Jump to content

[Ποδήλατο] Εμπειρίες / Βόλτες κτλ


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που θελω ενα ποδηλατο για την μετακινηση μου μεσα στην πολη, για τις δουλειες μου, για τις βολτες μου........ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ NA ΠΑΡΩ; (μαρκα, ειδος, τιμη...κλπ)
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω ενα ποδηλατο για την μετακινηση μου μεσα στην πολη, για τις δουλειες μου, για τις βολτες μου........ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ NA ΠΑΡΩ; (μαρκα, ειδος, τιμη...κλπ)

 

Εγώ θα σου πρότεινα ένα ideal dss! Είναι πολύ αξιόπιστο και η τιμή του αρκετά καλή ~220 euro! (αρκετά ελαφρύ με πολύ καλά φρένα και γερό σκελετό, δοκιμασμένο ακόμα και σε τρελές καταστάσεις όπως endo,σούζα και άλλες τρέλες από εμένα και έναν φίλο μου και έχει βγει άθικτο :p:p:p. Το μόνο μειονέκτημά του είναι το μικρό του μέγεθος. Εγώ πάντως που είμαι 1.78 μου είναι άνετο. Πάνε και δες το και θα με θυμηθείς!:):):))

 

Πάντως μη πάρεις κάποιο ποδήλατο που κοστίζει λίγα eura και έχει πολλά πράγματα π.χ μπρος και πίσω δισκόφρενα κ.τ.λ γιατί θα το πηγαίνεις μια φορά την βδομάδα στο συνεργείο! Στο λέω γιατί έτσι την πάτησα μια φορά εγώ και τώρα κλαίω τα euro μου!!! :(:(:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αλλά σε κάποια πόλη έχουνε κίνηση λόγω ποδηλατων...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν απο καποια χρονια θα σου ελεγα οτι η πολη ειναι τα Τρίκαλα....αλλα οχι πλέον δυστυχώς
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλυτερη μου βολτα ειναι 40 χλμ μεσα στην Αθηνα και στην κινηση. Εκρηξη αδρεναλινης να περνας τα αυτοκινητα στην πυκνη κινηση και να απορουν ολοι πως γινεται το ποδηλατο μεσα στην πολη να εχει μεση ωριαια ταχυτητα 20 χλμ/ωρα ενω τα αυτοκινητα μονο 8. Μοναδικες βολτες εκτος πολης στην Νεα Μακρη και στην Παρνηθα πριν να την καψουν. Ποδηλατο: ενα Mountain με λαστιχα slick πολης. Καλα χιλιομετρα...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω ενα ideal vsr comp,μοντελο του 2001(αν&το πηρα το 2002)!24ταχυτητες,ολο αλουμινιο,μπροστα δισκοφρενο!..καλα το ποδηλατακι δεν παιζεται..εχει γυρω στα 9000χλμ(ισως&παραπανω γιατι αργησα να του βαλω το κοντερ),το σασμαν τα χει παιξει απο την 3η μερα που το πηρα(δυστυχως επεσα χωρις να καταλαβω τι συνεβη:()&μετα απο αρκετες εγχειρησεις ζει&βασιλευει,εχει περασει αρκετα αλματα(&σε πιστες motorcross),λιγες σουζες,καμποσα endo,δυο καλες σαβουρες,μια στραβωβιδωμενη πισω αναρτηση αλλα δεν την αλλαζω γιατι ειναι κορυφαια ασε που πια δεν φοβαμαι μην παθει τιποτα,εχω πιασει μεγιστη ταχυτητα 78+χλμ,εχει φαει πολυ μα παρα πολυ βουνο&χωμα&παρολα αυτα δεν βγαζει κιχ(ισως λιγο το σασμαν καμια φορα αλλα με τετοια μεταχειρηση δεν αξιζει να του βαλω καινουργιο ακομα)!αυτα...αν&εγω το εχω ψιλοσκησει το ποδηλατακι,αξιζει τα λεφτα του&μετα απο 6χρονια το βρηκα να το πουλανε 300ευρω!!!:blink::blink::blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για ενα καλο ποδηλο πολης θα πρεπε να δωσω 300 ευρώ; Επειδη θα το εχει και γυναικα μου λεει οτι θα εχει προβλημα αν δεν υπαρχουν προφυλακτηρες, γιατι θα λερωνει.

Υπαρχει κατι τετοιο που να ειναι unisex;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

teliki den ksero.alla oti to pigaina grigora to pigaina.i pio geri mou saboura itan otan anakalipsa pos to podilato den eixe frena alla itan arga kai ekopsa sxedon olo to aristero mou magoulo otan epesa se kati braxia.tora an odigaga kala iksera na odigao kala apla panta ta egrafa ola sta @@@ mou kai gia auto pigan na me patisoun polles fores alla kai ego dimosios kindinos imouna.exo patisei gates,kotes,paidakia.ta panta,kai mia fora me xtipise elafra eutixos autokinito.a makria den pigaina sxedon pote mia mono apo to xorio mou eixa paei 5 xlm peripou pio pera alla gia pera dothe to eixa

Yamaha Z & Modenas Dinamik

2 Μικροι Θεοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για ενα καλο ποδηλο πολης θα πρεπε να δωσω 300 ευρώ; Επειδη θα το εχει και γυναικα μου λεει οτι θα εχει προβλημα αν δεν υπαρχουν προφυλακτηρες, γιατι θα λερωνει.

Υπαρχει κατι τετοιο που να ειναι unisex;

 

κανε μια βολτα στην πατησιων που παιζουν πολλα ποδηλαταδικα&θα βρεις αυτο που σε ενδιαφερει&αν το ψαξεις ολο&καποιο θα βρεις φτηνο αλλα καλο(σκεψου οτι τα περσυνα μοντελα τα πουλανε πιο φτηνα)!+οτι για τα φτερα(προφυλακτηρες)μπορεις να βαλεις εσυ μετα,αν δεν εχει ηδη,&αντε να σου παει το πολυ 30ευρω!..απο οσο καταλαβα κατι τετοιο δεν ζητας? http://www.idealbikes.net/cat1.php?cat=7

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλα μαλλον κατι σε αυτο λέω:

http://www.idealbikes.net/bike.php?language=2

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν πωλούνται πλέον ποδήλατα εδώ στην Ελλάδα της Peugeot ;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ax ti mou 8imisate twra!!!Mazeuomastan 20 paidia eixame kanei sullogo kai pigainame pantou kai dn kollousame pou8ena!!!Oloi mazi eimastan Scottades eksou kai to nickname mou!!!Treles pou kaname sto xwma otan eimastan poio mikroi mas psaxnan oi goneis se astunomies nosokomeia ktl gt xanomastan me ta bikes mas!!!

Tespa 8a anevasw foto apo tin teleutaia podilasia pou kaname sto nomo pierias!!!Se kati korifaia vounalakia lofiskous potamakia ktl!!!

Makari pragmatika na mporousa na kanw to idio kai na mazeutoume olaaaa ta paidia mazi kai na kanoume ta idia!!!Teleutaia fora pou piga gia podilasia itan peripou ena eksamino prin!!!Alla imoun egw mazi me enan allo kollito mou!!!Mono emeis oi 2 eixame meini dustixws:(

 

Filika

 

Scottas:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
http://img212.imageshack.us/img212/278/dsc00346ta7.jpg

παιδια σας αρεσει το ποδηλατο μου ?

 

πολύ όμορφο. Αν είναι καινούριο με γεια σου.:D

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

http://img212.imageshack.us/img212/278/dsc00346ta7.jpg

παιδια σας αρεσει το ποδηλατο μου ?

 

με γεια αν είναι καινούριο!!!

Έχεις φουλ δεορε???Εγω στο δικό μου το σκοττ έχω φουλ ΧΤR:rolleyes::whistle:

Mprosta anartisi manitu black aeros ladiou kai pisw exw rock-shox u-turn!!!

 

Epeisis exw udraulika diskofrena Julie Magura:!:

Mprosta evala ena teleio timonaki apo an8rakwnima tromero:p

 

Filika

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια αλλα δεν ειναι καινουργιο

τα δισκοδρενα ειναι μηχανικα και οχι υδραυλικα

παρτε και μια photo απο το τουμπανο μου

http://img522.imageshack.us/img522/9839/dsc00349rb6.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://img212.imageshack.us/img212/278/dsc00346ta7.jpg παιδια δειτε και το δικο μου και πειτε τιποτα για να γινει ακομα πιο ομορφο

 

1)σιδερενια πεταλ

2)βαλβιδες

3)λαστιχα δρομου;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok thnx αλλα οι βαλβιδες δεν μου αρεσουνε καθολου (ασε που θα μου τις κλεψουνε , γιατι το δενω πολλες φορες εξω ) και τα στρεετ λαστιχα ειναι για τα city bikes τωρα να παρεις mountain και να του τα βαλεις δεν λεει ( και αν θελω να παω βουνο τι θα κανω ?)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ευχαριστω παιδια αλλα δεν ειναι καινουργιο

τα δισκοδρενα ειναι μηχανικα και οχι υδραυλικα

παρτε και μια photo απο το τουμπανο μου

http://img522.imageshack.us/img522/9839/dsc00349rb6.jpg

 

κουκλα το'χεις το ποδηλατο! για πιστα μονο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τις βαλβιδες αμα τις σφιξεις με δεκαρακι κλειδι δεν προκειτε να τισ παρει κανεισ εκτος και αν εχεισ βαλβιδες με κυλινδρικο σχημα . τοτε ξεχνα το:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...