Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περνανε σε nokia care ελληνικά σε συσκευές παραεισαγωγής ?

 

χαζοι ειναι να μην το κανουνε;για 10 λεπτα δουλεια παιρνουνε 15 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πωπω.. το παιχνιδι των 30 ερωτησεων παιζουμε..

 

φυσικα και κανουν αναβαθμισεις

σε καλυπτει πανευρωπαικη εγγυηση, αλλα ακομα και αν δεν ειχες εγγυηση (στο μελλον καποια στιγμη) απλα θα πληρωνες το αντιτιμο και θα στο αναβαθμιζαν

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πωπω.. το παιχνιδι των 30 ερωτησεων παιζουμε..

 

φυσικα και κανουν αναβαθμισεις

σε καλυπτει πανευρωπαικη εγγυηση, αλλα ακομα και αν δεν ειχες εγγυηση (στο μελλον καποια στιγμη) απλα θα πληρωνες το αντιτιμο και θα στο αναβαθμιζαν

 

εγγυηση για το hardware οχι για το software

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται καλύτερα να το πάω εκεί να τελειώνω...

 

των 100 ερωτήσεων να παίξουμε... γι'αυτο είναι το forum αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Παντως να τονισω οτι η αναβαθμιση με το φοινικα εγινε αψογα και στο κατεβασμα με το navifirm δεν χρειαζεται να επιλεξετε και το μεγαλο αρχειο (πανω απο 1 GB) που περιεχει το memory card contents. (θυμηθειται μετα στο φοινικα στο options πριν το refurbish να κανετε delete το αρχειο που ειναι πλεον κοκκινισμενο διοτι δεν το βρισκει)

Με αυτο τον τροπο γλυτωνετε χρονο αλλα θα χασετε καποια εξτρα ringtone κτλ που εχει μεσα.

 

Και μιας και μιλαμε για παραεισαγωγες, να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει Nokia Ελλαδος που κανει εισαγωγες η πλεον τα φερνουν οι παροχοι απο την Νοκια?

 

μου φαίνεται καλύτερα να το πάω εκεί να τελειώνω...

 

των 100 ερωτήσεων να παίξουμε... γι'αυτο είναι το forum αν δεν κάνω λάθος

 

Φιλε μου για να γλυτωσεις την ταλαιπωρια σου συνιστω αναβαθμιση με τον φοινικα.

 

Χρειαζεσαι δυο προγραμματα (Navifirm Plus 1.5, & Phoenix Service Software 2011.38.003.46817)

 

Με το navifirm βρισκεις το λογισμικο για το product code που θελεις και το κατεβαζεις. Πας στο c:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\ και δημιουργεις ενα φακελο με ονομα RM-609 κα βαζεις εκει ολα τα αρχεια που κατεβηκαν.

Με το φοινικα αφου εχεις συνδεθει με το κινητο (usb1) κανεις scan product και μετα το φλασαρεις (εντολη-κουμπι refurbish)

http://www.youtube.com/watch?v=hKvCK-Ue9Lc

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας γιατί μπερδεύτηκα!!

Κάτοχος Nokia E6 μαύρου παρεισαγωγής από Αγγλία με product code 059H6F1 και με περασμένα τα ελληνικά από εκεί που το πήρα.. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις της Anna μέσω ΟΤΑ αλλά δεν θα μπορέσω μάλλον ποτέ να κάνω την Belle γιατί δεν την υποστηρίζει.. Το κινητό βρήκα ότι ονομάζεται UK SIM free E6-00.

 

Απορία 1. Πως μου έβαλαν τα ελληνικά χωρίς να μου αλλάξουν το product code?

Απορία 2. Εάν ακολουθήσω την πρακτική με το nokia care suite του prodromosfan και αλλάξω τον κωδικό ώστε να κάνει αυτόματα το update ποιο από τα 3 product code πρέπει να βάλω για το μαύρο? :help:

059G0W2

059G0W8

059G0X4

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας γιατί μπερδεύτηκα!!

Κάτοχος Nokia E6 μαύρου παρεισαγωγής από Αγγλία με product code 059H6F1 και με περασμένα τα ελληνικά από εκεί που το πήρα.. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις της Anna μέσω ΟΤΑ αλλά δεν θα μπορέσω μάλλον ποτέ να κάνω την Belle γιατί δεν την υποστηρίζει.. Το κινητό βρήκα ότι ονομάζεται UK SIM free E6-00.

 

Απορία 1. Πως μου έβαλαν τα ελληνικά χωρίς να μου αλλάξουν το product code?

Απορία 2. Εάν ακολουθήσω την πρακτική με το nokia care suite του prodromosfan και αλλάξω τον κωδικό ώστε να κάνει αυτόματα το update ποιο από τα 3 product code πρέπει να βάλω για το μαύρο? :help:

059G0W2

059G0W8

059G0X4

 

Λοιπον μετα απο πμ που ειχα με ενα φιλο που με ρωτουσε αν ΟΝΤΩΣ αλλαχτηκε το product code της συσκευης μεσω της διαδικασιας που εκανα με το nokia care suite, εχω να πω πως παρότι εκανα οτι δειχνει η εικονα που ποσταρα προηγουμενως δηλαδη "product code change" εν τελει το product code δεν αλλαξε και μεσω *#0000# δειχνει πλεον το παλιο product code που ειχε το κινητο πριν το αναβαθμισω σε belle. :)

 

Παντως εχω να πω πως η διαδικασια μεσω nokia care suite ειναι απλουστατη.

απλα μη σας κοπει το ρευμα οσο κανετε αναβαθμιση και σβησει ο υπολογιστης,

και να μην πειραξετε καθολου το τηλεφωνο οσο κανει την αναβαθμιση παροτι ακουγεται απο τον υπολογιστη σαν να συνδεεται/αποσυνδεεται usb συσκευη.

 

φιλε μου παραπανω που ρωτας

εφοσον ειναι μαυρο επιλεγεις το greece_black

(δες επιλογες στην εικονα που ποσταρα)

 

τα ελληνικα ειναι πακετο που μπαινει επιπροσθετα δεν χρειαζεται να αλλαξει το product code

 

Panahss το ιδιο προτεινω να κανεις κι εσυ για να το αναβαθμισεις.

Δεν ειναι δυσκολο και απλα κατεβαζει και περναει το nokia belle s/w update σαν να αναβαθμιζε ελληνικη συσκευη.

 

Όσοι δεν εχετε χρόνο καντε με τον τροπο του fotis_greece

γιατι σε μενα μετα το κινητο ειχε χαρτες βουλγαριας/σερβιας/κροατις/ουκρανιας/πολωνιας/λευκορωσιας/ρωσιας/fyrom

και δεν συμμαζευεται :p

κατεβαζει πολλα δεδομενα

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο πμ που ειχα με ενα φιλο που με ρωτουσε αν ΟΝΤΩΣ αλλαχτηκε το product code της συσκευης μεσω της διαδικασιας που εκανα με το nokia care suite, εχω να πω πως παρότι εκανα οτι δειχνει η εικονα που ποσταρα προηγουμενως δηλαδη "product code change" εν τελει το product code δεν αλλαξε και μεσω *#0000# δειχνει πλεον το παλιο product code που ειχε το κινητο πριν το αναβαθμισω σε belle. :)

 

Παντως εχω να πω πως η διαδικασια μεσω nokia care suite ειναι απλουστατη.

απλα μη σας κοπει το ρευμα οσο κανετε αναβαθμιση και σβησει ο υπολογιστης,

και να μην πειραξετε καθολου το τηλεφωνο οσο κανει την αναβαθμιση παροτι ακουγεται απο τον υπολογιστη σαν να συνδεεται/αποσυνδεεται usb συσκευη.

 

φιλε μου παραπανω που ρωτας

εφοσον ειναι μαυρο επιλεγεις το greece_black

(δες επιλογες στην εικονα που ποσταρα)

 

τα ελληνικα ειναι πακετο που μπαινει επιπροσθετα δεν χρειαζεται να αλλαξει το product code

 

Panahss το ιδιο προτεινω να κανεις κι εσυ για να το αναβαθμισεις.

Δεν ειναι δυσκολο και απλα κατεβαζει και περναει το nokia belle s/w update σαν να αναβαθμιζε ελληνικη συσκευη.

 

Όσοι δεν εχετε χρόνο καντε με τον τροπο του fotis_greece

γιατι σε μενα μετα το κινητο ειχε χαρτες βουλγαριας/σερβιας/κροατις/ουκρανιας/πολωνιας/λευκορωσιας/ρωσιας/fyrom

και δεν συμμαζευεται :p

κατεβαζει πολλα δεδομενα

 

Νομίζω πως στις Symbian^3/Anna/Belle συσκευές δε γίνεται να αλλάξεις Product Code. Γι' αυτό και το δικό σου δεν άλλαξε. ;)

 

P.S.: Αν κάνω λάθος, διορθώστε με. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειχα ενα προβλημα με τη συνδεση στο ιντερνετ αν θυμαστε το οποιο λυθηκε με αναβαθμιση απο ΝΟΚΙΑ CARE. μετα την αναβαθμιση ομως δεν μπορω να εγκατγαστησω ξανα τις δωρεαν εφαρμογές που είχα μεσα από το OVI store. καμια ιδεα;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το μονό αρνητικό στη belle είναι τα απαίσια widgets για το email που είναι τεράστια.... Έχω 4 λογαριασμούς και χρειάζεται να έχω πλήρεις 4 οθόνες για να έχω widgets για όλους. Ενώ στην Anna μπορούσα σε μία οθόνη να έχω 3 συντομεύσεις....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας...εχω μια απορία κ θελω την βοήθεια σας...πριν δυο εβδομάδες πήρα το Ε6 και ειναι απο γερμανια με qwertz !!! οταν μου περασε τα ελληνικά μου είπε να μην κανω καμια ενημέρωση γιατι θα μπουν τα γερμανικά παλι....και ρωτάω εγω αν θελω να κανω update το καινούργιο λογισμικό nokia belle πως θα το κάνω...?????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Το μονό αρνητικό στη belle είναι τα απαίσια widgets για το email που είναι τεράστια.... Έχω 4 λογαριασμούς και χρειάζεται να έχω πλήρεις 4 οθόνες για να έχω widgets για όλους. Ενώ στην Anna μπορούσα σε μία οθόνη να έχω 3 συντομεύσεις....

 

παροτι ειναι πιο μεγαλα και πιο ευαναγνωστα, θεωρω και εγω καλυτερη την αννα σε αυτο το θεμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας...εχω μια απορία κ θελω την βοήθεια σας...πριν δυο εβδομάδες πήρα το Ε6 και ειναι απο γερμανια με qwertz !!! οταν μου περασε τα ελληνικά μου είπε να μην κανω καμια ενημέρωση γιατι θα μπουν τα γερμανικά παλι....και ρωτάω εγω αν θελω να κανω update το καινούργιο λογισμικό nokia belle πως θα το κάνω...?????????????????????????????

μεσω nokia care suite οπως περιγραφω

 

παροτι ειναι πιο μεγαλα και πιο ευαναγνωστα, θεωρω και εγω καλυτερη την αννα σε αυτο το θεμα

κι εγω πιστευω οτι της anna ηταν καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

 

κι εγω πιστευω οτι της anna ηταν καλυτερο

 

γιαυτο τον λογο στην belle μπορεις να παραμετροποιησεις οσες αρχικες οθονες θελεις. αλλιως μονο με τα mail θα ειχες τιγκαρει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με την αναβαθμιση και το format εχασα και την εφαρμογη Remind me και για παραξενο λογο δεν βρισκεται πλεον για ξανακατεβασμα απο το ovi store.

Τσαντιστηκα και πηγα το κινητο για την αλλαγη του d-pad στο Nokia Care καταστημα.

Μεχρι στιγμης δεν το εχω παρει πισω (απο την Πεμπτη) και παμε τωρα για Δευτερα-Τριτη.

Η πρωτες ενδειξεις θυμιζουν εξυπηρετηση στυλ nokia club-alpha copy αλλα συγκρατουμαι.

Ας το παρω στα χερια μου και τα λεμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται, το θεωρω εξαιρετικη τιμη. δεν ξερω μονο αν ειναι ελληνικα η παραεισαγωγης. αν γνωριζει καποιος ας μας πει

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-E6-00-White-A00002729.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,

μετα την αναβαθμιση μου σε Belle, προσεξα οτι το dpad κινειται μονο αριστερα και δεξια και οχι και πανω-κατω μεσα στα διαφορα μενου του κινητου.

εχω την εντυπωση οτι πριν με την anna, κινουνταν με το Dpad προς ολες τις κατευθυνσεις.

εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?

 

 

και επισης εναν απλο τροπο για να περασω τα ελληνικα παλι?

Edited by kateriniotis
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

 

 

και επισης εναν απλο τροπο για να περασω τα ελληνικα παλι?

 

μεσω φοινικα αλλα αν δεν εισαι και πολυ σχετικος καλυτερα να πας σε νοκια care

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσω nokia care suite οπως περιγραφω

 

 

κι εγω πιστευω οτι της anna ηταν καλυτερο

 

Ποιο ειναι αυτο το nokia care suite? Δεν ειναι το Nokia Suite που λεγοταν πριν Ovi suite? Απο που μπορω να το κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για να κανω ολη αυτη τη διαδικασια για να μην κανω καποιο λαθος παιδια;

το κινητο το πηρα απο ιταλια..

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω με αλλαγμενο ολο το πληκτρολογιο και πλεον η ειδοποιηση χαμενων κλησεων φαινεται καθαρα στο φωτακι του Dpad.

Νομιζω αλλαξανε και την πλακετα του πληκτρολογιου αλλα πιθανον και ολο το πανω frame διοτι στο σημειο της οθονη ειχε την εργοστασιακη ζελατινα που εχουν τα ανταλλακτικα.

Ελληνικα πληκτρολογια δεν υπαρχουνε, ουτε σαν ανταλλακτικα, θα αρκεστειτε σε ενα λατινικο πληκτρολογιο (τουλαχιστον ειναι το generic αγγλικο-λατινικο πληκτρολογιο και οχι το ιταλικο-λατινικο που ειχε τα συμβολα σε αλλα σημεια.)

Ολα καλα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...