Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει ακόμα κάποια ενημέρωση,όπως είδα μόλις τώρα. Πού το έμαθες; Φυσικά και μην κάνεις επίσημη ενημέρωση αφού είσαι root. Θα το παρακολουθήσω και θα σε ενημερώσω!

 

Δεν το εμαθα.Μου ζητησε να κανω ενημερωση.Ε λογικα οπου να ναι θα φανει και σε σας.

Παρακολουθω κι εγω απο το xda.Σε ευχαριστω παντως!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tι έκδση λογισμικού έχεις ;

 

Android 2.3.3 οπως κι εσεις.Το δικο μου τωρα που το θυμηθηκα δεν ειναι Ελληνικο.Λογικα γι'αυτο σε μενα ηρθε πιο γρηγορα οποτε ακυρο.

 

Υγ.Το link σου για το youtube στην υπογραφη σου δεν δουλευει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μιας και είναι της μόδας (και όχι μόνο) οι custom rom, εάν περάσουμε στο κινητό μία τέτοια rom και δεν μείνουμε ικανοποιημένοι

μπορούμε μετά να το επαναφέρουμε στην εργοστασιακή του κατάσταση? Έτσι ακριβώς όπως το αγοράσαμε?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει τί γίνεται με τις custom roms γενικότερα να έχουμε μία ιδέα και εμείς οι πιο αρχάριοι.

Αν αξίζει η διαδικασία αυτή, τι κερδίζεις, τι χάνεις, κτλ...

Ευχαριστωωώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Να ρωτήσω αν έχει την δυνατότητα να δουλέψει σαν wifi hotspot? Ενσωματομένη ή έστω με κάποιο εξωτερικό πρόγραμμα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Να ρωτήσω αν έχει την δυνατότητα να δουλέψει σαν wifi hotspot? Ενσωματομένη ή έστω με κάποιο εξωτερικό πρόγραμμα?

 

το εχει ενσωματομενο....το ενεργοποιεις και εισαι ετοιμος για...serf

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μιας και είναι της μόδας (και όχι μόνο) οι custom rom, εάν περάσουμε στο κινητό μία τέτοια rom και δεν μείνουμε ικανοποιημένοι

μπορούμε μετά να το επαναφέρουμε στην εργοστασιακή του κατάσταση? Έτσι ακριβώς όπως το αγοράσαμε?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει τί γίνεται με τις custom roms γενικότερα να έχουμε μία ιδέα και εμείς οι πιο αρχάριοι.

Αν αξίζει η διαδικασία αυτή, τι κερδίζεις, τι χάνεις, κτλ...

Ευχαριστωωώ

 

Κατ' αρχήν ποιος σου είπε ότι είναι της μόδας να πειράξεις ένα τηλέφωνο, τι είναι μπλούζα ή παντελόνι?

Και 2ο ποιος σου είπε ότι μπορείς στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να περάσεις custom rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Android 2.3.3 οπως κι εσεις.Το δικο μου τωρα που το θυμηθηκα δεν ειναι Ελληνικο.Λογικα γι'αυτο σε μενα ηρθε πιο γρηγορα οποτε ακυρο.

 

Η αναβάθμιση μπορεί να μην γίνεται μόνο για την έκδοση του Android, αλλά για το "release" της συγκεκριμένης έκδοσης μου "τρέχει" το τηλέφωνο, σαν να λέμε κάποιο fixpack που βελτιώνει κάποια πράγματα, αλλά στα πλαίσια πάντα της 2.3.3.

Αυτά φαίνονται από τα νούμερα :

Έκδοση βασικού φάσματος: 20.28b.30.0805U_38.03.02.11_M

Έκδοση kernel: 2.6.35.10-g13f6602

Αριθμός έκδοσης: 1.28.401.1 CL24343

Αριθμός λογισμικού: 1.28.401.1

 

Ούτε σε μένα υπάρχει τίποτα ακόμα...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άκου της μόδας!!:lol::lol:

Και φυσικά μπορείς να περάσεις custom rom στο συγκεκριμένο τηλέφωνοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060742

αρκεί βέβαια να γίνεις s-off και να περάσεις ένα port

 

Ναι ρε Κώστα, το ξέρω ότι με XTC Clip ξεκλειδώνει αλλά εδώ ο άλλος λέει ότι είναι της μόδας, θα ξέρει τι είναι το XTC?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μιας και είναι της μόδας (και όχι μόνο) οι custom rom, εάν περάσουμε στο κινητό μία τέτοια rom και δεν μείνουμε ικανοποιημένοι

μπορούμε μετά να το επαναφέρουμε στην εργοστασιακή του κατάσταση? Έτσι ακριβώς όπως το αγοράσαμε?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει τί γίνεται με τις custom roms γενικότερα να έχουμε μία ιδέα και εμείς οι πιο αρχάριοι.

Αν αξίζει η διαδικασία αυτή, τι κερδίζεις, τι χάνεις, κτλ...

Ευχαριστωωώ

 

Επειδη το εχω s-off και root το Desire S μου για την ωρα δεν θα δεις κατι το φοβερο απο custom roms.2κυκλοφορουν ολες κι ολες για την ωρα.Αν θες την γνωμη μου μιας και δεν ξερεις καλυτερα να μην ασχοληθεις ακομα.Το κινητο πεταει κι ο λογος που το εκανα εγω ειναι γιατι οτι και να παρω εχω μια ταση να μην το αφηνω stock,ειτε προκειται για κινητο,ειτε για αυτοκινητο,ειτε δεν ξερω κι εγω για τι αλλο.Εχω το μικροβιο μεσα μου. :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

1-Παιδια που ειναι η ρυθμιση για 160 χαρακτηρες στα μηνυματα?

2-που εγκαθιστανται οι εφαρμογες by default?στην μνημη του κινητου η στην καρτα μνημης?πως το αλλαζω αυτο?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

1-Παιδια που ειναι η ρυθμιση για 160 χαρακτηρες στα μηνυματα?

2-που εγκαθιστανται οι εφαρμογες by default?στην μνημη του κινητου η στην καρτα μνημης?πως το αλλαζω αυτο?

 

1-Μηνυματα->Ρυθμισεις->Μηνυματα κειμενου(SMS)->Ελληνικη κωδικοποιηση και βαζεις το Κωδικοποιηση 7bit.

2->Στη μνημη του κινητου και μπορεις να τις μεταφερεις ευκολα στην καρτα μνημης με το app2sd που το βρισκεις δωρεαν στο μαρκετ.

Μπορεις αν θες να πας ρυθμισεις->εφαρμογες->Διαχειριση εφαρμογων,να βρεις την εφαρμογη που θες,να πατησεις πανω της και στο μενου που βγαζει να πατησεις "μετακινηση στην καρτα SD.

Επισης καποιες εφαρμογες οπως τα προγραμματα πλοηγησης ή καποια παιχνιδια (π.χ. το Angry birds) μεταφερονται μονα τους στην καρτα SD.

 

 

Υγ.Φιλε costsa41 αυτο για σενα!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1048203

:p:p την lockscreen δες!

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αν είναι να αλλάξεις τότε κοίτα το DHD, είναι μονόδρομος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα συγχρονισμο με το gmail στο καινουργιο μου s αλλα ενω ειχα επαφες οπου σε ενα ονομα ειχα 3-4 τηλεφωνα ,τωρα μου τα περασε ονομα και τηλεφωνο ξεχωριστα.πετρος κινητο,πετρος σταθερο κλπ.πριν ηταν ολα στο hd2 ολα σε ενα "πετρος".ετσι γινεται στο gmail? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω ολο το forum/site..και μολις χθες ειδα στο buy&sell..αρκετοι πουλανε το DS τους...και σε πολυ χαμηλες..τι φαση??

μα πανε για το incredible s!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω στην αρχικη οθονη πανω στο ρολοι για να μου εμφανισει τον ηλιο που βλεπουμε μου λεει "να χρησιμοποιει ο google την τοποθεσια μου βαση ασυρματων δικτυων και αν συμφωνω ή διαφωνω".Χρεωνομαι ή οχι?Μηπως ειναι πληροφοριες απο το δικτυο κινητης που ετσι κι αλλιως στελνει και δε χρεωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η γνώμη σας για την εφαρμογή πλοήγησης που έχει σε trial το ίδιο το κινητο? Αξίζει τα χρήματα για την ενεργοποίηση μετά τις 30 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω s-off και root το Desire S μου για την ωρα δεν θα δεις κατι το φοβερο απο custom roms.2κυκλοφορουν ολες κι ολες για την ωρα.Αν θες την γνωμη μου μιας και δεν ξερεις καλυτερα να μην ασχοληθεις ακομα.Το κινητο πεταει κι ο λογος που το εκανα εγω ειναι γιατι οτι και να παρω εχω μια ταση να μην το αφηνω stock,ειτε προκειται για κινητο,ειτε για αυτοκινητο,ειτε δεν ξερω κι εγω για τι αλλο.Εχω το μικροβιο μεσα μου. :lol:

 

Αυτό ακριβώς ρώτησα. Ευχαριστώ πολύ panosfx

 

Υ.Γ: Συγγνώμη αν έθιξα κάποιους γράφοντας "της μόδας", χαλαρώστε

Link to comment
Share on other sites

αυτο το s-off τι ειναι?το root καταλαβα το λεει και στο FAQ αλλα το s-off?

 

Ολα τα καινουρια HTC ερχονται κλειδωμενα (s-on) απο την εταιρια.Ο λογος αγνωστος.

Για να μπορεσει λοιπον το Desire S να γινει root πρεπει να ξεκλειδωσεις τον κλειδωμενο bootloader της HTC.Ο τροπος ειναι με ενα εργαλειο που λεγεται xtc clip.Αυτο ξεκλειδωνει την συσκευη και την κανει s-off.Ετσι μετα μπορουμε να κανουμε root την συσκευη.

Ελπιζω να καταλαβες... :)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υγ.Φιλε costsa41 αυτο για σενα!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1048203

:p:p την lockscreen δες!

 

Την συγκεκριμένη την δοκίμασα, όλα καλά και άγια αλλά η μπαταρία φεύγει νερό… επίσης διαπίστωσα ότι είχε θέμα με την αποστολή mms.

 

edit: Μόλις είδα ότι έχει βγάλει update, δεν το έχω δοκιμάσει για να δω πως πάει με την μπαταρία.

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα καινουρια HTC ερχονται κλειδωμενα (s-on) απο την εταιρια.Ο λογος αγνωστος.

Για να μπορεσει λοιπον το Desire S να γινει root πρεπει να ξεκλειδωσεις τον κλειδωμενο bootloader της HTC.Ο τροπος ειναι με ενα εργαλειο που λεγεται xtc clip.Αυτο ξεκλειδωνει την συσκευη και την κανει s-off.Ετσι μετα μπορουμε να κανουμε root την συσκευη.

Ελπιζω να καταλαβες... :)

Μάλλον τα μπέρδεψες λίγο Πάνο! :p

Το s-on υπήρχε από ανέκαθεν και δεν αφορά το κλείδωμα του bootloader αλλά το κλέιδωμα της δυνατότητας εγγραφής στη μνήμη nand του κινητού ;) Συνεπώς s-off "κάνεις" όταν "σπάς" αυτή την προστασία!

Το πρόβλημα στο desire s είναι αν δεν κάνω λάθος το hboot κι όχι ο bootloader... Κλειδωμένο bootloader έχει μόνο το Sensation (για ευρώπη τουλάχιστον). Όπως και να'χει για να ξεπεράσεις το σκόπελο του hboot χρειάζεσαι το xtc clip! Περισσότερα υπάρχουν κι εδώ! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή πλησιάζει η επιδότηση και είμαι στα σκαριά για κινητό, να ρωτήσω για Bluetooth που να συνεργάζεται με το desire s και να έχει αναγνώριση κλήσεων (να εμφανίζει και το όνομα από τον τηλεφωνικό κατάλογο όμως)? διάβασα στο αντίστοιχο thread για το Sony Ericsson mw600 αλλα οι απόψεις διίστανται...άλλος λέει ότι με android δεν δουλεύει η αναγνώριση από τη λίστα...το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...