Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις εκκαθάριση ιστορικού κλήσεων ;. Βέβαια γιατί δεν δοκιμάζεις να μπεις σε safe mode ;. Mήπως είχες βάλει και κανέναν άλλον dialer ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν εχω μια ειδοποιηση και ερθει η ωρα της χτυπαει ο ηχος ειδοποιησης ,στην lock screen εχει ενα κουμπι που λεει αναβολη αλλα μετα ΔΕΝ ξαναχτυπαει ο ηχος ειδοποιησης οπως στα wm.απλα βγαινει το εικονιδιο στην notification bar.

πως γινεται και στις αναβολες να εχει ηχο?

 

κανεις?μετα απο την αναβολη δεν εχει ηχο η ειδοποιηση?αρχικα χτυπαει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις εκκαθάριση ιστορικού κλήσεων ;. Βέβαια γιατί δεν δοκιμάζεις να μπεις σε safe mode ;. Mήπως είχες βάλει και κανέναν άλλον dialer ;

εκ νεου δεδομενα....ξαναεγκατεστησα τον spb launcher.

Στον spb δεν μου το κανει αυτο,αλλα στον launcher pro και στο sense συνεχιζει.

Εχω μια υπονοια οτι φταιει ο spb.Και παρολο που τον απεγκατεστησα ξανα,συνεχιζει να μου το κανει στους αλλους 2 launcher.

 

edit. μετα την απεγκατασταση για δευτερη φορα του spb.εκανα ρισταρτ και τωρα μου το παρουσιαζει μονο στον launcher pro.Στο sense εφτιαξε το προβλημα.

Λεω να απεγκαταστησω και να ξαναεγκαταστησω τον launcher pro.

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα από το funbazaar στα 429 και ήταν μέσα σε συσκευασία εξελλινισμένη και με ελληνικά μπουκλετ...

 

 

Τι εννοεις εξελλινισμενη συσκευασια και ελληνικα μπουκλετ? Σκεφτομαι κι εγω να το παρω απο εκει. Μου ειπαν οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας και οτι δε φαιρνουν μη ελληνικης αντιπροσωπειας αλλα δεν ηξεραν αν το φαιρνει η ACE Hellas. Ελληνικα γραφει απεξω απο το κουτι???????????

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και εγω με τη σειρα μου να κανω μια ερωτηση. Θελω να αντιγραψω τις επαφες απο την καρτα sim στη μνημη του τηλεφωνου, πως θα το κανω αυτο? και κατι αλλο. οι επαφες μου ειναι απο τη sim, πηγαινω να διορθωσω μια επαφη της sim και μου λεει αδυνατη η διορθωση. Κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το τηλεφωνο ειναι Ευρωπαικης αντιπροσωπειας ειναι το ιδιο με αυτο που λεμε Ελληνικης? Δεν υπαρχει προβλημα με εγγυηση κτλ ετσι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια αν το τηλεφωνο ειναι Ευρωπαικης αντιπροσωπειας ειναι το ιδιο με αυτο που λεμε Ελληνικης? Δεν υπαρχει προβλημα με εγγυηση κτλ ετσι?

 

Όχι δεν είναι το ίδιο. Η εγγύηση σε αυτή την περίπτωση σε καλύπτει μόνα αν η συσκευή συνοδεύεται από την αρχική απόδειξη προέλευσης. Αν πάρεις μη ελληνικό, πχ Αγγλικό από ελληνικό κατάστημα και σου δώσουν απόδειξη του εδώ καταστήματος (όχι την αγγλική) τότε δεν σε καλύπτει η εγγύηση της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το ίδιο. Η εγγύηση σε αυτή την περίπτωση σε καλύπτει μόνα αν η συσκευή συνοδεύεται από την αρχική απόδειξη προέλευσης. Αν πάρεις μη ελληνικό, πχ Αγγλικό από ελληνικό κατάστημα και σου δώσουν απόδειξη του εδώ καταστήματος (όχι την αγγλική) τότε δεν σε καλύπτει η εγγύηση της ACE Hellas.

 

Α μαλιστα. Παντως στο το καταστημα που ρωτησα μου ειπαν οτι για τεχνικη υποστηριξη απευθυνομαι σε αυτους και δεν υπαρχει προβλημα. Οποτε λογικα θα το στελνουν εξωτερικο ετσι? Για ελληνικα στο μενου κτλ δεν παιζει προβλημα ετσι?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Χμμ οκ καταλαβα. Παντως το συγκεκριμενο καταστημα εχει παρα πολλες καλες κριτικες.

 

Παντως τωρα ειδα οτι εχει το Ελληνικο και ενα αλλο ακομα πιο φθηνα. Θα ρωτησω και θα δω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του?

 

Αναλογα τη χρηση..αν καποιος ειναι 7 ωρες την ημερα στο ιντερνετ και καποιος 1 πχ,ε δεν μπορει να κρατανε το ιδιο.εμενα με μια μεση χρηση κραταει 2 μερες

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χρηση..αν καποιος ειναι 7 ωρες την ημερα στο ιντερνετ και καποιος 1 πχ,ε δεν μπορει να κρατανε το ιδιο.εμενα με μια μεση χρηση κραταει 2 μερες
Edited by alex_f
Link to comment
Share on other sites

εκ νεου δεδομενα....ξαναεγκατεστησα τον spb launcher.

Στον spb δεν μου το κανει αυτο,αλλα στον launcher pro και στο sense συνεχιζει.

Εχω μια υπονοια οτι φταιει ο spb.Και παρολο που τον απεγκατεστησα ξανα,συνεχιζει να μου το κανει στους αλλους 2 launcher.

 

edit. μετα την απεγκατασταση για δευτερη φορα του spb.εκανα ρισταρτ και τωρα μου το παρουσιαζει μονο στον launcher pro.Στο sense εφτιαξε το προβλημα.

Λεω να απεγκαταστησω και να ξαναεγκαταστησω τον launcher pro.

 

Τζιφος εκανα απεγκατασταση/εγκατασταση τον launcher pro αλλα το προβλημα παρεμεινε. Τωρα βεβαια στο sense λυθηκε αλλα πρεπει να βρω και στον launcher pro,λυση διοτι αυτον χρησιμοποιω πιο πολυ

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγορασω απο εδω http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-Desire-S-Black.aspx΄ το desire s.Εσεις τι λετε ειναι ελληνικο ή θα εχω προβλήματα με την εγγύηση?Το site ειναι αξιοποιστο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να αγορασω απο εδω http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-Desire-S-Black.aspx΄ το desire s.Εσεις τι λετε ειναι ελληνικο ή θα εχω προβλήματα με την εγγύηση?Το site ειναι αξιοποιστο?

 

Το θέμα δεν είναι τι λέμε εμείς αλλά τι θα σου πουν αυτοί. Επικοινώνησε μαζί τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγορασω απο εδω http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-Desire-S-Black.aspx΄ το desire s.Εσεις τι λετε ειναι ελληνικο ή θα εχω προβλήματα με την εγγύηση?Το site ειναι αξιοποιστο?

 

Ειναι Ευρωπαικης αντιπροσωπειας. Σε αυτο το μαγαζι αναφερομουν στο πρωτο μου ποστ

 

Το funbazaar παντως το εχει ελληνικο και ειναι πιο φθηνο. Τους ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι συσκευασίες των κινητών(συγκεκριμένα για το htc που θέλω) έχουν ξέρω γώ κάτι σαν ταινία ασφαλείας( άρα δεν ανοίγει αν δεν κοπεί ) όπως έχουν τα cd ? Σκέφτομαι και εγώ να το πάρω αλλά δεν ξέρω από που
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα μόνα σίγουρα καταστήματα είναι τα μεγάλα. Σου λένε οτι ειναι ελληνικό στα μικρά και όταν το παίρνεις στα χερια σου και το κανεις check απο την HTC Ελλας βλέπεις οτι ειναι παραεισαγωγης.
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και εγω με τη σειρα μου να κανω μια ερωτηση. Θελω να αντιγραψω τις επαφες απο την καρτα sim στη μνημη του τηλεφωνου, πως θα το κανω αυτο? και κατι αλλο. οι επαφες μου ειναι απο τη sim, πηγαινω να διορθωσω μια επαφη της sim και μου λεει αδυνατη η διορθωση. Κανω κατι λαθος?
Καταρχήν αυτό είναι ένα απο 1-2 πρώτα βήματα που κάνεις όταν πρωτοανοίγεις το κινητό.

Εϊναι πολύ ευκολο να τοκάνεις και μετά, πάς στις επαφές και πατάς το 2ο πλήκτρο από αριστερά ( Επιλογές), εκεί έχει επιλογή Εισαγωγή/Εξαγωγή

 

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του?
Η αυτονομία του είναι 2-3 μέρες με μέτρια χρήση, εννοείται πως αν παίζεις συνέχεια μαζί του κάθε 1,5-2 μέρες θέλει φόρτιση. Το δικό μου πχ. σήμερα είναι στην 4η μέρα και έχει 30% μπαταρία (έχω κλείσει τις αυτόματες ενημερώσεις εφαρμογών και το κάνω manually) Πάντως σε προκαλεί να παίζεις συνεχώς μαζί του

Ειλικρινά δεν περίμενα να έχει τόσο καλή απόδοση η μπαταρία του, αλλά σίγουρα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η σωστή φόρτιση

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είμαι κάτοχος του DHD και του Desire S, έχω να πω ότι δεν είναι θέμα μόνο του τρόπου φόρτισης. Για παράδειγμα το Desire S με 3,7 ίντσες έχει μπαταρία μεγαλύτερη από το DHD που είναι 4,3 ίντσες. Αφού το DHD σε πάει με καλή χρήση περίπου 1,5 ημέρα, λογικό είναι το Desire S να πηγαίνει αρκετά παραπάνω με μικρότερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μάλλον πιό πολύ androidική, υπάρχει τρόπος να σβήσεις όλες τις αναπάντητες κλήσεις με τη μία ;

Είναι σπαστικό να πρέπει να μπεις στις κλήσεις και να το κάνεις μία-μία.

 

Eπειδή είμαι κάτοχος του DHD και του Desire S, έχω να πω ότι δεν είναι θέμα μόνο του τρόπου φόρτισης. Για παράδειγμα το Desire S με 3,7 ίντσες έχει μπαταρία μεγαλύτερη από το DHD που είναι 4,3 ίντσες. Αφού το DHD σε πάει με καλή χρήση περίπου 1,5 ημέρα, λογικό είναι το Desire S να πηγαίνει αρκετά παραπάνω με μικρότερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία.
Συμφωνώ αλλά σίγουρα ένα κινητό που προσέχουμε πως το φορτίζουμε κρατάει περισσότερο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μάλλον πιό πολύ androidική, υπάρχει τρόπος να σβήσεις όλες τις αναπάντητες κλήσεις με τη μία ;

Είναι σπαστικό να πρέπει να μπεις στις κλήσεις και να το κάνεις μία-μία.

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή history eraser που το κάνει αυτό :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα την κατεβάσω τάχυστα ... :lol:

 

Edit : την κατέβασα αλλά ρε γμτ έχει ads

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν βαζω μια φωτο(μεγαλης αναλυσης) σε μια επαφη οταν με καλει η την καλω η φωτο φαινεται χαλια?μηπως πρεπει να ειναι συγκεκριμενης αναλυσης?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...