Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε πάλι θα ανθίσουν και στο S οι XDA. Ειλικρινά αυτό με τις εφαρμογές είναι ένας καλός λόγος αλλά,για μένα, μόνο αν υπάρξει το sense 3 μπορεί να το σκεφτώ. Στο desire άλλαξα τόσες roms αλλά,ειλικρινά, αυτή είναι η καλύτερη. Άλλωστε το desire είχε θέμα με μνήμη rom και μπαταρία. Αυτό δεν έχει τέτοια προβλήματα και μια μαμίσια rom πάρα πολύ καλή. Όμως σε καταλαβαίνω και μόνο το μικρόβιο φτάνει. Οπότε να τη χαρείς τη νέα rom και,μάλλον, είσαι ο πρώτος που άνοιξε το δρόμο!!! Βέβαια καλό είναι και μετον καιρό, να αρχίσουν οι οδηγοί στα ελληνικά για τα παιδιά που δεν έχουν ασχοληθεί με τέτοια και θα ήθελαν να δοκιμάσουν!!

Πάντως αυτό που γυρίζει η αρχική οθόνη μου θύμισε τη Z του robo για το desire....θυμάμαι πόσο μου είχε αρέσει τότε!

 

Χεχε με νιωθεις!Ο φιλος που ειπα πιο πανω που εχει το xtc clip ειναι ο πρωτος που περασε την ρομ σε desire S.Αλλα αν δεν ασχοληθει με το thread θα το κανω μονος μου τον οδηγο αλλα οχι ακομα.Απο τους ενεργους χρηστες εδω παιζει να ειμαι ο μονος με root Desire S.Αν ακολουθησουν κι αλλο θα φτιαξω και οδηγο. :)

Παντως ειναι πολυ eye candy οπως ξαναειπα η ρομ και δεν την χορταινει το ματι!!!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χεχε με νιωθεις!Ο φιλος που ειπα πιο πανω που εχει το xtc clip ειναι ο πρωτος που περασε την ρομ σε desire S.Αλλα αν δεν ασχοληθει με το thread θα το κανω μονος μου τον οδηγο αλλα οχι ακομα.Απο τους ενεργους χρηστες εδω παιζει να ειμαι ο μονος με root Desire S.Αν ακολουθησουν κι αλλο θα φτιαξω και οδηγο. :)

Παντως ειναι πολυ eye candy οπως ξαναειπα η ρομ και δεν την χορταινει το ματι!!!

 

Δοκίμασε και το παρακάτω Skin, αξίζει! (Hint: Πήγαινε στo forum του DesireHD, στα Themes και βρές το post για Skins. Ολα για Sense 2.1 κάνουν και για το Desire S)

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=589237&d=1304757005

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το παρακάτω Skin, αξίζει! (Hint: Πήγαινε στo forum του DesireHD, στα Themes και βρές το post για Skins. Ολα για Sense 2.1 κάνουν και για το Desire S)

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=589237&d=1304757005

 

Τα ειδα Γιωργο αλλα οπως σου ειπα θελω να ξεφυγω λιγο απο τον Launcher του Sense...Προτιμω για την ωρα ADW Launcher EX.Εχω βολευτει με αυτον κι επισης λατρευω την notification bar της custom rom.

 

Προσοχη σε οσους θελησουν να βαλουν τα συγκεκριμενα skins γιατι καποια απο αυτα (αν δεν κανω λαθος αυτα με την αλλαγμενη notification bar) θελουν root για να λειτουργησουν σωστα.

 

Costsa41 αντε ψησου και rootαρε κι εσυ!Κι εσενα σε χρειαζομαστε!

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα με 2.3.3 και sense 3 τότε ναι!!! Αντίθετα εγώ παίρνω HTC για το sense!! Μία aosp:) είχα περάσει στο desire, αλλά όλες τις sense. Ειδικά οι HD περνούσαν τέλεια. Το είχα πει το desire μου πήγαινε για HD και άλλαξε στην πορεία:lol::lol:

Τώρα βοηθάμε στο desire. Πριν καμιά βδομάδα 2 ώρες με ένα παιδί του πέρασα rom μέσω hotmail, δεύτερη φορά, εκεί να σε είχα, ιδέα δεν είχε και είχε και Amonra recovery....και δε μου το είχε πει, ευτυχώς διάβαζε Αγγλικά:lol: και partition sdcard. έχει πλάκα όμως είναι ωραίο να βοηθάς όταν μπορείς!!

 

Ωραια τοτε συντομα σε βλεπω root http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=984822 !!!Ενα port ειναι κι ενα παιδι να το κανει και τελος!

Εγω ηδη εβαλα την lockscreen του sense 3.0 και δειχνει αψογη!

Βοηθαμε οσο μπορουμε κι οσο μας επιτρεπουν οι γνωσεις κι ο χρονος μας..

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Δηλωνω πανευτυχης κατοχος htc Desire S, παρολο που φοβομουν το android os μηπως τρωω κολληματα και κανει reset μονο του, αλλα καμια σχεση. Ειναι απροβληματιστο κινητο. Μια ερωτηση...Gmail, ορισα μιας και βρηκα το εικονιδιο. Στο αλλο εικονιδιο E-mail ποιες ειναι οι ρυθμισεις βημα-βημα για να βαλω και email windowslive?

Παιρνει και windowslive messenger?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο κύβος ερρίφθη, το πήρα πριν 1 ώρα και όπως είναι φυσικό το περιεργάζομαι. Θα σας πω εντυπώσεις σε λίγο !

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Vodafone υπάρχει περίπτωση να το φέρει σε μαύρο; Το γκρι δεν μου πολυάρεσε που το είδα live...:(
Link to comment
Share on other sites

εχεις επιδοτηση??

αν ναι μπορεις να πας στο πλαισιο..εκει εχει σιγουρα μαυρο!

Έχω αλλά θα με βάλουν σε εταιρικό πρόγραμμα, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να το πάρω από το Πλαίσιο. Μάλλον απευθείας μέσω Vodafone... θα ρωτήσω στο Πλαίσιο να μάθω. Thanks.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο κύβος ερρίφθη, το πήρα πριν 1 ώρα και όπως είναι φυσικό το περιεργάζομαι. Θα σας πω εντυπώσεις σε λίγο !

 

Ετσι να μεγαλωνει η παρεα!!!! :)

Με γεια φιλε μου!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Aπό χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το music player. Δεν εμφανίζεται στην playlist με τίποτα ότι τραγούδι Mp3 βάλω. Στον φάκελο που είναι όμως το βλέπω. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Δηλωνω πανευτυχης κατοχος htc Desire S, παρολο που φοβομουν το android os μηπως τρωω κολληματα και κανει reset μονο του, αλλα καμια σχεση. Ειναι απροβληματιστο κινητο. Μια ερωτηση...Gmail, ορισα μιας και βρηκα το εικονιδιο. Στο αλλο εικονιδιο E-mail ποιες ειναι οι ρυθμισεις βημα-βημα για να βαλω και email windowslive?

Παιρνει και windowslive messenger?

 

Μολις μπεις στην εφαρμογη πατα το "Αλλο(POP3/IMAP)" μετα βαλε το mail σου και το password του mail σου και πατα επομενο.Αυτο ηταν!

Εφαρμογες windows live messenger υπαρχουν αλλα καλυτερα ρωτα εδω για το ποια ειναι η καλυτερη μιας και δεν εχω ασχοληθει εγω καθολου.

 

Aπό χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το music player. Δεν εμφανίζεται στην playlist με τίποτα ότι τραγούδι Mp3 βάλω. Στον φάκελο που είναι όμως το βλέπω.

 

Βρηκες λυση;Να φανταστω μια επανεκκινηση εκανες μπας και φτιαξει ε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα.... επειδή με "ψήσατε" το βρήκα να το πάρω απο εδω http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=22949 τι λέτε εσείς ;

 

και κατι άλλο το παραπάνω σαιτ το λεει ετσι HTC S510e Desire S

Edited by bert68
Link to comment
Share on other sites

Ετσι να μεγαλωνει η παρεα!!!! :)

Με γεια φιλε μου!

Ευχαριστώ πολύ, βέβαια είχα αποφασίσει εδώ και καιρό για το Desire S αλλά έπαιζα μεταξύ αυτού και του Nexus S και στο τέλος κέρδισε το HTC ;)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να βρω πως βγαινει η δονηση οταν πληκτρολογεις ενα μηνυμα Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να βρω πως βγαινει η δονηση οταν πληκτρωλογεις ενα μηνυμα

 

Ρυθμισεις-γλωσσα & πληκτρολογιο-touch input-εισαγωγη κειμενου και ξετικαρε την επιλογη δονηση κατα την πληκτρολογηση.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα:οταν καλουμε καποιον και μολις το σηκωσει μας κανει μια δονηση πως το ρυθμιζουμε?

Υ.Σ.Μαλλον η λυση ειναι πως το κανει απο μονο του οταν το εχεις στο χερι και δεν το κανει οταν το εχεις στο αυτι

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα:οταν καλουμε καποιον και μολις το σηκωσει μας κανει μια δονηση πως το ρυθμιζουμε?

Υ.Σ.Μαλλον η λυση ειναι πως το κανει απο μονο του οταν το εχεις στο χερι και δεν το κανει οταν το εχεις στο αυτι

 

ακριβως!! ειναι πολυ καλο αυτο..γιατι σε ενημερωνει ποτε το σηκωσε ο αλλος :lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε αυτο που ρώτησα παραπάνω να το παρω απο εδω http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=22949

το ονομάζει HTC S510e Desire S δεν υπάρχει πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε αυτο που ρώτησα παραπάνω να το παρω απο εδω http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=22949

το ονομάζει HTC S510e Desire S δεν υπάρχει πρόβλημα ;

Κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...