Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα

πότε έρχεται από vodafone ή wind το 9900?

Σε κανένα κατάστημα Vodafone, Wind και cosmote δεν υπάρχει επίσημη ημερομηνία παράδοσης έπειτα απο ερώτηση που έκανα χθες Πέμπτη 27 Οκτωβρίου. Ανεπισήμως ένας υπάλληλος της Wind μου έιπε γύρω στις αρχές Δεκεμβρίου απ ότι έχει ακούσει να λέγεται.

Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υποχρεωτικα την υπηρεσια bis.οταν εισαι σε δικτυο wifi με ενεργοποιημενο το wifi σου δρομομολογει την υπηρεσια μεσω του wifi αλλα δεν χρεωνεσαι.αυτο γινεται γιατι ολη η κινηση email μεσω των server της rim.οσο αφορα την υπηρεσια bis και το κοστος της στην vodafone που εχω πακετο Internet απλα την ενεργοποιω χωρις εξτρα κοστος και λογω της συμπιεσης δεν ξεπερνας τα 100mb-150mb
Link to comment
Share on other sites

λοιπον καλησπερα..

εχω 4 χρονια το iphone και θελω να παρω bb. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα και θελω να μου πειτε τι ειναι αυτο που το κανει πιο 'επαγγελματικο' απο το iphone?

 

η λογικη του blackberry ειναι οτι εχει φτιαχτει για να στελνει και να λαμβανει email σε real time.δεν ειναι ενα multimedia τηλεφωνο οπως ειναι το iphone,εχει τετοιες δυνατοτητες αλλα δεν θα εβλεπα ποτε ταινια στο bb.

μεχρι προσφατα ηταν αξιοπιστα γιατι ολη η κινηση των email τρεχει μεσω server της rim.να σκεφτεις οτι καποια στιγμη που ειχαν προβλημα οι servers στην βορεια αμερικη ο obama και αλλοι κυβερνητικοι αξιωματουχοι δεν επαιρναν email νομιζαν οτι εχει γινει τρομακρατικη επιθεση.εννοειται οτι δεν υπαρχουν ιοι για bb.και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται αυτη την στιγμη

Link to comment
Share on other sites

ωραια να λαμβανω email, ολα τα αλλα ομως μπορω να τα κανω? για παραδειγμα facebook twitter μουσικη φωτογραφιες,

με την ιδια ευκολια του iphone?

(ταινιες δεν με ενδιαφερει γιατι ποτε δεν βλεπω)

Link to comment
Share on other sites

εννοειται εχει εφαρμογες για facebook..twitter για ολα τα καλα εχει και app store.με φωτογραφιες δεν εχω ασχοληθει πολυ και δεν μπορω να σου πω.αποψη μου ξεκινα με μια entry level συσκευη να δεις πως αν βολευει και μετα πας και στο bb9900 μην ξεπαραδιαστεις δεν υπαρχει λογος
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολες ειναι σχεδον τις ιδιες λογικης περιπου , τα ιδια apps περνουν και εχουν περιπου το ιδιο μενου , αναλογο φυσικα με το μοντελο , αλλα τα τελευταια μοντελα σχεδον ειναι τα ιδια σε μενου κτλ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερά.

Για να καταλαβω, το έχει κανείς από όσους συμμετέχουν στη συζήτηση και αν ναι ποια είναι η άποψή του?

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

το ειχα αγορασει ως evaluation unit τον ιουνιο-ιουλιο μετα το εδωσα ευτυχως δεν εχασα τα λεφτα μου.ολα μου αρεσαν εκτος απο την μπαταρια.τα τελευταια κινητα μου ειναι bb9700-bb9780-bb9900.ειχα βρει το bb9790 evaluation unit αλλα δεν το πηρα.βασικη συσκευη bb9700
Link to comment
Share on other sites

σαν δειγμα..pre-release συσκευη.ειχε τα παντα ελληνικο-αγγλικο πληκτρολογιο κανονικα τα παρελκομενα αλλα δεν ειχε κουτι και σε ενα σημειο του πληκτρολογιου εγραφε not for sale αν θυμαμε καλα ηταν κατω απο το space.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό-Άσχετο: Από που αγοράζει κανείς evaluation unit ? :worry:
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό-Άσχετο: Από που αγοράζει κανείς evaluation unit ? :worry:

 

η rim τα δινει σε πελατες τησ να τα δοκιμασουν.αυτοι τα πουλανε μετα....

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσει και σε μένα δηλαδή την επόμενη φορά?

Ερωτήσεις:

1)Παιδιά, καμία πρόταση για ακουστικά ?

2) "message truncated due to size" σε μήνυμα 10ΜΒ... Τι κάνουμε?

3) Λαμβάνω attachment winmail.dat. Τι κάνουμε για να το ανοίξουμε?

Edited by nikospir
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

απορια γενικη για bb:

εστω ότι το έχω ελλαδα με bis και παω εξωτερικο για δουλειες/διασκεδαση.

αν βάλω μια sim της χωρα που ειμαι πανε ολα τα apps και τo push email σωστα;

αν αφησω την ελληνικη και θελω χρησιμοποιω μονο wifi hotspots πρεπει να κλεισω ολα τα updates για να μην αρχισω να χρεωνομαι με data roaming; υπαρχει επιλογη για συγχρονισμο μονο απο wifi?

για να το θεσω διαφορετικα, αν μοιραζεις τον χρονο σ αναμεσα σε πολλες χωρες, τι κανεις καθε φορα που αλλαζεις χωρα; για να μην χρεωθεις τα κλεινεις ολα και χανεις το νοημα να εχεις bb?

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Όταν λείπεις, βάζεις τα data services when roaming στο off και όποτε βρίσκεις wifi, θα κατεβάζει ό,τι είναι να κατεβάσει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Όταν λείπεις, βάζεις τα data services when roaming στο off και όποτε βρίσκεις wifi, θα κατεβάζει ό,τι είναι να κατεβάσει.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

βλεπω καποια video review του 9900 και χρησιμοποιουν τον native browser χωρις sim μεσα, αρα και χωρις bis. γινεται αυτο;

οι ιδιοι περιορισμοι ισχυουν και στην σειρα torch?

 

με την μπαταρια καποιο νεοτερο; μαλλον το bis και το 3g μηδενιζουν την αυτονομια...

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ζόρισεις το 9900 βλέπεις πουθενά Lag ;

 

Είμαι καιρο χρήστης Htc (με cooked roms) και δεν θέλω κάτι που όταν ζοριστεί να lag-άρει.

(Όταν λεω ζορίστεί εννοώ γρήγορες ενναλαγές κλπ, ξέρω σε τι κοινο απευθύνεται).

Και απο αυτονομία με BIS Κ 3G πως πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω ζορίσει σε πολλές περιπτώσεις, και δεν εχει κολήσει ποτέ, δεν με εχει πουλήσει σε καμία περίπτωση. Για αυτό και δεν το αλλάζω. Μόνο μείον η μπαταρία (1, 1μιση μερα top σε εμενα με BIS & 3G), όπως εχει αναφερθει..
Link to comment
Share on other sites

nick08alex έτσι είδα κ γω.

συνδιασμός blackberry με σουπερ επιδόσεις , θα το τσιμπίσω σίγουρα.

 

Ευχαριστώ πολύ που απάντησες.

Link to comment
Share on other sites

Και η διαφορά του με τα αλλα ΒΒ (το σκυλι 9700 κλπ) είναι οτι είναι στολίδι, θα το δείς και μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ποια η διαφορά μεταξύ 9900 και 9930?

 

Δεν υπάρχει διαφορά. Το 9930 είναι για δίκτυα cdma, όχι για Ελλάδα.

Δες και εδώ=> http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3116&idPhone2=3755

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...