Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό που θα ήθελα από την ics ήταν τα πέντε dock εικονίδια. Από την στιγμή που η gb τρέχει μία χαρά στο desire s και με ένα launcher βάζω όσα εικονίδια θέλω ειλικρινά τι να την κάνω την ics?

 

Αυτη πιστευω η παράγραφος είναι textbook ορισμος του "χρησωνω το χάπι μου"... No offense :-) απλα δεν συμφωνώ καθόλου

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά πιστεύω πως το έχουμε κουράσει το θέμα... Αν πάρει ή όχι την αναβάθμιση θα φανεί εν καιρώ. Σε πολλές συσκευές που αναμένουν την αναβάθμιση υπάρχει η σχετική γκρίνια για το πότε και αν θα πάρει την αναβάθμιση, ενώ υπάρχουν πάντα και χρήστες που λένε ότι από "εσωτερικές" πληροφορίες που έχουν, ξέρουν ότι δε θα βγει η αναβάθμιση κλπ... Λίγο υπομονή και θα μάθουμε όλοι :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.

 

Η αναβαθμιση στο παγωτο,τι θα δωσει αμεσα στην συσκευη?

 

ΓΙατι προσωπικα εχω ενα κινητο που ειναι σταθερο και παιζει οτι εφαρμογες κυκλοφορουν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.

 

Η αναβαθμιση στο παγωτο,τι θα δωσει αμεσα στην συσκευη?

 

ΓΙατι προσωπικα εχω ενα κινητο που ειναι σταθερο και παιζει οτι εφαρμογες κυκλοφορουν.

με λιγα λογια αν ρωτας τι προσφρει η ICS ριξε μια ματια εδω http://www.android.com/about/ice-cream-sandwich/

επισης και με τα windows vista κανεις ολα τα αντιστοιχα πραγματα για ενα pc αλλα η τεχνολογια προχωράει μπροστα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

http://android.sfr.fr/wp-content/uploads/2012/08/Prevision-MAJ-220812.png

 

I hope not...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνουν screenshots καλό είναι να μπαίνουν και λινκ για την προέλευσή τους. Το παραπάνω προέρχεται από αυτή τη σελίδα, όπου αναφέρεται σαφώς ότι ο πίνακας αφορά τις ενημερώσεις των τηλεφώνων που έχει διαθέσει η ίδια η SFR. Η μόνη άλλη χρήσιμη πληροφορία στη σελίδα είναι απάντηση της SFR σε σχόλιο χρήστη, ο οποίος ρωτάει γιατί γράφουν ότι το Desire S δεν θα πάρει αναβάθμιση, όταν στο ίντερνετ αναφέρεται πως κάτι τέτοιο θα γίνει τέλη Αυγούστου. Η απάντηση της SFR είναι ότι σε απευθείας επαφή με την HTC ενημερώθηκαν πως δεν θα υπάρξει αναβάθμιση σε Android 4.0.3 για τα Desire HD και S. Δεν διευκρινίζεται όμως στην απάντηση αν αυτό θα ισχύσει καθολικά, μόνο για τη Γαλλία ή μόνο για την SFR.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνουν screenshots καλό είναι να μπαίνουν και λινκ για την προέλευσή τους. Το παραπάνω προέρχεται από αυτή τη σελίδα, όπου αναφέρεται σαφώς ότι ο πίνακας αφορά τις ενημερώσεις των τηλεφώνων που έχει διαθέσει η ίδια η SFR. Η μόνη άλλη χρήσιμη πληροφορία στη σελίδα είναι απάντηση της SFR σε σχόλιο χρήστη, ο οποίος ρωτάει γιατί γράφουν ότι το Desire S δεν θα πάρει αναβάθμιση, όταν στο ίντερνετ αναφέρεται πως κάτι τέτοιο θα γίνει τέλη Αυγούστου. Η απάντηση της SFR είναι ότι σε απευθείας επαφή με την HTC ενημερώθηκαν πως δεν θα υπάρξει αναβάθμιση σε Android 4.0.3 για τα Desire HD και S. Δεν διευκρινίζεται όμως στην απάντηση αν αυτό θα ισχύσει καθολικά, μόνο για τη Γαλλία ή μόνο για την SFR.

δεν νομιζω να μην παρει μια χωρα συγκεκριμενα (και ειδικα μια μεγαλη οπως η Γαλλια) την αναβαθμιση.

ας ελπισουμε οτι θα την παρουν ολοι κανονικα. 7 μερες μεινανε.. υπομονη

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εύκολος τρόπος να γίνω root στο κινητό μου χωρίς να μπλέξω με htcdev ?

Θέλω απλά να τρέξω κάποιες εφαρμογές που απαιτούν root , όχι να αλλάξω rom. To κινητό δεν το χω πειράξει από τότε που το πήρα και είμαι με android 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

όσο περνά ο καιρός όλο και πιο πολύ όταν είμαι είτε σε μία home screen είτε σε μία εφαρμογή "πίσω " στο background "αποτυπώνονται " εικονίδια του opera mini! Κάτω χαμηλά ας πούμε τα βελάκια αριστερά δεξιά,τα τετράγωνα εικονίδια της νέας καρτέλας κλπ!τι στον κόρακα συμβαίνει!?

 

όσο περνά ο καιρός όλο και πιο πολύ όταν είμαι είτε σε μία home screen είτε σε μία εφαρμογή "πίσω " στο background "αποτυπώνονται " εικονίδια του opera mini! Κάτω χαμηλά ας πούμε τα βελάκια αριστερά δεξιά,τα τετράγωνα εικονίδια της νέας καρτέλας κλπ!τι στον κόρακα συμβαίνει!?

 

Δείτε την εικόνα ακόμα και γράμματα του πληκτρολογίου φαίνονται! Δεν έκανα τροποποίησή γιατί από tapatalk σε αυτήν δεν επιτρέπονται οι εικόνες σαν attachments

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εύκολος τρόπος να γίνω root στο κινητό μου χωρίς να μπλέξω με htcdev ?

Θέλω απλά να τρέξω κάποιες εφαρμογές που απαιτούν root , όχι να αλλάξω rom. To κινητό δεν το χω πειράξει από τότε που το πήρα και είμαι με android 2.3.5

 

διάβασες το πρώτο ποστ του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

διάβασες το πρώτο ποστ του θέματος;

όπως είπα και πιο πάνω έχω την τελευταία αναβάθμιση της htc.

Επομένως έχω το HBOOT 2.00.0002 το οποίο από ότι λέει στην σελίδα του http://revolutionary.io/ δεν υποστηρίζεται.

Το πρώτο μήνυμα που μου λές να διαβάσω οδηγεί σε οδηγό που χρησιμοποιείτε το revolutionary.io οπότε δεν με βοηθάει αυτό.

Επειδή θέλω απλά root και όχι να περάσω κάποια rom ρώτησα μήπως υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος , διάβασα κάτι πράματα και για temp root και είπα μήπως υπάρχει κάτι απλό ( δεν έχω και πολλές γνώσεις πάνω σε αυτά τα θέματα )

Link to comment
Share on other sites

Το root desire s κάνει ασταμάτητα επανεκκίνηση.ΔΕΝ κάνει επανεκκίνηση όταν:

1. Δεν έχει sim ή 2. Οταν φορτίζει.

Μέσω fast boot έκανα hard reset και δοκίμασα 2 sim. Καμιά αλλαγή.

Τι μπορώ να κάνω? παρακαλώ βοήθεια, ευχαριστώ εκ προοιμίου.

 

edit: link με GB RUU του Desire S ξέρει κανείς??

thanks in advance

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προφανως θα εχει ερωτηθει παλι,αλλα που να το βρω σε 270 σελιδες...

Απο τοτε που εχω το κιν περναω νεες επαφες οι οποιες περνιονται επιτοπου σαν επαφες μου του google(gmail),κατι που με βοηθαει αρκετα.Ομως,τι μπορω να κανω με τις περιπου 200 επαφες που ειχα στην σιμ απο το παλιο μου κινητο?μου τις εμφανιζει στα ελληνικα,και δεν μπορω να βρω κανεναν τροπο να αλλαξει απο επαφη σιμ σε επαφη google.Οτι edit και αν κανω στην σιμ επαφη,δεν μου δινει τετοια επιλογη.Πρεπει για 200 επαφες της σιμ να κατσω να κανω 200 νεες επαφες στο κινητο?Καποιος πιο πρακτικος τροπος δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τις αντιγράψεις απο τη SIM στις Επαφές Google και μετά να τις ομαδοποιήσεις (αν υπάρχουν διπλές).

Ενώ είσαι στις "Επαφές", πάτα το πλήκρο Μενού > Εισαγωγή/Εξαγωγή > Εισαγωγή απο κάρτα SIM, και μετά ανάλογως με το πού θές να τις αποθηκεύσεις (πχ Google).

Όταν γίνει αυτό, αν υπάρχουν κοινές επαφές με αυτές που έχεις ήδη στο Google account, είτε θα σου βγάλει υπενθύμιση για σύνδεση επαφών, είτε θα χρειαστεί να το κάνεις μια-μια.

Edited by johann_k
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προφανως θα εχει ερωτηθει παλι,αλλα που να το βρω σε 270 σελιδες...

Απο τοτε που εχω το κιν περναω νεες επαφες οι οποιες περνιονται επιτοπου σαν επαφες μου του google(gmail),κατι που με βοηθαει αρκετα.Ομως,τι μπορω να κανω με τις περιπου 200 επαφες που ειχα στην σιμ απο το παλιο μου κινητο?μου τις εμφανιζει στα ελληνικα,και δεν μπορω να βρω κανεναν τροπο να αλλαξει απο επαφη σιμ σε επαφη google.Οτι edit και αν κανω στην σιμ επαφη,δεν μου δινει τετοια επιλογη.Πρεπει για 200 επαφες της σιμ να κατσω να κανω 200 νεες επαφες στο κινητο?Καποιος πιο πρακτικος τροπος δεν υπαρχει?

 

δοκίμασε να μεταφέρεις (εισαγωγή) τις επαφές της sim στην συσκευή και μετά κάνε συγχρονισμό.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση που μου ήρθε σήμερα: Καθώς έκλεινα το ξυπνητήρι το πρωί είδα (ξανά) πέρα από την ώρα της τρέχουσας περιοχής, και την "αρχική" ώρα όπως λέει, και γράφει από κάτω Ελσινκι.:blink: ξέρουμε πως το αλλάζουμε αυτό;;; ηθελα απο παλαιότερα να το ρωτήσω αλλά το ξεχνούσα μιας και δεν είναι και μείζον θέμα...σαν το παγωτό:D

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση που μου ήρθε σήμερα: Καθώς έκλεινα το ξυπνητήρι το πρωί είδα (ξανά) πέρα από την ώρα της τρέχουσας περιοχής, και την "αρχική" ώρα όπως λέει, και γράφει από κάτω Ελσινκι.:blink: ξέρουμε πως το αλλάζουμε αυτό;;; ηθελα απο παλαιότερα να το ρωτήσω αλλά το ξεχνούσα μιας και δεν είναι και μείζον θέμα...σαν το παγωτό:D

 

αν έβγαζες το Ελσίνκι από την λίστα με τις πόλεις που σου δείχνει τον καιρό?αν τις έβγαζες όλες και άφηνες μόνο την τρέχουσα?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Το RUU για EU βρισκετε στη σελιδα της HTC:

http://www.htcdev.com/devcenter/downloads

Προς το παρον βλεπω οτι δεν κατεβαινει το αρχειο. Μαλλον εχει παραφορτωθει το συστημα τους

 

P.S Κοιταξτε οτι η συσκευη σας ειναι κατσκευασμενη εντος Ευρωπαικης Ενωσης πριν την εγκατασταση.

Edited by Frixos80
HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Το RUU για EU βρισκετε στη σελιδα της HTC:

http://www.htcdev.com/devcenter/downloads

Προς το παρον βλεπω οτι δεν κατεβαινει το αρχειο. Μαλλον εχει παραφορτωθει το συστημα τους

 

P.S Κοιταξτε οτι η συσκευη σας ειναι κατσκευασμενη εντος Ευρωπαικης Ενωσης πριν την εγκατασταση.

 

Πώς το βλέπουμε αυτό; ή μήπως εννοείς να είναι αγορασμένη από χώρα ευρωπαϊκή;

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Πώς το βλέπουμε αυτό; ή μήπως εννοείς να είναι αγορασμένη από χώρα ευρωπαϊκή;

 

Προσωπικα πηρα τηλεφωνο στον αντιπροσωπο, του εδωσα το ΙΜΕ και μου ειπε πως μπορω να προχωρησω γιατι η συσκευη μου ειναι κατασκευασμενη στην Γαλλια.

 

Δηλαδή η αναβάθμιση δεν θα γίνει ΟΤΑ; και με την εγγύηση τι γίνεται;

 

Για θεμα εγγυησης δεν ρωτησα. ΟΤΑ; Ακομα περιμενετε ΟΤΑ;

HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Το RUU για EU βρισκετε στη σελιδα της HTC:

http://www.htcdev.com/devcenter/downloads

Προς το παρον βλεπω οτι δεν κατεβαινει το αρχειο. Μαλλον εχει παραφορτωθει το συστημα τους

 

P.S Κοιταξτε οτι η συσκευη σας ειναι κατσκευασμενη εντος Ευρωπαικης Ενωσης πριν την εγκατασταση.

 

Ωραίος ο Φρίξος και σε ευχαριστώ. Θέλω RUU με έκδοση android 2.3 για να το στείλω για σέρβις μετά. Ουσιαστικά τρόπο να κάνω unroot σε κινητό που κάνει ασταμάτητα επανεκκίνηση ψάχνω

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...