Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα θα ξαναρωτησω. Θελω να κατεβασω εφαρμογες κ κυριως παιχνιδια για το κινητο. Το θεμα ειναι να μην ειναι τα κλασικα του ovi store με τα αθλια χαρακτηριστικα και με τν απαιτηση να υπαρχει παντα ιντερνετ για να παιξει.

Ευχαριστωωωωωωω :)

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα με το κινητό και παρακαλώ για συμβουλές.Το χω κανα 8 μηνο και ουσιαστικα δε δουλεψε ποτέ σωστα.Το πηρα καινούριο απο πλαίσιο.Αρχικα στο μήνα πάνω κόλλησε , δεν αναβε , το πήγα για επισκευή και μου αλλάξανε πλακέτα.Στο μεταξύ έκανε επαννεκινήσεις.Το παίρνω πίσω με νέα πλακέτα , πάλι τα ίδια.Μαυρή οθόνη ,δεν αναβε , πάλι επισκευή ,μου είπαν έκαναν αναβάθμιση.Στο μεταξύ τρώει κόλλημα και ta applications για χάρτες κλπ εξαφανίζονται.Τώρα πάλί τα ίδια.Μαύρη οθόνη , ενω κάνει να μπει στο σημείο που βάζω πιν , παραμένει μαύρη οθόνη.Το σημερινό κόλλημα έγινε αφού το συνέδεσα στο pc.Το κλεισα , το ξανανοίγω κα χω τη μαύρη οθόνη που σας λέω.Έχετε καμιά συμβουλη?Ξέρει κανείς τι παίζει?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

στο service απευθειας και ζητα καινουρια συσκευη.

δεν γινεται να εχει τοσα και συνεχομενα προβληματα

πρωτη φορα ακουω τοσα θεματα με το συγκεκριμενο μοντελο

Link to comment
Share on other sites

στο service απευθειας και ζητα καινουρια συσκευη.

δεν γινεται να εχει τοσα και συνεχομενα προβληματα

πρωτη φορα ακουω τοσα θεματα με το συγκεκριμενο μοντελο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!Το πηγαίνω κάθε φορά στο πλαίσιο.Εκει θα τους πω να μεταφέρουν το αίτημα μου για νεα συσκευή στη Νοκια ή πρέπει να πάω εγώ στη Νόκια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!Το πηγαίνω κάθε φορά στο πλαίσιο.Εκει θα τους πω να μεταφέρουν το αίτημα μου για νεα συσκευή στη Νοκια ή πρέπει να πάω εγώ στη Νόκια?

Στο Πλαισιο??????? Αν είναι δυνατόν. Στο επίσημο service της Νοκια πρέπει να το πας, κι όχι στους μπακάληδες. Επίσημο σερβις είναι το Arvato στην Καβάλας και λεωφόρος Κιφησού, στην Αθήνα. Αν το πας σε Nokia store θα αναλάβουν να το στειλουν οι ιδιοι εκεί. Νέα συσκευή για να σου κανουν αντικατασταση δεν νομίζω να βρεθεί πάντως. Θα πρεπε να το χεις κάνει απ την αρχή αυτό. Δυστυχώς άργησες.

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο??????? Αν είναι δυνατόν. Στο επίσημο service της Νοκια πρέπει να το πας, κι όχι στους μπακάληδες. Επίσημο σερβις είναι το Arvato στην Καβάλας και λεωφόρος Κιφησού, στην Αθήνα. Αν το πας σε Nokia store θα αναλάβουν να το στειλουν οι ιδιοι εκεί. Νέα συσκευή για να σου κανουν αντικατασταση δεν νομίζω να βρεθεί πάντως. Θα πρεπε να το χεις κάνει απ την αρχή αυτό. Δυστυχώς άργησες.

 

To στέλνουν στη Νοκια απο οτι ξέρω...Το πρόβλημα είναι οτι πάει στη Νοκια και γυρναει παλι χαλασμενο..Καμια ιδέα?

Edited by warrel1985
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια συμμβουλή κάποιος?Για να δω πως θα ενεργήσω...

 

Γνώμη μου πήγαινε και από κάποιο Nokia care να πεις τι έχει γίνει κατα προτίμηση στου Φαλήρου ή Κατεχάκης είναι πολύ εξυπηρετικοί. Πάντως και γω συμφωνώ κανονικά αντικατάσταση έπρεπε να σου έχουν κάνει.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σε ολους(οσους ειναι εδω)χεχε!!μπορω να παραθέσω μια απορία μου?ορισμενες φορες πανω δεξια μου αναβει ενα κοκκινο φωτακι εκει που ειναι οι αισθητηρες!τι ειναι μηπως ξερει καποιος?(νοκια ε6)οταν κανω επανεκινηση οκ μια χαρα μετα!εντω μεταξυ πολλες φορες οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος με το ασυρματο ιντερνετ μου βγαζει καθενα 2 δευτερα χωρις συνδεση,χωρις συνδεση και ξανα και ξανα!μεχρι που παλι το κλεινω κ οκ μετα!δεν εχω κανενα προβλημα ειμαι απολυτως ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο κ ουτε αυτα με ενοχλουν αλλα ειπα να δω βασικα γιατι αναβει αυτο το κοκκινο...φιλακια και ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους(οσους ειναι εδω)χεχε!!μπορω να παραθέσω μια απορία μου?ορισμενες φορες πανω δεξια μου αναβει ενα κοκκινο φωτακι εκει που ειναι οι αισθητηρες!τι ειναι μηπως ξερει καποιος?(νοκια ε6)οταν κανω επανεκινηση οκ μια χαρα μετα!εντω μεταξυ πολλες φορες οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος με το ασυρματο ιντερνετ μου βγαζει καθενα 2 δευτερα χωρις συνδεση,χωρις συνδεση και ξανα και ξανα!μεχρι που παλι το κλεινω κ οκ μετα!δεν εχω κανενα προβλημα ειμαι απολυτως ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο κ ουτε αυτα με ενοχλουν αλλα ειπα να δω βασικα γιατι αναβει αυτο το κοκκινο...φιλακια και ευχαριστω!

 

αν και δεν έχω το ίδιο κινητό μπορώ να σου λύσω και τις 2 απορίες.

το λαμπάκι είναι ο αισθητήριας που όταν έχεις κλήση και το ακουμπάς στο αυτί σου σβήνει η οθόνη. αν στα καλά καθούμενα είναι αναμένο συνεχεία νομίζω δεν είναι καλό.

όσο για το μήνυμα χωρίς σύνδεση δεδομένων που σου βγάζει είχα (έχω) το ίδιο πρόβλημα. κάποιο κακογραμμένο πρόγραμμα προσπαθεί να βρει ίντερνετ και δε βρίσκει. προφανώς ότι και να είναι αυτό που ζητάει σύνδεση δεδομένων είναι κρυφό και δε μπορούμε να το βρούμε στις διεργασίες. διεγραψα αρκετά προγράμματα και δόξα το symbian έχω καιρό να δω αυτό το ενοχλητικό μήνυμα.

Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως.

 

Υ.Γ είμαι σίγουρος ότι έχεις βάλει το sleeping screen για screen saver. ανάβει ο αισθητήρας έτσι ώστε όταν μπει στην τσέπη σου το κινητό να σβήσει η οθόνη για εξοικονομήση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

επ...υπαρχει ζωη στο φορουμ!το πηρα και εγω(ασημι) ειναι οτι ηθελα!πολυ κινητο και λιγο εως αρκετα smartphone!μεχρι στιγμης ολα καλα.αυτονομια ποιοτητα ωραιο πληκτρολογιο!μονο λιγο πιο δυνατο ηχειο ηθελα!δεν τρελαθηκα με την ενταση του αλλα δεν πειραζει!
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι. Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να ακουσω απο το internet radio ( η με καποιον αλλο τροπο) καποιους σταθμους που δεν υπαρχουν αποθηκευμενοι. Πχ athhna984. Νομιζω οτι το τηλεφωνο διαθετει flash.

 

Προσπαθω να βρω καποιον τροπο αλλα δεν βγαζω ακρη. Ευχαριστω για την ανταποκριση.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα και εγω αλλα δεν εβγαλα ακρη!πχ ηθελα να βαλω sport fm αλλα εβαλα το portal και δεν επαιξε.λιγο πιο αναλυτικα πως τα καταφερατε....με ενδιαφερει,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι μου με βοηθησες παρα πολυ!αν και δεν εχω το προγραμμα που μου λες!εχω άλλα!να σαι καλα ομως σε ευχαριστω και παλι!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΒΟΗΘΕΙΑ!!!Αν μπορει καποιος να βοηθησει διοτι εμεινα χωρις κινητο!!!κατεβασα απο το ΟΒΙ ενα προγραμμα το KMS 9.0 που ειναι για την ασφαλεια του κινητο για ιους και τετοια λεει και μονο για την ασφαλεια δεν ηταν!δεν ανοιγει το κινητο!!και οταν ανοιγει δεν προλαβαινω να πω μεχρι τα εγκατεστημενα αρχεια για να το σβησω!νεκρωνει και δεν γινεται τιποτα!πρεπει να το κλεισω με παρατεταμενο πατημα!αλλιως θα μεινει ετσι ολη μερα!και οταν παιρνω δεν ξεκολλαει αν και καλει κανονικα!!τι θα κανω?πως αλλιως μπορω να το σβησω η να κανω εστω εργοστασιακες ρυθμισεις??ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΒΟΗΘΕΙΑ!!!Αν μπορει καποιος να βοηθησει διοτι εμεινα χωρις κινητο!!!κατεβασα απο το ΟΒΙ ενα προγραμμα το KMS 9.0 που ειναι για την ασφαλεια του κινητο για ιους και τετοια λεει και μονο για την ασφαλεια δεν ηταν!δεν ανοιγει το κινητο!!και οταν ανοιγει δεν προλαβαινω να πω μεχρι τα εγκατεστημενα αρχεια για να το σβησω!νεκρωνει και δεν γινεται τιποτα!πρεπει να το κλεισω με παρατεταμενο πατημα!αλλιως θα μεινει ετσι ολη μερα!και οταν παιρνω δεν ξεκολλαει αν και καλει κανονικα!!τι θα κανω?πως αλλιως μπορω να το σβησω η να κανω εστω εργοστασιακες ρυθμισεις??ευχαριστω εκ των προτερων!
navifirm, phoenix, και φλάσαρέ το.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299264

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!διορθωθηκε το θεμα εσβησα το προγραμμα τελικα(προλαβα και μπηκα στα εγκατεστειμενα)και ολα καλα παλι!αλλα να σαι καλα διοτι μπορει να εχω προβλημα στο μελλον και να χρειαστω τις συμβουλες σου!
Link to comment
Share on other sites

Με δημιουργία incoming connection σε windows δεν δούλεψε γιατί δεν είναι IPsec

Με το 7170 έκανα ένα policy για σύνδεση σε iphone ( δύο επιλογές δίνει για VPN client και για iphone), Κάνω export τις ρυθμίσεις, βλέπω το preshared key κτλ. Κατόπιν δημιoυργώ policy με το tool της NOKIA και το περνάω στο E6 δεν καταφέρει να συνδεθεί με την καμία. Δοκίμασα διάφορες εναλλακτικές ρυθμίσεις. Μάλλον έχω καταλήξει ότι αν έχεις win server με active directory δημιουργείς routing policy και ίσως μόνο με αυτή να δουλεύει. Απευθείας σύνδεση σε domain δηλαδή των widows.

Απλά είδα ότι το vpn του 7170 παίζει IPsec και όχι μόνο pptp και είπα να το δοκιμάσω. Το vpn nokia είναι δυσλειτουργικό

Edited by darioj
ημιτελές
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πως μπορω να συνχρονισω το ημερολογιο με αυτο του gmail;

 

πως επεξεργαζομαστε αρχεια κειμενου .txt

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια απο θηκη, τι συνίσταται;

αγορα απο ελλαδα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά που μπορώ να δω ποιό

firmware εχω;

 

Για ελληνικό το 111.140.0058 είναι το τελευταίο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να συνχρονισω το ημερολογιο με αυτο του gmail;

 

πως επεξεργαζομαστε αρχεια κειμενου .txt

για το πρωτο εχω δωσει απαντηση εδω

τα txt τα επιλεγεις και πατας ανοιγμα και δεξια κατω μενου ->επεξεργασια

αλλιως μεσω microsoft office.

 

παιδια απο θηκη, τι συνίσταται;

αγορα απο ελλαδα..

εγω ειχα παρει την κλασικκη της νοκια

σε μενα μπαινοβγαινει ευκολα δηλαδη δεν εχει γινει ενα με το κινητο

αλλα μονο αν το θελησεις να τη βαλει/βγαλεις. καλο κρατημα και προστασια αμα σου πεσει κατω φανταζομαι, γιατι δεν εχει φαει και τουμπα ποτε το κινητο.

 

υπαρχουν και αλλες πιο φτηνες πιο ακριβες

πχ. http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=2072

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=32563

 

παιδιά που μπορώ να δω ποιό

firmware εχω;

 

Για ελληνικό το 111.140.0058 είναι το τελευταίο;

ναι αυτο ειναι το τελευταιο.

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...