Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να βοηθαμε ειμαστε εδω :)

 

Εχει ενα και μονο καλωδιο το οποιο κανεις μια σπειρα σαν πηνειο γυρω απο την πιπα του μπουζι και συνδεεις πανω στο οργανο.Μετα ειναι αλλα 2 φισακια τα οποια ειναι ιδια με το μαμα κοντερ και απλα τα βαζεις και βιδωνεις την ντιζα του χιλιομετρητη.

 

Αυτο ειναι ολο.

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο ειναι απο οτι καταλαβαινω. Ωραια. Για να δουμε ποτε θα γινει η αγορα. Σε σενα πρεπει να απευθυνθω για την αγορα του?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2108252303 Γιωργος ειναι ο υπευθυνος.Το μαγαζι ειναι Μιχαηλ Βοδα 109-111

 

Moto-Gini Λεει απο εξω.Αν παρεις τηλ πες οτι εισαι φιλος του Λεωνιδα με το μωβ Runner.:D

 

Σας καληνυχτιζω για σημερα...εχει και Mortal kombat :)

Link to comment
Share on other sites

leolipop καλησπερα ελπιζω να εισαι καλα.

Πηρα τα οργανα και τα εβαλα πανω κιολας :D Δεν ηταν κατι δυσκολο τελικα. Το μονο 'προβλημα" ειναι οτι το στροφομετρο "παιζει" τρελα. Αυτο σημαινει οτι λογικα θα πρεπει να βαλω αντιπαρασιτικο μπουζι και σαφως να κανω την περιελιξη του καλωδιου καλυτερη. Νυχτωσε και δεν προλαβα να το φτιαξω οπως επρεπε το καλωδιο :). Κατα τα αλλα ολα καλα. Επισης τα παλια οργανα ειχαν και λαμπακι που αναβοσβηνε οταν εσβηνες το μηχανακι το κοκκινο του immobilizer δεν ειναι αυτο? Τωρα δεν υπαρχει ενδειξη απο οτι ειδα. Ετσι πρεπει να ειναι? Ειναι σωστο?

Αυτα προς το παρον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε.Δεν σου ειπαν εκει τιποτα για το μπουζι;

 

Εχει φερει κατι πολυ καλα ιριδιου που ειναι και αντιπαρασιτικα.Δυστυχως δεν εχω ιδεα για immobilizer...

 

Aπο οσο ξερω παντως το ειχαν βγαλει για το 50αρι το συγκεκριμενο ειδος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ειναι πολυ ομορφο παντως. Τα αξιζει τα λεφτα του.

Ναι μου ειπαν αυτα που σου ειπα και πριν. Πηρα ενα αντιπαρασιτικο μπουζι αλλα ειχε βραδιασει και δεν ειχα βρει μπουζοκλειδο. Καπου εχω αλλα δεν το βρηκα. Εχω αφησει το παλιο μπουζι. Θα το αλλαξω βεβαια. Να σου πω, εσυ το καλωδιο το επιασες με καποιο τροπο στο καλωδιο της πιπας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Κατι τετοιο με βλεπω να κανω και εγω. Οι οδηγιες παντως ελεγαν οτι για το 200vxr πρεπει να βγαλεις ενα καλωδιο απο την κεντρικη φυσα να το ακυρωσεις και στη θεση του να βαλεις ενα αλλο το οποιο το εχεις βγαλει απο διπλανη θεση της ιδιας φυσας. Τωρα γιατι δεν ξερω. Εγω βασικα το εκανα. Ποιος ξερει τι να σημαινε αυτο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Κατι τετοιο με βλεπω να κανω και εγω. Οι οδηγιες παντως ελεγαν οτι για το 200vxr πρεπει να βγαλεις ενα καλωδιο απο την κεντρικη φυσα να το ακυρωσεις και στη θεση του να βαλεις ενα αλλο το οποιο το εχεις βγαλει απο διπλανη θεση της ιδιας φυσας. Τωρα γιατι δεν ξερω. Εγω βασικα το εκανα. Ποιος ξερει τι να σημαινε αυτο...

φιλε ποσο το πηρες το koso το κοντερακι?:)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα 165 €

2108252303 Γιωργος ειναι ο υπευθυνος.Το μαγαζι ειναι Μιχαηλ Βοδα 109-111 Moto-Gini λεγεται το μαγαζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα 165 €

2108252303 Γιωργος ειναι ο υπευθυνος.Το μαγαζι ειναι Μιχαηλ Βοδα 109-111 Moto-Gini λεγεται το μαγαζι.

ok thanks!θελει ενα φιλαρακι μου!απο ξανθη ειμαι και εδω το πιο φθηνο koso κοντερ που βρηκαμε κανει 190 ευρω!οποτε μαλλον θα το παραγγειλει απο το moto gini!

Link to comment
Share on other sites

Eπισης να επισημανω οτι για αγορες ανω των 100€ οπως και το κοντερ ,με μεταφορα μεσω ΕΛΤΑ ,δεν υπαρχουν εξοδα αποστολης. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε κανενα site που να μπω για να δω τεχνικα χαρακτηριστικα και γενικως διαφορα πραγματα απο το runner 125cc 4T μοντελο του 2005? Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει τιποτα. Σε οτι εχω μπει εχουν το καινοθργιο μοντελο. Το παλιο τιποτα

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε κανενα site που να μπω για να δω τεχνικα χαρακτηριστικα και γενικως διαφορα πραγματα απο το runner 125cc 4T μοντελο του 2005? Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει τιποτα. Σε οτι εχω μπει εχουν το καινοθργιο μοντελο. Το παλιο τιποτα

Ευχαριστω

μπες στο scooter-center.com!εχει τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα energy piaggio το καινούργιο μοντέλο και ήθελα να ρωτήσω κάτι...

1) όταν ανόιγω το γκάζι τέρμα κάνει σαν να σταματάει η μηχανή να δουλεύει δυνατά.

2)Ποιάνει μέχρι 67 το πολύ και φοβάμαι μήπως φταίει που δεν το έκανα καλό στρώσιμο... Αν το κάνω 70άρι θα πηγαίνει καλύτερα ή απλώς θα έχει προβλήματα επειδή δεν του έκανα καλό στρώσιμο...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα energy piaggio το καινούργιο μοντέλο και ήθελα να ρωτήσω κάτι...

1) όταν ανόιγω το γκάζι τέρμα κάνει σαν να σταματάει η μηχανή να δουλεύει δυνατά.

2)Ποιάνει μέχρι 67 το πολύ και φοβάμαι μήπως φταίει που δεν το έκανα καλό στρώσιμο... Αν το κάνω 70άρι θα πηγαίνει καλύτερα ή απλώς θα έχει προβλήματα επειδή δεν του έκανα καλό στρώσιμο...?

 

File stis telikes dn ftaiei to strwsimo!To strwsimo boithaei an pesei grigora i arga to mixanaki sou! kai to 76 pou les einai poli ligo! An to kaneis 72cc prepei na dwsei arketa L7! An thes kales times mila me to Leolipop! kserei polla!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η gianelli shot είναι πιο καλή από leo vince zx για gilera runner 50 το καινούριο μοντέλο??

Σε θέμα απόδοσης και ποιότητας ήχου??

 

http://www.giannelli.com/eng/prodotti/lin.asp?id=53

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η gianelli shot είναι πιο καλή από leo vince zx για gilera runner 50 το καινούριο μοντέλο??

Σε θέμα απόδοσης και ποιότητας ήχου??

 

http://www.giannelli.com/eng/prodotti/lin.asp?id=53

 

Koita file! egw tha protina leo vince zx! pisteuw oti einai kaliteri kai poiotikoteri! Tin gianneli tin vazoun oloi! makria-konti! analoga ti thes! ola paizoun! apo ixo sxedon ta idia einai! oles kanoun thorivo!

Link to comment
Share on other sites

Koita file! egw tha protina leo vince zx! pisteuw oti einai kaliteri kai poiotikoteri! Tin gianneli tin vazoun oloi! makria-konti! analoga ti thes! ola paizoun! apo ixo sxedon ta idia einai! oles kanoun thorivo!

 

Kai go Leo Vince ZX proteino.

Link to comment
Share on other sites

1)giannelli shot 198€

http://www.giannelli.com/eng/prodotti/lin.asp?id=53

 

2)giannelli reverse 155€

http://www.giannelli.com/eng/prodotti/lin.asp?id=95

 

3)leo vince zx 150€

http://www.leovinceusa.com/scoot/scoot_scooters.php

 

Πια θεωρείτε καλύτερη σε θέμα αποδώσεις και ήχου?

(Η πιο πολύ βλέπω φοράνε zx εδώ..)

 

Μαζί με την εξάτμιση θα περαστούν και τα παρακάτω:

1)Μπιλακια 5g malossi

2)Mπουζι ιριδιου ΝGK

3)Φιλτρο malossi

4)Βαριατορ malossi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...