Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εκανα αναβαθμιση.Με το δαχτυλιδι πως κανουμε αποριψη κλισης παιδα ???Μου ειναι απαραιτητο.

 

Δοκιμασα και ειδα οτι εχει επιλογη και για αποριψη οταν με καλουν.

 

Ο μονος τροπος να απαντησουμε σε κλιση ειναι να συρουμε στο δαχτυλιδι το εικονιδιο του τηλεφωνου ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν χρησιμοποιεις την εφαρμογή που είχε μέσα το κινητό για μηνύματα, τότε πας στις ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις και εκεί έχει επιλογή για την δόνηση

 

Δυστυχώς δεν μου έχει τέτοια επιλογή :(:(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου έχει τέτοια επιλογή :(:(

γενικά όποια εφαρμογη για sms και αν έχεις πάς στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων της εφαρμογής και εκεί σίγουρα θα έχει επιλογή να μην ακούγετε η δόνηση . Τώρα ακριβώς η διαδρομή που σου είπα υπάρχει σε μένα ( αν και αναβαθμίστηκε σημερα , αλλά δε νομίζω να άλλαξε κάτι τέτοιο ). Οπότε σιγουρέψου ότι πάς στο σωστό σημείο , εμένα η "μαμά" εφαρμογή έχει ένα κουτάκι να επιλέξεις αν θέλεις να ακούγετε δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

αντε και android 4 με sense 3.5 (η οποια sense τρεχει χαλαρα επισης στο κινητακι μας) :D

 

Αν παρω καινουργια sd πως περναω οτι εχω ηδη στην τωρινη?

 

συνδεεις το κινητο σε ενα pc, αντιγραφεις ολα τα αρχεια εκει και αφου βαλεις τη νεα καρτα τα μεταφερεις πισω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σερνω το δακτυλιδι πανω σε μια απο τις 4 εφαρμογες αλλα δεν με παει σε αυτη αλλα στην αρχικη οθονη.υπαρχει κανενα κολπο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σερνω το δακτυλιδι πανω σε μια απο τις 4 εφαρμογες αλλα δεν με παει σε αυτη αλλα στην αρχικη οθονη.υπαρχει κανενα κολπο?

 

 

Βασικά πας την εφαρμογή στο δαχτυλίδι και όχι το αντίστροφο που κανείς εσύ

Link to comment
Share on other sites

πόση free ram έχετε με το sense 3;

 

Πηγαίνοντας στη διαχείριση εφαρμογών στο εκτελείται μου έχει 220μετ. και 330δωρ.

Αλήθεια αυτά τα μετ. και δωρ. από ποιες λέξεις είναι συντόμευση;

Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει 375 και παει μεχρι 330 περιπου

////Επίσης στο μαρκετ έχει μια μη αυτόματη ενημέρωσή για το google maps( την 5.8.0 έχω τώρα )αλλά πάνω πάνω με κίτρινα γράμματα λέει δεν είναι διαθέσιμη για την χώρα σας .

///πως επαναφέρουμε την προηγούμενη εκδοσή του μαρκετ?και μετά πως ξανά περνάμε την τελευταία αν την θέλουμε παλι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αφού έκανε κανείς την ενημέρωση δοκίμασε να σβήσει το κινητό ή να το βάλει σε flight mode??? Το πλήκτρο μόνο μου σβήνει την οθόνη κ ξανά την ενεργοποιεί!!!! Όση ώρα κ αν το κρατήσω πατημενο δε μου δίνει τη δυνατότητα να το σβήσω...

Προβλημα τρελό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αφού έκανε κανείς την ενημέρωση δοκίμασε να σβήσει το κινητό ή να το βάλει σε flight mode??? Το πλήκτρο μόνο μου σβήνει την οθόνη κ ξανά την ενεργοποιεί!!!! Όση ώρα κ αν το κρατήσω πατημενο δε μου δίνει τη δυνατότητα να το σβήσω...

Προβλημα τρελό;;;;

 

Πάρη λειτουργεί, αλλά θέλει πιό πολλή ώρα :) Κράτα το πατημένο...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αφού έκανε κανείς την ενημέρωση δοκίμασε να σβήσει το κινητό ή να το βάλει σε flight mode??? Το πλήκτρο μόνο μου σβήνει την οθόνη κ ξανά την ενεργοποιεί!!!! Όση ώρα κ αν το κρατήσω πατημενο δε μου δίνει τη δυνατότητα να το σβήσω...

Προβλημα τρελό;;;;

 

 

Δοκίμασε να το κρατήσεις πιο πολύ ώρα πατημένο , γιατί και εγώ νόμιζα ότι δεν λειτουργεί. Από την άλλη αν το κρατήσεις πολύ ώρα πατημένο και δέν εμφανιστεί μάλλον είσαι στους ατυχούς , γιατί διάβασα πως και μερικοί ακόμη είχαν το πρόβλημα σου μετά το update

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στη διαχείριση εφαρμογών στο εκτελείται μου έχει 220μετ. και 330δωρ.

Αλήθεια αυτά τα μετ. και δωρ. από ποιες λέξεις είναι συντόμευση;

 

Το μετ. σημαίνει "μεταχειρισμένο" από το "used" και το δωρ. σημαίνει "δωρεάν" από το "free"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μετ. σημαίνει "μεταχειρισμένο" από το "used" και το δωρ. σημαίνει "δωρεάν" από το "free"!!!!

 

Πάνω σε αυτό: Προφανώς παρατηρήσατε τη νέα εφαρμογή "Διαχείριση Εργασιών". Πάω λοιπόν να δώ, βλέπω:

Συνολική μνήμη : 596 ΜΒ, Διαθέσιμη : 120 ΜΒ.

 

ΟΚ ως εδώ. Πάω με τον πατροπαράδοτο τρόπο από τη διαχείριση εφαρμογών και βλέπω: 188 ΜΒ μετ., 326 ΜΒ δωρ.

 

Δηλαδή άλλα αντί άλλων :)

 

Επίσης έχουν αλλάξει οι γραμματοσειρές σε πολλά σημεία, οκ δεν είναι κακές αλλά έχουν γίνει λιγότερο έντονες οι γραμματοσειρές των εικονιδίων στις οθόνες, με αποτέλεσμα σε σχετικά ανοιχτόχρωμο background να μην είναι και πολύ ευανάγνωστα ... :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό: Προφανώς παρατηρήσατε τη νέα εφαρμογή "Διαχείριση Εργασιών". Πάω λοιπόν να δώ, βλέπω:

Συνολική μνήμη : 596 ΜΒ, Διαθέσιμη : 120 ΜΒ.

 

ΟΚ ως εδώ. Πάω με τον πατροπαράδοτο τρόπο από τη διαχείριση εφαρμογών και βλέπω: 188 ΜΒ μετ., 326 ΜΒ δωρ.

 

Δηλαδή άλλα αντί άλλων :)

και σε μένα τα ίδια, η "Διαχείριση Εργασιών" δείχνει ότι να ναι, αλλά σκέφτηκα ότι ίσως είναι κάτι διαφορετικό , κάνει κάτι άλλο αυτή η εφαρμογή , γιατί αμα δείς τις εργασίες που τρέχουν δεν τις έχει όλες, όπως στον κλασσικό τρόπο

 

Επίσης παρατήρησα ότι αργάει να κάνει boot πιο πολύ σε σχέση με την παλιά ρομ. ( δεν έχω fast boot ενεργοποιημένο )

Link to comment
Share on other sites

γενικά όποια εφαρμογη για sms και αν έχεις πάς στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων της εφαρμογής και εκεί σίγουρα θα έχει επιλογή να μην ακούγετε η δόνηση . Τώρα ακριβώς η διαδρομή που σου είπα υπάρχει σε μένα ( αν και αναβαθμίστηκε σημερα , αλλά δε νομίζω να άλλαξε κάτι τέτοιο ). Οπότε σιγουρέψου ότι πάς στο σωστό σημείο , εμένα η "μαμά" εφαρμογή έχει ένα κουτάκι να επιλέξεις αν θέλεις να ακούγετε δόνηση.

 

Τελικά το βρήκα :zzz::zzz:

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

( Ρυθμισεις-γλωσσα & πληκτρολογιο-touch input-εισαγωγη κειμενου και ξετικαρε την επιλογη δονηση κατα την πληκτρολογηση.)

Edited by mkostas1
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο κλήση κάνει η νέα έκδοση .

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμη και όταν κάνω χειροκίνητα "έλεγχος τώρα" μου λέει " το τηλέφωνό σας έχει ενημερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ουσιαστική αλλαγή είναι ότι υποστηρίζει πλέον 160 χαρακτήρες το πληκτρολόγιο!και ΜΕ τ9!!!!!

 

Ρε παιδιά με το νέο μαρκετ δεν μπορώ να αγοράσω τίποτα!με την ιδία κάρτα στο παλιό μπορώ!τι γίνεται?κάνω απεγκατάσταση του καινούργιου και μετά από ένα λεπτό μου περνάει παλι την καινούργια !τι κάνουμε τώρα???

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μετά την αρχική χαρά..η γκρίνια....οι θολές φώτο σε εισερχόμενη κλήση παραμένουν!

ΔΕΝ μπορώ να αγοράσω εφαρμογές με το νέο μαρκετ!βάζω το παλιό αλλά αμέσως μου κατεβάζει το καινούργιο παλι.

2 φτιάχνουν 2 χαλάνε!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο κλήση κάνει η νέα έκδοση .

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμη και όταν κάνω χειροκίνητα "έλεγχος τώρα" μου λέει " το τηλέφωνό σας έχει ενημερωθεί.

 

Και στο δικό μου το ίδιο... Φαντάζομαι ότι θα εμφανιστεί κάποια στιγμή και στους υπόλοιπους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...