Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Software Update για το αγαπημενο μας E6 belle - με την ονομασία quality improvement

 

Ελπίζω να βελτιώνει τα ενοχλητικά bugs που έχουμε συναντήσει

 

 

Σε μένα δεν δείχνει οτι υπάρχει αναβάθμιση :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε μενα την εβγαλε to nokia suite και την περασα. :)

 

Γενικώς το Nokia Ovi Suite κανει κολπακια σε μενα. Δοκιμαζω να δω αν εχει διαθεσιμη αναβαθμιση και μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ιντερνετ. Το ξηλωσα και το ξαναπερασα και παλι τα ιδια. Περασα το Pc Suite και δεν υποστηριζει τον ελεγχο διαθεσιμης αναβαθμισης. Οποτε....καμια ιδεα αδελφια.

 

Απο Mac pc μπορω να κανω κατι?

 

 

Edit: Τελικα, μου εδειξε οτι υπαρχει η αναβαθμιση κανωντας ελεγχο απο την συσκευη (ΟΤΑ).

Γνωριζει κανεις τι διορθωνει αυτη η αναβαθμιση?

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Software Update για το αγαπημενο μας E6 belle - με την ονομασία quality improvement

 

Ελπίζω να βελτιώνει τα ενοχλητικά bugs που έχουμε συναντήσει

 

Και το επίσημο σ αυτο που λέγαμε

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333803

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλές φορές όταν πάω να προσθέσω παραλήπτη σε ένα νέο μήνυμα(SMS) και πατάω τα αριθμητικά πλήκτρα,δε γίνεται τίποτε.Δοκιμάζω να γράψω κάτι στο μήνυμα..πάλι τίποτε.Αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση.Είναι όμως αυτή η λύση;;;;;;;;; :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλές φορές όταν πάω να προσθέσω παραλήπτη σε ένα νέο μήνυμα(SMS) και πατάω τα αριθμητικά πλήκτρα,δε γίνεται τίποτε.Δοκιμάζω να γράψω κάτι στο μήνυμα..πάλι τίποτε.Αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση.Είναι όμως αυτή η λύση;;;;;;;;; :(

και μετά νιώθω εγώ ατυχος..:p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε belle,το κινητο μερα παρα μερα κρασαρει.

βγαζει μηνυμα “αποτυχια εκκινησης τηλεφωνου.επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο“. βγαζοντας την μπαταρια η' κλεινοντας το απλα επανερχεται.

το εχω δωσει στο νοκια care, οπου το κρατησαν 1͵5 μηνα γιατι το εστειλαν στο εξωτερικο. εκει εκαναν μια απλη αναβαθμιση αλλα το προβλημα δεν λυθηκε, καθως μου ειπαν οτι ειναι προβληματικος ο επεξεργαστης και δεν σηκωνει την belle.και οτι θα πρεπει να κολλησει τελειως το κινητο και να μην αναβει καν, προκειμενου ετσι να γινει αντικατασταση συσκευης.

να πω οτι το κινητο ειναι εισαγωγης απο ιταλια. υπαρχει κατι που μπορω να κανω μονος μου???

και κατι ακομα,υπαρχει δυνατοτητα για downgrade και επαναφορα της anna καθως με αυτην δουλευε αψογα το κινητο.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε belle,το κινητο μερα παρα μερα κρασαρει.

βγαζει μηνυμα “αποτυχια εκκινησης τηλεφωνου.επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο“. βγαζοντας την μπαταρια η' κλεινοντας το απλα επανερχεται.

το εχω δωσει στο νοκια care, οπου το κρατησαν 1͵5 μηνα γιατι το εστειλαν στο εξωτερικο. εκει εκαναν μια απλη αναβαθμιση αλλα το προβλημα δεν λυθηκε, καθως μου ειπαν οτι ειναι προβληματικος ο επεξεργαστης και δεν σηκωνει την belle.και οτι θα πρεπει να κολλησει τελειως το κινητο και να μην αναβει καν, προκειμενου ετσι να γινει αντικατασταση συσκευης.

να πω οτι το κινητο ειναι εισαγωγης απο ιταλια. υπαρχει κατι που μπορω να κανω μονος μου???

και κατι ακομα,υπαρχει δυνατοτητα για downgrade και επαναφορα της anna καθως με αυτην δουλευε αψογα το κινητο.

Αφου εχουν εντοπισει το προβλημα στο επεξεργαστη, γιατι σε κουραζουν??

Νομιζω οτι δειχνεις μεγαλη ανοχη. Δεν φτανει που 1,5 μηνες σε αφησαν χωρις τηλεφωνο, δεν φτανει που στο εδωσαν πισω χωρις να δουλευει σωστα, τωρα σου λενε οτι θα πρεπει να χαλασει τελειως? που πιθανον να μην γινει και ποτε?

 

Τριζε τους λιγο τα δοντια!!;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε belle,το κινητο μερα παρα μερα κρασαρει.

βγαζει μηνυμα “αποτυχια εκκινησης τηλεφωνου.επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο“. βγαζοντας την μπαταρια η' κλεινοντας το απλα επανερχεται.

το εχω δωσει στο νοκια care, οπου το κρατησαν 1͵5 μηνα γιατι το εστειλαν στο εξωτερικο. εκει εκαναν μια απλη αναβαθμιση αλλα το προβλημα δεν λυθηκε, καθως μου ειπαν οτι ειναι προβληματικος ο επεξεργαστης και δεν σηκωνει την belle.και οτι θα πρεπει να κολλησει τελειως το κινητο και να μην αναβει καν, προκειμενου ετσι να γινει αντικατασταση συσκευης.

να πω οτι το κινητο ειναι εισαγωγης απο ιταλια. υπαρχει κατι που μπορω να κανω μονος μου???

και κατι ακομα,υπαρχει δυνατοτητα για downgrade και επαναφορα της anna καθως με αυτην δουλευε αψογα το κινητο.

format με phoenix
Link to comment
Share on other sites

καμία οδηγία για το φορμάτ? μήπως όμως χάσω τελείως την εγγύηση?

δεν χάνεις την εγγύηση.

ψάξε για το πώς χρησιμοποιείς το phoenix, και κανε hard reset και refurbish..

τα περι προβληματικού επεξεργαστη κλπ, είναι ανέκδοτα

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνεις την εγγύηση.

ψάξε για το πώς χρησιμοποιείς το phoenix, και κανε hard reset και refurbish..

τα περι προβληματικού επεξεργαστη κλπ, είναι ανέκδοτα

 

 

 

και επαναλαμβανω, καποια οδηγια για ολα για να μην χαθω διαβαζοντας απειρες σελιδες?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

και επαναλαμβανω, καποια οδηγια για ολα για να μην χαθω διαβαζοντας απειρες σελιδες?

Δεν χρειάζεται να διαβάσει κάποιος άπειρες σελίδες. Όπως είναι οργανωμένο το forum μια μικρή αναζήτηση αρκεί.

Για το πως κάνεις hard reset διάβασε το Eπανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή μας με λειτουργικό Symbian.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους!Ενδιαφέρομαι για το κινητο αλλά έχω κάποιες απορίες.Θα ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσε κάποιος :)

Το βρίσκω στα 279ε απο πλαίσιο( Ε6 Silver).Είναι καλη επιλογή σ αυτά τα χρήματα?

 

wi-fi με δυνατότηα σύνδεσης απο hotspot έχει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το κινητο τα σπαει!

παρτο με τα χιλια!

εχει απιστευτη απεικονιση χρωματων στην οθονη.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους!Ενδιαφέρομαι για το κινητο αλλά έχω κάποιες απορίες.Θα ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσε κάποιος :)

Το βρίσκω στα 279ε απο πλαίσιο( Ε6 Silver).Είναι καλη επιλογή σ αυτά τα χρήματα?

αν δεν μας πεις τις ανάγκες σου δεν μπορούμε να πούμε αν είναι καλή επιλογή.. ρώτα εδώ καλύτερα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

wi-fi με δυνατότηα σύνδεσης απο hotspot έχει?

 

Ευχαριστώ

τι εννοείς? εφόσον έχει wifi,εννοείται ότι μπορεί να συνδεθεί
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους!Ενδιαφέρομαι για το κινητο αλλά έχω κάποιες απορίες.Θα ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσε κάποιος :)

Το βρίσκω στα 279ε απο πλαίσιο( Ε6 Silver).Είναι καλη επιλογή σ αυτά τα χρήματα?

 

wi-fi με δυνατότηα σύνδεσης απο hotspot έχει?

 

Ευχαριστώ

 

το βρισκεις σε καλυτερη τιμη και σε πιο ωραιο χρωμα. ψαξου λιγο στο σκρουτζ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το βρισκεις σε καλυτερη τιμη και σε πιο ωραιο χρωμα. ψαξου λιγο στο σκρουτζ

qwerty ομως και ελληνικό

στο σκρουτζ με ελαχιστα χαμηλοτερη τιμη ειναι qwertz και παραεισαγωγης.

 

ιδια εγγυηση εχουν θα μου πεις, αλλα εχουν αναφερθει προβληματα στα made in hungary νομιζω που ειναι τα παραεισαγωγης που φερνουν τα πρωτα καταστηματα με τη χαμηλοτερη τιμη.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

qwerty ομως και ελληνικό

στο σκρουτζ με ελαχιστα χαμηλοτερη τιμη ειναι qwertz και παραεισαγωγης.

 

ιδια εγγυηση εχουν θα μου πεις, αλλα εχουν αναφερθει προβληματα στα made in hungary νομιζω που ειναι τα παραεισαγωγης που φερνουν τα πρωτα καταστηματα με τη χαμηλοτερη τιμη.

 

εγω το δικο μου το πηρα απο το birdphone. ειναι για αγορα ιταλιας και ειναι made in finland, οποτε ολα καλα.

φυσικα δεν εχει ελληνικο μενου και σε καθε αναβαθμιση που θα κανεις θα χανεται η γλωσσα.

ενω στην αρχη απο το birdphone που ειχαν πει οτι αναλαμβανουν αυτοι πληρως το σερβις της συσκευης μου, σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου μαζι τους που προεκυψε λογω βλαβης της συσκευης, με παρεπεμψαν σε nokia care.

βασικα το δικο μου μετα απο το περασμα που εγινε σε belle, τα εχει ψιλοπαιξει και καθε τοσο στην εκκινηση του τηλεφωνου κολλαει και δεν αναβει. :mad::mad:

ειμαι ετοιμος να το πεταξω στον τοιχο αλλα το λυπαμαι :cry:

 

μου φαινεται θα γυρισω στο παλιο μου, αθανατο e55...

Edited by kateriniotis
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

σε h/w σε καλυπτει η επισημη αντιπροσωπεια της nokia οπου και να εχεις αγορασει το κινητο.

 

μηπως εχεις πεσει σε ελλατωματικη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

σε h/w σε καλυπτει η επισημη αντιπροσωπεια της nokia οπου και να εχεις αγορασει το κινητο.

 

μηπως εχεις πεσει σε ελλατωματικη συσκευη;

 

παντως λογικο δεν ειναι αυτο το πραγμα που συμβαινει. Πρεπει να το ψαξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αδερφια, να ρωτησω το εξης:

Υπάρχει κάποιος που να έχει Mac για να μου πει, αν και πως γινεται να εχουμε το Nokia Suite για συγχρονισμο και αναβαθμισεις και ολα οσα ειχα με τα Windows?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια, να ρωτησω το εξης:

Υπάρχει κάποιος που να έχει Mac για να μου πει, αν και πως γινεται να εχουμε το Nokia Suite για συγχρονισμο και αναβαθμισεις και ολα οσα ειχα με τα Windows?

 

http://europe.nokia.com/support/product-support/mac-support μόνο αυτό υπάρχει δυστυχώς..δεν έχει όλες τις δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

http://europe.nokia.com/support/product-support/mac-support μόνο αυτό υπάρχει δυστυχώς..δεν έχει όλες τις δυνατότητες

 

Ναι το εχω αυτο, και ειναι εντελως απλο και μεταφερεις μονο αρχεια. Δεν εχεις ομως τις δυνατοτητες αναβαθμισης, χαρτω κλπ οπως με τα windows και μου κανει εντυπωση αυτη η εξαρτηση απο τα windows :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω αυτο, και ειναι εντελως απλο και μεταφερεις μονο αρχεια. Δεν εχεις ομως τις δυνατοτητες αναβαθμισης, χαρτω κλπ οπως με τα windows και μου κανει εντυπωση αυτη η εξαρτηση απο τα windows :(

δυστυχώς... είναι σχεδόν ο μονος λόγος που ανοιγω τα windows :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...