υπαρχουν πολλα προγραμματακια ειδικα για οσους εχουν symbian.

 

 

Τι θα ελεγες για mobile snarfing ?

Link to comment
Share on other sites

Στην ενότητα “GSM Insecurity” της σελίδας : http://www.cryptophone.de/html/background_en.html

 

Μπορείτε να βρείτε έναν κατάλογο με διάφορες εταιρίες που παρέχουν εξοπλισμό για την άνετη παρακολούθηση κάθε προσφερόμενης υπηρεσίας των δικτύων GSM.

 

Όπως έχω βαρεθεί να γράφω «κάθε τεχνολογία επικοινωνιών εκ της κατασκευής της παρέχει τρόπους που εξυπηρετούν τις διωκτικές αρχές στην παρακολούθηση της» τα κινητά τηλέφωνα κάθε είδους (GSM, UMTS, Analog κοκ..) δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση εξαίρεση από τον συγκεκριμένο κανόνα.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

thanks αλλά αυτά είναι πολυ ντεντεκτιβικά. Όσο για την τεχνολογία. παρα_μορφώθηκα σήμερα.

Το θέμα μου ειναι πως πραγματικά μια παρέα ολόκληρη ενοχλείται συστηματικά από κάποιον γνωστό-άγνωστο με υβριστικά sms και τηλεφωνήματα.

Καμιά πιο εύκολη λύση βρε παιδιά; Δε μιλάμε για bluejancking.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...