Jump to content

Alcatel OT-806/807


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alcatel OT-807

 

http://thmb.inkfrog.com/thumbn/zaza0628/OT-807D_bl.jpg=600

 

Ενα νέο κινητό από την Alcatel με QWERTY πληκτρολόγιο και οθόνη αφής αλλά και WiFi με τιμή κάτω από τα 100 ευρώ.

 

Τύπος κινητού BAR

Διαστάσεις (mm) 118.5 x 59 x 12.2

Τύπος Μπαταρίας 850 mAh Li-ion

Χρόνος Ομιλίας (Ώρες) 16.7

Πληκτρολόγιο QWERTY

Ανάλυση οθόνης 320 x 240

Ανάλυση κάμερας (MP) 2

Bluetooth

WiFi

Επέκταση μνήμης έως 8 GB

Ανοιχτή ακρόαση

Πολλαπλά SMS

Mp3 Player

Java

Ήχοι κλήσης Mp3

Ημερολόγιο

Handsfree στη συσκευασία

Συχνότητα DUAL BAND

Βάρος (gr) 105

Χρόνος Αναμονής (Ωρες) 726

Λειτουργία σε πτήση

Οθόνη αφής

Χρώματα κύριας oθόνης 262,000

Κάμερα 2MP

Εγγραφή Video

GPRS

Ενσωματωμένη μνήμη (MB) 70

Τύπος κάρτας μνήμης microSD

Επαφές καταλόγου 1,000

MMS

e-mail

FM Radio

Πολυφωνικοί ήχοι

Ρολόι-ξυπνητήρι

Υπολογιστής

Edited by navi55
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλο.. και να σπασει -χαραχτει η οθονη που λεει ο λογος παλι θα παιρνει τηλεφωνο καθως υπαρχουν τα αριθμιτικα πληκτρα και δεν χρειαζεται η οθονη πιεσης..
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χερια μου σαν δεύτερο κινητό και μπορω να πω πως είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτα του (86 ευρω).

Η μεγάλη Touch screen και οι εφαρμογές έχουν ταχύτατη απόκριση ενώ πολύ γρηγορη είναι και η ενεργοποιηση του WIFI με την χρηση του πλευρικου πλήκτρου (γινεται βεβαιά και απο το μενου).

Ερχεται με προεγκατεστημένα τα Parlingo, mtweet, Opera, Facebook ενω υπάρχει και ενα app για προσβαση στα hi5, myspace, κλπ.

Επίσης υπάρχει και email client αλλά δεν το εχω ενεργοποιήσει ακόμα για να σας πω.

Σε sites του εξωτερικού αναγραφεται πως τρέχει android αλλά αυτό ΔΕΝ ισχυει.

Κατα την γνώμη μου ένα απο τα πιο καλα οικονομικά κινητά με Wifi.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα δεν μου εχει εμφανιστει κάποιο κόλλημα οσον αφορά το τηλέφωνο αλλά και τον Opera στο σερφαρισμα. Σχετικά με την μπαταρία μου εχει κρατησει 3 περιπου μέρες αλλά με wifi ενεργο για σερφαρισμα αλλά και το "ψαξιμο" που μπορεις να κάνεις σε ένα νέο κινητό.
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει 2 κάρτες sim;Στο ελληνικό t9 γράφει 160 χαρακτήρες;Εγώ έχω πάρει το ΟΤ 710 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Έχει βγάλει καλά κινητά η ΑLCATEL τελευταία!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

δε πρεπει να δεχεται 2 καρτες σιμ. δεν ειδα να αναφερεται καπου.

 

γενικα εχει προβληματα η συσκευη? εφαρμογες jar παιρνει ή εχει καποιο περιορισμο?

 

στα θετικα βαζω την οθονη αφηςσε συνδυασμο με το qwerty

Link to comment
Share on other sites

Δεν δεχτετε 2 sim αλλά μόνο μια.

Στο Τ9 δεχεται 160 χαρακτηρες.

Σχετικά με τις java εφαρμογες το google maps και το εορτολογιο που φορτωσα από το internet τα παιζει κανονικά.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει αγοράσει να μας έλεγε για την απόδοση της οθόνης στον ήλιο; Επίσης είναι ικανοποιητική η προσπέλαση του ίντερνετ με wifi στην οθόνη του με 2,8" ανάλυση 320χ240;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει αγοράσει να μας έλεγε για την απόδοση της οθόνης στον ήλιο; Επίσης είναι ικανοποιητική η προσπέλαση του ίντερνετ με wifi στην οθόνη του με 2,8" ανάλυση 320χ240;

 

Η φωτεινότητα της οθόνης στον ήλιο ειναι ικανοποιητική χωρις γυαλάδες και θαμπωματα.

Όσον αφορά το ιντερνέτ η πλοηγηση μέσω του οπερα ειναι μία αρκετα καλή όσον αφορα το μέγεθος. Βασικά αν συνυπολογίσεις και το πως πρέπει να είναι το φθηνότερο κινητό με wifi και touch screen τοτέ, τουλάχιστον τα λεφτα του τα αξίξει.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί η touch οθόνη γενικά; Επίσης κατά τη διάρκεια μιας κλήσης απενεργοποιείται αυτή η ιδιότητα ή ας πούμε αν ακουμπήσει το μάγουλό μας π.χ. μπαίνει στο μενού ή κάνει κάποια άλλη επιλογή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη παραγγειλα το 806 ti διαφορες εχουν?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η διαφορά είναι στον αριθμό των sim και μετά κάποιες μικρότερες στην εμφάνιση, π.χ. το κόκκινο και πράσινο πλήκτρο και στα χρώματα των διαφορετικών μοντέλων. Edited by surprise
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη παραγγειλα το 806 ti διαφορες εχουν?

 

Το 806 ειναι πιο παλίο μοντελο από το 807 και υπάρχουν κάποιες διαφορες στην εμφάνιση μονο.

Το 806 όπως και το 807 δεχονται μία sim.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Το 806 ειναι πιο παλίο μοντελο από το 807 και υπάρχουν κάποιες διαφορες στην εμφάνιση μονο.

Το 806 όπως και το 807 δεχονται μία sim.

 

το 806 είναι dual sim. (κάτοχος αυτού) :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

.

Το 806 όπως και το 807 δεχονται μία sim.

 

και το electroworld και ο κοτσωβολος 2 sim λενε για το 806

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097628&cmicc=skroutz

Link to comment
Share on other sites

το 806 είναι dual sim. (κάτοχος αυτού) :p

 

Οι 2 κάρτες λειτουργούν παράλληλα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα! χθες αγόρασα το κινητό κ πιστεύω για τα λεφτά του είναι μία χαρά!! θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να δω τα email από yahoo γιατί ενώ πηγαίνω εκεί που λέει άλλοι λογαριασμοί κ πατάω yahoo μου βγάζει λάθος όνομα χρήστη!!!! κ επίσης είναι εύκολο ο φίλος που λέει ότι κατέβασε google maps να μου πει από που το έκανε?? ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 κάρτες λειτουργούν παράλληλα;

 

Πρόσβαση στο δίκτυο, ώστε να επιτρέπονται οι κλήσεις και τα μηνύματα, έχει ένας αριθμός κάθε φορά.

Δηλαδή όταν μια κλήση βρίσκεται σε εξέλιξη σε μία γραμμή, η άλλη φαίνεται σαν να χάθηκε το δίκτυο ή το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσβαση στο δίκτυο, ώστε να επιτρέπονται οι κλήσεις και τα μηνύματα, έχει ένας αριθμός κάθε φορά.

Δηλαδή όταν μια κλήση βρίσκεται σε εξέλιξη σε μία γραμμή, η άλλη φαίνεται σαν να χάθηκε το δίκτυο ή το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο.

 

Ωραία οπότε είναι standby και οι 2 καρτες sim. Σε ευχαριστώ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά !

Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο τηλέφωνο, το 608 και θα ηθελα να μου πεί κάποιος αν αξίζει κάτι τέτοιο, αν είναι καλό, κυρίως η οθόνη αφής με ενδιαφέρει να μάθω αν είναι καλή, διότι δεν τα πάω καλά με αυτές αλλά εφτιχώς έχει το πληκρολόγιο... !

Ακούω απόψεις !

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά !

Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο τηλέφωνο, το 608 και θα ηθελα να μου πεί κάποιος αν αξίζει κάτι τέτοιο, αν είναι καλό, κυρίως η οθόνη αφής με ενδιαφέρει να μάθω αν είναι καλή, διότι δεν τα πάω καλά με αυτές αλλά εφτιχώς έχει το πληκρολόγιο... !

Ακούω απόψεις !

 

άκου φίλε αγόρασα κι εγώ το κινητό το Σάββατο και πραγματικά απ' ότι έχω δει μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος!! όσο για την οθόνη αφής είναι πολύ καλή!!! και να μην ξεχνάς ότι κοστίζει μόνο 86euro!! θα στο πρότεινα με κλειστά μάτια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-806/807

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...