Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν την στιγμή , η σελίδα της ανοίγει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτήν την στιγμή , η σελίδα της ανοίγει κανονικά.

 

εμενα μου ανοιγει κανονικα και λειτουργει αψογα παλι καλα..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκα στον λογαριασμο μου στην ιντερτελεκομ και εχει βγει ανακοινωση οτι : Από τη Δευτέρα, 5 Αυγούστου 2013 θα σταματήσουν να λειτουργούν οι αριθμοί πρόσβασης What's Up! Όλοι οι υπόλοιποι αριθμοί πρόσβασης θα λειτουργούν κανονικά. ευτυχως δεν εχω κοσμοτε! :-)

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκα στον λογαριασμο μου στην ιντερτελεκομ και εχει βγει ανακοινωση οτι : Από τη Δευτέρα, 5 Αυγούστου 2013 θα σταματήσουν να λειτουργούν οι αριθμοί πρόσβασης What's Up! Όλοι οι υπόλοιποι αριθμοί πρόσβασης θα λειτουργούν κανονικά. ευτυχως δεν εχω κοσμοτε! :-)

Με τόσο χάλια ποιότητα κλήσεων στη Cosmote, φαντάζομαι οι κλήσεις μέσω intertelecom θα χαν μεγάλη καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites

οι κλήσεις μέσω whatsup φαντάζομαι ήταν μαύρο χάλι

οι κλήσεις μέσω συμβολαίου η κοσμοκαρτας ήταν Α Ρ Ι Σ Τ Ε Σ

καλύτερες από οποιοδήποτε άλλο αριθμό πρόσβασης οποιασδήποτε εταιρίας

ακόμα και έμπειρο αυτί δεν το καταλάβαινε πολλές φορές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Η υπηρεσία που η intertelecom σε χρεώνει 0.04 για κάθε ενημέρωση του δικτύου που ανήκει ένας τυχαίος αριθμός κινητού:

1. Είναι 100% ενημερωμένη μέχρι και για τις φορητότητες που έγιναν το τελευταίο 24ωρο;

2. Κοστίζει τίποτα στην ΊΔΙΑ την intertelecom αυτή η υπηρεσία (για να την πουλάει 0.04 ανά αναζήτηση); Υπάρχει κάποιο κόστος χονδρικής για να σου παρέχει αυτή την υπηρεσία εννοώ;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Η υπηρεσία που η intertelecom σε χρεώνει 0.04 για κάθε ενημέρωση του δικτύου που ανήκει ένας τυχαίος αριθμός κινητού:

1. Είναι 100% ενημερωμένη μέχρι και για τις φορητότητες που έγιναν το τελευταίο 24ωρο;

2. Κοστίζει τίποτα στην ΊΔΙΑ την intertelecom αυτή η υπηρεσία (για να την πουλάει 0.04 ανά αναζήτηση); Υπάρχει κάποιο κόστος χονδρικής για να σου παρέχει αυτή την υπηρεσία εννοώ;

Ευχαριστώ

 

παρε ενα νουμερο βονταφον και σου λεει δωρεαν για που ανηκει καθε νουμερο που ψαχνεις και ασε την ιντερτελεκομ που σε χρεωνει κιολας .. στειλνεις ενα μυνημα δωρεαν και σου απανταει σε ποιο δικτυο ανηκει το νουμερο που ψαχνεις . οσο για το 100% ενημερωμενη για την φορητοτητα αυτο ειναι σχετικο συστημα ειναι θελει το χρονο του να ενημερωθει ...

 

 

προβλημα με αριθμους προσβασης cu καλω και τους 4 αριθμους προσβασης και μου λεει οτι δεν εχω υπολοιπο στην καρτα μου ενω εχω δωρεαν λεπτα προς βονταφον cu γιατι αυτο ; .

 

τελικα τους εστειλα μαιλ και μου απαντησαν το εξης :

Καλησπέρα σας,

 

Λόγω λάθους, έχουν απενεργοποιηθεί οι αριθμοί CU μαζί με τη λίστα των αριθμών What's Up.

 

Έχουμε αντικαταστήσει άμεσα τους αριθμούς και έχει ενημερωθεί το σύστημα. Παρακαλώ, χρησιμοποιήστε τους νέους αριθμούς CU που θα εμφανιστούν στο προσωπικό σας μενού (IT Home & Mobile -> Αριθμοί Πρόσβασης)

 

Ζητάμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω για την υπηρεσία 1292 της vodafone. Απλά είχα απορία εάν η intertelecom θέλει να βγάλει από τη μύγα ξύγγι και χρεώνει τον κοσμάκη κάτι που ΔΕΝ ΤΗΣ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ της ίδιας. Όλοι μα όλοι προσπαθούν με συνετό ζήλο και εμμονή (σχεδόν με ψυχαναγκασμό) να αποκρύψουν μια διαδικτυακή υπηρεσία που θα βάζεις αριθμό κινητού και θα σου απαντάει real time το δίκτυο που ανήκει.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω για την υπηρεσία 1292 της vodafone. Απλά είχα απορία εάν η intertelecom θέλει να βγάλει από τη μύγα ξύγγι και χρεώνει τον κοσμάκη κάτι που ΔΕΝ ΤΗΣ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ της ίδιας. Όλοι μα όλοι προσπαθούν με συνετό ζήλο και εμμονή (σχεδόν με ψυχαναγκασμό) να αποκρύψουν μια διαδικτυακή υπηρεσία που θα βάζεις αριθμό κινητού και θα σου απαντάει real time το δίκτυο που ανήκει.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ;

 

οπως ειπες γνωριζεις το 1292 της vodafone, οποτε ποιος ο λογος να γινεται θεμα, ελευθερη αγορα εχουμε.... :confused:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ένας λόγος μια και ψάχνεις είναι μήπως επειδή είναι χρεωσιμη υπηρεσία σου λέει το κάτι παραπάνω, αν είναι συμβόλαιο κάρτα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρία πληρώνει για να έχει βάση δεδομένων με το πού ανήκει κάθε αριθμός. Εκτός από τους αριθμούς που ανήκουν στο δίκτυό της βέβαια. Επίσης η προσφορά της υπηρεσίας, κοστίζει έστω και λίγο. Η Vodafone μπορεί να την προσφέρει δωρεάν γιατί είναι τεράστια πολυεθνική, η Intertelecom δεν έχει το οικονομικό περιθώριο να δίνει τσάμπα υπηρεσίες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάθε εταιρία πληρώνει για να έχει βάση δεδομένων με το πού ανήκει κάθε αριθμός

 

Το 1292 ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ γιατί δεν έχουν όλοι vodafone.

 

Έχεις στοιχεία για το πόσο πληρώνει η intertelecom γι' αυτή τη βάση;

thanx

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλησπερα δεν μπορω να καλεσω τους 2 αριθμους προσβασης του vodafone cu ,ενω εχω λεπτα προς cu μου λεει οτι δεν εχω καρτα , εστειλα και μαιλ στο support εχει κανενας αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα; τι μπορω να κανω ; για να καλεσω μεσω ιντερτελεκομ; που εχω μονο λεπτα προς vodafone cu ;. Απο εναν ελενχο που εκανα και τα 2 νουμερα δεν ανηκουν σε cu νουμερα μαλλον εχουνε κανει αλλαγη πακετου ... :mad:

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις λεπτά ομιλίας προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις λεπτά ομιλίας προς όλους.

 

από το φοιτητικό cu το ξέρω ότι μπορώ να το κάνω αλλά τώρα εχω κάρτα στην ιντερτελεκόμ και δεν μπορώ να τα κατανάλωσω.

 

Tελικα τους εστειλα μυνημα και αλλαξαν και τους 2 αριθμους προσβασης του vodafone cu σε νεα νουμερα , παλι καλα , μπραβο τους! Αμεση εξυπηρετηση εντος της ημερας δεν το πιστευα!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
από το φοιτητικό cu το ξέρω ότι μπορώ να το κάνω αλλά τώρα εχω κάρτα στην ιντερτελεκόμ και δεν μπορώ να τα κατανάλωσω.

 

Tελικα τους εστειλα μυνημα και αλλαξαν και τους 2 αριθμους προσβασης του vodafone cu σε νεα νουμερα , παλι καλα , μπραβο τους! Αμεση εξυπηρετηση εντος της ημερας δεν το πιστευα!.

 

Καλησπέρα δεν ξέρω εάν το είδατε αλλά έχουνε αλλάξει τους τραπεζικούς λογαριασμούς και έχουνε βγάλει την πειραιώς.Επειδή τόσο καιρό μέσω της πειραιώς μέσω ίντερνετ έκανα μεταφορά χρημάτων και τώρα δεν υπάρχει ή πειραιώς πια μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα ατμ χρεωστική της πειραιώς ; για άμεσες αγορές ; ή όχι ; για μικρό πόσα 1ευρώ ή 2ευρώ ή 3ευρώ. Αυτό μου άρεσε στην ιντερτελεκόμ όπως και στην dosms όσα λεφτά έχεις αυτα βάζεις ! Αλλά τώρα με αυτή την κίνηση της ή θα αλλάξω τράπεζα για να μην τρέχω ή θα το κάνω μέσω της χρεωστικής κάρτας ατμ !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κάνεις με ελάχιστο ποσό 10 ευρώ.

 

:-( κριμα ... αρα η καλυτερη επιλογη ειναι να ανοιξω ενα λογαρισμο σε μια απο την παρακατω τραπεζες εθνικη ή eurobank ή alpha bank και να κανω μεταφορα απο εκει μεσω ebanking αλλιως θα πρεπει να πηγαινω στο καταστηματα και στα μηχανηματα aps αυτοματων συνναλλαγων που εχουνε μεσα τα καταστηματα και εκει να κανω καταθεση για να μην περιμενω στην αναμονη . Αλλη υπηρεσια που να παρεχει voip επικοινωνια υπαρχει; και να μπορει να κανεις ανανεωση χωρισ ελαχιστο υπολοιπο ; υπαρχει;. . Το θελω για να καλω απο κινητο για αυτο και μονο το θελω. Οχι απο υπολογιστη .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα μπηκα σημερα να δω τους λογαραριασμους και να βαλω καρτα και σταματησαν την υπηρεεσια voip με αριθμους προσβασης! διαβαστε την ανακοκνωση.. κριμα.. αν και παρα πολλες φορες ειχα προβλημα και δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο αλλα γενικα το χρησιμοποιουσα .

 

Μετά από καταγγελία της εταιρείας WIND στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (Ε.Ε.Τ.Τ.) σε βάρος της εταιρείας μας, η υπηρεσία κλήσεων προπληρωμένου χρόνου μέσω αριθμών κινητής τηλεφωνίας θα τεθεί εκτός λειτουργίας, και μέχρι την επίλυση της διαφοράς θα λειτουργεί μόνο μέσω του αριθμού 807 11 77. Άμεσα μόλις διευθετηθεί το ζήτημα θα ενημερωθείτε με νεότερη ανακοίνωση της εταιρείας μας.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το mobile internet πλέον είναι τσάμπα, οπότε το σετάρεις σε εφαρμογή voip και κάνεις καλύτερη δουλειά χωρίς προβλήματα. Αρκεί βέβαια να χεις επαρκές σήμα 3G (λένε πολλοί πώς περνούν sip κι από gsm αλλά προσωπικά ποτέ δεν κατάφερα να περάσω κλήση sip μέσω gsm και να δουλεύει σωστά)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν δηλωσει αριθμους για να φαίνονται στην αναγνωριση: εβαλα σταθερο+κινητο και τα ταυτοποίησα. Οταν καλω απο ιντερτελεκομ το σταθερό μου,αντι για το κλασικο 697.... του κινητου ή το 2610... του σταθερου,εμφανιζεται 0030697 και 00302610... Μίλησα με την εξυπηρετηση χτες. Διαπιστωσαν οτι οι αριθμοι ειναι δηλωμενοι οπως πρεπει απο μερος μου (με +30 μπροστά) και είπαν οτι θα το κοιτάξουν από την πλευρά τους.Δεν εχω πάρει απάντηση ακόμα,αλλα υποψιαζομαι οτι μπορει να είναι θέμα της wind που είναι το σταθερό μου.Συμβαίνει και σε αλλους?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...