Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι συμπεριφορα ειναι αυτη ρε παιδια;;;

 

Χωρις προειδοποιηση η τιποτα αλλο πεφτει κλειδωμα;;Για ποιο λογο και γιατι εγινε ανωνυμα;;

 

Τι αλλαξε και ξανα-ανοιξε;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια φοραω επανω ολο τοσυστημα μεταδοσης της μαλοσσι, με μαμα κυλινδροπιστονα. Οταν το μηχανακι ειναι κρυο δινω γκαζι και φευγω κανονικα. Οταν ομως ζεσταθει το μηχανακι πατιναρει στην εκκινηση και μετα φευγει. Τι λετε να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φοραω επανω ολο τοσυστημα μεταδοσης της μαλοσσι, με μαμα κυλινδροπιστονα. Οταν το μηχανακι ειναι κρυο δινω γκαζι και φευγω κανονικα. Οταν ομως ζεσταθει το μηχανακι πατιναρει στην εκκινηση και μετα φευγει. Τι λετε να συμβαινει?

θελει δυναμη οταν ζεσταθει για να δουλευει σωστα!;)

Link to comment
Share on other sites

Mπα.Αμα κανει ετσι οταν ζεστενεται τοτε η δεν ψυχεται καλα ο συμπλεκτης η θελει αντικατασταση.

 

Το κανει σε καθε βολτα που πας;;

Εγω ειχα κολησει στην κινηση μια φορα για μιση ωρα και με σταματα ξεκινα ζεσταθηκε και το πηγαινα 9000 για να φυγω, ημουν και δικαβαλο.Μονο μια φορα συνεβη.

Link to comment
Share on other sites

Παντα το κανει. Και με το μαμα συστημα το εκανε και τωρα με τα μαλοσσι. Τα μαλοσσι τα εβαλα τον φεβρουαριο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να βοηθισει?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2296226#post2296226

 

Το φιλτρο ειναι.πηγαινε παρε ενα και αλλαξε'το μονος σου.τωρα το ταχυμετρο ισως φταιει η ντιζα ισως οχι,ξεκουμπωσε την μασκα και κοιτα αν η ντιζα ειναι κουμπωμενη στο ταμπλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα yamaha aerox 50cc και πηγα σε ενα μαστορα να τον ρωτησω για να το ανεβασω στα 65 και μου ειπε θα μου βαλει μεσα ανταλακτικα μετρα κιτ και πωσ με καμια 600 ευρω θα χτυπαει 120!!!και πωσ αμα δωσω μια 1000 ευρω θα χτυπαει 140!!!τι λετε παιζει?ή ψαχνει για κοροιδο?

 

Τα μετρα κιτ ειναι καλα?

 

Ποσο παει το μαλλι για πολυ καλο στροφαλο??αυτοσ μου ειπε για εναν 570 ευρω!!!!

 

Γενικοτερα αξιζει να φτιαξω yamaha aerox??

 

Αμα αξιζει τι λετε να του αλλαξω για να παει τερμα 65??

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα yamaha aerox 50cc και πηγα σε ενα μαστορα να τον ρωτησω για να το ανεβασω στα 65 και μου ειπε θα μου βαλει μεσα ανταλακτικα μετρα κιτ και πωσ με καμια 600 ευρω θα χτυπαει 120!!!και πωσ αμα δωσω μια 1000 ευρω θα χτυπαει 140!!!τι λετε παιζει?ή ψαχνει για κοροιδο?

 

Τα μετρα κιτ ειναι καλα?

 

Ποσο παει το μαλλι για πολυ καλο στροφαλο??αυτοσ μου ειπε για εναν 570 ευρω!!!!

 

Γενικοτερα αξιζει να φτιαξω yamaha aerox??

 

Αμα αξιζει τι λετε να του αλλαξω για να παει τερμα 65??

o πολυ καλος στροφαλος που λες εχει καλουτσικια τιμη αν σκεφτεις οτι ο αγωνιστικος της malossi βγαινει στα 700 ευρω!καλα ειναι τα metrakit αλλα εγω θα προτεινα malossi και παλι malossi!!!αξιζει να το φτιαξεις τερμα αλλα για λιγο καιρο(αν εννοεις μονο ελατηριο)!

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα yamaha aerox 50cc και πηγα σε ενα μαστορα να τον ρωτησω για να το ανεβασω στα 65 και μου ειπε θα μου βαλει μεσα ανταλακτικα μετρα κιτ και πωσ με καμια 600 ευρω θα χτυπαει 120!!!και πωσ αμα δωσω μια 1000 ευρω θα χτυπαει 140!!!τι λετε παιζει?ή ψαχνει για κοροιδο?

 

Τα μετρα κιτ ειναι καλα?

 

Ποσο παει το μαλλι για πολυ καλο στροφαλο??αυτοσ μου ειπε για εναν 570 ευρω!!!!

 

Γενικοτερα αξιζει να φτιαξω yamaha aerox??

 

Αμα αξιζει τι λετε να του αλλαξω για να παει τερμα 65??

 

Kai go malossi proteino kalo to Metrakit alla san tin malossi tpt.Oraio to aerox alla kai emfanisi an ftiakseis ta spaei.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows CE; PPC) Opera 8.65 [en])

 

δεν εχει σημασια η μαρκα του σκουτερ φιλε, λιγο πολυ ολα ιδια ειναι.Ο μονος τροπος να πιασει 140 ειναι να βαλει κιτ μονου ελατηριου που το πολυ μια φορα το μηνα θα χαλαει και θα καιει τα κερατα του κυριολεκτικα.Ενας πολυ ανθεκτικος στροφαλος μαλοσι εχει 200?.Αν θες να το κανεις αγωνιστικο δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Den ennoo ti mixani tou scooter etsi ki allios to moter tou aerox nomizo ftiaxnetai stin italia.Ennoo omorfia kai veltiosi oson afora tin aisthitiki.
Link to comment
Share on other sites

file ena sou lew gia to aerox! oso video kai na deis sto youtube me scooter ftiagmena 9 sta 10 paidia exoun aerox! dn kserw to giati! mia xara mixanaki einai! oso gia to ftiaksimo: an to thes terma agwnistiko karfwta polini! an thes taxitita kai aksiopistia malossi asizititi! kali i metrakit alla mono gia kontres! kai min to kaneis 65 alla 72cc! i moni diafora einai oti tha baleis strofalo! an toa fiseis 65ari tha baraei biela! oso gia tis telikes pou sou leei o mastoras einai analoges!!
Link to comment
Share on other sites

Paidia einai poly elafrytera apo ta runner ta aerox giauto ta ftiaxnoun paroti den exoun ta frena kai tin piotita twn runner/nrg.File einai poly kala ta metrakit.Oso gia tis telikes pou sou leei milaei gia konter giati pragmatika ante na paei 120 me polla pragmatakia..

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

μαγκεσ καμια καλη λιστα με πραγματα να αλλαξω στο aerox??τι προτεινετε?και σε λεφτα ποσο?

 

βασικα το θελω για μεσα στη πολη αλλα που και που καμια κυριακη να τρωω και κανεναν στισ κοντρεσ!!και γενικοτερα να τα σπαει το μηχανακι (ευελπιστω να χτυπαει καμια 110) αλλα οχι να με μια φορα το μηνα στα συνεργεια για πιστονια!!

 

τι λετε?ποια λυση μπορω να ακολουθησω που να τα συνδιαζει ολα μαζι και με λιγα λεφτα!:!::!::!:

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

File mila me ton mixaniko sou.Kalitera bres enan mixaniko na exei ftiaxei bolika scooterakia na sou protinei kati kai na xerei ti tou ginete.An pali epimeneis gia mia lista pes mou posa lefta 8eleis na dwseis kai 8a sou pw mia lista..

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γυρω στα 700 ειναι καλα?τι λεσ?πεσ μου εσυ την υπερτατη λιστα συμφωνα με τισ παραπανω απετισεισ μου και εγω τα κουμανταρω μετα!ακομα ψαχνομαι τωρα εχω ξεκινησει και μαθαινω για τα μηχανακια καθωσ τη πατησα τη πρωτη φορα!πηρα ενα πεζο χρεπη ιντζεκσιον (peugeot jetforce 50tsdi :cry: αν το χεισ ακουστα γιατι εχει βασανισει κοσμο και κοσμακι με τισ τελικεσ του!:lol:) με κριτιριο την ομορφια και τωρα θελω να το διωκσω για να παρω κατι το οποιο να εκσυπηρετει τισ αναγκεσ μου!γιατι με εκεινο τελικιαζω στα 75!!!!!!ελεοσ!και δε θελω να τη ξανα πατησω!τι μπορουμε να κανουμε??

 

Ξερει κανεισ κανεναν που να το περνει το πεζο?γιατι εδω πατρα δε το περνει κανεισ!και σε τι τιμη πιστευετε μπορω να το πουλησω?

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο μιλαω!εντυποσεισ?ποσα μπορω να ποιασω σε πουλημα?

Τελικα αεροξ εχεις η πεζο??? :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...