Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θελω να ρωτησω το εξης: επειδη εχω το c3-01 touch and type που δεν εχει αντιγραφη επικοληση , και δεν μπορει να περασει αριθμο απο τις επαφες ( λογω οτι το γυριζει σε μμς ). Ειδα αυτη την συσκευη και σχετικα μου αρεσε αλλα κολλαω στο querty πλήκτρολογιο , ειναι ευχρηστο; . θελω να μαθω το εξης : επειδη η συσκευη αυτη ( το ε6-00) ειναι και αυτο touch and type με την μονη διαφορα που εχει πληκτρο πανω κατω αριστερα δεξια. θελω να μαθω εαν υποστηριζει τα παραπανω που δεν εχει το c3-01. ευχαριστω εκ των προτερων .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή να κατεβάσεις απο το Ovi store to LangSwitcher και με το οποιο επιλεγεις ενα πληκτρο μονο με το οποιο θα αλλαζει η γλωσσα πατωντας το παρατεταμενα. Εγω το εβαλα και ειναι πολυ πιο πρακτικο απο το default συνδυασμο των πληκτρων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα και εγω και τα σχολια μονο θετικα ειναι, οντως κορυφαιο κινητο, σου φαιρνει στο νου τι σημαινει πραγματικα Νοκια. Σε σχεση με το Ε5-00 που ειχα πριν ειναι κλασεις ανωτερο αν και με ενα κλικ χαμηλοτερης εντασης ηχειο

Επειδη και εμενα ειναι ο γνωστο Ιταλικο και δεν μου εκανε αναβαθμιση OTA το εκανα μονος μου και μαλιστα στην εκδοση 025.007 (φρεσκια)

1) Navifirm plus 1.5

Ελληνικό Product Code:

059G0W2 (Black) / 059G0W8 (Silver) / 059G0X4 (White)

2) Phoenix Service Software 2010.48.004.44602

και ακολουθηστε αυτον τον οδηγο

http://www.youtube.com/watch?v=hKvCK-Ue9Lc

 

Προσοχη παταμε refurbish (και τον φακελο RM-609 τον δημιουργουμε μονοι μας και βαζουμε εκει τα αρχεια που κατεβηκαν. Ειναι 1.7 GB η εκδοση 025.007)

Στο τελος θα βγει μηνυμα οτι δεν ηταν επιτυχης, μην πατησετε επαναληψη, πατηστε ακυρο, κλειστε το προγραμμα και επανεκινηση του κινητου (αφαιρεση μπαταριας).

Η αναβαθμιση γινεται μια χαρα και τελεια. Θελει κανα λεπτο για εκινηση με τα default settings.

 

Αληθεια, αυτο με το led υπενθυμισεων στο navi key με ενοχλει λιγο που δεν φαινεται. Ξερετε αν τα Νοκια centers καλυπτουν με εγγυηση τις Ιταλικες παραεισαγωγες?

Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά?

 

Πήγα είδα απο κοντά το κινητό σε μαγαζιά και το έχουν όλοι στα 450 ευρώ εκτός απο την wind η οποία το έχει στα 400 ευρώ.

 

Στο σκρουτζ (κανει να αναφέρω καταστήματα?) το έχει απο τα ~270ευρώ. Θέλω να το πάρω αλλα παίζει να υπάρχει πρόβλημα? Να μην έχουν ελληνικά κλπ?

 

Για παράδειγμα σε ενα site αναφέρει "Προσοχή η συγκεκριμένη συσκευή έχει πληκτρολόγιο τύπου QWERTZ (Γερμανίας)",

στα άλλα ομως δεν αναφέρει απο που είναι, υπαρχει περίπτωση να είναι ελληνικής αντιπροσωπείας?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, αυτο με το led υπενθυμισεων στο navi key με ενοχλει λιγο που δεν φαινεται. Ξερετε αν τα Νοκια centers καλυπτουν με εγγυηση τις Ιταλικες παραεισαγωγες?

 

καλοριζικο. ασχετα με το αν ειναι παραεισαγωγης, εχει εγγυηση για το hardware.

για το software δεν σε καλυπτει η εγγυηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά?

 

Πήγα είδα απο κοντά το κινητό σε μαγαζιά και το έχουν όλοι στα 450 ευρώ εκτός απο την wind η οποία το έχει στα 400 ευρώ.

 

Στο σκρουτζ (κανει να αναφέρω καταστήματα?) το έχει απο τα ~270ευρώ. Θέλω να το πάρω αλλα παίζει να υπάρχει πρόβλημα? Να μην έχουν ελληνικά κλπ?

 

Για παράδειγμα σε ενα site αναφέρει "Προσοχή η συγκεκριμένη συσκευή έχει πληκτρολόγιο τύπου QWERTZ (Γερμανίας)",

στα άλλα ομως δεν αναφέρει απο που είναι, υπαρχει περίπτωση να είναι ελληνικής αντιπροσωπείας?

 

Μπορεις να κανεις ενα τηλεφωνο στα καταστηματα και να ρωτησεις.

Αναλογως αν θες ελληνικο η παραεισαγωγης και δεν σε δυσκολευει και το πληκτρολογιο :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα σε ενα site αναφέρει "Προσοχή η συγκεκριμένη συσκευή έχει πληκτρολόγιο τύπου QWERTZ (Γερμανίας)",

στα άλλα ομως δεν αναφέρει απο που είναι, υπαρχει περίπτωση να είναι ελληνικής αντιπροσωπείας?

στα 270 ευρω και ελληνικο το θεωρω απιθανο.σιγουρα παραεισαγωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα site αναφέρει "Nokia E6 - GR" και το έχει στα 270ευρώ.

 

Εκτός αν το "πειράξαν" αυτοί και πέρασαν ελληνικά.

 

Εστλα σε όλα mail θα δώ τι θα απαντήσουν αν και μπορεί να λένε και ψέμματα απο το mail.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα site αναφέρει "Nokia E6 - GR" και το έχει στα 270ευρώ.

 

Εκτός αν το "πειράξαν" αυτοί και πέρασαν ελληνικά.

 

Εστλα σε όλα mail θα δώ τι θα απαντήσουν αν και μπορεί να λένε και ψέμματα απο το mail.

 

για να εισαι σιγουρος ρωτα να σου πουν το product code της συσκευης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To μονο προβλημα με το πληκτρολογιο ειναι οτι δεν θα εχει τους εχτρα ελληνικους χαρακτηρες πανω του και ενδοχομενως καποια συμβολα να ειναι σε λαθος θεση. Π.Χ στα ιταλικα παραεισαγωγης το αγγλικο ερωτηματικο ? βρισκεται στο γραμμα Α αλλα με την ελληνικο firmware περασμενο για να πληκτρολογησεις το ερωτηματικο βρισκεται στο δευτερο πληκτρο κατω δεξια που δειχνει τα συμβολα / και )

Οποτε ειναι απλα θεμα συνηθειας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο τα 5 mail που εστειλα, μονο 2 site απαντησαν. Για να βοηθηθουν κ αλλοι που ψαχνονται για το κιν. Το ενα site απαντησε ξεκαθαρα οτι "ειναι εισαγωγης κ δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο" ενω το αλλο δεν ειχε ξεκαθαρη απαντηση. Απλα οτι εχει ελληνικη εγγυηση κλπ κ ελληνικο μενου αλλα δεν εγραψε ξεκαθαρα απο που ειναι. Οποτε συνηθως τα πολυ φθηνα ειναι παραεισαγωγης.
Link to comment
Share on other sites

Firmware του περνας εσυ οποιο θελεις, εγω του περασα το τελευταιο Ελληνικο. Ειπαμε το μονο θεμα ειναι οι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο. Ειναι το ιδιο τηλεφωνο που θα αγοραζες αν ζουσες στην Ιταλια.

Αν θελεις Ελληνικο πληκτρολογιο πληρωνεις παραπανω (η περιμενεις λιγο καιρο να αρχισουν τα spare parts να εμφανιζονται στο ebay

Link to comment
Share on other sites

Οποτε συνηθως τα πολυ φθηνα ειναι παραεισαγωγης.

 

αυτο ειναι σχεδον νομος. οταν παρατηρεις μεγαλη διαφορα στην τιμη καταλαβαινεις οτι ειναι παραεισαγωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν είναι παραεισαγώγης η συσκευή,έστω ότι έχουν περάσει ελληνικά κτλ,μετά απο κάποιο update θα γυρίσει στην προηγόυμενη γλώσσα που είχε?

το λέω γιατί σκέφτομαι να το πάρω κ στο σκρούτζ έχει κάποιες ωραίες τιμές,όπως αναφέρθηκε.

εκτός αν το βρώ στις αγγελίες που μάλλον θα το προτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα,ωραία τότε,

κ κάτι άλλο γιατί δεν το πρόσεξα ίσως στις απαντήσεις,η συσκευή είναι πλαστική η μεταλλική όπως πχ του e52?

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι μεταλλική.

 

Αυτό είναι λάθος!

 

Η συσκευή είναι πλαστική με μόνο ένα μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω και μεταλλική πλάτη μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

μεσω phoenix θα κανεις αναβαθμιση, δεν χρειαζεται να περιμενετε το επισημο update

 

για τους γνωστες.γιατι οσοι δεν γνωριζουν μπορει να κανουν ζημια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λάθος!

 

Η συσκευή είναι πλαστική με μόνο ένα μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω και μεταλλική πλάτη μπαταρίας.

Σχεδον ολο το κινητο δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το θεωρώ κορυφαίο,

είμουν στο τσακ να το πάρω, αλλα έχει πολυ υψηλό sar.

 

Νομίζω δεν υπάρχει άλλο κινητό να με καλύπτεί όπως το Ε6(διάρκεια μπαταρίας, qwerty, ποιότητα κατασκευής) αλλα τελικά αποφάσισα να μην το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το θεωρώ κορυφαίο,

είμουν στο τσακ να το πάρω, αλλα έχει πολυ υψηλό sar.

 

Νομίζω δεν υπάρχει άλλο κινητό να με καλύπτεί όπως το Ε6(διάρκεια μπαταρίας, qwerty, ποιότητα κατασκευής) αλλα τελικά αποφάσισα να μην το πάρω.

 

με χαντς φρι η μπλουτουθ δεν λυνεται αυτο το θεμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...