Jump to content

[Ποδήλατο] Εμπειρίες / Βόλτες κτλ


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φοβερο αυτο το θαλασσι...:)

thanks! την κυριακη θα βγαλω φωτο, γιατι δουλευω

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To AXION της IDEAL ξέρει κάποιος να μου πεί σε τί τιμές κυμαίνεται; το πήρα σήμερα, με μή-ρυθμιζόμενες μπουκάλες μπροστά και θέλω να δω αν μ'έγδυσαν...
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μονο εμπρος αναρτησης τα περισσοτερα της Ideal κυμαινοντα απο 260 περιπου και πανω,(τουλαχιστον οσα εχω δει εγω.δεν ξερω ονοματα μοντελων).Ποσο το πηρες εσυ?

 

Τσιμπηστε και 2 φωτο απο την τελευταια μου "πατεντα"!

http://www.sidiropoulos-stavros.fotopic.net/p31187456.html

http://www.sidiropoulos-stavros.fotopic.net/p31187455.html

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
:devil: mages asholite kanis me kontres me podilata???ego ta telytea 2 hronia asholoyme fanatika eho halasi exetias tis beltiosis 4 podilata:knife: tora eho ena zig-zag 2004 m@m@e:D me ayto eho patisi 48 se ey8ia k 63 se katifora ine beltiomeno k ayto lastiha michelen terma lepta k slik k koumpota pidalia:spider:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρίν 2 χρόνια, έκανα για περίπου 4 χρόνια με ρυθμό τις καθημερινές ( κάθε μέρα με εξαιρέσεις αργίες,κοινωνικές υποχρεώσεις ) 40-50χλμ και τα Σαββατοκύριακα 70+, συνήθως κάθε δεύτερη Κυριακή Αθήνα - Σούνιο - Αθήνα.

έκτοτε δυστυχώς πέρασα περιπέτεια με την υγεία μου και φοβήθηκα πλέόν να ξανανέβω,πρόσπαθησα κάμποσες φορές αλλά δυστυχώς η ατονία δεν μπόρεσε να με επαναφέρει στους παλιούς ρυθμούς.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα ποδήλατο Peugeot.Από ταχύτητα δεν ξέρω πόσο, πάντως παλιά έπιανα κάπου στα 40:p Είναι το πιο ελαφρύ της παρέας μου. Τούμπες έχω φάει πολλές αλλά έχω στρώσει και δεν κάνω μ@μ@κίες πια... αύριο θα αναιβάσω φωτογραφία!
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως ισως να ειδατε σε προηγουμενα μηνυματα ειχα ενα IDEAL Pro Rider 26" με 24 ταχυτητες.Αλλαγμενα ολα εκτος απο το σκελετο και τις ροδες.Περσι αρχες καλοκαιριου μου το εκλεψαν και ετσι δεν συνεχισα.Φετος μεσα Αυγουστου πηρα απο ενα φιλο μου ενα IDEAL Safari με αλουμινενιο σκελετο και καλα πραγματα επανω τα οποια ομως θα αλλαξω και παλι :D.

Τελικη ειχα πιασει 67 στην περιφεριακη Υμητου αλλα σε ευθεια και με ευνοικο ανεμο αν θυμαμαι καλα.Αργοτερα αυτο καταριφθηκε απο τα 75 σε καταβαση απο Παρνηθα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
to zigzag beltio8ike kialo k i teliki anerhete sta 54km/h :devil: ayti ti periodo pezi na ine to grigorotero podilato sto steki toy ata osi den xeroun eki peftoyn kontres me podilata sti larisa . ta kalitera ine ena nsr ena zigzag2005 k to dikomoy zigzag2004
Link to comment
Share on other sites

54khm τελική και θεωρείται από τα καλύτερα εκεί?

Μήπως μόνο αυτά τα ποδήλατα υπάρχουν εκεί?

Εκτός και αν τα αλλα ειναι αγορασμένα από την λαϊκή

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

akoy ego grafo km/h k ohi stragalia mono na ixeres posi ipan oti 8a me kernoysan tsae k fagan kolones:cool: akoyo telikes 60km/h 70km/h+++++:grin:

apo kati kagoyres k sti kontra trone ti misi apostasi sti mapa:hunter:

ilogiki teliki se mb arhizi apo 40km/h k kataligi <piragmeno mekalo podilati>60km/h to poli:devil:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μάγκα.

Το ότι εκεί μάλλον είσαστε gtp δεν φταίω εγώ

Και γώ για kmh μιλάω...

Ώταν με τον 38Τ(νομίζω) τελικιάζω στα ~60 και με τον 44Τ στα ~69 δεν είναι στραγάλια...

Όταν έχεις κάνει απόσταση αντοχής....

Αγία παρασκευή - Βάρκιζα και το αντίστροφο που είναι απόσταση 35χλμ και με δρόμο που έχει και ανηφόρες...έλα πές μ μετά για καγκουριά...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχει "κουρσας"ποδηλατο φιλε μου...Οχι με 24 ταχυτητες κτλ...10-12 και καλες.Με τετοιους δισκους τερατα,φυσικο ειναι να βγαζει τοσα χλμ.Ενα peugeot αναλογο που εχω εγω εχω δει μεχρι 65.:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω ενα Β1(ολλανδικο) το οποιο εχει 27 ταχυτητες!!!!!!

Σε ευθεια εχω πιασει τα 56km/h και σε κατηφορα 67km/h(και ειχε και αλλο να δωσει το ποδηλατο).....Στο ποδηλατο το μονο που εχω αλλαξει ειναι τα μπροστινα τακακια(8cm το μηκος του και τα 60km/h τα σταματαω σε 8,7m) και λαστικα για χωμα (τα οποια πανε εκσησου καλα και στην ασφαλτο).Το επωμενο που θα αλλαξω θα ειναι η αναρτηση και οι ζαντες.

Κοντρες με αλλα ποδιλατα απλα δεν μπωρουν να με πλησιασουν(η ελαχιστη αποσταση που εχω οταν τελιωσε η κοντρα ειναι 2,5 κολονες)κοντρες με μηχανακια εχω κανει ως τωρα 2 την μια με ενα DY50R ημουν κολλημενος απο πισω του και η αλλη με ενα yamaha z το πηρα στην εκκινηση μονο....Αλλα εχω κανει πολλες και με αυτοκινητα ............:cool: :cool: :cool:

AMD Rulez :alien:

Για σενα μια ζωη Λυκοβρυσαρα μου θα τραγουδω..........Και του χρονου σε πιο μεγαλα σαλονια.......

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
<epiasa to pigmo k ton irmo ti sizitisis>lipon mage ego pou lete patao 385km/h ta rihno me laborgini ferrari bmw porsche <fisika kerdizo asizititis>mia fora mono ehasa apo ena enzo epidi ehasa alagi alios to iha!!!!!<pano kato ayta lete mages>:devil: :rtfm:
Link to comment
Share on other sites

<epiasa to pigmo k ton irmo ti sizitisis>lipon mage ego pou lete patao 385km/h ta rihno me laborgini ferrari bmw porsche <fisika kerdizo asizititis>mia fora mono ehasa apo ena enzo epidi ehasa alagi alios to iha!!!!!<pano kato ayta lete mages>:devil: :rtfm:

 

Εγω που εχω παει με 100 χλμ/ωρα σε προπονηση μου...θα με πιστεψεις???

 

Ειμαι sprinter...

 

Με ποδηλατο αγωνιστικο Fidusa...αλλα εχω τρεξει και με αγωνιστικο Fidusa Carbon...το οποιο ειναι παναλαφρο και πανακριβο...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Εγω παιδια εχω πιασει στο αλσος συγγρου(κατηφορα) 68km/h με να mountain με 27 ταχυτητες....Νομιζω ομως οτι το ποδηλατο εχει παραπανω να δωσει οποτε αμα βρω καμια καλη κατηφορα θα ξαναpostαρω για να σας πω......

AMD Rulez :alien:

Για σενα μια ζωη Λυκοβρυσαρα μου θα τραγουδω..........Και του χρονου σε πιο μεγαλα σαλονια.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kolite to podilato g@m@i 68km/h ego 65km/ se katifora 20% ala tora to eho piraxi arketa k ipologizo na patai se katifora 70km/h+ <eho 48 diskovrahiona, koubota pidalia,lastiga 26x1,0 tipou koursas,lemo KOPE , paloykoselo+sela apo citi ,eho vgali ta diskofrena gia ligotero varos ,kerata srp>den patao pola se ey8ia mono 55km/h ala ime k 16hronon :cool: to podilato moy ine ena ideal to agorasa 300e <me ta hilia zoria>k tou erixa ala+

++300e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...