Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστα νεα!!! η HTC στο δρομο που χαραξε η Sony Ericsson!!!

 

Οριστε και το Link : http://www.digitallife.gr/htc-unlocks-bootloaders/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, video κλήση κάνει το desire s ;

video κλήση εννοώ μέσω του δικτύου της cosmote

που μου δίνει δωρεάν λεπτά χρόνου για video κλήσεις.

Δεν βλέπω να υπάρχει επιλογή όταν πάω να καλέσω κάποια επαφή.

Μήπως χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, video κλήση κάνει το desire s ;

video κλήση εννοώ μέσω του δικτύου της cosmote

που μου δίνει δωρεάν λεπτά χρόνου για video κλήσεις.

Δεν βλέπω να υπάρχει επιλογή όταν πάω να καλέσω κάποια επαφή.

Μήπως χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα;

ευχαριστώ

 

Οχι δεν κανει.Δεν ξερω αν βγαλουν κατι αργοτερα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 10 μερες που το παρακολουθω εχει πεσει πανω απο 20 ευρω στα φθηνοτερα μαγαζια... Καλο αυτο.

 

Βεβαια δεν ξερεις αν ειναι παραεισαγωγης η οχι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ξεκλειδωσουν κάποια στιγμή τα HTC που δεν το βλέπω και πολύ σύντομα, θα γίνει και για τα δικα μας.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ξεκλειδωσουν κάποια στιγμή τα HTC που δεν το βλέπω και πολύ σύντομα, θα γίνει και για τα δικα μας.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Οταν θα γινει στην πραξη αυτο ισως γινει το αντιστροφο απο το wildfire.Στην 2.1 ηταν ξεκλειδωτο κι οταν πηρε την 2.2 ηρθε κλειδωμενη.Ισως η επομενη αναβαθμιση ερθει ξεκλειδωτη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα γινει στην πραξη αυτο ισως γινει το αντιστροφο απο το wildfire.Στην 2.1 ηταν ξεκλειδωτο κι οταν πηρε την 2.2 ηρθε κλειδωμενη.Ισως η επομενη αναβαθμιση ερθει ξεκλειδωτη.

 

Δεν υπήρξε bootloader, που να είναι ξεκλείδωτος. Απλά, υπήρχαν exploits, που επέτρεπαν την παράκαμψη του κλειδώματος. Τα μόνα κινητά που επέτρεπαν με μια απλή εντολή να ξεκλειδώσει ο bootloader, ήταν τα κινητά της Google (Nexus One και S).

Link to comment
Share on other sites

Άστο να τρεμοπαίζει....έτσι κι αλλιώς κλείνει....το δικό μου δεν τρεμοπαίζει αλλά μη σε απασχολεί αυτό εκτός κι αν έχεις πειράξει τη φωτεινότητα

 

οπου και να βαλω την φωτεινοτητα το κανει!

Link to comment
Share on other sites

Όταν καλώ η με καλούν ανοίγει το μεγάφωνο μονό του. Κάνω κατι λάθος , είναι κάποια ρύθμιση η εχει πρόβλημα. Πρέπει σε κάθε κλήση να το κλείνω… τραγικό !!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως κάνεις λάθος!! Πρόσεχε τι πατάς και τι επιλογές έχεις κάνει...

 

επιλογες ?????? ξερεις να μου πεις

Edited by yiannis75t
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια φταιει το κινητο που δεν λειτουργει σωστα σε 3g η το δικτυο της wind?

απειρες φορες που μιλαω η σερφαρω η κληση η η συνδεση διακοπτεται επειδη η μεταβαση απο 3g σε 2g δεν γινεται σωστα μαλλον!

αλλα γιατι να φταιει η wind οταν ΠΟΤΕ και με κανενα αλλο τηλεφωνο που ειχα δεν επεφτε η κληση!το σερφαρισμα,οκ,σταματουσε και με αλλα τηλ αλλα να πεφτει η κληση?ελεος δηλαδη.για πειτε γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Εμένα στο εξοχικό πότε βρίσκει σήμα και πότε όχι με τη wind. Εκεί που μιλάω ξαφνικά κόβεται το σήμα και πέφτει η γραμμή! Πάρε τους τηλέφωνο,εγώ το έκανα και μου απάντησαν απλά ότι εχουν εξωτερικό σήμα και κάτι τέτοια.....Για να αρχίσουν λοιπον να πέφτουν τα τηλ μήπως και ξυπνήσουν!!Εγώ βέβαια θα τους πάρω πάλι!!

 

γιατι εγω νομιζω φταιει το τηλεφωνο αφου με ολες τις παλαιοτερες συσκευες δεν επεφτε ποτε η κληση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το Desire S και όχι για τα προβλήματα των δικτύων κινητής τηλεφωνίας για τα οποία υπάρχει ξεχωριστός χώρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα,αυτό συζητάμε το συνδυασμό desireS-wind....

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το Desire S και όχι για τα προβλήματα των δικτύων κινητής τηλεφωνίας για τα οποία υπάρχει ξεχωριστός χώρος.

 

ναι ακριβως,εγω νομιζω οτι φταιει το κινητο γιαυτο ρωτησα εδω γιαννη(athanaso77)

 

φιλικα ηλιας

Link to comment
Share on other sites

Ημουν απο τους πρωτους που το αγορασα και εκανα απο την αρχη σαφες οτι το τηλεφωνο εχει αδυναμο σημα...κι ας μην θελουν μερικοι να το παραδεχτουν! ;)

 

εγω για το wifi μονο ειχα διαβασει καπου!

Link to comment
Share on other sites

Με το wi-fi εχει ψιλοπροβλημα οταν το πιανεις απο το πισω πλαστικο. Το σημα δικτυου ειναι ασθενες παντα. Η σχετικη αδυναμια ειναι αντιληπτη μονο σε σημειο με οριακο σημα οπου αλλες συσκευες θα κρατησουν επαφη με το δικτυο εστω με νυχια και με δοντια ενω το Desire S απλα θα μεινει εκτος δικτυου. Το εκανα πολυ σαφες στα γραφομενα μου!

 

αυτο διορθωνεται πχ με καποια αναβαθμιση μελλοντικη απο htc η google?η ειναι θεμα hardware?

Link to comment
Share on other sites

Ποσες πιθανοτητες δινετε να παρει αναβαθμιση στην ice cream? Λογικα θα πρεπει να παρει σιγουρα αλλα μηπως αρχισουν τα "θελει 2πυρηνο" και τετοια..
Link to comment
Share on other sites

οταν πεφτει ο φωτισμος και ΠΡΙΝ κλεισει τελειως η οθονη ο φωτισμος τρεμοπαιζει,το εχει δει κανενας αλλος?

 

Το δικο μου παλι,πρωτα χαμηλωνει ο φωτισμος και οταν κοντευει να κλεισει η οθονη πρωτα δυναμωνει για 1-2 δευτερολεπτα κι επειτα σβηνει...τι κουφο!!!

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ποσες πιθανοτητες δινετε να παρει αναβαθμιση στην ice cream? Λογικα θα πρεπει να παρει σιγουρα αλλα μηπως αρχισουν τα "θελει 2πυρηνο" και τετοια..

 

πολυ πιθανο να την παρει...γιατι ειναι νεο κινητο(2 μηνες κυκλοφορει) οποτε λογικα θα εχουμε και update...αν ειναι να μη το παρει..καλυτερα να μας το πουν..μην κραταμε τσαμπα πραγματα...(ενας λογος που δεν αγορασα το defy που μου αρεσε ηταν γιατι δεν παρει ποτε την 2.3)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παλι,πρωτα χαμηλωνει ο φωτισμος και οταν κοντευει να κλεισει η οθονη πρωτα δυναμωνει για 1-2 δευτερολεπτα κι επειτα σβηνει...τι κουφο!!!
Το ίδιο ακριβώς κάνει και το δικό μου και αρκετές φορές στην χρήση της οθόνης

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παλι,πρωτα χαμηλωνει ο φωτισμος και οταν κοντευει να κλεισει η οθονη πρωτα δυναμωνει για 1-2 δευτερολεπτα κι επειτα σβηνει...τι κουφο!!!

 

Και το δικο μου μετα απο 25 μερες που το εχω κανει το ιδιο τι ειναι παλι αυτο?

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Να κανω δυο ερωτησεις,πρωτον εχει βρει κανεις ακουστικα ψειρες??? Και δευτερον -ισως φανει χαζο- καμια εφαρμογη που αλλαζει τον τροπο απαντησης οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη ξερουμε? Σχεδον παντα το εχω στην τσεπη του πατελονιου κι οταν με καλουν καθως το βγαζω απαντιεται (η αποριπτεται αναλογα) η κλιση.. Αν επρεπε να κυλισεις οριζοντια κι οχι καθετα σε μια εισερχομενη δε θα γινοταν αυτο.. Αλλα το FullScreenCallerID δουλευει οποτε θελει.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω κάτι για να μην παρεξηγηθώ : με το κινητό δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα, το αντίθετο μάλιστα το θεωρώ κορυφαίο σε όλα (αντοχή, αυτονομία, δυνατότητες κλπ). Απλώς έκανα μια διαπίστωση στην αυξομείωση της φωτεινότητας της οθόνης που δεν ξέρω αν είναι feature Edited by Villis

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα flame post αφαιρέθηκαν για ευνόητους λόγους. Παρακαλώ να συνεχίσουμε σε φιλικό κλίμα, όλοι μας εδώ το hobby μας κάνουμε, δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας και το κλίμα. Προτείνω να μιλήσετε μέσω pm για να λυθεί το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...