Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά κινεζικά το ρωτάω?μπορώ να βάλω τιμή ΑΝΆ MB όταν ΠΕΡΆΣΩ ΤΟ ΌΡΙΟ πού έχω θέσει ΕΝ ΓΝΏΣΗ μου?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάλι γκρινιάζεις και δε σε καταλαβαίνουμε;:lol::lol::lol: Λοιπόν,αν κατάλαβα καλά, απλά πατάς το μενού στο τηλέφωνο και σου βγάζει τις επιλογές,πατάς ορισμός χρήσης και βάζεις τα mb που σου δίνει η εταιρεία.Τώρα αν θέλεις να βάλεις,για παράδειγμα 1 ευρω το mb και να στο μετράει μετά την κατανάλωση ή πριν,δε γίνεται! Μόνο τα καταναλωθέντα mb μετράει.....άσε που δεν μπορείς να το εμπιστευτείς γιατί από την εταιρεία οι χρεώσεις είναι παράξενες και πολύπλοκες στο elanda που μας θεωρούν κορόιδα

 

Ε αυτό ήθελα να μου πει κάποιος!αν γίνεται η όχι!lol!

Εντάξει η ούτως η άλλως αν περάσω πχ κατά δέκα mb το όριο εν γνώση μου τότε απλά πολλαπλασιάζω το δέκα με το 0.10 πού χρεώνει η wind το ένα mb και βγάζω τον λογαριασμό !απλά έλεγα αν γίνεται μέσα από τον σκύλο!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κινεζικά το ρωτάω?μπορώ να βάλω τιμή ΑΝΆ MB όταν ΠΕΡΆΣΩ ΤΟ ΌΡΙΟ πού έχω θέσει ΕΝ ΓΝΏΣΗ μου?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Το έχεις ρωτήσει και σε άλλα θέματα. Κάποιος θα σου απαντήσει!

Όσο "δύσκολο" ήταν για σένα να το ψάξεις μόνος σου, τόσο δύσκολο μπορεί να είναι και για άλλους... Όταν κάποιος το έβλεπε και ήξερε τη λύση, θα σου απαντούσε. Δεν είχε χαθεί δα και το post σου, μιας και ήταν στην τελευταία σελίδα. Λίγο υπομονή λοιπόν την επόμενη φορά και να ρωτάς σ'ένα μόνο θέμα... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης απλο προβλημα.το φωτακι στα κατω κουμπια της οθονης απλα δε σβηνει ποτε!ουτε καν οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο...ξερει κανεις κατι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης απλο προβλημα.το φωτακι στα κατω κουμπια της οθονης απλα δε σβηνει ποτε!ουτε καν οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο...ξερει κανεις κατι?ευχαριστω

 

Επανεκκίνησή έκανες?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια,μια μικρη βοηθεια...εχω 8gb καρτα και θελω 16.ποια να παρω και αν θα παιζει σωστα η συσκευη η θα μασαει???αν αλλαξω καρτα κανω copy-paste στην μεγαλυτερη και ολα ενταξει? η θα πρεπει να κανω κανενα hard reset???

το δικο μου φοραει samsung 8gb HC class2

ευχαριστω.

βρηκα μαλιστα αυτη εδω...

http://www.ebay.co.uk/itm/San-disk-16GB-Class-4-Micro-SD-SDHC-MicroSD-Memory-Card-16-G-GB-16G-TF-/280761184299?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item415eabb02b#ht_2199wt_922

να ρωτησω και κατι αλλο...

στις γρηγορες ρυθμισεις μου λεει:συνιλικη μνημη 596mb,σε χρηση 472....ελευθερη 124,η ελευθερη παιζει συνεχεια μεταξυ 90mb και 130mb.ειναι σωστο να παιζει τοσο χαμηλα???και τα δικα σας ετσι παιζουν???

αυτο συμβαινει και οταν κλεινω ολες τις εφαρμογες που τρεχουν,αντε να κερδισω 20 με 25mb.

Edited by tarif16nikos
αλλαγες
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

αν πατισεις αρκετες φορες τον τερματισμος ολων...εμενα μου παει 415Mb 181mb!!

 

Mια γενικη ερωτηση...ειστε ευχαριστημενοι απο το τηλεφωνο? ή θα προτιμουσατε κατι αλλο τωρα που το εχετε δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

εννοειται.....ειχαμε και δυσαρεστη εξελιξη ωστοσο.....λεει..η καρτα sd ειναι κατεστραμμενη!!houston we have a problem....αρχιζω πειραματα μαλλον...
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει να το υποστηρίζει η HTC όπως τώρα,γιατί να είναι κάποιος δυσαρεστημένος; Αναλυση οθόνης πολύ καλή για το μέγεθός του,φωτεινή οθόνη κι όχι ξεπλυμένη, γρήγορο,ανθεκτικό με πολύ αλουμίνιο,χωράει σε όλες τις τσέπες,χωρίς να θέλεις το πανταλόνι του παππού σου για να χωρέσει.....sense,αυτό τα λέει όλα, όλα τα άλλα είναι απλά...άσχημα interface....μια χαρά τηλέφωνο λοιπόν κι άσε τους άλλους να λένε ότι θέλουν....

 

την ιδια αποψη εχω κ γω!!αυτο περιμενω να ακουσω!!!αν συνεχισει ή οχι!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμιτες....πριν απο 20 μερες αγορασα το desire s και ημουν απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευη.....κ αυτο μεχρι χθες......βγαζοντας το κινιτο απ την θηκη για να διαβασω το μυνημα που μολις ειχε ερθει η συσκευη νεκρωνει....παταω το κουμπι τροφοδοσιας κ τιποτα......βγαζω μπαταρια την ξαναβαζω το ενεργοποιω ανοιγει κ κολαει στην λευκη οθονη με το logo της htc......εβγαλα sim , καρτα μνημης κ παλι τα ιδια......δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τον τροπο που υποδυκνυε η htc στο σαιτ κ το κινητο μενει εκει....προσπαθησα να κανω recovery σβηνει η συσκευη δονειτε 4-5 φορες ανοιγει κ κολλαει παλι στην ασπρη οθονη με το logo της htc..... εχει κανεις ιδεα τι μπορει να γινετε????

 

Σημερα πηρα απαντηση για το προβλημα του Desire s μου......Προσπαθησα να μου ειπαν να βαλω αλλο λογισμικο στην συσκευη και κατεστρεψα την μητρικη.....οι ειδικοι μπορουν να με βοηθησουν με την ακριβη ονομασια(την rom της μητρικης?) και λογο αυτης της προσπαθειας μου ειναι εκτος εγγυησης αρα 200€ επισκευη....

και ρωταω εγω τωρα..τι λαθος μπορει να εκανα και να συνεβει αυτο ετσι στα ξαφνικα???? ποτε μου δεν εχω ασχοληθει με αναβαθμισεις η' αλλαγες λογισμικου σε κινητο τηλεφωνο κ ουτε προσπαθησα να μαθω....

το αποτελεσμα ειναι το desire s να μου στοιχισει 635 €.... αξιζει να το φτιαξω???????

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εκανες τιποτα απο αυτο..και οντως φταιει κατι αλλο...πηγαινε και ζητα να σου φτιαξουν το τηλεφωνο...αν οχι υπαρχουν και αλλοι τροποι να τους εκβιασεις..!!
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το gps κρατώντας το τηλέφωνο ανάποδα? (εννοω το πάνω -> κάτω). Επειδή είχα πρόβλημα με τη γνωστή καθυστέρηση του lock των δορυφόρων, κατά τύχη ανακάλυψα ότι αν το κατάω ανάποδα βρίσκει και lockarei δορυφόρους σε 20 sec. Αν κατά το άνοιγμα του sygic το κρατάω κανονικά μπορεί να περιμένω και 10 λεπτά και να έχει βρει ένα δορυφόρο. Το test το κάνω 3 μέρες τώρα και τα ίδια έκανε και με το desire S ενός φίλου. Δοκιμάστε το...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα απαντηση για το προβλημα του Desire s μου......Προσπαθησα να μου ειπαν να βαλω αλλο λογισμικο στην συσκευη και κατεστρεψα την μητρικη.....οι ειδικοι μπορουν να με βοηθησουν με την ακριβη ονομασια(την rom της μητρικης?) και λογο αυτης της προσπαθειας μου ειναι εκτος εγγυησης αρα 200€ επισκευη....

και ρωταω εγω τωρα..τι λαθος μπορει να εκανα και να συνεβει αυτο ετσι στα ξαφνικα???? ποτε μου δεν εχω ασχοληθει με αναβαθμισεις η' αλλαγες λογισμικου σε κινητο τηλεφωνο κ ουτε προσπαθησα να μαθω....

το αποτελεσμα ειναι το desire s να μου στοιχισει 635 €.... αξιζει να το φτιαξω???????

 

635Ε; Με 635Ε αγοράζεις Sensation και Chacha για δεύτερο... Και γύρω στα 330Ε είναι να πάρεις καινούργιο Desire S.

 

ΑΛΛΑ μου φαίνεται πως πάνε να σε γελάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μιας και πλέον το Desire S μου είναι με S-OFF και root, λέω να αρχίσω τις "αναβαθμίσεις"... Οπότε μερικά ερωτήματα:

 

1. Ποιο radio είναι καλύτερο από άποψη αυτονομίας κλπ;

2. Θέλω να βάλω μία ROM με δραστική αλλαγή στα μενού. Να βρω κάτι με Sense 3.5; Με ενδιαφέρει να είναι γρήγορη και με καλή ροή στα μενού, λίστα επαφών κλπ. ενώ επίσης θέλω να αντικατασταθεί το σύμβολο της μπαταρίας με κάποιο που να δείχνει το ποσοστό της.

3. Να διαγράψω τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης πριν την εγκατάσταση της ROM;

4. Παλαιότερα στο Desire την αναβάθμιση του radio και την αλλαγή της ROM τις έκανα μέσα από το Recovery με τις εντολές "install zip from sd card", "install update.zip" κλπ. Τα ίδια ισχύουν και τώρα;

5. Χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή στο ΗΒΟΟΤ;

 

Ευχαριστώ :)

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κινεζικά το ρωτάω?μπορώ να βάλω τιμή ΑΝΆ MB όταν ΠΕΡΆΣΩ ΤΟ ΌΡΙΟ πού έχω θέσει ΕΝ ΓΝΏΣΗ μου?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Αυτό που ζητάς γίνεται με το call meter ng

ανοίγεις τις ρυθμίσεις της εφαρμογής

ρυθμίσεις δεδομένων βάζεις όριο mb

και στο τέλος υπάρχει επιλογή cost per MB

βάζεις τιμή

αρχίζει να μετράει όταν ξεπεράσεις το όριο

και σου βγάζει ποσό σε ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς γίνεται με το call meter ng

ανοίγεις τις ρυθμίσεις της εφαρμογής

ρυθμίσεις δεδομένων βάζεις όριο mb

και στο τέλος υπάρχει επιλογή cost per MB

βάζεις τιμή

αρχίζει να μετράει όταν ξεπεράσεις το όριο

και σου βγάζει ποσό σε ευρώ

 

Ευχαριστώ αλλά Πολύ πολύπλοκο το call meter τελικά.το δοκίμασα λίγο και το έβγαλα!θα μείνω με τον σκύλο και ότι βγάλει!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

από όταν κυκλοφόρησε η επίσημη αναβάθμιση κάνω συχνά χειροκίνητο έλεγχο για ενημερώσεις λογισμικού και σήμερα το πρωί βρέθηκε μία την οποία και εγκατέστησα. Μου κατέβασε 35mb περίπου και από την 1.28.401.1 "αναβαθμίστηκα" στην 1.47.401.4. Όσο κατέβαινε, η χαρά μου ήταν τεράστια γιατί περίμενα 2.3.5 και τελικά δε συνέβη τίποτα συγκλονιστικό... :( Το ίδιο κινητό!! :(

Γιατί δε βρήκε την πιο καινούρια έκδοση;; Καμιά ιδέα;;

Ποια είναι η πιο καινούρια; Νομίζω ότι κάπου στο θέμα την έχω βρει, το έψαξα λίγο αλλά είναι πολλές σελίδες.. Νομίζω 2.xx.xxx.x;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

από όταν κυκλοφόρησε η επίσημη αναβάθμιση κάνω συχνά χειροκίνητο έλεγχο για ενημερώσεις λογισμικού και σήμερα το πρωί βρέθηκε μία την οποία και εγκατέστησα. Μου κατέβασε 35mb περίπου και από την 1.28.401.1 "αναβαθμίστηκα" στην 1.47.401.4. Όσο κατέβαινε, η χαρά μου ήταν τεράστια γιατί περίμενα 2.3.5 και τελικά δε συνέβη τίποτα συγκλονιστικό... :( Το ίδιο κινητό!! :(

Γιατί δε βρήκε την πιο καινούρια έκδοση;; Καμιά ιδέα;;

Ποια είναι η πιο καινούρια; Νομίζω ότι κάπου στο θέμα την έχω βρει, το έψαξα λίγο αλλά είναι πολλές σελίδες.. Νομίζω 2.xx.xxx.x;

 

 

η τελευταια επισημη ειναι 2.10.401.5...και μην αγχωνεσαι,να κοιτας συνεχεια και θα την πσρεις.για τον τυπο ειναι 235mb περιπου.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Η νέα ROM 2.10.401.5 χρειάζεται κάποιο ειδικό kernel, radio ή ΗΒΟΟΤ για να λειτουργήσει σωστά; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει όταν πατάω τον μεγενθυντικο φακό κάτω δεξιά να κάνει αναζήτηση μονο στις επαφές.όμως όταν ψάχνει μου δείχνει λιγότερες επαφές από ότι αν ψάξω για το ίδιο όνομά μέσω της αναζήτησης από μέσα από την εφαρμογή "επαφές".γιατί αυτό ξέρει κανεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια τοσο με την cosmote οσο και με την εταιρεια μου ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμικου και οτι πρεπει η συσκευη να παει στο servis (σιγα μην τη στειλω) η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει καμμια εμπιστοσυνη αν δεν επιστρεψει με αλλα προβληματα ισως πιο σοβαρα !!!!!!!!!!!!

Εχει καποιος αλλος παρατηρησει κατι παρομοιο...???

 

Ολα τα παραπανω εχουν να κανουν με την καταχωρηση του προσωπικου τηλεφωνητη ....εκανα επαναφορα εργοστασιακων εκανα τα παντα .....αυτος παραμενει 555.....

Κανεις......που να εχει μια απαντηση και για μενα.....:(

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έννοεί ότι θα του πάει τόσο μετά την πληρωμή της μητρικής και όχι να το αγοράσει τόσο. 340 έχει το φτηνότερο και με αμφίβολο επίσημο service....Μάλλον φτηνό,αν σκεφτούμε ότι η μπαταρία κρατά 3 ημέρες,τη στιγμή που,ακόμα κι εδώ ανοίγουν post για αυτονομίες.....

 

αυτο ακριβως εννοω.....οτι με το service θα μου φτασει τα 635€.......το θεμα ειναι πως μπορω εγω να καλυθφω???

προσ το παρων εχω βρει μια ακρη μεσω ενος γνωστου που θα προσπαθησει αυτος να μου το επαναφερει περνωντας εξ αρχης την ρομ της μητρικης......ουτως ή αλλως η αβαρτο το εχει βγάλει εκτος εγγυησης.....

 

ΥΓ: μου ζητησαν και 18€ για να μου το επιστρεψουν εφοσον ηταν εκτος εγγυησης.......

Link to comment
Share on other sites

Mετά απο την επικοινωνία σου με την cosmote και το service της HTC,αν κατάλαβα καλά, τι περιμένεις να σου πουν εδώ; Πήρες επίσημες απαντήσεις και το 555 μια χαρά νούμερο είναι,γιατί θέλεις να το αλλάξεις; Να το κάνεις τι 666;

 

Πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχουν ατομα που ξερουν πολυ περισσοτερα απο τους ασχετους των εταιρειων...... και εκτος αυτου ουτε αυτοι ξερανε να μου πουνε τι ακριβως συμβαινει και αυτο με ανησυχησε περισσοτερο....(αν αρχισουν τα σκαλισματα ..... :cry:)

Παντως ευχαριστω....!!!!!!!!!!

 

Μια ερωτηση..... για βιντεοκλησεις εκτος απο καποια εφαρμογη (οπως παραδειγμα το tango) υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορεις να κανεις βιντεοκλησεις χωρις ο αλλος να εχει απαραιτητα εγκατεστημενη την ιδια εφαρμογη (παραδειγμα να μιλας με καποιο απλο κινητο Nokia που υποστηριζει βιντεοκλησεις).

και παλι σας ευχαριστώ !!!!!!!!!!!

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...