Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει διαφορά. Το 9930 είναι για δίκτυα cdma, όχι για Ελλάδα.

Δες και εδώ=> http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3116&idPhone2=3755

 

μάλιστα, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αν δεν σερφάρεις, έχει διαφορά για τα μεηλ το 3g με το 2G???:confused:
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν δεν σερφάρεις, έχει διαφορά για τα μεηλ το 3g με το 2G???:confused:

 

Σχεδον καμια. Μονο αν καποιο mail εχει καποιο σχετικα μεγαλο attachment που θες να ανοιξεις. Στη γενικη λειτουργια του mail καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

βλεπω σε πολλα φορουμ του εξωτερικου για διαρκεια μπαταριας 3-4 ωρες. εχει γινει batterygate. προφανως καποιο σφαλμα στο firmware ειναι, αλλα μεχρι να μην υπαρχει σιγουρα θεμα φοβαμαι να το παρω...
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

χωρίς ενεργοποίηση των bis και άλλων υπηρεσιών blackberry, γίνεται η δωρεάν χρήση για gps? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω συνδεοντας το την τελευταια φορα, μου εβγαλε μία αναβαθμιση, η οποια σε πρωτη φαση δειχνει να εχει καλυτερη διαχειριση και λίγο καλυτερο battery life. Εχω την 7.0.0.353. Τωρα κανω 1μιση μερα απροβληματιστα, με bis, σερφαρισμα (κανενα 10λεπτο) μουσική και τα λοιπα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

χωρίς ενεργοποίηση των bis και άλλων υπηρεσιών blackberry, γίνεται η δωρεάν χρήση για gps? ευχαριστώ

 

Όχι, δεν γίνεται. Οι χάρτες κατεβαίνουν real time μέσω bis. Επομένως θα πάρεις απλώς στίγμα, αλλά όχι χάρτη.

 

 

Εχω πακέτο Internet στη wind 750 MB το μήνα.Θα χρειαστεί να πληρώσω extra για να έχω BIS?

 

Θα πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο για να το επιβεβαιώσεις, αλλά σχεδόν σίγουρα ναι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι και εγώ κάτοχος του 9900 εδώ και περίπου ένα μήνα και μπορω να πω οτι πραγματικά η συσκευή είναι εκπληκτική τόσο από άποψη design όσο και από άποψη λειτουργικότητας. Πραγματικό εργαλείο. Δυνατό, γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις και κολλήματα.

Προσωπικά το δουλεύω με την έκδοση .296 (την οποία είχε ήδη εγκατεστημένη όταν το πήρα στα χέρια μου) και με πάροχο την Voda στο unlimited 50.

Γενικά δεν αντιμετώπισα προβλήματα. Ακόμα και σε ότι αφόρα την μπαταρία που τόσα έχουν γραφτεί με πολύ βαριά χρήση (συνεχόμενα email και κλήσεις, 3G & GPS always on, συνεχές σερφάρισμα μέσω του Opera, συνεχές κατέβασμα και εγκατάσταση –απεγκατάσταση εφαρμογών από το application world ειδικά τώρα στην αρχή που ψάχνομαι κ.α.) έχω 1 μέρα σίγουρα ενώ με πιο ήπια χρήση η διάρκεια της μπορεί να φτάσει και σε 2 μέρες που προσωπικά μου είναι αρκετές.

 

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω αν κάποιος γνωρίζει. Για voice dialing υπάρχει υποστήριξη ελληνικής γλώσσας ?

Η συσκευή στις ρυθμίσεις γλώσσας φωνητικής κλήσης δεν εμφανίζει την Ελληνική με αποτέλεσμα ότι προσπάθεια κάνω για φωνητική κλήση να πρέπει να είναι στα αγγλικά. Με τις επαφές όμως στα ελληνικά δεν βρίσκει τίποτα. Μέχρι στιγμής όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι και εγώ κάτοχος του 9900 εδώ και περίπου ένα μήνα και μπορω να πω οτι πραγματικά η συσκευή είναι εκπληκτική τόσο από άποψη design όσο και από άποψη λειτουργικότητας. Πραγματικό εργαλείο. Δυνατό, γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις και κολλήματα.

Προσωπικά το δουλεύω με την έκδοση .296 (την οποία είχε ήδη εγκατεστημένη όταν το πήρα στα χέρια μου) και με πάροχο την Voda στο unlimited 50.

Γενικά δεν αντιμετώπισα προβλήματα. Ακόμα και σε ότι αφόρα την μπαταρία που τόσα έχουν γραφτεί με πολύ βαριά χρήση (συνεχόμενα email και κλήσεις, 3G & GPS always on, συνεχές σερφάρισμα μέσω του Opera, συνεχές κατέβασμα και εγκατάσταση –απεγκατάσταση εφαρμογών από το application world ειδικά τώρα στην αρχή που ψάχνομαι κ.α.) έχω 1 μέρα σίγουρα ενώ με πιο ήπια χρήση η διάρκεια της μπορεί να φτάσει και σε 2 μέρες που προσωπικά μου είναι αρκετές.

 

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω αν κάποιος γνωρίζει. Για voice dialing υπάρχει υποστήριξη ελληνικής γλώσσας ?

Η συσκευή στις ρυθμίσεις γλώσσας φωνητικής κλήσης δεν εμφανίζει την Ελληνική με αποτέλεσμα ότι προσπάθεια κάνω για φωνητική κλήση να πρέπει να είναι στα αγγλικά. Με τις επαφές όμως στα ελληνικά δεν βρίσκει τίποτα. Μέχρι στιγμής όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι.

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν υπαρχει κατι φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το 9900 αλλά εδώ και λίγο καιρό που έχω επιστρέψει στο 9700 για λίγο καιρό, δεν συγκρίνεται η ποιότητα κατασκευής και η διαφορά στο μέγεθος.. Παραείναι μεγάλο το 9900 :(
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το 9900 αλλά εδώ και λίγο καιρό που έχω επιστρέψει στο 9700 για λίγο καιρό, δεν συγκρίνεται η ποιότητα κατασκευής και η διαφορά στο μέγεθος.. Παραείναι μεγάλο το 9900 :(

 

Αν αγοράσω ένα 9700 για δοκιμή (επειδή η μπαταρία του είναι καλύτερη) και απλά βάλω την σιμ, θα δουλεύει κανονικά το BIS και τα υπόλοιπα?

Edited by nikospir
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το 9900 αλλά εδώ και λίγο καιρό που έχω επιστρέψει στο 9700 για λίγο καιρό, δεν συγκρίνεται η ποιότητα κατασκευής

 

Δηλαδή θεωρείς το 9700 ανώτερο ποιοτικά;

Γιατί για το 9900 μόνο θετικά σχόλια έχω διαβάσει (δεν το έχω δει).

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι φιλε μου

 

Κριμα γιατι η συσκευη ειναι πληρεστατη πραγματικα. Ας ελπισουμε οτι θα υπαρξει καποια προβλεψη σε επομενο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείς το 9700 ανώτερο ποιοτικά;

Γιατί για το 9900 μόνο θετικά σχόλια έχω διαβάσει (δεν το έχω δει).

 

Καμία σχέση! Το 9900 αν εξαιρέσεις την οθόνη, είναι αρκετά χαμηλότερης ποιότητας κατασκευής! Όλα τα προηγούμενα που είχα ήταν πιο στιβαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι και εγώ κάτοχος του 9900 εδώ και περίπου ένα μήνα και μπορω να πω οτι πραγματικά η συσκευή είναι εκπληκτική τόσο από άποψη design όσο και από άποψη λειτουργικότητας. Πραγματικό εργαλείο. Δυνατό, γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις και κολλήματα.

Προσωπικά το δουλεύω με την έκδοση .296 (την οποία είχε ήδη εγκατεστημένη όταν το πήρα στα χέρια μου) και με πάροχο την Voda στο unlimited 50.

Γενικά δεν αντιμετώπισα προβλήματα. Ακόμα και σε ότι αφόρα την μπαταρία που τόσα έχουν γραφτεί με πολύ βαριά χρήση (συνεχόμενα email και κλήσεις, 3G & GPS always on, συνεχές σερφάρισμα μέσω του Opera, συνεχές κατέβασμα και εγκατάσταση –απεγκατάσταση εφαρμογών από το application world ειδικά τώρα στην αρχή που ψάχνομαι κ.α.) έχω 1 μέρα σίγουρα ενώ με πιο ήπια χρήση η διάρκεια της μπορεί να φτάσει και σε 2 μέρες που προσωπικά μου είναι αρκετές.

 

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω αν κάποιος γνωρίζει. Για voice dialing υπάρχει υποστήριξη ελληνικής γλώσσας ?

Η συσκευή στις ρυθμίσεις γλώσσας φωνητικής κλήσης δεν εμφανίζει την Ελληνική με αποτέλεσμα ότι προσπάθεια κάνω για φωνητική κλήση να πρέπει να είναι στα αγγλικά. Με τις επαφές όμως στα ελληνικά δεν βρίσκει τίποτα. Μέχρι στιγμής όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι.

 

Ευχαριστώ.

 

bis εχεις ανοικτο;

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση! Το 9900 αν εξαιρέσεις την οθόνη, είναι αρκετά χαμηλότερης ποιότητας κατασκευής! Όλα τα προηγούμενα που είχα ήταν πιο στιβαρά!

 

.....πιστευω οτι εισαι λιγο αδικος..... το εχω σχεδον ενα μηνα.....το 9900 σε ποιοτητα, σε χρηστικοτητα και σε ταχυτητα ειναι εξαιρετικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν χρειαζεται καμια αλλαγη nikospir.μπορεις να μεταφερεις και επαφες εμαιλ κτλ μεσω της εναλλαγησ συσκευης απο το desktop manager
Link to comment
Share on other sites

.....πιστευω οτι εισαι λιγο αδικος..... το εχω σχεδον ενα μηνα.....το 9900 σε ποιοτητα, σε χρηστικοτητα και σε ταχυτητα ειναι εξαιρετικο!!!!

 

Το πρώτο σου ΒΒ είναι? Εγώ μιλάω συγκριτικά με το 9700 πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σου ΒΒ είναι? Εγώ μιλάω συγκριτικά με το 9700 πάντα!

 

...Όχι ειχα πριν το 9780 και πιστεψε με μακραν καλυτερο το 9900!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω.. Κι εγώ το 5ο ΒΒ που παίρνω είναι το 9900 αλλά εκτός το ότι είναι μεγάλο, η ποιότητα κατασκευής κατά τη γνώμη μου είναι χαμηλή.. anyway, γούστα είναι αυτά!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλατε για 2 διαφορετικα πραματα.αλλο το bb97xx με το πληκτρολογιο και αλλο το bb9900 με οθονη αφης και πληκτρολογιο.αλλο το os6 και αλλο το os7.αλλο ενα λειτουργικο που ειναι απιστευτα σταθερο και δοκιμασμενο και αλλο καινουργιο λειτουργικο σε καινουργιο hardware κινητο.η ποιοτητα κατασκευης του bb9900 ειναι απιστευτη αλλα θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη δουλεια στην μπαταρια.η ποιοτητα καταστακευης για 500-550ε κινητο bb9700 ηταν χαλια:ποσοι απο τους κατοχους του 9700 εχουν αλλαξει το bezel?ευτυχως που στο 9780 δεν το ειχαν το πλαστικο βαμμενο ασημι το αφησαν μαυρο πλαστικο.σημειωση ειμαι-ημουν κατοχος 9700-9780-9900.εδωσα το 9900 λογω μπαταριας και για να το παπω αργοτερα πιο φτηνα χεχε
Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν χρειαζεται καμια αλλαγη nikospir.μπορεις να μεταφερεις και επαφες εμαιλ κτλ μεσω της εναλλαγησ συσκευης απο το desktop manager

 

Ευχαριστώ.

Εννοούσα πάντως αν λόγω αλλάγης συσκευής, ΡΙΝ κλπ χρειάζεται ξανά καποια ενεργοποίηση μέσω του παρόχου ή της Blackberry?

Υποθέτω από αυτά που είπες: όχι. Απλά αλλάζω σιμ και όλα δουλεύουν όπως πριν...

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και αλλαγή του PIN το οποίο καμιά φορά γίνεται αυτόματα (Σε ρωτάει αν θες να αλλάξεις στο νέο PIN) ειδάλλως πας από το email management του παρόχου σου και επιλέγεις change device ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...