Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα μου αρεσει να δουλευουν ολα ρολοι...

 

χαχαχαχααχαχαχα

πάντως για συγχρονισμό επαφών, μπορείς να τις εξάγεις στην SD κι είσαι κομπλέ...

 

Όμως να σε ρωτήσω.. μήπως έχεις κατορθώσει να κάνεις χρήση του πληκτρολογίου με ενεργοποιημένη την επιλογή "Διαδραστικό πληκτρολόγιο" ;;;

Ουσιαστικά, είναι σαν το Swype..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχαχαχααχαχαχα

πάντως για συγχρονισμό επαφών, μπορείς να τις εξάγεις στην SD κι είσαι κομπλέ...

 

Όμως να σε ρωτήσω.. μήπως έχεις κατορθώσει να κάνεις χρήση του πληκτρολογίου με ενεργοποιημένη την επιλογή "Διαδραστικό πληκτρολόγιο" ;;;

Ουσιαστικά, είναι σαν το Swype..

οχι...ξερεις αν πρεπει να εχουμε τικαρισμενο στις επιλογες για προγραμματιστες την επιλογη αναγκαστικη αποδοση gpu???τι ρολο παιζει???

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

οχι...ξερεις αν πρεπει να εχουμε τικαρισμενο στις επιλογες για προγραμματιστες την επιλογη αναγκαστικη αποδοση gpu???τι ρολο παιζει???

 

Δεν έχω ιδέα αδερφέ... ίσως κάποιος άλλος εδώ, θα μπορούσε να μας λύσει τις απορίες για

  • αναγκαστικη αποδοση gpu
  • Διαδραστικό πληκτρολόγιο

:D

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αδερφέ... ίσως κάποιος άλλος εδώ, θα μπορούσε να μας λύσει τις απορίες για

  • αναγκαστικη αποδοση gpu
  • Διαδραστικό πληκτρολόγιο

:D

 

1. Η gpu (επεξεργαστής γραφικών) αναλαμβάνει όλα τα εφέ του κινητού.

2. Το πληκτρολόγιο

όπως το Swype..;) Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σχετικά με το διαδραστικό πληκτρολόγιο, για να δουλέψει, προφανώς πρέπει να το έχουμε επιλεγμένο ως ενεργό κι επίσης, αν έχουμε εγκατεστημένο το Swype, θα πρέπει να το έχουμε απενεργοποιήσει(το Swype). Πιθανότατα μοιράζονται κάποια libraries τα οποία δεν γίνεται να τα χρησιμοποιούν ταυτόχρονα.

:)

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που δεν εχω καταλαβει περα απο το ****το , ειναι αν πραγματικα αξιζει να βαλουμε την ics στο τηλεφωνακι.Mεχρι στιγμης η 2.3 δουλευει μια χαρα και απο οτι ειδα υπαρχουν μερικα προβληματακαια με την ics.

Αξιζει και αν ναι γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που δεν εχω καταλαβει περα απο το ****το , ειναι αν πραγματικα αξιζει να βαλουμε την ics στο τηλεφωνακι.Mεχρι στιγμης η 2.3 δουλευει μια χαρα και απο οτι ειδα υπαρχουν μερικα προβληματακαια με την ics.

Αξιζει και αν ναι γιατι?

 

κατσε οπως εισαι...πολλα λαγκαρισματα,αργει πιο πολυ να μπει σε επαφες η διαφορες αλλες εφαρμογες!!!εμενα προσωπικα μου κανει επαννεκινησεις χωρις λογο...θες κι αλλα???

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που δεν εχω καταλαβει περα απο το ****το , ειναι αν πραγματικα αξιζει να βαλουμε την ics στο τηλεφωνακι.Mεχρι στιγμης η 2.3 δουλευει μια χαρα και απο οτι ειδα υπαρχουν μερικα προβληματακαια με την ics.

Αξιζει και αν ναι γιατι?

εμενα ολα τελεια πλην του γνωστου bug με τα λινκς που με ενοχλει αρκετα βεβαια!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ συνδεόταν κανονικά με ένα free wifi σήμερα μουλάρωσε και δεν συνδέεται καθόλου!το wildfire s της γυναίκας μου μία χαρά συνδέεται. Έκανα επανεκκίνησή αλλά τίποτα.το έσβησα το δίκτυο από την μνήμη και πάλι τίποτα.καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Root έχετε κάνει με το κινητό να τρέχει εργοστασιακό ICS??? Αν ναι, πως???

ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root, αλλά η αναβάθμιση δεν είναι ΟΤΑ. Που σημαίνει πως πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου, χάνοντας (αφού δεν είσαι root) ότι ρυθμίσεις και δεδομένα είχαν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root, αλλά η αναβάθμιση δεν είναι ΟΤΑ. Που σημαίνει πως πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου, χάνοντας (αφού δεν είσαι root) ότι ρυθμίσεις και δεδομένα είχαν.

 

Εγώ έκανα το update στο κινητό μου εγκαθιστώντας το RUU, και έβαλα ξανά τις εφαρμογές μου, όμως ρωτάω για το root σε ICS, πως γίνεται??? Δεν έχει σημασία τι συνέβη παλιά αφού πέρασα εργοστασιακό λογισμικό. Το θέμα είναι τώρα πως γίνεται το root. Ασφαλώς και η συσκευή είναι S-On και κλειδωμένος bootloader και ΗΒΟΟΤ 02.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κανένας το RUU για cid HTC__N34 (branded ELL - αγοράστηκε από πλαίσιο);; Στη σελίδα της HTC δεν υπάρχει το ελληνικό RUU ούτε το βρήκα σε κάποιο site...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα την ics την επισημη για να ξανακλειδωσω το τηλ. Μπαινοντας στον bootloader λεει

****LOCKED***** (και οχι re-locked)

saga....s-off

HBOOT 2.02.0002

 

το εστειλα στην arvato για χαλασμενο power button και μου απαντησαν οτι το κινητο ειναι ξεκλειδωτο! τι εννοουν?

Μηπως σκάλωσαν στο s-off? Αν και καπου ειχα διαβασει πως πολλα εχουν ερθει με s-off αλλα με τον bootloader locked.

 

Την βοηθεια σας γιατι μου ειπαν θελει αλλαγη πλακετας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν κυκλοφορεί εφαρμογή που να κάνεις video κλήσεις όχι μέσω ίντερνετ αλλά κανονικά, όπως οι απλές κλήσεις... π.χ. η Cosmote δίνει δωρεάν χρόνο για τις βιντεο-κλήσεις και θα ήταν καό να μπορούσαμε να το εκμεταλλευτούμε...

Απ' ότι είδα σε παλιότερα post, ρωτούν κι άλλοι χωρίς να είχαν μια απάντηση..

Επίσης, αναφέρεται ότι η HTC έχει βγάλει εφαρμογή για video calls, αλλά εν τέλει δν την έχει βάλει μέσα.... μήπως θα μπορούσαμε να τη βρούμε από πουθενά και να την εγκαταστήσουμε;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μερικά παιχνίδια δεν εμφανίζονται στο play store; Αναφέρομαι στα need for speed most wanted και angry birds star wars .Διαβασα στο ίντερνετ μερικούς που έχουν το κινητό μας να λένε ότι τα έχουν αγοράσει κανονικά από το play και παίζουν . Άρα τι φταίει και δεν τα βλέπω ; (σημείωση δεν έχω κάνει αναβάθμιση σε ics )

 

κανείς ρε παιδιά ? Εσάς τα εμφανίζει αυτά τα παιχνίδια στο Play store?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κανείς ρε παιδιά ? Εσάς τα εμφανίζει αυτά τα παιχνίδια στο Play store?

 

Ναι σε εμένα τα εμφανίζει αλλά εγώ είμαι με ics. Μήπως πρέπει να πας σε ics;

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμένα τα εμφανίζει αλλά εγώ είμαι με ics. Μήπως πρέπει να πας σε ics;

χμμ μάλλον φταίει αυτό , ήδη σήμερα μια εφαρμογή που την έχω αγοράσει , δεν με άφησε να την κάνω update γιατι δεν είναι συμβατή με την έκδοση android που έχω λέει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
θελω να κάνω root το κινητό αλλά όσο και αν παιδευτικα δεν μπόρεσα να τα καταφέρω.έχω την 2,3 μαμησια s off πώς μπορώ να το κάνω κάπου διάβασα ότι πρέπει να το γυρίσω στην αρχικη 2,2 είναι αλήθεια κάθε αναλυτική βοήθεια διότι είμαι και λίγο άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας θηκη-φορτιστη για το κινητο μας?σαν μια που εχω δει για το iphone

 

Υπάρχει αυτή

http://www.ebay.co.uk/itm/Stand-Mount-Holder-battery-charging-Case-Cover-For-HTC-Desire-S-G12-/271003318532?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item3f190e7904

 

αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ομοιάζει με αυτή του iphone.. Άσε που δν με ενθουσιάζει και πολύ έτσι όπως τη βλέπω...

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Ήθελα να ρωτήσω.. εγκατέστησα εδώ και λίγες μέρες το viber και κάποια στιγμή όταν μιλούσα, άκουγα με διακοπές.. πάω εκείνη τη στιγμή στο task manager, σκοτώνω πολλές άχρηστες εφαρμογές(όπως "Λειτουργία βάσης", facebook κλπ) και η ελεύθερη ραμ μου, φτάνει τα 248ΜΒ! Το viber λειτουργεί τέλεια, οπότε κλείνω και τον task manager... Σε 10 δευτερόλεπτα, πάλι τα ίδια.... Πάω πάλι στον task manager και βλέπω ότι όλες αυτές οι εφαρμογές είχαν ξαναφορτωθεί.....

Υπάρχει κάποιο application το οποίο να σκοτώνει τις εφαρμογές αλλά να επιτρέπει να τρέχουν αυτές που εκτελούνται από τον χρήστη;

Π.χ. να σκοτώνει το facebook(όποτε αυτό ανοίγει από μόνο του) αλλά να το αφήνει να τρέξει όταν το ανοίγω εγώ..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Ήθελα να ρωτήσω.. εγκατέστησα εδώ και λίγες μέρες το viber και κάποια στιγμή όταν μιλούσα, άκουγα με διακοπές.. πάω εκείνη τη στιγμή στο task manager, σκοτώνω πολλές άχρηστες εφαρμογές(όπως "Λειτουργία βάσης", facebook κλπ) και η ελεύθερη ραμ μου, φτάνει τα 248ΜΒ! Το viber λειτουργεί τέλεια, οπότε κλείνω και τον task manager... Σε 10 δευτερόλεπτα, πάλι τα ίδια.... Πάω πάλι στον task manager και βλέπω ότι όλες αυτές οι εφαρμογές είχαν ξαναφορτωθεί.....

Υπάρχει κάποιο application το οποίο να σκοτώνει τις εφαρμογές αλλά να επιτρέπει να τρέχουν αυτές που εκτελούνται από τον χρήστη;

Π.χ. να σκοτώνει το facebook(όποτε αυτό ανοίγει από μόνο του) αλλά να το αφήνει να τρέξει όταν το ανοίγω εγώ..

Ρυθμισεις.....εφαρμογές ...ολα..... επιλεγεις οτι δεν σε ενδιαφερει (ενοειτε οτι εφαρμογες συστηματος δεν απενεργοποιούντε) και πατας απενεργοποιηση ....τοσο απλα.! ;)

Για να τις επαναφερεις ενοειτε οτι πρεπει να το κανεις χειροκινητα παλι εσυ αλλιως απενεργοποιούντε μονιμα..!!!!!!!!!

Θα δεις την ram να χτυπαει τρακοσαρι...!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις.....εφαρμογές ...ολα..... επιλεγεις οτι δεν σε ενδιαφερει (ενοειτε οτι εφαρμογες συστηματος δεν απενεργοποιούντε) και πατας απενεργοποιηση ....τοσο απλα.! ;)

Για να τις επαναφερεις ενοειτε οτι πρεπει να το κανεις χειροκινητα παλι εσυ αλλιως απενεργοποιούντε μονιμα..!!!!!!!!!

Θα δεις την ram να χτυπαει τρακοσαρι...!!!!!!!!! :D

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αδερφέ.

Το δοκίμασα αυτό που είπες, και η αλήθεια είναι ότι πάλι το (κωλο)facebook φορτώνεται μόνο του.. Προσπαθώ να χειριστώ τα "social networks" με το friend stream αλλά δεν δουλεύει και πολύ καλά.. στο android 4(μάλλον θα έχουν πιο εξελιγμένο Sense) δουλεύει άψογα....

 

EDIT 1:

Εγκατέστησα το Automatic Task Killer, το οποίο καθαρίζει πολύ άχρηστο πράγμα, αλλά η αλήθεια είναι ότι ακόμη δύσκολα ξεπερνάω τα 200ΜΒ... όμως γενικά πάνω από 120ΜΒ παίζει πολύ καλά!!

Edited by magistros
Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά εαν θέλει κάποιος να βάλει κάποια custom ROM ακόμα και με HBOOT 2.00.0002 απλά ακολουθεί τον παρακάτω ωραίο οδηγό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1525100

 

Απλός, σαφής και αποτελεσματικός. Προυποθέτει bootloader unlock από το HTCDev (επίσης απλό). Χτες πέρασα Fallout V5.0.0 και λειτουργεί αψογότατα, αρκετά πιό γρήγορη και όμορφη από την stock ICS που μου έβγαλε το λάδι τόσο καιρό.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...