Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια ειναι αυτα τα δυο bug fixies ?

 

camera & gps

 

Πως κλείνουμε τα data σε ICS: Ρυθμίσεις - Χρήση Δεδομένων - "Δεδομ. κινητής συσκ." on

Και απο κάτω είναι το data counter του android 4 όπου μπορούμε να του βάλουμε όρια στην χρήση.

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα links δεν ηταν το μονο bug?αυτα τα δυο διορθωθηκαν?βγηκε νεα αναβαθμιαση?δεν καταλαβα.

 

Η έκδοση 4.0.3 είχε κάποια bugs σε κάμερα και gps. Η 4.0.4 έλυσε αυτά τα bugs

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 4.0.3 είχε κάποια bugs σε κάμερα και gps. Η 4.0.4 έλυσε αυτά τα bugs

 

άρα αν κατεβάσω την αναβάθμιση τώρα από το σαιτ της HTC δεν έχει κανένα bug? Ούτε το crashing links? ?

Link to comment
Share on other sites

άρα αν κατεβάσω την αναβάθμιση τώρα από το σαιτ της HTC δεν έχει κανένα bug? Ούτε το crashing links? ?

 

Όχι, προχώρα άφοβα :lol:

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, προχώρα άφοβα :lol:

 

Λοιπόν αν,λέω αν,αποφασίσω να την κάνω τα βήματά είναι,εγκαθιστώ το htc sync στον υπολογιστή, συνδέω το κινητό το σε φόρτιση,έχοντας κατεβάσει το wwe αρχείο,απλά τρέχω το htc sync?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν,λέω αν,αποφασίσω να την κάνω τα βήματά είναι,εγκαθιστώ το htc sync στον υπολογιστή, συνδέω το κινητό το σε φόρτιση,έχοντας κατεβάσει το wwe αρχείο,απλά τρέχω το htc sync?

 

Εγκαθιστας το HTC sync,συνδέεις το κινητό σότσι με το PC,τρέχεις το sync για να εγκατασταθούν οι drivers στο PC σου και μετά γυρνά το κινητό σου σε κατάσταση φόρτισης και τρέχεις το ruu της ROM που κατεβασες...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχη καποιος τροπος back up της ρομ πριν κανουμε την αναβαθμηση;

Σε περιπτωση που το μετανιωσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη πλεον στα ασυρματα δικτυα....

Ετσι το 3G θα ειναι μονιμως ανοιχτο με αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια γρηγοροτερα η κανω λαθος????

 

ρυθμίσεις- δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (στο αριστερο μερος της οθονης οχι εκει που ειναι το on off)- λειτουργεία δικτύου.

Εναλλακτικά και για πιό εύκολα, κατεβάζεις την "κουρτίνα" με τις ειδοποιήσεις/γρήγορες ρυθμίσεις και πατάς το κουμπί Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Δίκτυο Κινητής τηλεφωνίας και επιλέγεις Λειτουργία δικτύου για εναλλαγή σε 2G (GSM) /3G (WCDMA)

 

Μετά την αναβάθμιση σε ICS σίγουρα έχει βελτιωθεί αρκετά η κατανάλωση της μπαταρίας

 

 

Πως κλείνουμε τα data σε ICS: Ρυθμίσεις - Χρήση Δεδομένων - "Δεδομ. κινητής συσκ." on

Και απο κάτω είναι το data counter του android 4 όπου μπορούμε να του βάλουμε όρια στην χρήση.

Πολύ καλό κόλπο αυτό Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστας το HTC sync,συνδέεις το κινητό σότσι με το PC,τρέχεις το sync για να εγκατασταθούν οι drivers στο PC σου και μετά γυρνά το κινητό σου σε κατάσταση φόρτισης και τρέχεις το ruu της ROM που κατεβασες...

 

Το sync το τρέχω με το κινητό συνδεδεμένο με τον υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Το sync το τρέχω με το κινητό συνδεδεμένο με τον υπολογιστή?

 

Εγω έτσι το έτρεξα...

Edited by kollatos

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

το link crashing παραμενει προβλημα τελικα γιατι εδω ο καθενας πεταει οτι θελει!

 

Σε τι ακριβώς αναφέρεται αυτό το bug και θα σου πω αν υπάρχει...

Edited by kollatos

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και τι δουλεια εχει σε αυτο το thread???το link crashing παραμενει προβλημα τελικα γιατι εδω ο καθενας πεταει οτι θελει!

 

link crashing εγώ με την δεύτερη έκδοση δεν έχω. Όποιος το έχει ας το αναφέρει να δούμε εαν είναι δεδομένο ή τυχαίο.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

link crashing εγώ με την δεύτερη έκδοση δεν έχω. Όποιος το έχει ας το αναφέρει να δούμε εαν είναι δεδομένο ή τυχαίο.

για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις εγω αναβαθμίστηκα απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1858508

γιατι ήμουν S-OFF

το crashing link υπήρχε και διορθωθηκε από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1865756

στο software information android version λεει: 4.0.4

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

link crashing εγώ με την δεύτερη έκδοση δεν έχω. Όποιος το έχει ας το αναφέρει να δούμε εαν είναι δεδομένο ή τυχαίο.

 

Χρησιμοποίησα το EU RUU όταν κυκλοφόρησε και το πρόβλημα με τα links υπάρχει. Αυτή τη στιγμή το μόνο διαθέσιμο RUU είναι το WWE, υποθέτω αυτό εννοείς όταν λες "δεύτερη έκδοση";

Link to comment
Share on other sites

link crashing εγώ με την δεύτερη έκδοση δεν έχω. Όποιος το έχει ας το αναφέρει να δούμε εαν είναι δεδομένο ή τυχαίο.

 

Έχω την εκδωση 4.04 και μου crashαρει το talk όταν Ιαν να ανοίξω link.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα απο το μενού στο Ενημερώσεις λογισμικού, και μετα πάτησα έλεγχος τώρα. Αλλα μου λέει οτι δεν υπάρχει λογισμίκό για τη συσκευή μου. Πώς θα κανω την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα απο το μενού στο Ενημερώσεις λογισμικού, και μετα πάτησα έλεγχος τώρα. Αλλα μου λέει οτι δεν υπάρχει λογισμίκό για τη συσκευή μου. Πώς θα κανω την αναβάθμιση?

Οπως έχουμε ξαναπεί δεν θα δοθεί η αναβάθμιση με ΟΤΑ οπότε μην περιμένεις να βρεις αναβάθμιση μέσω των ενημερώσεων του τηλεφώνου.

 

Πρέπει να κατεβάσεις την rom από το παρακάτω λινκ :

http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P50 αυτο που λεει wwe, σορτάρεις και ψάχνεις το desire s

"Desire S HTC WWE RUU N/A v4.0 404.0 MB 14.01.401.2"

 

Μετά ακολουθείς τα βήματα που περιγράφονται εδώ από τον @apitsakis :

 

"Kατέβασε το htc sync από το site της HTC . Κάνε το install, απλά απενεργοποίησε antivirus. Mετά αφότου γίνουν install όλα, θα συνδέσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή (φόρτιση η επιλογή), θα βρει αυτό καινούριο υλικό (ο υπολογιστής σου) και μετά θα είσαι οκ. Θα τρέξεις το αρχείο που κατέβασες και εκεί βήμα βήμα θα σου λέει τι θα κάνεις. Tο htc sync το κατεβάζεις από εδώ. http://www.htc.com/gr/help...re-s/#download

 

Η διαδικασία μπορεί να κρατήσει 10 λεπτά. Μη φοβάστε πάντως ότι κάτι θα πάει στραβά. Αν είναι να πάει κάτι στραβά από την αρχή σας βγάζει το μήνυμα.

 

Σημαντικό:

Όλα τα προγράμματα σας θα χαθούν πλην των επαφών εφόσον έχουν συγχρονιστεί με το google account. Aν θέλετε να κρατήστε backup από όσα προγράμματα σας το επιτρέπουν και από τα μηνύματα σας. "

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εγκαταστησει το λογισμικο απο προχθες το βραδυ. Προκειτε για ICS 4.0.4 Sense 3.6. Η διαδικασια ειναι ευκολη. Πρωτα βεβαιωθητε οτι εχετε εγκατεστημενα τα drivers της συσκευης σας στον υπολογιστη σας. Αν δεν τα εχετε ενωστε το κινητο σε λειτουργεια HTC Sync. Η διαδικασια παιρνει 10 περιπου λεπτα. Φροντιστε να κανετε backup τη συσκευη σας. Εγω χρησημοποιησα αυτον τον οδηγο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171 Για τα applications μου χρησημοποιησα το Astro file manager.

Οσον αφορα το νεο λογισμικο. Το βρηκα αρκετα καλο μεχρι στιγμης. Ωραιο ειναι και το Sense 3.6 αλλα λιγο πιο αργο απο πριν.

Το κινητο ειναι αρκετα σταθερο, με καποια μικροπροβληματα ομως. Καποιες εφαρμογες δεν καλολειτουργουν, αλλα βλεπω οτι με αναβαθμισεις που γινονται συνεχως στις εφαρμογες αυτο θα διορθωθει.

Αυτο που διαβασα και απο αλλα φορουμ αφορα προβλημα στο ανοιγμα καποιον links. Σε γενικες γραμμες μπορω να πω οτι αξιζει τον κοπο η αναβαθμιση.

Αυτα που ειπε ο φιλος Αndrewschumi ισχυουν. Η χρηση της μπαταριας εχει βελτιωθει πολυ. Και εχω εγκατεστημενες ολες τις εφαρμογες που ειχα και πριν.

 

Ειναι τωρα εναμιση βδομαδα που εχω στο κινιτο τη νεα εκδοση. Ενα θα πω. Simply astonishing.

Γιαυτο μην καθυστερειτε. Αναβαθμιστε ΤΩΡΑ.

ΠΑραπανω σας παραθετω καποιες χρησημες πληροφοριες που εγραψα προηγουμενος.

 

P.S Παρακληση: Διαβαζετε τα προγουμενα posts.

HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Οπως έχουμε ξαναπεί δεν θα δοθεί η αναβάθμιση με ΟΤΑ οπότε μην περιμένεις να βρεις αναβάθμιση μέσω των ενημερώσεων του τηλεφώνου.

 

Πρέπει να κατεβάσεις την rom από το παρακάτω λινκ :

http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P50 αυτο που λεει wwe, σορτάρεις και ψάχνεις το desire s

"Desire S HTC WWE RUU N/A v4.0 404.0 MB 14.01.401.2"

 

Μετά ακολουθείς τα βήματα που περιγράφονται εδώ από τον @apitsakis :

 

"Kατέβασε το htc sync από το site της HTC . Κάνε το install, απλά απενεργοποίησε antivirus. Mετά αφότου γίνουν install όλα, θα συνδέσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή (φόρτιση η επιλογή), θα βρει αυτό καινούριο υλικό (ο υπολογιστής σου) και μετά θα είσαι οκ. Θα τρέξεις το αρχείο που κατέβασες και εκεί βήμα βήμα θα σου λέει τι θα κάνεις. Tο htc sync το κατεβάζεις από εδώ. http://www.htc.com/gr/help...re-s/#download

 

Η διαδικασία μπορεί να κρατήσει 10 λεπτά. Μη φοβάστε πάντως ότι κάτι θα πάει στραβά. Αν είναι να πάει κάτι στραβά από την αρχή σας βγάζει το μήνυμα.

 

Σημαντικό:

Όλα τα προγράμματα σας θα χαθούν πλην των επαφών εφόσον έχουν συγχρονιστεί με το google account. Aν θέλετε να κρατήστε backup από όσα προγράμματα σας το επιτρέπουν και από τα μηνύματα σας. "

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Επειδή αυριο θα πάω σε pc με windows να κάνω την αναβάθμιση και δεν ξέρω ποτε θα ξαναβρώ μηχάνημα με windows., μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός για root σε αυτή την έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

link crashing εγώ με την δεύτερη έκδοση δεν έχω. Όποιος το έχει ας το αναφέρει να δούμε εαν είναι δεδομένο ή τυχαίο.

 

Τι ειναι ρε παιδια αυτο το link crashing....τι ακριβως συμβαινει δηλαδη?(κρασαρει η σελιδα? ..πως τι κανει δηλαδη?)

Ποιος το εχει και με ποια εκδοση και τι ειναι αυτο που παθαινει....γιατι αναφερεται κατι και δεν το εξηγηται...δεν μπορει να ειναι ο καθενας μεσα στο μυαλο σας και να καταλαβαινει τι θελετε να πειτε.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τωρα εναμιση βδομαδα που εχω στο κινιτο τη νεα εκδοση. Ενα θα πω. Simply astonishing.

Γιαυτο μην καθυστερειτε. Αναβαθμιστε ΤΩΡΑ.

ΠΑραπανω σας παραθετω καποιες χρησημες πληροφοριες που εγραψα προηγουμενος.

 

P.S Παρακληση: Διαβαζετε τα προγουμενα posts.

simply astonishing αλλα στο παραπανω ποστ αναφερεις μονο τα προβληματα του νεου λογισμικου lol!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...