Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

basika file mia mikri boithia boro na sou doso.thelei alles baseis gia to moter ena mixnourgio tha sou to kanei:D

Σωστος φιλε!! και ολα αυτα που λενε ολοι οι αλλοι ειναι αερολογιες.αμα ητανε ετσι ολοι θα το κανανε το 50ρι 180,και δεν θα το φτιαχνανε malossi.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ρωτησα τι χρειαζεται για να γινει αυτη η μετατροπη απλα ρωτησα αν ειναι αξιοπιστη!ξερω οτι χρειαζεται βασεις μηχανης στο μηχανουργειο αλλα εχω ακουσει οτι σπανε ευκολα αναλογα με τη μεταχειρηση!τεσπα αν ολα πανε καλα σε λιγο καιρο θα χω 180 κανονικο και δεν θα χρειαστω τη μετατροπη!παντως αν γινεται θελω τη βοηθεια σας για τα πηνια τα malossi!εχω ενα dragsteraki το οποιο θελω να ξαναφτιαξωκαι θελω να τα βαλω!plz HELP!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτησα τι χρειαζεται για να γινει αυτη η μετατροπη απλα ρωτησα αν ειναι αξιοπιστη!ξερω οτι χρειαζεται βασεις μηχανης στο μηχανουργειο αλλα εχω ακουσει οτι σπανε ευκολα αναλογα με τη μεταχειρηση!τεσπα αν ολα πανε καλα σε λιγο καιρο θα χω 180 κανονικο και δεν θα χρειαστω τη μετατροπη!παντως αν γινεται θελω τη βοηθεια σας για τα πηνια τα malossi!εχω ενα dragsteraki το οποιο θελω να ξαναφτιαξωκαι θελω να τα βαλω!plz HELP!!!

Πηγαινε παρε ενα μεταχειρησμενο 125αρι και μετα το κανεις 192 full mallosi και αντε να σε πιασουν :superman:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φιλε...Απο εκει που ελεγες για κινητηρα το πηγες στα ρευματα;

Δε λεω δινουν πολυ αλλα μονο σε αγωνιστικα τα εφαρμοζουν.

Δεν εχεις φωτα,θελουν πολλη προσοχη στην τοποθετηση και θα καει τα κερατα του ετσι και βαλεις...

 

Οσο για το Ζ που ελεγα παλιοτερα για τα 170...

Ειναι 142 κυβικα με μαμα καρμπυρατερ ,μαμα εξατμιση και λοιπα.Τωρα τι κολπα εχει κανει και παει ετσι δεν ρωτησα...Θα επανελθω.

ολα αυτα τα ξερω!εγω ομως δεν ρωτησα τι κανουν αλλα αν εχει κανεις και να τα πουλαει!οπως ειπα πριν εχω ενα dragsteraki το οποιο θελω να φτιαξω ξανα!ηταν φουλ malossi εκτος απο ρευματα!ας απαντησει καποιος που εχει και πουλαει!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος φιλε!! και ολα αυτα που λενε ολοι οι αλλοι ειναι αερολογιες.αμα ητανε ετσι ολοι θα το κανανε το 50ρι 180,και δεν θα το φτιαχνανε malossi.:)

 

Kai na to kaneis apo 50ari 180 pali ta full malossi 180cc tha se pernan.Auto to kaneis giati thes me xartia 50ariou na xeis kati pio grigoro...

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα ξερω!εγω ομως δεν ρωτησα τι κανουν αλλα αν εχει κανεις και να τα πουλαει!οπως ειπα πριν εχω ενα dragsteraki το οποιο θελω να φτιαξω ξανα!ηταν φουλ malossi εκτος απο ρευματα!ας απαντησει καποιος που εχει και πουλαει!!!:)

 

παρε απο το scooter-center γιατι να τα ψαχνεις απο αλλου?

Αν θες ρωταω εκει που παω εγω αν εχει και ποσο κανουν...

Link to comment
Share on other sites

Kai na to kaneis apo 50ari 180 pali ta full malossi 180cc tha se pernan.Auto to kaneis giati thes me xartia 50ariou na xeis kati pio grigoro...

Εγω δεν ειπα αυτο.ειπα οτι αμα ητανε τα 50ρια να τα εφτιαχνες 180ρια με το ιδιο πλαισιο,ολοι θα προτιμουσαν αυτη την μετατροπη.:)

για 50ρι λεω κι εγω :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το χεις δει εσυ οτι ειναι 180?χρονια τωρα ακουω για τετοιο σκηνικο αλλα ποτε δεν το ειδα...

κ απ οσο ξερω το μοτερ του 180 δεν ταιριαζει κ στον σκελετο

 

benei se 50cc to moter me tis aparaitites tropopoiiseis ,imastan mprosta otan to allaze tin perisoteri wra (pire 2-3 meres ),apla to thema tis aksiopistias meta paei peripato,ena mono tha sou pw o imadas an kai enisxymenos espase toulaxiston 4 fores apo oti thimamai me apotelesma na sprwxnei to mixanaki to paidi,episis de kserw alla i exatmisi gianelli pou forouse paredwsw pneyma kai apofasise na kopei apo to laimo se kapia fash,an kai exw akousei kala logia ,prwsopika den emeina eyxaristimenos

Link to comment
Share on other sites

παρε απο το scooter-center γιατι να τα ψαχνεις απο αλλου?

Αν θες ρωταω εκει που παω εγω αν εχει και ποσο κανουν...

στο scooter-center τα εχουν 365 ευρω!θα προτιμουσα να τα παρω απο ελλαδα παντως!αν μπορεις κανε μια ερωτηση στο μαγαζι που αγοραζεις και πες μου ποσο στοιχιζουν!θα προτιμουσα να βρω μεταχειρισμενα γιατι καινουρια ειναι αρκετα ακριβα!:(

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το Ζ που ελεγα παλιοτερα για τα 170...

Ειναι 142 κυβικα με μαμα καρμπυρατερ ,μαμα εξατμιση και λοιπα.Τωρα τι κολπα εχει κανει και παει ετσι δεν ρωτησα...Θα επανελθω.

 

 

Κάτσε ρε φίλε ....Γιατί θα μας τρελάνεις τελείως:blink:

 

Αυτό το z --> http://img401.imageshack.us/img401/1839/89183949ki8.jpg

http://youtube.com/watch?v=2vubK4L3Om0

 

To έχει φτιάξει μηχανικός των Σερρών dragster...

Έχει μαμα μοτερ z .Και φοράει....

57cm Wiseco , 41,5 Keihen , reed V-force , MK, ελαφρομένο βολάν,

θυρίδωμα,και ακόμη άλλα μικρά μυστικά...

Είναι το πιό γρήγορο z με μανίσιο μοτέρ μέσα στη Σέρρες.Συγκεκριμένα εχθές το οδήγησα.

Φίλε μου, μετριμένο με ΒMW M3 το κοντέρ έδιξε 148 km/h.Που είναι και 179 cc με αυτά που σου είπα...Και συ μου λες μαμα καρμπ.εξάτμιση και βγάζει αληθινά 170???:blink::blink:

Τι να σου πώ τότε....

Η εσείς είστε χαζοί οι μηχανικοί σας κοροιδεύουν...και μάλλον αυτό γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αυτα που λες αλλα μεταχειρισμενα δεν τα φοβασαι?

θα τα δω πριν τα παρω αν ειναι σωστα τα μεταχειρισμενα!ρωτησες για τιμες?η πιο φθηνη τιμη που βρηκα στο internet ηταν 288 ευρω!θα το εκτιμουσα πολυ αν ρωτουσες τα μαγαζια που αγοραζεις τα πραματα σου τιμη για τα πηνια!;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε για πραγματικα 170; Εγω οχι παντως για αυτο βεβαιωσου οτι εχεις καταλαβει αυτο που διαβαζεις.

 

Τελος παντων θα φροντισω να δειξω αυτα τα ποστ στον ιδιο οταν παω απο το μαγαζι καποια στιγμη και μπω απο το PC εκει, να απαντησω σε οσους απιστους ακομα υπαρχουν να τελειωνει το ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

Sto konter sigoura ginete na paei 170.Edw Z me exatmisi mono stin poli mou termaztize konter(~180).To 8ema twn pragmatikwn einai allo...130 kai ama..

 

Ta parales re File einai dinaton 180?

ama allakseis zelatina...kati ginetai!:) kai mono eksatmisi!

mou akougete poloi koulo gia na isxiei!

alla kati tha ksereis parapanw!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σευχαριστω πολυ!το ξερα πανω κατω οτι θα ναι εκει γυρω η τιμη τους!ο μονος τροπος για να τα αγορασω καινουρια θα ναι απο το εξωτερικο εκτος και αν τα βρω εδω μεταχειρισμενα!thanks και παλι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα.Λυπαμαι που δεν μπορω να κανω κατι περισσοτερο.
οπως το βλεπω θα παραγγειλω πραματα απο γερμανια!σκεφτομαι και για το κιτακι της cristofolini μαζι με τα πηνια τα malossi!θα εχει πολυ δυναμη!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλος τροπος...Αν σε ενδιαφερει ΡΜ ;)

εννοεις pm tuning ε?δεν βρηκα κυλινδρους απο αυτη την εταιρια στο internet για το 50ρι το runner!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...